Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Loup Garou jest znacznie łatwiejszym przeciwnikiem. Jeśli chodzi o Tanar''ri to walka z nim też jest łatwiejsza, głównie przez to że ma się sporo przestrzeni - trzeba jedynie wyeliminować tych jego wyznawców zanim na poważne zacznie się łupać samego demona.
Przy okazji - Kaurogowi oprócz kilku łakowilków pomaga też wilkołak który zaczyna walkę jako czarodziej jednak zaraz po tym jak oberwie zmienia postać i walczy wręcz. Dobrym pomysłem jest trafienie go czymkolwiek przynajmniej raz na samym początku walki żeby nie mieszał szyków zaklęciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

Zamierzam wgrać tego moda: Baldur''s Gate Trilogy (BGT) - "Jedna z dwóch konwersji silnika, pozwalająca grać w BG1 na zasadach znanych nam z BG2. W przeciwieństwie do swego rywala - BG1TuTu - BGT pozwala nam na granie zarówno w BG1 i BG2 na jednej instalacji. Poza tym, kiedy przejdziemy pierwszą część sagi, następuje płynne przejście do Lochów Irenicusa (gdzie zaczynają się już Cienie Amn). Dodatek wchodzi w skład Big Picture, co pozwala go łączyć z innymi dużymi modami." - Grał już ktoś na tym czy zawiera sporo błędów czy mogę spokojnie bez obaw na tym modzie zagrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BGT (podobnie zresztą jak NG TuTu) zawiera tylko jeden poważny błąd - ma on miejsce w Beregoście i polega na tym że za każdym razem kiedy wkroczy się do tej lokacji istnieje szansa że każdy wykonany później sejw będzie spaprany. Najlepszym sposobem na obejście tego jest zapisać grę przed wejściem do Beregostu, potem wejść do miasta i załatwić co trzeba, następnie wyjść do innej lokacji zapisać grę i sprawdzić czy da się ją załadować - jeśli nie należy wczytać sejwa sprzed Beregostu i powtórzyć całą operację. Może być to trochę upierdliwe ale na szczęście zdarza się tylko w tym jednym miejscu więc da się z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Baldur''s Gate na silniku Baldur''s Gate 2 wygląda lepiej i czy mogę grać rasami lub podklasami postaci, które były tylko dostępne w części pierwszej czy mogę grać tymi z części drugiej? Bo wiem, że niektóre rasy czy podklasy były dostępne tylko w części drugiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając grę w BG1 możesz wybrać wszystkie klasy, podklasy i rasy (tu został dodany tylko pół-ork) dostępne w BG2. Dla mnie największą zabawą było właśnie to że mogłem grać klasami z BG2 bo na samej zmianie grafiki nie zależało mi aż tak bardzo.
Jeśli chodzi o wygląd gry to gra wygląda po prostu tak jak BG2 (animacje postaci, efekty czarów itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 12:06, Karharot napisał:

/ciach/


Dzięki za pomoc ;)
Właśnie zainstalowałem i uruchomiłem BG na silniku BG 2 i muszę powiedzieć, że mi się to podoba ;)

Jak na razie jestem w prologu ale już zaraz idę do Goriona i wyruszamy w podróż. Moja postać to Elf, łowca, łucznik mam nadzieję, że to dobra klasa gdyż jeszcze łowcą nie grałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2007 o 16:04, wdowiakm napisał:

> /ciach/

Dzięki za pomoc ;)
Właśnie zainstalowałem i uruchomiłem BG na silniku BG 2 i muszę powiedzieć, że mi się to podoba
;)

Jak na razie jestem w prologu ale już zaraz idę do Goriona i wyruszamy w podróż. Moja postać
to Elf, łowca, łucznik mam nadzieję, że to dobra klasa gdyż jeszcze łowcą nie grałem ;)

W zwykłym BG łucznik kosi wszystko i wszystkich. Jak jest w BGT nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda klasa się nadaje, jedyny problem występuje w przypadku niektórych podklas (np. druid-zmiennokształtny, druid totemu, paladyn -inkwizytor) które są trochę zbyt silne jak na początek gry (już na starcie otrzymują bardzo potężne umiejętności - w BG2 nie miało to aż takiego znaczenia bo grę zaczynało się na 7-8 poziomie).

-> Asthariel
W zwykłym BG nie było podklasy łucznika:) Podklasy pojawiają się dopiero w BG2 i to właśnie dzięki BGT można się nimi nacieszyć również w BG1:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie statystyki udało wam się najwięcej wylosować ( bez oczukiwania programikami :D)
2. Czy są znaczące różnice w mechanice gry pomiedzy BG a BG2 ?? Chciałem pograć sobie w BG 1, sama grafika 640x480 mi nie przeszkadza, ale mam problemy z animacją. Czasem jak leci np ptaszek to animacja jest w czarnym kwadraciku. Dlatego myślałem o wgraniu TuTu ( ze względu na grafikę ), tylko najpierw chciałem się dowiedzieć czy są znaczące różnice :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 19:36, hehe napisał:

1. Jakie statystyki udało wam się najwięcej wylosować ( bez oczukiwania programikami :D)
2. Czy są znaczące różnice w mechanice gry pomiedzy BG a BG2 ?? Chciałem pograć sobie w BG
1, sama grafika 640x480 mi nie przeszkadza, ale mam problemy z animacją. Czasem jak leci np
ptaszek to animacja jest w czarnym kwadraciku. Dlatego myślałem o wgraniu TuTu ( ze względu
na grafikę ), tylko najpierw chciałem się dowiedzieć czy są znaczące różnice :) ?

5 cech na 18 , a ostatnia 3.
Co do grafiki - jest ta wyższa rozdzielczość , i efekty czarów jak w BG@. Jak chcesz zmieniać , to jednak lepiej weź BGT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 19:36, hehe napisał:

1. Jakie statystyki udało wam się najwięcej wylosować ( bez oczukiwania programikami :D)


Zawsze staram się losować statystyki tak długo aż ich suma będzie wynosiła co najmniej 94 punkty, samo ich rozdysponowanie jest zależne od klasy postaci.

Dnia 11.10.2007 o 19:36, hehe napisał:

2. Czy są znaczące różnice w mechanice gry pomiedzy BG a BG2 ?? Chciałem pograć sobie w BG
1, sama grafika 640x480 mi nie przeszkadza, ale mam problemy z animacją. Czasem jak leci np
ptaszek to animacja jest w czarnym kwadraciku.


Wejdź w opcje grafiki i spróbuj pokombinować z lustrzanym kopiowanie i pozostałymi dwiema opcjami - to może zaradzić twojemu problemowi.

Dnia 11.10.2007 o 19:36, hehe napisał:

Dlatego myślałem o wgraniu TuTu ( ze względu
na grafikę ), tylko najpierw chciałem się dowiedzieć czy są znaczące różnice :) ?


Przede wszystkim jeśli już zamierzasz grać w BG1 na silniku BG2 to polecam raczej BGT (BG Trilogy) niż BG TuTu - to drugie nie jest już ulepszane poza tym większa ilość modów chodzi pod BGT.
Jeśli chodzi o zmiany to poza grafiką najistotniejsze jest to że można stworzyć postać mając dostęp do wszystkich klas i podklas z BG2, oprócz tego można się również nauczyć wszystkich nowych czarów (szczególnie istotne dla kapłanów, druidów oraz czarowników gdyż nie muszą oni znaleźć zwojów z czarami aby się ich nauczyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem wychodzę z Candlekeep i zabijają Goriona kończy sie filmik wprowadzający i podchodzi do mnie Imoen rozmawiam z nią i kończę rozmowę a ona sie do mnie nie chce przyłączyć, przecież powinna dlaczego tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czymś takim to się nigdy nie spotkałem. Imoen powinna się do Ciebie przyłączyć niezależnie od wybranych opcji dialogowych (tak tutaj jak i przy wcześniejszej rozmowie w Candlekeep), charakteru, płci czy klasy twojej postaci, reputacja też nie ma tu znaczenia.
Mody takie jak BGT, BG TuTu, DSotSC, NTotSC również tego nie zmieniają. Albo masz doinstalowany jakiś mod który to zmienia albo natrafiłeś na jakiegoś dziwnego buga:(
Swoją drogą co się dzieje po zakończeniu rozmowy? Możesz zacząć z nią kolejną rozmowę czy nic już się nie da zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 12:11, Karharot napisał:

.... Albo masz doinstalowany jakiś mod który to zmienia albo natrafiłeś na jakiegoś dziwnego buga:(
Swoją drogą co się dzieje po zakończeniu rozmowy? Możesz zacząć z nią kolejną rozmowę czy nic
już się nie da zrobić?


Nie mam zainstalowanego żadnego moda. Po zakończeniu rozmowy Imoen stoi w tym samym miejscu gdzie rozmawialiśmy. Próbowałem rozpocząć z nią kolejną rozmowę a tutaj nic się nie dzieje ;/ Próbowałem już wszystkiego nawet patrzyłem na inne treści dialogowe i to samo sie dzieje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jest to ewidentny błąd, skrypt który ma ją przyłączyć do drużyny z jakiegoś powodu nie działa:( Jedyne dwa rozwiązania jakie przychodzą mi do głowy to zaczęcie gry od nowa i/lub przeinstalowanie gry:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 12:27, Karharot napisał:

W takim razie jest to ewidentny błąd, skrypt który ma ją przyłączyć do drużyny z jakiegoś powodu
nie działa:( Jedyne dwa rozwiązania jakie przychodzą mi do głowy to zaczęcie gry od nowa i/lub
przeinstalowanie gry:(


Dobra biorę się za przeinstalowanie gry gdyż nawet jak rozpoczynam grę od nowa to tak sie dzieje może przeinstalowanie pomoże ;)
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem grę i wszystko jest w porządku Imoen dołącza do drużyny ;)
Mam nadzieję, że podobnych problemów nie będę miał ;)
Dzięki za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2007 o 15:57, wdowiakm napisał:

Przeinstalowałem grę i wszystko jest w porządku Imoen dołącza do drużyny ;)
Mam nadzieję, że podobnych problemów nie będę miał ;)


Tutaj jeszcze problem nie był duży, bo to sam początek gry. Byłoby gorzej gdyby takie cuda się działy gdzieś dalej. Niech zgadnę: edycja Extra Klasyka Gold?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 15:54, Mumin napisał:

Tutaj jeszcze problem nie był duży, bo to sam początek gry. Byłoby gorzej gdyby takie cuda
się działy gdzieś dalej. Niech zgadnę: edycja Extra Klasyka Gold?


Zgadza się Extra Klasyka Gold :D
Mam nadzieję, że w dalszej części gry nie będę miał problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować