Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Mam problem z multi. Nie wiem czy kiedyś wam się to zdarzało. Mam wybrane TCP/IP i jak klikam ''Nowa GRa'' to się gra wiesza, jest bez odpowiedzi. Może jakieś pomysły jak to naprawić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 00:25, HiroshiTakubo napisał:

Mam problem z multi. Nie wiem czy kiedyś wam się to zdarzało. Mam wybrane TCP/IP i jak
klikam ''Nowa GRa'' to się gra wiesza, jest bez odpowiedzi. Może jakieś pomysły jak to
naprawić???


Po pierwsze to, z tego co pamiętam, musisz mieć zainstalowane Opowieści z Wybrzeża Mieczy żeby pograć w multi. A po drugie potrzebna jest Ci pewna mała łatka - jej nazwa to "BGTalesDX8Intl", a instaluje się ją właśnie po OzWM. Jeśli wpiszesz tę nazwę w Google''a, to na pewno wyskoczy conajmniej kilkanaście stron, z których będziesz mógł ją pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JEstem w 2 rozdziale, moja postac to kapłan ze statami:
SIł: 17
Zrę:12
Kon:14
Mąd:18
a potem już nieważne.Grałem wcześniej w NWN i myślałem, że ze statystykami tutaj jest podobnie, ale walki są cholernie trudne, więc poczytałem poradnik i się okazało, że rzuty kostką przy tworzeniu postaci są całkiem losowe, więc doszłem do wniosku, że może lepiej zacząc grę od nowa, bo z takimi statami będzie za ciężko?Pytam o to weteranów,jak wy. Chyba rozumiecie, nie?W NWN była określona liczba punktów do rozdania na staty, a w BG nie, więc myślałem, że te statystyki i tak będą wymiatac, no, ale sie okazuje, że można miec na początku wszystkie najważniejsze cechy po 18...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się losować cechy dopóki nie osiągnę łącznie 94 punktów (jak się ma pecha to może to potrwać nawet parę godzin), wylosowanie wyższych statów jest możliwe trzeba mieć jednak do tego bardzo wiele szczęścia.
Co do rozdysponowania cech to dla kapłana faktycznie najważniejsza jest mądrość potem zaś idą siła, zręczność i kondycja. Na Twoim miejscu polosowałbym jeszcze trochę aby uzyskać lepsze cechy (szkoda że nie podałeś wszystkich wartości) i jeśli trzeba (tzn jeśli nie masz dość cierpliwości do losowania) nawet obniżyłbym charyzmę poniżej 10 aby umożliwić dopakowanie tych 4 podstawowych cech na maxa.
Pamiętaj że w przeciwieństwie do najnowszych edycji systemu AD&D w BG1 nie zdobywasz nowych punktów do rozdysponowania co 4 poziomy - jedynym sposobem na podniesienie tego co ustaliłeś przy tworzeniu postaci jest przeczytanie grimuarów (podnoszą odpowiadającą im cechę o +1 i znikają), w grze jest bardzo ograniczona ilość tych przedmiotów - w przypadku większości jest to tylko jedna księga dla konkretnej cechy, na szczęście dla Ciebie grimuarów mądrości jest więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 16:44, Karharot napisał:

Ja staram się losować cechy dopóki nie osiągnę łącznie 94 punktów (jak się ma pecha to
może to potrwać nawet parę godzin), wylosowanie wyższych statów jest możliwe trzeba mieć
jednak do tego bardzo wiele szczęścia.
Co do rozdysponowania cech to dla kapłana faktycznie najważniejsza jest mądrość potem
zaś idą siła, zręczność i kondycja. Na Twoim miejscu polosowałbym jeszcze trochę aby
uzyskać lepsze cechy (szkoda że nie podałeś wszystkich wartości) i jeśli trzeba (tzn
jeśli nie masz dość cierpliwości do losowania) nawet obniżyłbym charyzmę poniżej 10 aby
umożliwić dopakowanie tych 4 podstawowych cech na maxa.
Pamiętaj że w przeciwieństwie do najnowszych edycji systemu AD&D w BG1 nie zdobywasz
nowych punktów do rozdysponowania co 4 poziomy - jedynym sposobem na podniesienie tego
co ustaliłeś przy tworzeniu postaci jest przeczytanie grimuarów (podnoszą odpowiadającą
im cechę o +1 i znikają), w grze jest bardzo ograniczona ilość tych przedmiotów - w przypadku
większości jest to tylko jedna księga dla konkretnej cechy, na szczęście dla Ciebie grimuarów
mądrości jest więcej.

Omg, czyli zaczynac grę od początku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz (zwłaszcza jeśli daleko zaszedłeś), z tak stworzoną postacią na pewno sobie poradzisz. Po prostu stwierdziłem że można stworzyć lepszą więc pamiętaj o tym przy tworzeniu postaci jeśli kiedyś będziesz grał ponownie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to w BG1 nie było takiej możliwości, dopiero BG2 oferowało wyższe rozdzielczości. Jeśli koniecznie chcesz zagrać na wyższej rozdzielczości to możesz to zrobić po zainstalowaniu BGT lub BG TuTu (choć ten pierwszy jest lepszy) - mody te pozwalają na przeniesienie BG1 na silnik BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przekroczyłem bramy Baldura, odkryłem już całą mapę, zostało mi tylko miasto ;-)
95% przeciwników moja drużyna zabiła z broni dystansowej, gdyby to było prawdziwe życie miecze zżarłaby korozja a kije korniki ;-) czasem tylko mag rzucił magiczny pocisk, a tak to "oplątanie", "śmierdzącą chmurę" i łuki idą w ruch :-) Oprócz Ogrzego Maga, nie spotkałem przeciwnika, który sprawiłby jakiekolwiek problemy :-( Kula ognia jest zdecydowanie zbyt potężnym zaklęciem i może ją rzucić praktycznie każdy i zawsze ( mikstury, różdżki, zaklęcia ).
Także jeśli ktoś myśli, że stworzył za słabą postać, to spokojna głowa ;-) poza tym to gra drużynowa, także zawsze znajdzie się ktoś do pomocy ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z takimi cechami chyba cięzko się gra, co?Ja tam nie znam tak średnio D&D, ajego pierwszą wersję jeszcze mniej :DMówię wam, mam spore trudności walcząc,rzadko trafiam i w ogóle.Zrobiłem sobie nową postać.Też kapłan, a to jego staty(chyba miałem szczęście, wylosowałem ok 97 pkt. po kilku razach)
Wg kolejności:
18
18
18
5(int. chyba sie nie przyda kapłanowi?)
18
18(przyda sie dla negocjowania cen itp.)
Zagram od nowa, tymbardziej, że byłem dopiero w 2 rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie łatwiej, jednak jeśli chodzi o walkę wręcz to nie oczekuj aż tak wiele - kapłan to nie zbrojny i choć potrafi walczyć to jego głównym atutem jest magia kapłańska.
Co do statystyk to lepiej byłoby gdybyś obniżył charyzmę (niemal bezużyteczna cecha) niż inteligencję bo ta ostatnia daje bonus do wiedzy (umiejętność rozpoznawania niezidentyfikowanych przedmiotów) a ta ułatwia grę (można rozpoznać bez czaru identyfikacji najprostsze magiczne przedmioty). Nie jest to jednak kluczowe więc się tym nie przejmuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawanie kapłanowi więcej niż 16 punktów na kondycję to marnotrawstwo, ponieważ bonus do punktów życia większy niż +2 otrzymują tylko postacie zbrojne (wojownik, paladyn, łowca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 15:04, Erykknesz napisał:

Teraz to już trudno, bo nie zamierzam znowu grać od początku.A na ile godzin jest opisana
fabuła BG1?

To zależy czy grasz z dodatkiem, czy bez. Jeżeli będziesz wykonywał wszystkie questy i zwiedzisz wszystkie lokacje to jest ponad 100 godz gry. /dla osób , które pierwszy raz grają, to nawet ponad 120 godz./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli dojdę do Nashkel i będę miał drugi rozdział to wszystkie questy z pierwszego będą dalej dostępne, czy już ich nie będę mógł zrobić?Póki co to jest ciężko, a to dopiero drugi rozdział.Wy też mieliście problemy z niektórymi walkami??Ja np. nie umiem zabić tej bandy, co chce złoto(mag,łucznik i ich przywódca Tanqyan, czy jakoś tak, wojownik)A jak zwiększyć te rozdzielczość?Zainstalowałem ten program Wide Screen, ale rozdzielczośc mam taką samą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:39, Erykknesz napisał:

Czy jeśli dojdę do Nashkel i będę miał drugi rozdział to wszystkie questy z pierwszego
będą dalej dostępne, czy już ich nie będę mógł zrobić?Póki co to jest ciężko, a to dopiero
drugi rozdział.Wy też mieliście problemy z niektórymi walkami??Ja np. nie umiem zabić
tej bandy, co chce złoto(mag,łucznik i Tanqyan, czy jakoś tak, wojownok)

Jesli chodzi ci o questy z Candelkeep to nie, już tam nie wrócisz. Jak masz problemy to stwórz sobie druzynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2008 o 16:42, Asthariel napisał:

Jesli chodzi ci o questy z Candelkeep to nie, już tam nie wrócisz. Jak masz problemy
to stwórz sobie druzynę.

Nie no nie przesadzaj, w 6 rozdziale tam wrócimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:43, Aragloin napisał:


> Jesli chodzi ci o questy z Candelkeep to nie, już tam nie wrócisz. Jak masz problemy

> to stwórz sobie druzynę.
Nie no nie przesadzaj, w 6 rozdziale tam wrócimy :)

Ale questów z I rozdziału raczej tam nie wykonasz :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:43, Asthariel napisał:

>
> > Jesli chodzi ci o questy z Candelkeep to nie, już tam nie wrócisz. Jak masz
problemy
>
> > to stwórz sobie druzynę.
> Nie no nie przesadzaj, w 6 rozdziale tam wrócimy :)
Ale questów z I rozdziału raczej tam nie wykonasz :-P

To w Canldekeep są nowe questy po prologu?Czy chodzi wam o te z prologu :D
Ja pytałem o taki questy jak np. znalezienie płaszcza Gurka, oczysczenie domu z pająków w Beregoście, zabicie bandy czegośtam dla Bjornina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować