Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 02.11.2007 o 19:37, lothar-mb napisał:

Jeszcze jedno pytanko w Konfiguracji opcja "Wyszukiwanie drogi" ustawiona jest na 32000.
Z tego co sięgam pamięcią do starszego wydania było tam jakaś niższa wartość.
Czy zostawić te 32000 czy lepiej zmniejszyć ?

podejrzewam że jej zwiększenie wiąże się z wzrostem mocy obliczeniowej komputerów, wiec lepiej zostaw po co się mają "blokować" tylko dlatego że do ominięcia jest parę drzewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 20:23, sig. napisał:

podejrzewam że jej zwiększenie wiąże się z wzrostem mocy obliczeniowej komputerów, wiec lepiej
zostaw po co się mają "blokować" tylko dlatego że do ominięcia jest parę drzewek


aha, czyli zostawić domyślną maks. wartość 32000 ?
no w sumie racja - gra była projektowana w ''98 na P166/P200 a teraz mamy 10-20 krotnie szybsze zegary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby włączyć konsole kodów trzeba wpisać w pliku "Baldur.ini" Cheats=1 pod napisem "Game Options", problem w tym, że u mnie ten plik wygląda tak jak na załączonym screenie, a nie uśmiecha mi się powolne i mozolne łażenie po Wrotach bez kodu ctrl+j :-P Wie ktoś jak temu zaradzić?

20071102212644

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:29, Thuavir napisał:

Żeby włączyć konsole kodów trzeba wpisać w pliku "Baldur.ini" Cheats=1 pod napisem "Game Options",
problem w tym, że u mnie ten plik wygląda tak jak na załączonym screenie, a nie uśmiecha mi
się powolne i mozolne łażenie po Wrotach bez kodu ctrl+j :-P Wie ktoś jak temu zaradzić?

a próbowałeś dopisać rzeczowe [game options]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 21:29, Thuavir napisał:

/ciach/

Ten plik, wygląda tak jakbyś dopiero co zainstalował grę.
Jeśli faktycznie tak jest, to pograj chwilką - a potem sprawdź czy już jest Game Options .
Jeśli nie, to samemu spróbuj sobie dopisać (na wszelki wypadek skopiuj plik Baldur.ini) [Game Options] i dopisać pod tym Cheats = 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:15, ShaDoW Energy napisał:

Mam pytanie, co lepiej kupić Sacred czy Sagę BG?


Ja wczoraj kupiłem SAgę Baldur''s Gate i polecam. Sacred to raczej nie jest " czyste " RPG. A Wrota Baldura to klasyk i super gierka. jeszcze raz polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:15, ShaDoW Energy napisał:

Mam pytanie, co lepiej kupić Sacred czy Sagę BG?


Jeżeli lubisz siekać, to kup Sacred(powiem Ci, że mam go i jest strasznie nudny w stosunku do Diablo 2, więc lepiej już D2 kup - będziesz miał grę doskonałą i do tego doskonały tryb sieciowy). A jak lubisz Znakomitą fabułę, przygody na wiele godzin gry, to Saga BG będzie świetna. A najlepiej kup obie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:18, ShaDoW Energy napisał:


Dzięki, a może wiesz co jest w Sacred, czy tylko kliknij walcz czy coś innego? Wiem bo mam
BG 2 ale nie umiem kupić BG 1...

nie grałem, ale jak słuchałem opini innych graczy to Sacred jest właśnie taką, siekanką. Jak powiedział caramondl lepiej juz kupic Diablo 2 z dodatkiem, gra jest b.dobra, świetny tryb sieciowy, a singlu tez jest dobra, i posiada dość dobrą fabułę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 13:22, Długi18 napisał:

nie grałem, ale jak słuchałem opini innych graczy to Sacred jest właśnie taką, siekanką. Jak
powiedział caramondl lepiej juz kupic Diablo 2 z dodatkiem, gra jest b.dobra, świetny
tryb sieciowy, a singlu tez jest dobra, i posiada dość dobrą fabułę...

Cóż teraz wychodzi Sacred 2, a opinia dotycząca 1 była taka że sprzedali 1,5 mln egzemplarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 13:24, ShaDoW Energy napisał:


> tryb sieciowy, a singlu tez jest dobra, i posiada dość dobrą fabułę...
Cóż teraz wychodzi Sacred 2, a opinia dotycząca 1 była taka że sprzedali 1,5 mln egzemplarzy.


Racja, ale Sacred to nie jest RPG. Tylko dość udany klon Diablo. Zależy jakie granie preferujesz, czy wolisz ciagle walczyć i nabijać doświadczenie. czy wolisz doskonałą fabułe, towarzyszy i przygodę na wiele godzin, ja wole to drugie, a decyzja nalezy do ciebie....:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 13:28, Długi18 napisał:

Racja, ale Sacred to nie jest RPG. Tylko dość udany klon Diablo. Zależy jakie granie preferujesz,
czy wolisz ciagle walczyć i nabijać doświadczenie. czy wolisz doskonałą fabułe, towarzyszy
i przygodę na wiele godzin, ja wole to drugie, a decyzja nalezy do ciebie....:P

Napewno Multiplayer także jest lepszy w BG prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2007 o 13:31, ShaDoW Energy napisał:

Napewno Multiplayer także jest lepszy w BG prawda?


Na to pytanie nie odpowiem, bo nie grałem w Baldura przez sieć, Baldur''s Gate to jest przede wszystkim single player, i tu jest w nim siła.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2007 o 13:31, ShaDoW Energy napisał:

Napewno Multiplayer także jest lepszy w BG prawda?


multi bg a sacred to dwie rozne rzeczy... w bg grasz cooperativa normalna fabule, albo ewentualnie walki 1v1 2v2 3v3... a sacred to normalny h''n''s czyli walki z innymi graczami i ekspienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Sacreda, jeśli zależy Ci na multiplayer. Ja tak niedawno zrobiłem i okazało się, że Cenega mnie najzwyczajniej wydymała, ponieważ wypuszczony niedawno Sacred z dodatkiem w Kolekcji Klasyki nie zawiera klucza i opcji gry po sieci (tylko LAN). Powodem tej decyzji jest rzekome wyłączenie serwerów przez producenta co oczywiście nie jest prawdą, bo według opinii internatów, którzy posiadają starsze edycje nadal mogą grać zarówno na serwerze zamkniętym jak i otwartym. Na pudełku gry nie ma ŻADNEJ INFORMACJI o wybrakowanym towarze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować