Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2008 o 16:49, Erykknesz napisał:


P.S Plizzz nie spojlerujcie :D

Chodzi mi o prolog, już ne pamiętam, czy w Baldurach pierwsze etapy to prologi czy I rozdizał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:39, Erykknesz napisał:

Czy jeśli dojdę do Nashkel i będę miał drugi rozdział to wszystkie questy z pierwszego
będą dalej dostępne, czy już ich nie będę mógł zrobić?


Wszystkie questy z pierwszego rozdziału będą dalej dostępne. Prolog i niemożliwość powrócenia do wykonywanych w nim questów (jakkolwiek małe by one nie były) jest pod tym względem wyjątkiem.

Dnia 31.03.2008 o 16:39, Erykknesz napisał:

Ja np. nie umiem zabić
tej bandy, co chce złoto(mag,łucznik i Tanqyan, czy jakoś tak, wojownok)


Dla niedoświadczonej drużyny mogą być oni pewnym problemem, jednak jeśli dobrze sobie skompletujesz towarzyszy i opracujesz odpowiednie taktyki walki to przekonasz się że większość walk stanie się o wiele prostsza. Podczas starć z trudnymi przeciwnikami bardzo ważne jest wykorzystanie magów, druidów i kapłanów tak aby na wstępie walki unieszkodliwili jak największą liczbę przeciwników czarami takimi jak "oplątanie", "pajęczyna", "unieruchomienie osoby" czy "horror". Jeśli walczysz z wrogim magiem to pamiętaj też że jeśli trafisz go czymkolwiek w chwili gdy rzuca on własne zaklęcie to zdekoncentrujesz go i sprawisz że je straci, dlatego bardzo dobrą taktyką jest używanie przeciwko wrogim magom czaru "magiczny pocisk" ponieważ można go rzucić bardzo szybko i w przeciwieństwie do normalnych strzał zawsze trafia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:50, Asthariel napisał:


>
> P.S Plizzz nie spojlerujcie :D
Chodzi mi o prolog, już ne pamiętam, czy w Baldurach pierwsze etapy to prologi czy I
rozdizał.

Dnia 31.03.2008 o 16:50, Asthariel napisał:

>pytałem o taki questy jak np. znalezienie płaszcza Gurka, oczysczenie domu z pająków w Beregoście, zabicie bandy czegośtam dla Bjornina.<

Najpierw jest prolog w Candlekeep, uczymy się grać, poznajemy interface itd.A potem 1 rozdziałm wychodzimy z Candlekeep z Gorionem, ten dostaje headshota toporem, a my sie mamy udać do Pomocnej Dłoni.

Mam drużynę, ale 5 osobową (necro Xzar nie żyje już)
Ja(kapłan)
Jaheira
Khaled
Montarion
Imoen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 16:54, Erykknesz napisał:

Ja(kapłan)
Jaheira
Khaled
Montarion
Imoen


Trzymanie w drużynie Montarona w chwili gdy masz Imoen jest moim zdaniem bezcelowe. Wywal go i przyjmij na jego miejsce Minsca a następnie udaj się z nim na poszukiwania jego towarzyszki Dynaheir bo wielką słabością Twojej drużyny jest to że brakuje w niej maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że chodzi Ci raczej o "oplątanie", "pajęczyna" to czar maga z 2 poziomu.
Cóż, przede wszystkim musisz trochę podnieść poziom swojej drużyny, uzbieranie expa do awansowania na 3 poziom nie powinno być takie trudne - wykonaj questy w Beregoście w Gospodzie Pod Pomocną Dłonią, w Nashkel i na Jarmarku, są to miejsca gdzie można w miarę bezpiecznie zebrać sporo doświadczenia (przynajmniej jak na początek) i przy okazji zdobyć podstawowy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O proszę, jak sie człowiek uprze, to potrafi.Już ich pokonałem, tych bandziorów.A gdzie znajdę tego Minsca?? Z tego co pisałeś wynika, że niewarto sie jeszcze przenosic na rozdział 2.Porobie sobie questy poboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minsca znajdziesz w Nashkel, ma on klasę łowcy i jest jednym z najlepszych zbrojnych w całej grze.
Przy okazji, próbuję skompletować kilka porad na dobry początek - jak skończę to je wstawię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 17:24, Karharot napisał:

Minsca znajdziesz w Nashkel, ma on klasę łowcy i jest jednym z najlepszych zbrojnych
w całej grze.
Przy okazji, próbuję skompletować kilka porad na dobry początek - jak skończę to je wstawię:)

Przydałoby się :D
Może mi ktoś powiedzieć, czy ktoś zleca questa na tych bandytów, mam ich skalpy, ale to nie ci bandycie od Bjornina ;/ I gdzie znajdę tych pół-ogrów, na którym właśnie Bjornin mnie posyła, bo ta gra jesst przeogromna chyba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 17:30, Erykknesz napisał:

Może mi ktoś powiedzieć, czy ktoś zleca questa na tych bandytów, mam ich skalpy,


Oficer Vai, jednak pojawia się ona w Beregoście dopiero po załatwieniu problemów kopalni w Nashkell.

Dnia 31.03.2008 o 17:30, Erykknesz napisał:

I gdzie znajdę tych pół-ogrów, na którym właśnie Bjornin
mnie posyła, bo ta gra jesst przeogromna chyba :D


W północnej części tego obszaru, nad małym jeziorem.


No dobra - najprawdopodobniej część z poniższych żeczy już wykonałeś jednak sądzę że znajdzie się tu coś czego jeszcze nie zrobiłeś. Po zdobyciu tego początkowego doświadczenia i ekwipunku gra powinna potoczyć się nieco łatwiej.
Na początek potrzebujesz trochę sprzętu:
-Na polu w Nashkell pod koordynatami (191,2746) możesz znaleźć bardzo dobrą zbroję płytową, nikt jej nie pilnuje - trzeba jedynie wiedzieć gdzie szukać.
-W lokacji pomiędzy Gospodą Pod Pomocną dłonią a Beregostem w kamieniu który znajduje się pod koordynatami (1004,1115) możesz znaleźć pierścień ochrony +1.
-Na drodze w lokacji na południe od Beregostu najpierw natkniesz się na dwa ogrilliony - jeden z nich ma list który możesz oddać kobiecie która mieszka w domu na północ od kuźni w Beregoście, w zamian otrzymasz od niej następny pierścień ochrony. Jeśli po walce z ogrillionami udasz się wzdłuż drogi na południe to natkniesz się na strażnika z Płomiennej Pięści - sprowokuj go do walki mówiąc że jesteś bandytą a po jego pokonaniu będziesz mógł zabrać ze zwłok zbroję płytową (nie będzie żadnych negatywnych efektów tej walki). Jeśli pójdziesz na zachód od miejsca w którym walczyłeś z tym strażnikiem to natkniesz się na rozproszone po okolicy hobgobliny - jeden z nich ma przy sobie magiczne buty dobre dla złodzieja.
-W Beregoście udaj się do kowala po zapadnięciu nocy a zastaniesz pustą kuźnię, zapisz grę i spróbuj pootwierać skrzynie które tam znajdziesz - w jednej z nich leży miecz półtoraręczny +1.
Jeśli chodzi o zdobycie expa to na początek warto zrobić następujące questy:
-W gospodzie Pod Pomocną Dłonią wejdź do chatki która znajduje się przy bramie i zgódź się odnaleźć pierścień dla kobiety którą tam spotkasz - jest on w posiadaniu jednego z hobgoblinów na północnym skraju mapy. Warto wykonać tego questa bo dzięki temu wzrośnie Twoja reputacja.
-Na jednym z pięter Gospody Pod Pomocną Dłonią znajdziesz kobietę która poprosi Cię o zabicie pająków które zagnieździły się w jej domu (jest w południowej części Beregostu), jeśli Twoja reputacja jest wystarczająco wysoka to otrzymasz od niej na wstępie kilka buteleczek z antidotum. Walka z pająkami może być trochę trudna jednak za każdego z nich otrzymasz sporo expa a po ich zabiciu będziesz mógł zabrać zwłoki jednego z nich, butelkę wina i stare buty - oddaj je tej kobiecie a za każdy z tych przedmiotów otrzymasz doświadczenie i trochę złota.
-W gospodzie Feldposta natkniesz się na agresywnego wieśniaka - zapisz grę przed wejściem do gospody a następnie spróbuj go przekonać że nie jesteś winny tego co spotkało jego syna - w zamian otrzymasz 900 pd. Na piętrze tej gospody znajdziesz kupca Algernona którego możesz okraść (używając na nim kradzieży kieszonkowej) z płaszcza który daje +2 do charyzmy.
-Na północ od tej gospody spotkasz barda Garricka który poprosi Cię o pomoc w ochronie jego pani. Zgódź się a zaprowadzi Cię do Silke - pogadaj z nią a kiedy pojawią się kupcy odmów zabicia ich, to rozgniewa Silke która zaatakuje (uważaj - potrafi rzucić parę wrednych czarów), za jej zabicie otrzymasz 900 expa i kij +1 oraz trochę złota i miksturę.
-W południowej części Nashkell spotkasz wieśniaka który będzie Cię zaczepiał i gadał bezsensowne rzeczy. Zamiast czekać na każdy kolejny jego komentarz sam zacznij go zagadywać (w pewnym momencie zacznie puszczać tekst "co dalej" i trochę to potrwa) a w końcu typek się zmęczy, w zamian za okazanie cierpliwości otrzymasz trochę doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, musiałeś się nieźle napracowac, żeby to spisać, dzieki .Co prawda już niektóre z tych rzeczy zrobiłem, najczęściej inaczej niż radziłeś, bo jestem praworządny zły...A gdzie jest ta gospoda Feldeposta?W Beregoście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 18:28, Erykknesz napisał:

Wow, musiałeś się nieźle napracowac, żeby to spisać, dzieki .Co prawda już niektóre z
tych rzeczy zrobiłem, najczęściej inaczej niż radziłeś, bo jestem praworządny zły...A
gdzie jest ta gospoda Feldeposta?W Beregoście?

Tak, w Beregoście, południowo-wschodnia część miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2008 o 18:30, sodolis napisał:

> Wow, musiałeś się nieźle napracowac, żeby to spisać, dzieki .Co prawda już niektóre
z
> tych rzeczy zrobiłem, najczęściej inaczej niż radziłeś, bo jestem praworządny zły...A

> gdzie jest ta gospoda Feldeposta?W Beregoście?
Tak, w Beregoście, południowo-wschodnia część miasta.

Eee...znaczy się południowo-zachodnia ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 16:52, Erykknesz napisał:

A jednak po przejściu do następnego rozdziału wszystkie nie zrobione questy z poprzedniego
są już niedostępne.PRzynajmniej w dzienniku ich nie mam.

bo się nowa "strona" otworzyła, rozdziały przełącza się na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 16:52, Erykknesz napisał:

A jednak po przejściu do następnego rozdziału wszystkie nie zrobione questy z poprzedniego
są już niedostępne.PRzynajmniej w dzienniku ich nie mam.

Aktualnie nie mam zainstalowanej BG1, ale jeśli dobrze pamiętam to są one ciągle w dzienniku - wystarczy kliknąć w coś na podobieństwo stalówki, która wskazuje w lewą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Branwen jest dobrym towarzyszem, gdy ja już jestem kapłanem?Opłaca się Montariona wymienic na nią?Nie chciałbym zrobic głupiego błędu za 500 szt. zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Branwen nie jest rewelacyjną postacią ale może robić za drużynowego kapłana jeśli nie ma nikogo innego na to miejsce. W Twoim wypadku jednak przyłączenie jej byłoby błędem - dwóch kapłanów w drużynie to o jednego za dużo, zwłaszcza jeśli wciąż masz ze sobą Jaheirę której druidyczny zestaw zaklęć jest bardzo podobny do kapłańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2008 o 19:25, Karharot napisał:

Branwen nie jest rewelacyjną postacią ale może robić za drużynowego kapłana jeśli nie
ma nikogo innego na to miejsce. W Twoim wypadku jednak przyłączenie jej byłoby błędem
- dwóch kapłanów w drużynie to o jednego za dużo, zwłaszcza jeśli wciąż masz ze sobą
Jaheirę której druidyczny zestaw zaklęć jest bardzo podobny do kapłańskiego.

Myślałem tak samo, a zatem pora wczytac wcześniejszego save''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować