Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

1. Nie wiem czy idzie.
2. Powinno dać się u kowala w Begeroście, ale wcześniej poproś go o zrobienie z tego zbroi z skorupy, trzeba odpowiednio zagadać. Sama zbroja jest dosyć dobra, zbliżona do płytowej zbroi chyba. Dawno grałem to parametrów nie pamiętam. Można u niego zrobić tylko 1 zbroję, drugi egzemplarz jest ukryty w pewnym mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 14:34, nagura napisał:

1. Czy można sprzedać Księżycowy miecz Xana?

Nie pamiętam ale wątpię, a nawet jeśli to wiele za niego nie dostaniesz bo tylko Xan potrafi go używać i nikt nic z tym nie zrobi.

Dnia 24.07.2009 o 14:34, nagura napisał:

2. Gdzie można sprzedać skorupy ankhegów?

Na początku u kowala w Beregoście (jeśli grasz w wersję bez dodatku to możesz było mu sprzedać dowolną ilość, w wersji z dodatkiem lepiej jest zamówić u niego pancerz). Potem w domu w zachodniej części Wrót Baldura (musisz tam dojść z południowo-zachodniej części aby wylądować po odpowiedniej stronie muru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:39, Mumin napisał:

W tym drugim przypadku niestety trzeba będzie zlikwidować Minsca, żeby zachować Dynaheir.

Trochę stare, ale herezje.
Od wielu, wielu lat jest bezproblemowy sposób na odłączanie par postaci od siebie bez ich uśmiercania.
Sposób jest banalny. Postacią, którą chcemy odłączyć wchodzimy samotnie do jakiegoś pomieszczenia i odłączamy ją. W ten sposób nie będzie mogła pogadać z postacią główną bo postacie w BG nie potrafią same zmieniać lokacji. A tym samym druga osoba z pary nie będzie miała powodu, żeby też się odłączyć.
Ważne tylko, aby w przyszłości główna postać nie weszła do tego samego pomieszczenia. Dlatego odłączamy zawsze w jakimś bezwartościowym domku czy jaskini.

Jeżeli w przyszłości będziemy chcieli tę postać z powrotem przyłączyć, to wystarczy aby główna postać weszła do tego pomieszczenia i przyłączyła ją z powrotem. Potem obie mogą wyjść do reszty drużyny i nie ma żadnych konsekwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 15:19, Olamagato napisał:

Trochę stare, ale herezje.


Fakt, nie wiem czemu to pominąłem. Dzięki za uzupełnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 00:43, Vandaeriel napisał:

/.../

Żeby mieć Dynaheir bez Minsca i się nie natrudzić jest jeszcze prostszy sposób.
Gdy jesteś w Nashkel idziesz do mostu na dole mapki gdzie zaczepia Cię Edwin.
Edwin chce byś zlikwidował Dynaheir, ale kiedy już ją odnajdujesz to możesz ponownie wybrać, czy zabić ją, jeśli nie to Edek sobie pójdzie, a Dyn zostanie. W ten sposób masz już Dynaheir, a Minsc nawet jak koło niego przejdziesz to Cię nie zaczepi - ślepy jakiś ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytan kilka bo zamierzam kupic cala sage:

1. Jak ma sie gra na sprzecie:
Windows Vista 32bit
GTX 260 ponad 800mb
4gb ramu
Core2Quad 4x2.5
Monitor 22" Samsung SyncMaster T220?

2. Widescreen mod, wiem co to, ale ponoc potrzebuje jakiejs nakladki, co to za nakladka?

3. Co zrobic, zeby nie bylo takich czarnych kwadracikow w przedmiotach jak mialo miejsce w Planescape Torment?

4. Jak bede grac wojem, to jak polecacie step-by-step rozwijac druzyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 15:13, KaRkAsZo napisał:

Mam pytan kilka bo zamierzam kupic cala sage:

1. Jak ma sie gra na sprzecie:
Windows Vista 32bit
GTX 260 ponad 800mb
4gb ramu
Core2Quad 4x2.5
Monitor 22" Samsung SyncMaster T220?

Gra będzie śmigać jak trzeba.

Dnia 28.07.2009 o 15:13, KaRkAsZo napisał:

2. Widescreen mod, wiem co to, ale ponoc potrzebuje jakiejs nakladki, co to za nakladka?

Tutaj są potrzebne linki:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=3927

Dnia 28.07.2009 o 15:13, KaRkAsZo napisał:

3. Co zrobic, zeby nie bylo takich czarnych kwadracikow w przedmiotach jak mialo miejsce
w Planescape Torment?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=20049

Dnia 28.07.2009 o 15:13, KaRkAsZo napisał:

4. Jak bede grac wojem, to jak polecacie step-by-step rozwijac druzyne?

Zależy, czy drużyna dobra czy zła. Dla dobrej warto zapoznać się z następującymi postaciami:
1) Imoen - przyłączy się zaraz na początku. Bardzo dobra złodziejka z możliwością dwuklasowania na maga.
2) Khalid i Jaheira - fabuła Cię do nich zaprowadzi bardzo szybko. Niezły wojownik i wojowniczka/druidka, stanowią dobre wsparcie dla głównej postaci.
3) Minsc i Dynaheir - tego pierwszego spotkasz w Nashkel, a po Dynaheir będziesz musiał się wybrać do twierdzy gnolli (dostaniesz quest od Minsca). Minsc to dobrze radzący sobie w walce łowca, natomiast Dynaheir to czarodziejka.
Alternatywy:
1) Kivan - można go spotkać w Wysokim Żywopłocie. Świetny łowca z talentem do strzelania z łuków.
2) Ajantis - znajduje się na farmach na północ od Pomocnej Dłoni. Paladyn z niezłymi statsami.
3) Xan - będzie w kopalniach w Nashkel. Dzierżyciel Księżycowego Ostrza i dobry mag zarazem.
4) Branwen - znajduje się na terenie jarmarku w Nashkel. Kapłanka, która z powodzeniem może zastąpić Jaheirę.
5) Yeslick - będzie dostępny trochę później w trakcie gry, wiec przyjmowanie go na tym etapie jest, jak dla mnie, kontrowersyjne. Jednak stanowi dobre połączenie wojownika i kapłana.
Jak widać jest z czego wybierać. Ogólnie grę da się przejść każdym, nawet najbardziej wymyślnym składem, więc za bardzo się nie przejmuj i zabieraj w podróż postacie, które po prostu Ci się spodobają. Pamiętać jednak należy, że niektóre są połączone w pary (Khalid i Jaheira, Minsc i Dynahier) i gdy przyjmiesz do drużyny jedną postać, będziesz też musiał przyjąć drugą. Oczywiście są sposoby, by rozdzielić takie pary, ale to już inny temat. Zacznij grać, zapoznaj się ze światem i postaciami, a gdy już będziesz się mniej wiecej oreintował, wszystko samo się dla Ciebie ułoży. Ta gra ma to do siebie, że każdy może znaleźć swój własny sposób zabawy z nią. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dzieki za odpowiedzi. Gralem juz w BG ale mialem problemy kiedys z gra, u mnie wlasnie kiepsko dzialala i oddalem kuzynowi. Nie wiedzialem, ze jest patch pozbywajacy sie tych kwadratow, bo to o nich byla mowa.
Edwin jest ponoc bardzo potezny, a ja chcialbym fajna druzyne, raczej dobra...
Acha, a ja bede miec 2lvl to przyloczona postac ktory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 17:34, KaRkAsZo napisał:

Acha, a ja bede miec 2lvl to przyloczona postac ktory?

Zależy od postaci, jest to niezależne od twojego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 18:13, S1G napisał:

> Acha, a ja bede miec 2lvl to przyloczona postac ktory?
Zależy od postaci, jest to niezależne od twojego poziomu.

aha a moglbys mi napisac panie moderatorze jak sie oplaca robic druzyne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2009 o 18:13, S1G napisał:

> Acha, a ja bede miec 2lvl to przyloczona postac ktory?
Zależy od postaci, jest to niezależne od twojego poziomu.


A ja gdzieś czytałem że postaci dołączane do drużyny nawet jak w niej nie są to awansują, żeby jak będziesz chciał dołączyć później gdy będziesz miał już mocniejsze postaci to te co dołączasz nie miały lvl 1 albo 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jednak nie jest prawda. A nawet jeśli to tylko częściowa, bo postacie przyłączone do drużyny później np. Kagain lub Quale mają znacznie mniej doświadczenia, a co za tym idzie niższy poziom niż reszta członków drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej rzecz biorąc, to jest tak, że każda postać przyłączalna ma kilka "wariantów", różniących się poziomem doświadczenia. W zależności od tego, na jakim poziomie znajduje się obecnie nasza postać gra wybiera dla nas wariant postaci na najbliższym poziomie. Jednak warianty są maksymalnie na 6 poziomie, więc jeśli przyłączymy kogoś na późniejszym etapie, to, tak jak powiedziałeś, postać będzie miała znacznie mniejszy level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 14:51, Xanax napisał:

Dokładniej rzecz biorąc, to jest tak, że każda postać przyłączalna ma kilka "wariantów",
różniących się poziomem doświadczenia. W zależności od tego, na jakim poziomie znajduje
się obecnie nasza postać gra wybiera dla nas wariant postaci na najbliższym poziomie.
Jednak warianty są maksymalnie na 6 poziomie, więc jeśli przyłączymy kogoś na późniejszym
etapie, to, tak jak powiedziałeś, postać będzie miała znacznie mniejszy level.

Warto jeszcze wziąć pod uwagę Health Points. Przyłączasz kompana później masz mniejszą kontrolę nad jego punktami życia, nie mogąc losować ich max. ilości, więc lepiej jak najwcześniej ogarnąć cały team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić sobie replay BG z innymi NPCami. Chciałem przylaczyc Kagaina. Znalazlem go w Beregoście i OD RAZU poszedlem na polnoc. Jak tylko wchodze na Nadbrzezny Trakt, Kagain mowi ze wlasciwie to jemu juz sie znudzilo szukanie i tyle. Ide potem z nim do szczatkow karawany, ale nie reaguje. Czy tak ma byc? Czy to moze nie ta karawana? Quest nadal mam w dzienniku.


Jedynym modem jaki uzywam jest Widescreen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to tak właśnie to ma wyglądać. Zaraz po wejściu na obszar Kagain stwierdza że poszukiwania go nie interesują i na tym jego quest się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy się da naprawic broń :P

Bo kurde na samym począku, kupiłem sobie, Topór, i wlazłem do pewnej chatki co jakiś mag przyzywa nam kreatury, abyśmy mogli nauczyć się walczyć, i nagle..moja postać coś słabo udearza...bo :D waliła piąchą, a topór pęknięty.

Poza tym :D gra fajna, trochę wymaga taktyki gdy się gra z dużą ekipą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować