Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2006 o 16:56, Epiphany napisał:

Własnie zaczynam grać po raz drugi, po kilkuletniej przerwie :D Tym razem mag - mistrz przywołań.
Pamiętam, ze nie płaca się przyłączać enpeców na paru pierwszych poziomach, bo potem automatcyznie
wskakują na poziom głównej postaci. Moglibyście przypomnieć, do którego poziomu to działa?
Do trzeciego, czwartego?...

Ostatnio grałem i jak przyłączyłem Branwen była na 5, a potem dołączyłem Minsca - 6 level na dzień dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 17:08, Vel Grozny napisał:

Ostatnio grałem i jak przyłączyłem Branwen była na 5, a potem dołączyłem Minsca - 6 level na
dzień dobry.


Ach... Trzeba się bedzie przemęczyć w takim razie. Ale gra drużyną mag + zlodziej, obie na I poziomie, to masakra... Ubicie glupiego wilka (65 pktów doświadczenia) to prawdziwe wyzwanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 16:53, Albatross napisał:

Hmm... to w takim razie to było chyba związane z questem Marka.

Marka... Marka... Marka... Marka... kojarze imie, ale nie samego questa. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:00, -Elk- napisał:

Marka... Marka... Marka... Marka... kojarze imie, ale nie samego questa. :P

To jest taki koleś, który próbuje Cię otruć (i w sumie poniekąd mu wychodzi...). Spotyka się go (o ile dobrze pamiętam), gdy się wejdzie do wschodniego obszaru miasta (od wschodniej strony muru). Oczywiście można się z całej afery wykaraskać, ale nie pamiętam szczegółów... aaaa, wiem - było coś ze wspólnikiem Marka, jakimś magiem-wróżbitą i geasem nałożonym na tegoż Markowego(R) ;-) wspólnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 19:43, Shadowtear napisał:

1.Jak po raz pierwszy wyjsc na teren dostepny tylko w OzPWM?

Zaraz po wejściu do Wrót Baldura powinno stać przy fontannie małżeństwo. Jak tak właśnie zacząłem przygodę z NTotSC (ale nigdy jej nie ukończyłem :P).

Dnia 06.03.2006 o 19:43, Shadowtear napisał:

2.Znalazlem kowala Othe ale on nie chce dac mi questu. Czemu?

Kowal i jego zadanie jest częścią DSotSC. Questy w tym modzie wykonuje się w pewnej kolejności. Najpierw musisz rozwiązać zadanie od Jetlayi. Poźniej fabuła prowadzi gracza jak po sznurku, więc nie ominiesz zadania od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 18:14, Mumin napisał:

> Marka... Marka... Marka... Marka... kojarze imie, ale nie samego questa. :P
To jest taki koleś, który próbuje Cię otruć (i w sumie poniekąd mu wychodzi...). Spotyka się
go (o ile dobrze pamiętam), gdy się wejdzie do wschodniego obszaru miasta (od wschodniej strony
muru). Oczywiście można się z całej afery wykaraskać, ale nie pamiętam szczegółów... aaaa,
wiem - było coś ze wspólnikiem Marka, jakimś magiem-wróżbitą i geasem nałożonym na tegoż Markowego(R)
;-)
wspólnika.


Ano wlasnie, wiedzialem, ze o czyms zapomnialem, a juz jestem przy koronacji Sarevoka czyli ksiazka poszła sie bimbać... ehh.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2006 o 19:46, Shadowtear napisał:

3.Jak sie wydostac z wyspy likantropow?

O ile dobrze pamiętam to trzeba coś zrobić dla... eee... jak mu było?... Dradeela - takiego maga, którego znajdziesz gdzieś poza wioską wilkołaków. Wykonuje się dla niego jakieś questy. A potem jeszcze jest taka likantropka... eee... nie pamiętam jak ma na imię - i ona Ci pomaga.
Przepraszam, że tyle jest w tym poście zastanawiania się, ale dawno w BG1 nie grałem (a na wyspie wilkołaków to już całkiem dawno nie byłem), więc czuję się usprawiedliwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jednak dorwalem ta książkę :D :D :D :D Teraz brakuje mi tylko tej z wiezy durlaga. No to wyspa wilkolakow, ta wyspa z magami i wieza, eksport postaci i lecimy postacia w BG2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2006 o 21:53, Don Lizak napisał:


Jakiej przesady!! W grze jest sporo schowków z bardzo cennymi rzeczami. Na przykład w Gospodzie
pod Pomocną dłonią znajdziesz pierścień podwajający liczbę zakleć maga na 1 poziom... Jest
to nieoceniona rzecz dla maga dla reszty mogą to sprzedać w tej gospodzie za piękne 6000 sztuk
złota..


Gdzie dokladnie jest ten pierścień? W samej gospodzie czy w jakims budynku na zewnatrz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 08:09, -Elk- napisał:

Gdzie dokladnie jest ten pierścień? W samej gospodzie czy w jakims budynku na zewnatrz?

Pierścień czarów "Wieczna pamięć"
I tak już za dużo wiesz :D
Spróbuj sam znaleść. Podpowiem, że jest na zewnątrz. Nie daleko od bramy.

Jeżeli nie uda Ci się znaleść/nie chce szukać to pierścień jest pod tymi współrzędnymi:
x-2552, y-3761
Po naciśnięciu klawisza lokacji (domyślnie [L]) pojawią Ci się współrzędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 08:43, Don Lizak napisał:

> Gdzie dokladnie jest ten pierścień? W samej gospodzie czy w jakims budynku na zewnatrz?

Pierścień czarów "Wieczna pamięć"
I tak już za dużo wiesz :D
Spróbuj sam znaleść. Podpowiem, że jest na zewnątrz. Nie daleko od bramy.

Jeżeli nie uda Ci się znaleść/nie chce szukać to pierścień jest pod tymi współrzędnymi:
x-2552, y-3761
Po naciśnięciu klawisza lokacji (domyślnie [L]) pojawią Ci się współrzędne.


Sam pierścień to ja kiedyś miałem :D Bo apmiętam, jak dwa razy grałem magiem prawie na samym początku mojej zabway z BG to byłem wniebowzięty, że coś takiego znalzłem, ale wiesz ostanio to ze 3 lata temu przechodziłem BG i mi sie dużo rzeczy pozapominało. Np teraz za cholere nie pamiętam czegokolwiek z wiezy Durlaga... nic, nawet jednego pomieszczenia... eh... ale dzeki temu ta gra jest piękna, zawsze odkrywasz ją na nowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie statystyki proponujecie na początek dla maga specjalisty - mistrza przywołań (więc minimalna kondycja = 15)?

Znalazłam taka propozycję:
Siła 15
Zręczność 18
Kondycja 18
Inteligencja 18
Mądrość 3
Charyzma 14
- ale wydaje mi się jakaś dziwna :/ Zwłaszcza ta mądrość niska - przecież chyba wpływa na rzuty obronne przeciwko magii, czy tak?

Zrobiłam sobie na próbę postać o takich cechach:
Siła 12
Zręczność 6
Kondycja 15
Inteligencja 18
Mądrość 18
Charyzma 18
- ale nie wiem, czy z kolei nie przeginam w drugą stronę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 14:27, Epiphany napisał:

Zrobiłam sobie na próbę postać o takich cechach:
Siła 12
Zręczność 6
Kondycja 15
Inteligencja 18
Mądrość 18
Charyzma 18
- ale nie wiem, czy z kolei nie przeginam w drugą stronę :/

Są tutaj lepsi specjaliści ode mnie, ale myślę, że za niska jest zręczność. Niby mag nie musi bać się walki wręcz, ale pociski mogą być już zagrożeniem.
Czyli ogólnie: siła - ok, zręczność - min. 14 (jak dla mnie) kondycja - ok, inteligencja - ok, mądrość chyba 14-16 wystarczy, charyzma - bez znaczenia, bo pierścień można zdobyć na początku gry.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 15:08, walgierz napisał:

/.../ charyzma - bez znaczenia, bo pierścień można zdobyć na początku gry.

Przepraszam, ale błędnie założyłem, że chodzi o BG II. :(
W jedynce ciężej podnieść charyzmę, więc 16 by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 14:27, Epiphany napisał:

Znalazłam taka propozycję:
Siła 15
Zręczność 18
Kondycja 18
Inteligencja 18
Mądrość 3
Charyzma 14


Moim zdaniem takie rozmieszczenie jest kiepskie. Kondycję powyżej 16 powinni rozwijać tylko zbrojni, bo reszta nie otrzymuje już żadnych bonusów do punktów życia.

Ja proponuję takie cechy:
siła - 18
zręczność - 18
kondycja - 16
inteligencja - 18
mądrość - 10
charyzma - 10

Teraz kilka słów komentarza ode mnie. Mag, to wiadomo, inteligencja na 18 bez dwóch zdań. Kolejnymi ważnymi cechami po inteligencji jest zręczność (premia do klasy pancerza) i kondycja (bonus do punktów życia). Pozostałe cechy są już nieistotne, jednak dobrze jest mieć siłę w miarę na sensownym poziomie, aby mag nie męczył się przy noszeniu ciężkiego ekwipunku. Mądrość można nawet obniżyć do 3, bo jak dobrze pamiętam, w BG1 nie wpływa to na nic prócz wiedzy, a jeśli chodzi o rzuty obronne to dopiero w BG2 ma na to wpływ. Ale nie jestem do końca pewien, co prawda sprawdziłem i dwie postacie na 1 poziomie (jeden z obiżoną mądrością i inteligencją) mają takie same rzuty obronne, ale być może różnica bedzie widoczna na wyższych poziomach. Charyzmę również można obniżyć, ale poniżej 10 postać ma minusowy modyfikator do reakcji, ale z drugiej strony, mag nie musi dowodzić w drużynie, więc problem ten później może zniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 15:12, Albatross napisał:

Teraz kilka słów komentarza ode mnie. /.../ Mądrość można
nawet obniżyć do 3, bo jak dobrze pamiętam, w BG1 nie wpływa to na nic prócz wiedzy, a jeśli
chodzi o rzuty obronne to dopiero w BG2 ma na to wpływ.


Z tym, że postać docelowo ma zostać wyeksportowana do BG 2, więc też musze to uwzględnić.

Dnia 07.03.2006 o 15:12, Albatross napisał:

mag nie musi dowodzić w drużynie


Mój Mag ma na imię Epiphany i dobrze czuje się w butach przywódcy ;)
Ale masz rację, i tak nie będe mogła puscić go w pierwszym szeregu ;)

Obu Wam dziękuję i mam jeszcze pytanie o druzynę. Za pierwszym razem, gdy grałam wojownikiem, miałam ze sobą Minsca, Kivana, Branwen, Imoen i Dynaheir. Przyznam, ze przywiazałam się do nich i chętnie znów bym ze sobą wzięła. Domyslam się jednak , że w BG 1 walka dwoma magami nie będzie zbyt efektywna (zbyt niski poziom)
więc zastanawiam się, czy nie zabraknie mi zbrojnego walczącego wręcz obok Minsca. Z drugiej strony, pamietam, ze Branwen b.dobrze sobie radziła w boju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 15:27, Epiphany napisał:

> Teraz kilka słów komentarza ode mnie. /.../ Mądrość można
> nawet obniżyć do 3, bo jak dobrze pamiętam, w BG1 nie wpływa to na nic prócz wiedzy, a
jeśli
> chodzi o rzuty obronne to dopiero w BG2 ma na to wpływ.

Z tym, że postać docelowo ma zostać wyeksportowana do BG 2, więc też musze to uwzględnić.

> mag nie musi dowodzić w drużynie

Mój Mag ma na imię Epiphany i dobrze czuje się w butach przywódcy ;)
Ale masz rację, i tak nie będe mogła puscić go w pierwszym szeregu ;)

Obu Wam dziękuję i mam jeszcze pytanie o druzynę. Za pierwszym razem, gdy grałam wojownikiem,
miałam ze sobą Minsca, Kivana, Branwen, Imoen i Dynaheir. Przyznam, ze przywiazałam się do
nich i chętnie znów bym ze sobą wzięła. Domyslam się jednak , że w BG 1 walka dwoma magami
nie będzie zbyt efektywna (zbyt niski poziom)
więc zastanawiam się, czy nie zabraknie mi zbrojnego walczącego wręcz obok Minsca. Z drugiej
strony, pamietam, ze Branwen b.dobrze sobie radziła w boju...


Wiesz... ja gram 4 osobowa druzyna i z jednym zbrojnym idze mi bardzo dobrze, smie twierdzic, ze przy 4 osobach jest latwiej nimi kierwac albo to moje dziwne skrzywienie, bo w sumie BG 1 6 osobami przeszedłęm tylko razm jak gralem po raz pierwszy, potem lecialem tylko na 4 osobowym teamie i bylo dobrze.

Ogolnie z tego co widze lecisz druzyna dobrych charakterów :D

Ale do rzeczy. Maga masz, czyli teoetcznie ( przy zalozeniu "świętoszków" ) możesz wziąć Dynahiere lub Xana. Ja nie wiem dlaczego preferuje Xana, chcioaz wiem, że jest taki sobie ogolnie. Łotrzyk... to nie widze problemu Imoen. Kapłan. Tak, Branwen jest dobrym kapłanem, zreszta kazdy kapłan dobrze sobie radzi w walce wrecz z rekawicami Ogrzej Siły :P Zbrojny... hm... Jak grałem dobrymi to jakos zawsze zostawiałem Khalida, bo było dobry w miare, a w sordku gru nei lubie zmieniac teamu, wiec został już. Drugim osiłkime był Kivan, Minsc lub Ajantis, ale tu wybór zależy od Ciebie, jaki styl walki preferujesz. Ja osobiście z tej trójki faworyzuje Kivana ze względu na zabwe łukami. Robi sie po prostu potem smiercionośny. Ale w sumie to chyba nie chciałaś porad co do drużyny :P


A wogle to mysle nad troche samobojczym pomysłem. Zrobic sobie team tak jak w BG2 tzn 5 magó + kapłan. Tylko kurde skad aj tylu magó wytrzasne... moja postać, Xzar, Edwin, Xan, Dynaheira... tyko kurde Edwin i Dynahiera się wykluczaja na wzajem... a nie chce brac jakiegos wielokasowca... ewentulanie przerobic kogoś na maga... a kurde :/ w BG 1 jets potrzebny złodziej, bo mag nei ma kamiennej skroy i nie mozna robic kamidze na pułapki. Kurde :/ Czyli tu mozna tylko 4 magów + złodziej + kapłan.

Eh... dobra, moze skończe to swoje głupie wywody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie: lepiej będąc człowiekiem dwuklasować na maga będąc wcześniej:
- Wojownikiem (warto do magii dodać miecz/łuk)
- Złodziejem (ekportując postać do drugiej części złodziejskie umiejętności przydają się)
- Kapłanem (więcej czarów i trochę umiejętności wojownika)
I jeszcze na jakie statsy najlepiej losować i na jakim levelu dwuklasować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować