Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 15.02.2008 o 23:21, Noirr napisał:

> ....

kamienie oddawalo sie takiemu grubaskowi ubranemu na zolto. zeby znalezc lokacje obozu
bandytow musisz isc do gospody feldposta w beregost, tam na pietrze jest mag do rozpukania.
od niego jest info. masz oczywiscie dokumenty ze skrzyni mulaheya?:D bo bez nich nikogo
nie zastaniesz


I to jest wada BG itemy sie gubia ;P

Temu klejnoty oddałem a chciałem znaleźć burmistrza, bo ten nagrody za kopalnie mi nie dał. Hmmm... zobacze z ta gospodą...

Kurde kiedyś nie mogłem grać w BG, bo mi komputer coś bluescreenami walił, a teraz mam takie banalne problemy. Zbyt długo grałem w uproszczone gry.. jak i Neverwinter, bo problemy z ekwipunkiem to mam niezle :P

Choć znów się czuje smak przeklętych przedmiotów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, zainstalowałem BGT, cały w skowronkach zacząłem grać, chcę wyjść z lwiego traktu, klikam na róg mapy i pokazuje mi sięmapa BGII, a nie BGI. Mam grę z serii extra klasyka gold. Co mogę zrobić? muszę przeinstalowywać całą rę? jest to czasochłonne.. a w końcu mi się udało zgrać mody (oprócz jednej wpadki, zmniejszyłem sobie pd za zamki i uczenie sięczarów...wkurzahjące zamiast 250 za zamek mam 10, zamiast 1000 za czar też 10 :/) liczę na pomoc, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 17:17, Noirr napisał:

> ....

dobrze ze zmniejszyles przydzielanie xp bo moglbys zrobic sobie kozakow w bg1 na samym
uczeniu sie czarow.

http://hrothgar.webd.pl/tawerna/topics16/69.htm

zeby mapa dzialala dobrze wykonaj punkt 38 - BP-BGT Worldmap

No, ale dla woj/mag/zło trochę by się przydało xp na początek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 17:40, Tanaathos napisał:

No, ale dla woj/mag/zło trochę by się przydało xp na początek ;)


moze i tak, ale to niema sensu w bg1 bo tam za najwiekszego kozaka masz 15k xp, co przeklada sie na 3 czary piatego poziomu, ktore bez problemu zdobywasz. no chyba ze chcesz odrazu miec super wypasiona postac, to juz jak wybierzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sakiewki na klejnoty są dość powszechne ale można je kupić dopiero u kupców na obszarach z BG2. Torbę na mikstury dodaje dopiero TB i w związku z tym najszybciej można ją kupić na dachu Twierdzy Strażnika (do niej również możesz się dostać dopiero po przejściu do BG2).
Kiedyś było parę modów które między innymi dodawały różne pojemniki ale w kolejnych wersjach tychże modów zostało to usunięte gdyż powodowało zbyt wiele błędów. Niektóre mody wprowadziły wtedy inną opcję pozwalającą na grupowanie niektórych przedmiotów np. naszyjników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z BGT, ale normalnie torbę na mikstury można było kupić dopiero w Tronie Bhaala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:16, Karharot napisał:

Sakiewki na klejnoty są dość powszechne ale można je kupić dopiero u kupców na obszarach
z BG2.

A czy zainstalowanie Baldur''s Gate Trylogy, nie daje takiej możliwości - bo się nad tym ostatnio zastanawiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> także do balduran2
BGT jako taki zmienia jedynie silnik BG1 na BG2, nie zmienia rozmieszczenia przedmiotów. Tak więc przedmioty z BG2 można znaleźć tylko na obszarach BG2 a przedmioty z TB tylko na obszarach dodanych przez TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie byłem pewny, czy BGT nie dokonuje jakichś zmian w kwestii rozmieszczenia przedmiotów. Dzięki za rozwianie moich wątpliwości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:16, Karharot napisał:

Sakiewki na klejnoty są dość powszechne ale można je kupić dopiero u kupców na obszarach
z BG2. Torbę na mikstury dodaje dopiero TB i w związku z tym najszybciej można ją kupić
na dachu Twierdzy Strażnika (do niej również możesz się dostać dopiero po przejściu do
BG2).

Do Twierdzy Strażnika można pójść już od początku BG2, jeśli tylko ma się zainstalowany TOB .Przepraszam, cię . niedokładnie przeczytałam co napisałeś. tak to jest jak się zyta coś ok 3 nad ranem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2008 o 22:19, Xanax napisał:

Nie wiem jak to jest z BGT, ale normalnie torbę na mikstury można było kupić dopiero
w Tronie Bhaala.

Jestem pewien, że można kupić, bo paręd ni temu przed reinstalką miałem ją w ekwipunku na bgt. Idąc do kopalni nashkel już miałem obie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakiej kolejności instalowac te mody: The Grey Clan Episode I: In Candlelight v1.8.1, BG1 Herbs & Potions Add-In v1.0.1, Northern Tales of the Sword Coast v 2.01, Tajemnice Wybrzeża Mieczy v23.3 (demo2) i Sword Coast Stratagems. Są to mody z Extra Klasyki Gold.

Tak trochę offtopując: co się stało z extra klasyka gold? Seria chyba się sprzedała całkiem nieźle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie oprócz BGT miałeś doinstalowanego jeszcze jakiegoś moda który wprowadzał tą zmianę.
Nigdy nie instalowałem żadnych dodatków które zmieniały by rozmieszczenie przedmiotów i umożliwiały zdobycie przedmiotów z BG2 w BG1 (moim zdaniem gra stałaby się wtedy bezsensowna - przedmioty z BG2 są po prostu zbyt potężne aby używać ich w jedynce), jednak jeśli twierdzisz że miałeś je idąc do kopalni (i zakładając że mod nie dodał żadnych nowych kupców) to powinieneś sprawdzić ofertę Gospody Pod Pomocną Dłonią, Wysokiego Żywopłotu, Kowala z Beregostu, karczmarza z Gospody Feldposta, oraz sklepikarza w Nashkel - na tym etapie gry to u tych sprzedawców można znaleźć największy wybór przedmiotów i pewnie jeśli ktoś zrobił moda dodającego nowe przedmioty to dodał je właśnie u nich. Jeśli nic u nich nie znajdziesz to możesz się jeszcze przejść po Jarmarku i zobaczyć czy może tam ktoś nie sprzedaje tych pojemników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 13:42, Tanaathos napisał:

Jak przeprowadzić rozmowę z Tranzigiem w gospodzie Feldposta żeby mi powiedział, gdzie jest obóz bandytów? Próbowałem
juz parę razy, ale ten mówić za bardzo nie chciał.. :/ sorry za błąd w postach, zamyśliłem się ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 13:42, Tanaathos napisał:

Jak przeprowadzić rozmowę z Tranzigiem żeby mi powiedział, gdzie jest obóz? Próbowałem
juz parę razy, ale ten mówić za bardzo nie chciał..

Ależ z nim rozmawiać nie trzeba, trzeba go zirytować, zatłuc i mapka sama się aktualizuje :-) Znaczy, jak nie ubijesz go Bardzo szybko to spróbuje się poddać i ci powiedzieć, ale to w sumie bez znaczenia bo dowiesz się tak czy owak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 14:40, Hubi Koshi napisał:

> Jak przeprowadzić rozmowę z Tranzigiem żeby mi powiedział, gdzie jest obóz? Próbowałem

> juz parę razy, ale ten mówić za bardzo nie chciał..
Ależ z nim rozmawiać nie trzeba, trzeba go zirytować, zatłuc i mapka sama się aktualizuje
:-) Znaczy, jak nie ubijesz go Bardzo szybko to spróbuje się poddać i ci powiedzieć,
ale to w sumie bez znaczenia bo dowiesz się tak czy owak.

Ale właśnie mi się nie zaaktualizowała, sprowokowałem, go, ubiłem (próbowałem i wolno i szybko) ale on nic nie powiedział tylko chciał mi nakopać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować