Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 03.03.2008 o 16:06, Xanax napisał:

1. W zależności od klasy punkty biegłości można przyznawać co określoną ilość poziomów.
Na przykład zbrojni dostają jeden punkt biegłości co 3 poziomy, a magowie bodajże co
6 poziomów. Złodzieje dodatkowo co poziom dostają 20 punktów do rozdysponowania na umiejętności
złodziejskie.
2. Ekran awansu jest taki sam dla wszystkich postaci dlatego przy awansie w klasie wojownika
widzisz również panel z umiejętnościami złodziejskimi.

Dostają 25, chyba, że ma ograniczenia jako podklasa (lowca nagórd bodajże ma 20 co poziom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niezmodowanym BG1 (to znaczy bez zainstalowania BG TuTu lub BGT) nie ma podklas, a złodzieje faktycznie dostają tylko po 20 punktów umiejętności na poziom. Większa ilość zresztą nie jest potrzebna bo w oryginalnym BG1 złodzieje mają tylko 4 umiejętności do rozwijania (wykrywanie/rozbrajanie pułapek, kradzież kieszonkowa, otwieranie zamków i krycie się w cieniu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 18:15, Karharot napisał:

W niezmodowanym BG1 (to znaczy bez zainstalowania BG TuTu lub BGT) nie ma podklas, a
złodzieje faktycznie dostają tylko po 20 punktów umiejętności na poziom. Większa ilość
zresztą nie jest potrzebna bo w oryginalnym BG1 złodzieje mają tylko 4 umiejętności do
rozwijania (wykrywanie/rozbrajanie pułapek, kradzież kieszonkowa, otwieranie zamków i
krycie się w cieniu).

To sorry, pomyliło mi się z 2(gram teraz z bgt i sądziłem, że też się dostaje po 25 ;) ) Za błąd przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 23:10, maniek515 napisał:

Jest jakaś stronka gdzie można zassać wszystkie mody do serii?? Bo mnie naszła chcica
na full mod bg :P


hahaha wszystkie?:D ohohoho masz linka, prosze bardzo. jak ci to zadziala to kongratsy:D
http://www.shsforums.net/index.php?autocom=downloads&showcat=72

sciagnij stad plik BiG World v5 beta, english.pdf - to jest instrukcja do zainstalowania pod 200 albo 300 modow do bg, generalnie typ chcial wcisnac wszystko co mozliwe i zeby wspolgralo. tam masz podana dokladna kolejnosc co i jak, masz tez linki skad posciagac, radze przeczytac dokladnie jak instalowac:). powodzenia. hahahaha xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2008 o 23:15, maniek515 napisał:

Spoko połapałem już. W instrukcji instalki bgt są wszystkie potrzebne linki

Pamiętaj, nie zniechęcaj się;) sam to instalowałem wiele razy zanim zaczęło chodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Faktycznie. nie wyraziłem się zbyt jasno ^^ Chodziło mi o jakieś wyważenie z resztą nie mam tygodnia żeby się w instalkę 300 modów bawić. Ale na razie i tak lipa bo mam ciachnięty 1 cd od BG 2 :/ i muszę kumpli popytać a szkoda mi 20 pln na wydanie dvd tylko dla jednej płytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 17:41, maniek515 napisał:


Faktycznie. nie wyraziłem się zbyt jasno ^^ Chodziło mi o jakieś wyważenie z resztą nie
mam tygodnia żeby się w instalkę 300 modów bawić. Ale na razie i tak lipa bo mam ciachnięty
1 cd od BG 2 :/ i muszę kumpli popytać a szkoda mi 20 pln na wydanie dvd tylko dla jednej
płytki


Sagę BG możesz teraz kupić za 12,50 w obniżce 50% na Extra Klasykę :P Na twoim miejscu nie zastanawiałbym się i bym to kupił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, że zadaje 6 punktów obrażeń co rundę, więc raczej ta pierwsza możliwość. Gdyby chodziło o drugą, to zapewne w opisie wyraźnie by stało, iż zadaje 1 punkt co sekundę. Chociaż maksymalna liczba obrażeń (15) każe się zastanowić czy nie popełniono w opisie błędu. 15 nie jest wielokrotnością 6, więc w trzeciej rundzie jad zadałby tylko 3 punkty obrażeń... Można to dość łatwo zweryfikować. Znajdź jakiś obiekt eksperymentalny i zobacz w jaki sposób naliczane są obrażenia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 19:14, maniek515 napisał:

Mam całą sagę BG i nie widzę sensu kupowania tego samego znowu

ja kupiłem i nie żałuję, mam teraz wszystko na jednej płycie dvd. co wygoda, to wygoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupilem i tezs nie zaluje. W sumie cala sage juz kilka razy kupowalem. Wszystkie premierowki mialem, dalej BG1 i TOTSC w jakiejs gazetce z grami od CDP, przez obie gry w Xtra Klasyce, az do teraz - saga BG. Myślę, że kupie bg jeszcze nie jeden raz. ;)

EDIT

Xanax

Sprawdziłem - jednak 1 pkt na sek. Ale bedzie z magow sieczka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem trochę w BG, mam nawet Edycję Kolekcjonerską z dodatkiem Opowieści z Wybrzeża Mieczy, ale nie ma to jak Fallouty ;). Ale BG jest fajne, choć mnie nie powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, jest spolszczenie do BG1 (bez dodatków) bo znalazłem wd omu jeszcze starą wersję angielską, i szukam do niej spolszczenie, a nie chce mi sie kupowa polskiej skoro mam juz jeden egzemplarz po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkowitej pewności nie mam ale spolszczenia raczej nie ma (a już z pewnością profesjonalnego). Polska wersja BG1 ma nie tylko przetłumaczone teksty ale także polski dubbing (bardzo dobry zresztą), również część filmów w grze ma polski dubbing (nie dotyczy to wszystkich ponieważ w niektórych z tych filmików nikt nic nie mówi).
Tak czy siak jeśli chcesz mieć polską wersję BG po prostu ją kup - całą sagę możesz mieć za marne grosze. Z pewnością jest to prostsze rozwiązanie niż kombinowanie z jakimiś ewentualnymi niestabilnymi i niedokładnymi tłumaczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2008 o 16:02, Xanas napisał:

mam pytanie, jest spolszczenie do BG1 (bez dodatków) bo znalazłem wd omu jeszcze starą
wersję angielską, i szukam do niej spolszczenie, a nie chce mi sie kupowa polskiej skoro
mam juz jeden egzemplarz po angielsku


20 zł to nie majątek, jak by nie patrzeć. Poza tym za te 20 zł dostajesz dwie części z oboma dodatkami i nieoficjalnymi modułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2008 o 05:27, Aurelinus I napisał:

> mam pytanie, jest spolszczenie do BG1 (bez dodatków) bo znalazłem wd omu jeszcze
starą
> wersję angielską, i szukam do niej spolszczenie, a nie chce mi sie kupowa polskiej
skoro
> mam juz jeden egzemplarz po angielsku

20 zł to nie majątek, jak by nie patrzeć. Poza tym za te 20 zł dostajesz dwie części
z oboma dodatkami i nieoficjalnymi modułami.

a poco mi dwa egzemplarze tego samego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować