Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2008 o 15:10, Sarinew napisał:

> Zdaje sie, ze ktos tak nazwal wlasna postac wiec ciezko oczekiwac ze ja spotkasz
:-)
> Moze na multi :-)

Trzeba bedzie poczekac na Rokuto bo to on napisal, ze Marduk jest w Bg2, tylko zastanawiam
sie co to jest bo niekojarze czegos takiego.
cytat Rokuto
""PS. Masz imię jak... pewna osoba (no za dużo powiedziane) w BG 2 :P""

Jest, jest taka osoba :) poszukaj dokładnie poza Amn, a się dowiesz. Sam do tego dojdź gdzie :) większa frajda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jest, jest taka osoba :) poszukaj dokładnie poza Amn, a się dowiesz. Sam do tego dojdź
> gdzie :) większa frajda

Musialbym grac, a na to teraz czasu mi brak. Tyle razy gralem, a nie pamietam go, wiec wydaje mi sie, ze ta osoba pojawie sie na chwile by nadziac sie na miecz bohatera :D
Mozesz podac chocby nazwe lokacji jak Targowo, Wzgórza Wichrowych Włóczni itd. ?
Teraz sie zastanawiam czy Marduka nie spotyka sie czasem przy pierwszym wejsciu do Wzgórza Wichrowych Włóczni.
Ze tez masz pamiec do imion pobocznych postaci, bo ja takie rzeczy rzadko zapamietuje z gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech przepraszam za całe zamieszanie, ale Marduk z Madulfem (ogrem) mi się pomylił (widocznie myślałem o Madulfie, a pisałem o Marduku). Jeszcze raz przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2008 o 22:21, Karharot napisał:

Kagain ma rewelacyjną kondycję ale bardzo słabą zręczność, ustępuje też Minscowi pod
względem siły.
Jeśli jednak da się Kagainowi "Rękawice Zręczności" to staje się on niezwykle trudny
do wyeliminowania co z kolei sprawia że jest idealny to blokowania przeciwnika którego
mogą bezkarnie atakować chowające się za plecami krasnoluda chucherka w stylu magów czy
złodziei-łuczników:)

Ja jednak pozostanę przy mojej drużynie bez Minsca. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marduk to Mag Ognia z Gothica 2, nie wiedziałem że gra była na tyle popularna w Babilonie aby wybrali sobie jednego z bohaterów na boga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak Bogowie Babilońscy sa na tyle popularni, że jeden z nich został wybrany na maga ;]

A bez Minsca, tracisz cuzo, ale oczywiscie bez niego gra tez jest realna. Napisz jaką drużyną grasz, Kalejdoskopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czasami mogę nosić tylko jeden magiczny przedmiot, albo 2/3 i mi pisze, że nie mogę założyć tego a tego, ze względu na inne magiczne przedmioty, których używam.Od czego zależy, ile przedmiotów magicznych można nosić na postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 18:31, Erykknesz napisał:

Dlaczego czasami mogę nosić tylko jeden magiczny przedmiot, albo 2/3 i mi pisze, że
nie mogę założyć tego a tego, ze względu na inne magiczne przedmioty, których używam.Od
czego zależy, ile przedmiotów magicznych można nosić na postaci?

Możesz nosić TYLKO JEDEN przedmiot dający premie do KP. Opłaca sie nosić pełną zbroję płytową i pierścień/płaszcz +1/+2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ograniczenie dotyczy przedmiotów magicznych dających bonus do KP. Z niewiadomych przyczyn można nosić naraz tylko jeden przedmiot który zwiększa (a właściwie zmniejsza) ten parametr, czyli jeśli nosisz zbroję (dowolnego typu) +1 to nie możesz już założyć pierścienia ochrony +1, jeśli nosisz taki pierścień to nie możesz założyć płaszcza ochrony itd.
Pod tą regułę nie podpadają tarcze, hełmy i bronie które polepszają KP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 18:57, Erykknesz napisał:

Aaa...szkoda, itemki sie marnują.Dzieki za odpowiedzi.

Ale niektóre mody zdejmują to ograniczenie, i mozna nosić i zbroję, i płaszcz i pierscienie. Na pewno jest do drugiej części (Ease of Use) a czy do pierwszej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2008 o 19:50, Asthariel napisał:

Na pewno jest do drugiej części (Ease of Use) a czy do pierwszej nie wiem.

Do pierwszej nie. Sam teraz gram w BG1 z dodatkiem i zainstalowałem sobie Easyof Use i on nie zdejmuje tego ograniczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pokonaliście Upiornego Rycerza ?Zastanawiam się czy go nie olać i skończyć w końcu główny wątek ^^.BTW fabuła BG1 jest trochę głupia, najpierw się zapowiada odkrywanie swojego dziedzictwa, a potem szukamy tylko sprawców kłopotów z żelazem i odpowiedzi na pytania polityczne,a zapominamy, czemu byliśmy ważni dla morderców ojca, aż tu nagle we śnie słyszę" przyjmujesz do siebie wiadomość, że jesteś dzieckiem Bhaala."I skąd niby się o tym dowiedziałem?Tak ni z gruchy i z pietruchy do tego doszłem,w ogóle masa jest niedomówień, zaraz zabiję Sarevoka i będzie koniec gry.Mam nadzieję, że BG2 kontynuuje fabułę, bo jeśli nie, to historia srogo mnie zawiodła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 14:44, Erykknesz napisał:

Jak pokonaliście Upiornego Rycerza ?Zastanawiam się czy go nie olać i skończyć w końcu
główny wątek ^^.BTW fabuła BG1 jest trochę głupia, najpierw się zapowiada odkrywanie
swojego dziedzictwa, a potem szukamy tylko sprawców kłopotów z żelazem i odpowiedzi na
pytania polityczne,a zapominamy, czemu byliśmy ważni dla morderców ojca, aż tu nagle
we śnie słyszę" przyjmujesz do siebie wiadomość, że jesteś dzieckiem Bhaala."I skąd niby
się o tym dowiedziałem?Tak ni z gruchy i z pietruchy do tego doszłem,w ogóle masa jest
niedomówień, zaraz zabiję Sarevoka i będzie koniec gry.Mam nadzieję, że BG2 kontynuuje
fabułę, bo jeśli nie, to historia srogo mnie zawiodła.

Kontynuuje i to z mocnego kopyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 14:44, Erykknesz napisał:

Jak pokonaliście Upiornego Rycerza ?Zastanawiam się czy go nie olać i skończyć w końcu
główny wątek ^^.BTW fabuła BG1 jest trochę głupia, najpierw się zapowiada odkrywanie
swojego dziedzictwa, a potem szukamy tylko sprawców kłopotów z żelazem i odpowiedzi na
pytania polityczne,a zapominamy, czemu byliśmy ważni dla morderców ojca, aż tu nagle
we śnie słyszę" przyjmujesz do siebie wiadomość, że jesteś dzieckiem Bhaala."I skąd niby
się o tym dowiedziałem?Tak ni z gruchy i z pietruchy do tego doszłem,w ogóle masa jest
niedomówień, zaraz zabiję Sarevoka i będzie koniec gry.Mam nadzieję, że BG2 kontynuuje
fabułę, bo jeśli nie, to historia srogo mnie zawiodła.

Mozna sie o tym dowiedzieć z listu od Goriona w jego komnacie, w Candlekeep, w 6 rozdziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2008 o 15:08, Asthariel napisał:

> Jak pokonaliście Upiornego Rycerza ?Zastanawiam się czy go nie olać i skończyć w
końcu
> główny wątek ^^.BTW fabuła BG1 jest trochę głupia, najpierw się zapowiada odkrywanie

> swojego dziedzictwa, a potem szukamy tylko sprawców kłopotów z żelazem i odpowiedzi
na
> pytania polityczne,a zapominamy, czemu byliśmy ważni dla morderców ojca, aż tu nagle

> we śnie słyszę" przyjmujesz do siebie wiadomość, że jesteś dzieckiem Bhaala."I skąd
niby
> się o tym dowiedziałem?Tak ni z gruchy i z pietruchy do tego doszłem,w ogóle masa
jest
> niedomówień, zaraz zabiję Sarevoka i będzie koniec gry.Mam nadzieję, że BG2 kontynuuje

> fabułę, bo jeśli nie, to historia srogo mnie zawiodła.
Mozna sie o tym dowiedzieć z listu od Goriona w jego komnacie, w Candlekeep, w 6 rozdziale.

O kurde, zapomniałem o tym...Może kiedyś będzie mi się chciało zagrać w BG1 od nowa, ale to raczej nie będzie prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie w końcu w wakacje wziąć i przejść Baldura ;D Kupiłem niedawno (czyt. jak nie zlikwidowali starej eXtra Klasyki) Sage Baldur''s Gate i do tego czasu troche pograłem w "jedynke" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest ta dziewczyna na "D" w twierdzy gnolli? Wszystko wyczyściłem i jej nie ma. Jest chyba w warowni więc zaraz poszukam wejścia, ale jak coś to napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować