Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2008 o 14:52, Tanaathos napisał:

Ale właśnie mi się nie zaaktualizowała, sprowokowałem, go, ubiłem (próbowałem i wolno
i szybko) ale on nic nie powiedział tylko chciał mi nakopać...

O_o Okeeej to dość dziwne, może spróbuj z jakiegoś wcześniejszego sejwa, bo to mi wygląda na jakiegoś nieprzyjemnego buga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2008 o 14:54, Hubi Koshi napisał:

O_o Okeeej to dość dziwne, może spróbuj z jakiegoś wcześniejszego sejwa, bo to mi wygląda
na jakiegoś nieprzyjemnego buga.

No właśnie, że próbowałem... Nie ma innego sposobu na odnalezienie tej lokacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam grę w Baldur''s Gate i mam pytanie co się dzieję z zabitymi członkami drużyny.Po ich śmierci portrety robią się szare i nie znikają,czy zostaną tak już do pewnego momentu czy wcale nie znikną.Prosiłbym o odpowiedź bo jak coś to zacznę od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 15:10, raven91 napisał:

Dopiero zaczynam grę w Baldur''s Gate i mam pytanie co się dzieję z zabitymi członkami
drużyny.

Musisz iść do jakiejś świątyni i tam za odpowiednią opłatą będziesz im mógł wskrzesić, ale ostrzegam tania usługa to to nie jest. Później (ale to już chyba dopiero w dwójce) kapłani na wyższych levelach sami mogą wskrzeszać członków drużyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 15:05, Tanaathos napisał:

No właśnie, że próbowałem... Nie ma innego sposobu na odnalezienie tej lokacji?

Niestety nie, przynajmniej ja nie wiem o żadnym innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 15:10, raven91 napisał:

Dopiero zaczynam grę w Baldur''s Gate i mam pytanie co się dzieję z zabitymi członkami
drużyny.Po ich śmierci portrety robią się szare i nie znikają,czy zostaną tak już do
pewnego momentu czy wcale nie znikną.Prosiłbym o odpowiedź bo jak coś to zacznę od początku.

Jeśli nie masz czaru "Wskrzeszenie" to aby przywrócić ich do życia musisz udać się do świątyni, za odpowiednią opłatą kapłani wrócą im życie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 14:52, Tanaathos napisał:

Ale właśnie mi się nie zaaktualizowała, sprowokowałem, go, ubiłem (próbowałem i wolno
i szybko) ale on nic nie powiedział tylko chciał mi nakopać...

a nie było w ciele listu z informacją gdzie jest obóz? tzn tam jest albo-albo, ale na mapce ci się tylko jedna lokalizacja pokarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2008 o 15:42, sig. napisał:

a nie było w ciele listu z informacją gdzie jest obóz? tzn tam jest albo-albo, ale na
mapce ci się tylko jedna lokalizacja pokarze.

Nie no, list był, ale nie pojawiła się lokacja : obóz bandytów. Na pasku dwa razy mi napisało mapa została zaaktualizowana, ale za wiele to się nie zmieniło, chyba knieja larse i peldvale się pojawiło...
Nie rozwiązałoby mojego problemu dać się schwytać do niewoli w kniei larsa? obudziłbym siew oboie bandytów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz przyłączyć się do bandytów w północno-wschodniej części Peldvale, zaczepi Cię tam kilku z nich i zażąda złota - jeśli odpowiednio poprowadzisz konwersację to zostaniesz przeniesiony do obozu bandytów.
Jest jednak jeszcze jedna sprawa - kiedy podczas rozmowy z Tranzigiem lub po wyciągnięciu mapy z jego zwłok twoja mapa się uaktualnia to na mapie powinien się pokazać jedynie zarys obozu bandytów - aby do niego dotrzeć musisz dojść do graniczącej z nim lokacji i dopiero stamtąd podejść do krawędzi mapy "prowadzącej" do obozu bandytów aby ten stał się dostępny z poziomu mapy świata (tak samo na razie jest z Wrotami Baldura - widzisz zarys miasta na mapie ale nie możesz do niego dojść).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale nie pojawia się nawet zarys, o to chodzi. Będę musiał spróbować dostać sięz bandytami z peldvale. Próbowałem już dostać się z sąsiedniej jakieś lokalizacji, ale nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja główna postac podczas walki nagle wpada w berserk. :/
Czym to jest spowodowane? Używałem sztyletu "Szczęście Nieudacznika", moze to jest to?
Po za tym 2 pierscienie ochrony +1, zbroja skórzana cwiekowana, Skuteczny płaszcz ukrycia (go i sztylet oddawałem innej postaci na czas walki), buty talosa, hełm infrawizji, pas przebic i zwykłe strzały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzywales przekletego przedmiotu? Wiem ze kiedys dalam Imoen chyba jakis płaszcz znaleziony na polu pod Nashkel i podczas walki głupiała. To było nieodwracalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to być spowodowane tym, że dałeś kiedyś swojej postaci Płaszcz Noobera, który powoduje berserk podczas walki. Niestety nawet po zdjęciu płaszcza efekt ten się utrzymuje. Zdaje się, że jest to nieodwracalne. Chyba, że wczytasz sejwa sprzed założenia płaszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:00, Abomek napisał:

Tak to o ten płaszcz mi chodzi...
Fajnie, teraz trzeba wszystko od nowa robic :/ - nie mam sejwa sprzed uzycia płaszcza.


popytaj na forach spellhold studios, children of bhaal clan i baldurs gate i fantasy forum. tam mozna znalezc prawdziwych ekspertow od bg i napewno ktorys bedzie wiedzial co z tym zrobic bo to dosc czesty problem. ja na twoim miejscu odpalilbym shadow keepera i posprawdzal affecty i globale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamodowaną grę i sword coast keeper nie widzi mi save''ow. Gram bez tutu i bgt.
Posprawdzam te fora, kto wie? moze tam znajde odpowiedz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 22:22, Abomek napisał:

Mam zamodowaną grę i sword coast keeper nie widzi mi save''ow. Gram bez tutu i bgt.
Posprawdzam te fora, kto wie? moze tam znajde odpowiedz. :)

Przeglądam na bieżąco te fora i o ile czegoś nie przegapiłam, to niestety nikt nie wynalazł sposobu na odwrócenie tej klątwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynam nową grę. :)
Ktoś wie, czy jeśli gra się na zmodowanej grze i chce sie miec romans z Viconią, to trzeba byc człowiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 11:36, Abomek napisał:

No to zaczynam nową grę. :)
Ktoś wie, czy jeśli gra się na zmodowanej grze i chce sie miec romans z Viconią, to trzeba
byc człowiekiem?

To zależy jakie masz mody. Zeby Viconia romansowała z każdą postacią charname/ nawet postacią kobiecą :)/ trzeba zainstalować odpowiedni komponent modu Easy of Use dla BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować