Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2008 o 14:43, lukase napisał:

Moze kupie jak bede mial kase niby fahne jest jeszcze recenzje se poczytam
a w tej grze jest grafika 3d czy 2 d?


Piękne 2D. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno BG TuTu jak i BGT (ten drugi jest lepszy) to mody przenoszące akcję BG1 na silnik BG2. Oprócz zmian w grafice umożliwia też wybranie klas i podklas z BG2 przy tworzeniu postaci w BG1, teoretycznie umożliwia też nauczenie się czarów z wyższych poziomów oraz zdobycie wysokolevelowych umiejętności jeszcze w jedynce (w praktyce w BG1 zdobywa się za mało doświadczenia żeby to miało jakieś większe znaczenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:06, Karharot napisał:

Zarówno BG TuTu jak i BGT (ten drugi jest lepszy) to mody przenoszące akcję BG1 na silnik
BG2. Oprócz zmian w grafice umożliwia też wybranie klas i podklas z BG2 przy tworzeniu
postaci w BG1, teoretycznie umożliwia też nauczenie się czarów z wyższych poziomów oraz
zdobycie wysokolevelowych umiejętności jeszcze w jedynce (w praktyce w BG1 zdobywa się
za mało doświadczenia żeby to miało jakieś większe znaczenie).

Wiesz może jak to zainstalować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję jak zainstalować BGT zamieściłem kiedyś w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=1762
Co do BG TuTu to instalowałem go dawno temu (zanim trafiłem na BGT) i już nie pamiętam jak to dokładnie szło:(
Nawiasem mówiąc proponuję Ci abyś też przerzucił się na BGT - w przeciwieństwie do TuTu jest wciąż aktualizowany, poza tym znacznie więcej modów współpracuje z BGT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:24, Karharot napisał:

Instrukcję jak zainstalować BGT zamieściłem kiedyś w tym poście:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=1762
Co do BG TuTu to instalowałem go dawno temu (zanim trafiłem na BGT) i już nie pamiętam
jak to dokładnie szło:(
Nawiasem mówiąc proponuję Ci abyś też przerzucił się na BGT - w przeciwieństwie do TuTu
jest wciąż aktualizowany, poza tym znacznie więcej modów współpracuje z BGT.

A czy na XFire powiedzmy będzie wbijać godziny na BG, czy BG 2? Wolałbym rozłożyć na BG i BG 2 niż tylko dla jednej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:26, ShaDoW Energy napisał:

A czy na XFire powiedzmy będzie wbijać godziny na BG, czy BG 2? Wolałbym rozłożyć na
BG i BG 2 niż tylko dla jednej

W sumie zainstalowałeś BG1 więc naliczać Ci będzie godziny tylko za tą grę. Mod nie czyni z jedynki dwójki tylko upodabnia do siebie obie części. Więc myślę, że spokojnie możesz instalować moda ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:57, Rozrobiony napisał:

> A czy na XFire powiedzmy będzie wbijać godziny na BG, czy BG 2? Wolałbym rozłożyć
na
> BG i BG 2 niż tylko dla jednej
W sumie zainstalowałeś BG1 więc naliczać Ci będzie godziny tylko za tą grę. Mod nie czyni
z jedynki dwójki tylko upodabnia do siebie obie części. Więc myślę, że spokojnie możesz
instalować moda ;]

Spróbuję dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:26, ShaDoW Energy napisał:

A czy na XFire powiedzmy będzie wbijać godziny na BG, czy BG 2? Wolałbym rozłożyć na BG i BG 2 niż tylko dla jednej

Naturalnie będzie nabijać godziny w BG2. W końcu BGT/Tutu to BG1 na silniku BG2, a nie odwrotnie :-)

Polecam również zapoznać się z tym artykułem: http://www.bg2.gram.pl/?file=article&id=410
Temat z pozoru dotyczy monitorów panoramicznych, ale mod widescreen tak na prawdę pozwala też ustawić rozdzielczości w proporcji 4:3, także w BG1!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tą akcją z nabijaniem godzin BG na Xfire :]
Własnoręcznie nabiłem już ok 60 H ^^
Szkoda,że multiplayer mi nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 16:00, Albatross napisał:

> A czy na XFire powiedzmy będzie wbijać godziny na BG, czy BG 2? Wolałbym rozłożyć
na BG i BG 2 niż tylko dla jednej
Naturalnie będzie nabijać godziny w BG2. W końcu BGT/Tutu to BG1 na silniku BG2, a nie
odwrotnie :-)

Polecam również zapoznać się z tym artykułem: http://www.bg2.gram.pl/?file=article&id=410
Temat z pozoru dotyczy monitorów panoramicznych, ale mod widescreen tak na prawdę pozwala
też ustawić rozdzielczości w proporcji 4:3, także w BG1!

Opisz mi z tym TuTu, jak to zainstalować, bo ja tak robię i guzik -.- A Ty jesteś Grand Champion w BG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 15:06, Karharot napisał:

zdobycie wysokolevelowych umiejętności jeszcze w jedynce (w praktyce w BG1 zdobywa się
za mało doświadczenia żeby to miało jakieś większe znaczenie).

niekoniecznie, skoro działa na silnik bg2 to będzie też doświadczenie za umiejętności złodziejskie i naukę czarów. czyli całkiem spora "dopałka" jak na poziomy z bg1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie XFire w ogóle nie nalicza godzin z BG1, ale nie wiem jak będzie po instalacji moda.Plz, nie żebym był za wygodny, ale zarzuciłby ktoś linkiem do niego?[moda BGT or BGtutu]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale do naprawdę wysokich poziomów się na tym nie dojedzie. Brak walk i questów za które dostaje się po kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy expa jednak daje o sobie znać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2008 o 16:02, ShaDoW Energy napisał:

Opisz mi z tym TuTu, jak to zainstalować, bo ja tak robię i guzik -.-

Tutu ostatni raz miałem zainstalowane wieki temu. Pamiętam, że kiedyś dość dokładnie opisał mod Riklaunim. Na jego stronie cały czas jest opis: http://www.crpg.rk.edu.pl/w/p/tutu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podwójnego posta.
Jeśli szukasz modów do BG to zajrzyj na tą stronę:
http://dragonshoard.blackwyrmlair.net/download.php
BGT i BG TuTu też tam są.

EDIT:
No proszę to jednak nie był podwójny post, cofam przeprosiny (a co):D
Pełna nazwa TuTu to BG TuTu, pełna nazwa BGT to Baldur's Gate Trilogy ale jest praktycznie nie używana (zazwyczaj jest opisany jedynie jako BGT).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować