Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Hiacynt - próbowałem, nic nie daje.

pkapis

Dnia 26.06.2008 o 16:22, pkapis napisał:

Może cechy? Żeby zrobić dwuklasowca musisz mieć kilka cech bardzo wysoko, o ile dobrze
pamiętam. Zdaje się, że w cechach ważnych dla obecnej klasy trzeba mieć minimum 15, a
dla nowej 17.


Siła - 13
Zręczność - 10 (+8 dzięki rękawicom zręczności) w sumie 18
Kondycja -17
Inteligencja - 12
Mądrość -12
Charyzma - 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Zręczność - 10 (+8 dzięki rękawicom zręczności) w sumie 18

Do tego się liczy chyba bazowa, bez affectów z gratów (czyli w twoim przypadku 10). pozatym kapłan opiera się chyba na mądrośći, a tej masz zaledwie 12 (Albo mnie pamięć myli albo podczas tworzenia kapłana nie da się z nią zejść poniżej 14, nawet jak się mniej wylosuje to gra podbije do wspomnianych 14)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Siła - 13
Zręczność - 10 (+8 dzięki rękawicom zręczności) w sumie 18
Kondycja -17
Inteligencja - 12
Mądrość -12
Charyzma - 14


pkapis ma rację Twoja postać ma za słabe cechy - zarówno Twoja siła (podstawowa cecha wojownika) jak i mądrość (podstawowa cecha kapłana) są za niskie abyś mógł dwuklasować. Tak nawiasem mówiąc bonus do zręczności otrzymywany przez przedmiot nie liczy się w takim wypadku, przy dwuklasowaniu gra sprawdza jedynie Twoje bazowe cechy bez modyfikatorów.
Swoją drogą suma cech Twojej postaci to 78 punktów - to bardzo mało. Przy losowaniu powinieneś się starać zdobyć co najmniej 90 punktów. Rozdysponowanie tych punktów pomiędzy cechy też jest dziwne, dlaczego swojemu wojownikowi dałeś zaledwie 10 punktów do siły? Jeśli już absolutnie musiałeś grać przy tak niskie ilości punktów ogólnych to mogłeś przynajmniej zmniejszyć charyzmę i inteligencję aby zwiększyć siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to rozłożenie punktów jak na wojownika to nie za bardzo wygląda:

Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Siła - 13

Najlepiej byłoby wylosować 18/00

Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Zręczność - 10 (+8 dzięki rękawicom zręczności) w sumie 18

Można i tak, ale zawsze staram się mieć 18 bez niczego

Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Kondycja -17

tutaj też raczej 18

Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Inteligencja - 12

Nie pamiętam czy inteligencja ma jakiś wpływ na dwuklasowanie, ale zazwyczaj zostawiam na najniższym możliwym ( szczególnie w BG 1 gdzie nie ma łupieżców umysłu)

Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Mądrość -12

Tu jeśli koniecznie chciałeś dwuklasować na kapłana to powinieneś mieć 17

Dnia 26.06.2008 o 17:58, Paluch 222 napisał:

Charyzma - 14

Jeśli wiesz że w drużynie będziesz miał kogoś z charyzmą 17,18 to nie opłaca sie ładować w to punktów

Podsumowując to radziłbym zacząć od nowa, ale skoro piszesz że masz 6 lvl to o ile dobrze pamiętam to całkiem spora część gry już za tobą, więc rób jak uważasz, tyle że nie uda ci się dwuklasować na kapłana.

edit : przy odświeżaniu nie zauważyłem nowej strony : / oczywiście stali bywalcy byli szybsi : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... ok, dzięki Panowie, chyba jednak daruję sobie dwuklasowość i kontynuuję grę wojownikiem. Do BG podchodzę po raz pierwszy (od niedawna zacząłem interesować się cRPG''ami) więc nie zwracałem szczególnej uwagi na sumę cech mojej postaci - trzy, cztery razy przerzuciłem kośćmi i tyle, no ale mimo tego najwyraźniej wystarczyło, skoro zaszedłem już tak daleko (piąty akt) a i tak zrobiłem sobie przerwę w fabule i zwiedzam Wybrzeże Mieczy.

ALQ - Owszem, sporo już przeżyłem i nie mam ochoty tego powtarzać póki nie zajdę do końca ;)
Karharot - 90 powiadasz? Ok, zapamiętam.
sig. - Jeśli mnie pamięć nie myli, to gdy na początku bawiłem się tworzeniem postaci to tak właśnie było :/ No nic, zabierze się za to kiedy indziej.

Reasumując: Kapłan bitewny ani Gandalf ze mnie nie będzie ;P Może innym razem. Thx for all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wszelakie mieszanki kapłana z innymi klasami są ograniczone do broni dostępnych dla kapłana, czyli w zwarciu powalczyłbyś tylko kijem i młotem (a na odległość doszła by chyba proca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 19:11, Paluch 222 napisał:

ALQ - Owszem, sporo już przeżyłem i nie mam ochoty tego powtarzać póki nie zajdę
do końca ;)
Karharot - 90 powiadasz? Ok, zapamiętam.


Nie tyle 90, co na cechy jako takie trzeba patrze, ale ponieważ daje się punkty przekładać, więc się przydaje mieć jak najwięcej w sumie.
Ale wyznaczniki mocnej postaci są inne. Postać w BG powinna mieć wysokie: Siłę, Zręczność, Kondycję, ewentualnie Mądrość i cechę konieczną dla danej klasy. Przy czym ze względu na zastosowany system RPG (AD&D druga edycja, nieco zmodyfikowana dla potrzeb gry komputerowej) nie jest zazwyczaj ważne czy masz cechę na poziomie 10 czy 15, a w przypadku Int i Cha nawet 3 to nie problem chyba że grasz magiem.
Dla kapłanów i łotrzyków losowanie jest prostsze - jeśli możesz daj im siłę 18 i tyle.
Dla wojowników, paladynów i łowców (oraz wszystkich ich wariacji, bo zasada stosuje się i w BG2) pierwsze co robisz po wylosowaniu cech to odjęcie od jakiejś i dodanie do Siły. Będzie to 18/xx gdzie xx może być od 01 do 00 (100). Ideałem jest 18/00 ale jeśli nie masz siły losować, możesz wziąć cokolwiek wysokiego. 18/96 do 18/99 ma taki sam efekt i jest ciut słabsze od 18/00, a 18/91 do 18/95 słabsze o kolejny stopień. Niższych nie warto brać. IMO lepiej wziąć 18/97 i Zr oraz Kon na 18 niż 18/00 z niskimi pozostałymi cechami.
Gdy już znajdziesz dobrą siłę przenosisz punkty z Int i Cha na Kon, Zr, Mądrość (w tej kolejności. Mądrość albo 15 lub więcej, albo 10 wystarcza). W ten sposób masz postać o dużym bonusie do trafienia i obrażeń (z siły), lepiej unikającej ciosów (Zręczność, 15 polepsza o jeden, 18 o cztery) i większej liczbie HP (o 4 przy 18 dla wojowników, paladynów i łowców). Klasom niewojowniczym wystarcza Kondycja 16, bo i tak nie mogą mieć więcej niż +2 HP na poziom.

System ten działa tylko w BG i BG2 (z dodatkami). Gdybyś grał np. w NWN, to tam jest zastosowana inna edycja D&D i cechy działają inaczej.

Dla dwuklasowców (czyli postaci ludzi, którzy mogą zmienić klasę) ważne jest by mieć minimum 15 w cechach ważnych dla pierwszej klasy i minimum 17 dla tej, na którą chcemy zmieniać. Czasami jest to tylko jedna cecha (Wojownik - Siła, Mag - Inteligencja, Kapłan - bodajże tylko Mądrość), czasami więcej (Paladyn ma chyba cztery, w tym Charyzmę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna moja uwaga: wylosowanie dobrego narzutu na siłę jest ważną rzeczą jednak nie jest to sprawa kluczowa (zwłaszcza jeśli stworzoną postać planujemy użyć ponownie w BG2) - jeśli podczas losowania statystyk wyjdzie bardzo dobra suma wszystkich cech (np. 95 lub więcej punktów) to można wtedy zaakceptować nawet najgorszy narzut na siłę (18/01-50). Wynika to z tego że w pewnym momencie (niestety dość późno w grze) można znaleźć księgę która na stałe podniesie siłę naszej postaci o 1 punkt, jeśli przed jej użyciem nasza postać miała siłę 18 to zostanie ona zwiększona do 19 niezależnie od posiadanego narzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 01:26, Karharot napisał:

Jedna moja uwaga: wylosowanie dobrego narzutu na siłę jest ważną rzeczą jednak nie jest
to sprawa kluczowa (zwłaszcza jeśli stworzoną postać planujemy użyć ponownie w BG2) -
jeśli podczas losowania statystyk wyjdzie bardzo dobra suma wszystkich cech (np. 95 lub
więcej punktów) to można wtedy zaakceptować nawet najgorszy narzut na siłę (18/01-50).
Wynika to z tego że w pewnym momencie (niestety dość późno w grze) można znaleźć księgę
która na stałe podniesie siłę naszej postaci o 1 punkt, jeśli przed jej użyciem nasza
postać miała siłę 18 to zostanie ona zwiększona do 19 niezależnie od posiadanego narzutu.


Można polemizować :-)
Przy inteligencji i do mniejszego stopnia charyźmie nie jest ważne jaką mamy wartość cechy. Można równie dobrze chodzić z 3 (albo minimum, bo chyba łowca więcej wymagał) co 18 - mowa o klasach wojowniczych, które mają siłę 18/xx.
Z księgą problem jest taki, że trzeba ją po pierwsze znaleźć a to odbywa się dość późno, bo bodajże podczas ucieczki z Candlekeep. Poza tym drogi do niej strzegą mocne pułapki, bez łotrzyka będzie ciężko. Ja nigdy nie znalazłem tej książki, bo za pierwszym razem nie miałem łotrzyka właśnie i chciałem się jak najszybciej wydostać, a za kolejnymi nie chciało mi się tak długo przechodzić gry. BG2 wydawało się ciekawsze. :-)
Po drugie o ile się nie oszukuje, księgę będzie się miało tylko jedną i trzeba zdecydować na kim ją użyć. A różnica między 18/00 a 19 jest niewielka - w sumie chyba mniejsza niż między 18/99 a 18/00.
Dlatego ja bym proponował jednak by siły nie brać poniżej 18/91, ale koniecznie wymaksować Kondycję i Zręczność, a jeśli się da to Mądrość (o ile czegoś nie pokręciłem daje bonus do rzutów obronnych na niektóre efekty). Inteligencję i Charyzmę można sobie darować, chyba że chce się dwuklasować np. w maga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2008 o 11:17, pkapis napisał:

Przy inteligencji i do mniejszego stopnia charyźmie nie jest ważne jaką mamy wartość
cechy. Można równie dobrze chodzić z 3


Napisałem że chodzi mi zwłaszcza o sytuację w której zamierzamy daną postacią grać dalej w BG2. Tam niska inteligencja może się na nas zemścić gdy staniemy do walki z Ilithidami.

Dnia 27.06.2008 o 11:17, pkapis napisał:

Z księgą problem jest taki, że trzeba ją po pierwsze znaleźć a to odbywa się dość późno,
bo bodajże podczas ucieczki z Candlekeep.


To prawda.

Dnia 27.06.2008 o 11:17, pkapis napisał:

Poza tym drogi do niej strzegą mocne pułapki, bez łotrzyka będzie ciężko.


Łotrzyk w tego typu grach to podstawa. W swojej drużynie możesz mieć maga lub czarownika (to w BG2), kapłana lub druida, a do walki wręcz dowolną kombinację zbrojnych, w każdej drużynie musi być jednak złodziej - gra bez niego jest możliwa jednak nieprawdopodobnie trudna bo nikt nie może go w pełni zastąpić w tym co robi.

Dnia 27.06.2008 o 11:17, pkapis napisał:

Ja nigdy nie znalazłem tej książki, bo za pierwszym razem
nie miałem łotrzyka właśnie i chciałem się jak najszybciej wydostać, a za kolejnymi nie
chciało mi się tak długo przechodzić gry.


Ja zaglądałem tam za każdym razem - oprócz grimuaru siły można tam też zgarnąć Płaszcz Ochrony +2, w tych samych podziemiach ukryta jest również księga dająca +1 do mądrości i Pierścień Ochrony Przed Ogniem. Przejście obojętnie obok takiego łupu jest dla takiej hieny cmentarnej jak ja wykluczone:)

Dnia 27.06.2008 o 11:17, pkapis napisał:

Po drugie o ile się nie oszukuje, księgę będzie się miało tylko jedną i trzeba zdecydować
na kim ją użyć.


Jeśli Twoja główna postać jest zbrojnym to wybór nie jest zbyt trudny:)

Dnia 27.06.2008 o 11:17, pkapis napisał:

A różnica między 18/00 a 19 jest niewielka - w sumie chyba mniejsza niż
między 18/99 a 18/00.


+1 do obrażeń, +100 do udźwigu i +5 do rozginania - to zawsze coś. Poza tym szansa na jednoczesne wylosowanie siły 18/00 i sensownej sumy punktów statystyk jest niewiarygodnie mała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań ;p
1. Czy w grze można podczas levelowania podnosić coś innego oprócz umiejętności posługiwania się jakąś bronią i umiejętności w złodziejstwie (kradzieże, włamanie itd.) ? Bo mam 3 lvl i kurde nic tylko mojemu łotrzykowi podnoszę umiejętności we włamaniach i kradzieżach ;p
2. Czy pierścienie, amulety, klejnoty, żelazo (tzn. rozwalony miecz ;p), czaszki itp. są do czegoś potrzebne czy to tylko zbędny balast ?
3. Mam kilka skalpów bandytów czy są one potrzebne do jakiegoś zadania czy to też zbędny balast ?
4. Czy w grze są jakieś szkatułki, kuferki itp. gdzie można schować eliksiry i zwoje ? Bo strasznie dużo miejsca mi zajmują;p
5. Słyszałem, że na Lwim Trakcie jak i na Nadbrzeżnym Trakcie można znaleźć diament i jakiś pierścień. Czy znalazłaby sie jakaś łaskawa osoba, która wrzuciłaby screeny miejscami, w których znajdę te przedmioty ? Bo szukam ich już dobra godzinę ;p

Z góry uprzejmie dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

2. Czy pierścienie, amulety, klejnoty, żelazo (tzn. rozwalony miecz ;p), czaszki itp.
są do czegoś potrzebne czy to tylko zbędny balast ?

Czaszka będzie potrzebna do jednego miniquesta, ale akurat tam gdzie będzie potrzebna nietrudno o takowe.

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

3. Mam kilka skalpów bandytów czy są one potrzebne do jakiegoś zadania czy to też zbędny
balast ?

W pewnym momencie pojawi się postać która za nie płaci (niezbyt dużo od sztuki, ale pewnie trochę tego towaru będziesz miał)

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

4. Czy w grze są jakieś szkatułki, kuferki itp. gdzie można schować eliksiry i zwoje
? Bo strasznie dużo miejsca mi zajmują;p

Niestety nie, ale możesz je spokojnie przechowywać w beczkach i innych pojemnikach stojących na ziemi, nie znikną. No chyba że doinstalujesz mody dodające takowe, podobno są takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

1. Czy w grze można podczas levelowania podnosić coś innego oprócz umiejętności posługiwania
się jakąś bronią i umiejętności w złodziejstwie (kradzieże, włamanie itd.) ?


Spellcasterzy dostają też co poziom nowe sloty na czary, a niektóre klasy (np. paladyn) specjalne umiejętności (np. dodatkową "ochronę przed złem"). Oprócz tego polepszają się też drugorzędne cechy (punkty życia, rzuty obronne). Jeśli chodzi Ci o to czy można zwiększać główne staty (siła, zręczność etc.) to nie - te cechy wzrastają podczas levelowania.

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

2. Czy pierścienie, amulety, klejnoty, żelazo (tzn. rozwalony miecz ;p), czaszki itp.
są do czegoś potrzebne czy to tylko zbędny balast ?


Magiczne pierścienie i amulety są zazwyczaj dosyć przydatne, niemagiczne pierścienie i naszyjniki są czasami potrzebne do wykonania jakiegoś questa, poza tym można je sprzedać, zniszczone miecze są bezużyteczne - możesz je od razu wyrzucić. Jeśli chodzi o czaszki to jedna będzie Ci potrzebna do wykonania questa w Wysokim Żywopłocie, reszta jest bezużyteczna.

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

3. Mam kilka skalpów bandytów czy są one potrzebne do jakiegoś zadania czy to też zbędny
balast ?


Po ukończeniu questa w kopalni Nashkell w Beregoście pojawi się oficer Vai która będzie skupowała te skalpy za przyzwoitą cenę, ponieważ ten przedmiot można grupować (po 10 sztuk na 1 slocie) to warto je przy sobie trzymać.

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

4. Czy w grze są jakieś szkatułki, kuferki itp. gdzie można schować eliksiry i zwoje
? Bo strasznie dużo miejsca mi zajmują;p


Nie. W niezmodowanym BG1 nie ma takich pojemników:( dopiero BG2 je wprowadziło.

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

5. Słyszałem, że na Lwim Trakcie jak i na Nadbrzeżnym Trakcie można znaleźć diament i
jakiś pierścień. Czy znalazłaby sie jakaś łaskawa osoba, która wrzuciłaby screeny miejscami,
w których znajdę te przedmioty ? Bo szukam ich już dobra godzinę ;p


W grze jest kilka miejsc z ukrytymi skarbami, poniżej zamieszczam listę:

East of Candlekeep
In a tree at location (4419, 1955) you can find a diamond

Crossroads
On a rock, at location (1004, 1115), is a ring of protection +1

Friendly Arm Inn
Located at (2553, 3757) is a ring of wizardry (provided you have the
"right" version of the game

Nashkel
farm and a field, and on the western side of the field at location (191,
2746) are a pearl and a set of ankheg plate mail

Nashkel Mines, Outside
In the northwestern corner is an old tree, and in the knot of the tree, at location (165, 178), is a wand of frost

Cloudpeak Mountains / South of Nashkel
there is a hidden stash at location (1794, 412). Inside the
stash you can find scrolls of chromatic orb and cloudkill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:55, Karharot napisał:

W grze jest kilka miejsc z ukrytymi skarbami, poniżej zamieszczam listę:

East of Candlekeep
In a tree at location (4419, 1955) you can find a diamond

Crossroads
On a rock, at location (1004, 1115), is a ring of protection +1

Friendly Arm Inn
Located at (2553, 3757) is a ring of wizardry (provided you have the
"right" version of the game

Nashkel
farm and a field, and on the western side of the field at location (191,
2746) are a pearl and a set of ankheg plate mail

Nashkel Mines, Outside
In the northwestern corner is an old tree, and in the knot of the tree, at location (165,
178), is a wand of frost

Cloudpeak Mountains / South of Nashkel
there is a hidden stash at location (1794, 412). Inside the
stash you can find scrolls of chromatic orb and cloudkill


Jeszcze raz wam dziękuję :)
I teraz kolejne pytanie ;p Co to są za liczby w tych nawiasach ? Położenia tych przedmiotów na mapie ? Jeśli tak to jak można odnaleźć te miejsce bo te cyferki niestety nic mi nie mówią ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

1. Czy w grze można podczas levelowania podnosić coś innego oprócz umiejętności posługiwania
się jakąś bronią i umiejętności w złodziejstwie (kradzieże, włamanie itd.) ? Bo mam 3
lvl i kurde nic tylko mojemu łotrzykowi podnoszę umiejętności we włamaniach i kradzieżach
;p


Niektórym klasom automatycznie podnoszą się pewne cechy z każdym wyższym poziomem, np. jeśli chodzi o wiedzę, bard zyskuje 10pkt/poziom, złodziej oraz mag 3, a pozostali po jednym. Wojownikom bodajże wzrastają punkty życia. Oprócz tego nie jestem pewien, czy możesz coś sam zmienić, ale najpewniej nie, skoro tego jeszcze nie znalazłeś.

Dnia 28.06.2008 o 21:38, Bambadil napisał:

2. Czy pierścienie, amulety, klejnoty, żelazo (tzn. rozwalony miecz ;p), czaszki itp.
są do czegoś potrzebne czy to tylko zbędny balast ?


Tak jak mówi sig. czaszki będą potrzebne przy pewnym zadaniu, więc jeśli ich jeszcze nie wykorzystałeś możesz je po prostu wyrzucić. Z kolei pierścienie, amulety i tego typu graty możesz sprzedać, niekiedy z niezłym zyskiem. Zniszczony miecz na nic mi się nie przydał, więc wyrzuciłem bo mi zagracał ekwipunek ;P

Edit: Ech, Karharot mnie uprzedził ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2008 o 22:07, Bambadil napisał:

I teraz kolejne pytanie ;p Co to są za liczby w tych nawiasach ? Położenia tych przedmiotów
na mapie ?


Tak.

Dnia 28.06.2008 o 22:07, Bambadil napisał:

Jeśli tak to jak można odnaleźć te miejsce bo te cyferki niestety nic mi nie mówią ;(


Jeśli wciśniesz klawisz "l" albo "x" (nie pamiętam który z nich) to w okienku na dole zostaną wyświetlone koordynaty miejsca które obecnie wskazujesz kursorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawie piątego pytania. Oprócz lokacji, które podal Karharot jest jeszcze jedna skrytka. Znajduje się na terenie w samym południowo-wschodnim rogu mapy (tam gdzie można znaleźć chorego Samuela - AR5500). Dokładne wpsółrzędne: (1951,2402).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczesniej wstawilem przez nie uwage w zly temacie :P

Mam problem z saga BG a konkretnie z bg1. ktos pisal o niekompatybilnosci gf8xxx ale moze chodzi o cos innego. mianowicie problem jest taki ze wiekszosc przedmiotow jest jakby umieszczona na czarnych kwadratach. to samo jest z paskiem na dole i z kompasem w dolbym lewym rogu. podobnie rzecz ma sie z ekranem ekwipunku. wszedzie sa czarne kwadraty! jesli ktos umie pomoc to bylbym wdzieczny ;)
mam co prawda pierwsze wydanie tej gry ale nie chce ryzykowac zniszczenia plytek

jeszcze gdyby ktos mogl napisac jaka linijke i gdzie trzeba dopisac zeby pojawil sie efekt smierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy po ostatecznej walce z Sarevokiem jest jakiś końcowy filmik, coś ważnego, coś co lepiej wiedzieć, zanim się zacznie grać w BG2? Bo nie chce mi się już walczyć (właściwie miałem z 4 - 5 podejść, ale nie chce mi się po prostu)
za to chętnie zacząłbym grać w Bg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem graficzny ma kika rozwiązań, które wielokrotnie były tutaj omawiane. Pierwszym rozwiązaniem (raczej mało wygodnym) jest znalezienie starszych sterowników do karty graficznej. Drugie rozwiązanie znajduje się w tym poście: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=2389
Trzeci sposób to włączenie w opcjach grafiki gry (dostępnych z menu po wczytaniu jakiegoś save''a) opcji Programowe lustrzane kopiowanie lub Programowe zwykłe kopiowanie.
Mam nadzieję, że któryś z tych sposobów zadziała. :)

Co do efektu śmierci, to rozumiem, że chodzi Ci o efekty "roznoszenia przeciwnika na kawałki" i towarzyszące temu fontanny krwi, tak? :] Można to włączyć poprzez zaznaczenie w opcjach gry pozycji Krwawa łaźnia.

@Erykknesz
Po śmierci Sarevoka jest wyświetlany filmik końcowy, który pokazuje pewną ciekawą rzecz... :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować