Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2009 o 21:51, Pablo1989 napisał:

Czy się da naprawic broń :P

Nie. Na szczęście łamią się tylko niemagiczne bronie więc jak tylko znajdziesz coś umagicznionego (nawet z umagicznieniem +1) to nie musisz się już obawiać że nagle w środku walki zostaniesz z pustymi rękoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd się przyznać ale nigdy nie grałem w BG i właśnie nadrabiam braki.Jednak jedna rzecz mnie zastanawia,mianowicie jak to jest z klasą pancerza,chodzi mi o to,że na przykład postać bez zbroi ma 9 a jak założę zbroję to się zmienia np. na 6.Jak by mi to ktoś mógł wytłumaczyć to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im niższa klasa pancerza tym lepiej (najlepiej jak osiągniesz wartości ujemne). W tym systemie KP jest odejmowana od szansy na trafienie ciosu przeciwnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 22:29, Karharot napisał:

Im niższa klasa pancerza tym lepiej (najlepiej jak osiągniesz wartości ujemne). W tym
systemie KP jest odejmowana od szansy na trafienie ciosu przeciwnika.


Dzięki,podejrzewałem,że tak będzie ale wolałem się upewnić ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2009 o 21:26, Karharot napisał:

Z tego co pamiętam to tak właśnie to ma wyglądać. Zaraz po wejściu na obszar Kagain stwierdza
że poszukiwania go nie interesują i na tym jego quest się kończy.

Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2009 o 17:40, Karharot napisał:

Z tego co się orientuję to polska wersja gry wyszła już z zaimplementowanym patchem więc
odpowiedź brzmi nie:)

Aha, to dzięki. A do drugiej części są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby dostać się do gildii złodziei trzeba podać hasło Fafth czy jakoś tak, podaję to hasło,
otrzymuję komunikat, że jestem przyjęty a mimo tego jestem atakowany przez co nie można wykonać głównego zadania ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 22:56, TetraGramaton napisał:

Aby dostać się do gildii złodziei trzeba podać hasło Fafth czy jakoś tak, podaję
to hasło,
otrzymuję komunikat, że jestem przyjęty a mimo tego jestem atakowany przez co nie można
wykonać głównego zadania ;/.


Może zaatakowałeś jakiegoś złodzieja? Albo podałeś któremuś błędne hasło (mogłeś np. kliknąć nie w tą opcję, którą trzeba) przy wchodzeniu inną drogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpowiedział, że można przejść(hasło poprawne) to chyba oczywiste że nie popełniłem błędu a zrobił to program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba posprawdzać zmienne.
Jeśli masz save sprzed rozmowy z Niklosem (gość, który podaje hasło do gildii), to zanim z nim pogadasz otwórz konsolę i wpisz CLUAConsole:GetGlobal("AttackedThieves","GLOBAL")
W okienku dialogowym powinna pojawić się wartość tej zmiennej i powinna ona wynosić 0. Operację powtórz po rozmowie z Niklosem (wartość również powinna być 0). Teraz wejdź do gildii, podaj hasło (fafhrd) i jeśli złodziej zaczyna Cię atakować ucieknij na zewnątrz budynku. Sprawdź ponownie zmienną. Tym razem będzie pewnie 1, chociaż nie powinno - dziwny bug. Aby zmienić ją na 0 wpisz w konsoli: CLUAConsole:SetGlobal("AttackedThieves","GLOBAL",0) i ponownie spróbuj wejść do gildii. Może teraz wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 10:59, TetraGramaton napisał:

Skoro odpowiedział, że można przejść(hasło poprawne) to chyba oczywiste że nie popełniłem
błędu a zrobił to program.


Niekoniecznie :) Do gildii można wejść trzema albo czterema różnymi drzwiami i za każdym razem jesteś pytany o hasło. Pomyślałem, że może wchodziłeś inną drogą niż zwykle, zostałeś zapytany o hasło i kliknąłeś nie tam gdzie trzeba. Mało prawdopodobne, ale możliwe. Niemniej rozwiązanie Xanaxa powinno pomóc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2009 o 09:25, TetraGramaton napisał:

A powiedz mi czy dostaje się jakąś premię jak złoży nałoży wszystkie itemy Baldurana
na siebie(też BGII) ?

Odkryłeś coś może czego nie odkrył nikt czy już wszystko jest odkryte w BG i w BGII przez graczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować