Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2009 o 22:11, TetraGramaton napisał:

...ale I razem tylko sam płaszcza miałem i zostałem teleportowany, bez kamienia.

Jesteś pewien że nie miał go ktoś z drużyny? Jeśli tak to jest to błąd w skrypcie (lub po prostu zabezpieczenie na wypadek gdyby się zgubiło kamień w labiryncie) bo parokrotnie jest wspominane że ten kamień jest do tej teleportacji niezbędny.

Dnia 22.08.2009 o 22:11, TetraGramaton napisał:

Chodzi o to, że kiedy bym miał płaszcz i kamień to wtedy bym mógł się teleportować do
odpowiedniej lokacji bez użycia podróży.

Nie mógłbyś. Ten płaszcz nie ma przypisanych żadnych specjalnych właściwości i chyba nawet nie da się go wyekwipować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dość nietypową prośbę - jeśli ktoś posiada polską wersję Baldur''s Gate 1 i akurat gra, to czy mógłby ponagrywać trochę głosu Imoen i wrzucić na przykład na rapida? Bo obecnie nie mam możliwości zainstalowania sobie Baldura, a te pliczki dźwiękowe są mi potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2009 o 23:12, Dark_Templar napisał:

Zakochałeś się? ;]


Tak, ale to jest ten typ toksycznej miłości, o których pisze się książki i scenariusze do filmów dla nastolatek, że ona kocha jego, on jej nie, bo ją nienawidzi, niby są ze sobą, ale na koniec się rozwodzą, a w epilogu widzimy, że on ma 70 lat i jest sam, a ona ma trójkę dzieci i płacze po kątach :]

Anywayz, prośba ciągle aktualna. Szukałem, ale nigdzie nie ma próbek jej głosu. Także jeśli ktoś może mi je zgrać, będę wdzięczny i dźwięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy chcę wykonać zadanie dla Mendasa w ligi kupieckiej [zdobyć mapy] to mam to uniemożliwione.
Nie wiem czy to jest bug, błąd czy tak ma być ale kiedy chcę otworzyć drzwi to są zamknięte a złodziejem sie nie da bo pisze, że są zabezpieczone przed prostymi czarami i tak dalej. Wykonywałem już wcześniej tam zadanie dla tego faceta co ratujemy go w Kniei Otulisko i kiedy wyszedłem z posiadłości drzwi tak samo sie zablokowały i musiałem wczytać od niwa gre ale teraz nie chce wczytywać gry ponownie bo jestem za daleko aby znowu sie cofać do starych zapisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2009 o 14:56, TetraGramaton napisał:

Kiedy chcę wykonać zadanie dla Mendasa w ligi kupieckiej [zdobyć mapy] to mam to uniemożliwione.

Mhm, zdobyć mapy żeby popłynąć na wyspę na którą dotarł Balduran, tak ?? W takim razie nie masz po co iść do Ligi Kupieckiej, mapy zdobywa się w północno-wschodniej części wrót, z prawej strony mapy masz kilka budynków na krawędzi mapy, musisz wejść bodaj do drugiego od dołu.
http://crpg.iml.pl/baldurs-gate/wyspa-wilkolakow/1321a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sobie zainstalować moda The Grey Clan Episode I: In Candlelight v1.8.1 z płytki gry w XK Gold ale nie wiem za bardzo jak to zrobić o nie ma tam czegoś takiego na plik readme. Dodam też że mam BG tutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 12:52, Thalanthas napisał:

Jaki jest najwyższy lvl w grze?

To zależy od klasy oraz tego czy masz zainstalowany dodatek. Bez dodatku limit PDków to 89000, a z zainstalowanym dodatkiem 161000. Ogólnie jednak limit poziomów to okolice 8-9 lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 13:07, Hubi_Koshi napisał:

> Jaki jest najwyższy lvl w grze?
To zależy od klasy oraz tego czy masz zainstalowany dodatek. Bez dodatku limit PDków
to 89000, a z zainstalowanym dodatkiem 161000. Ogólnie jednak limit poziomów to okolice
8-9 lvlu.


A jeśli gram na BG tutu to jest on taki jak w BG2, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 13:09, Thalanthas napisał:

A jeśli gram na BG tutu to jest on taki jak w BG2, tak?

Chyba tak, sam osobiście z tutu nie grałem, ale pewnie weźmie limit PDków z BG2 albo prosto z Tronu Bhaala, ale w podstawowym Baldursie takich wysokich lvli nie da się nabić XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 12:52, Thalanthas napisał:

Jaki jest najwyższy lvl w grze?



161000 pkt doswiadczenia z dodatkiem OzWM a bez niego to kolo 81000 jakos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 13:09, Thalanthas napisał:

A jeśli gram na BG tutu to jest on taki jak w BG2, tak?

Tak. Osobiście radziłbym Ci jednak używać BGT a nie BG tutu który już od dłuższego czasu jest nierozwijany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 14:47, Karharot napisał:

> A jeśli gram na BG tutu to jest on taki jak w BG2, tak?
Tak. Osobiście radziłbym Ci jednak używać BGT a nie BG tutu który już od dłuższego czasu
jest nierozwijany.



Hmm... Gdybym chciał zmienić z tutu na BGT to musiałbym zapewne grać od początku? Instalując tutu zmieniłem klasy niektóry postaciom i nie wiem czy sejwy były by kompatybilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2009 o 15:14, Thalanthas napisał:

Hmm... Gdybym chciał zmienić z tutu na BGT to musiałbym zapewne grać od początku? Instalując
tutu zmieniłem klasy niektóry postaciom i nie wiem czy sejwy były by kompatybilne.

Pewnie by nie były. Jak już się tyle nakombinowałeś to nie warto teraz tego zmieniać, pamiętaj tylko na przyszłość że lepiej używać BGT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić cechy początkowe dla łowcy- półelfa, walczącego głółwnie łukiem, czasem lekkim mieczem? Czy mądrość i inteligencja są ważne przy tej klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 13:33, Woo-Cash napisał:

Jak ustawić cechy początkowe dla łowcy- półelfa, walczącego głółwnie łukiem, czasem lekkim
mieczem? Czy mądrość i inteligencja są ważne przy tej klasie?

Raczej nie, co prawda mówi się że bodaj mądrość, daje jakieś bonusy do rzutów obronnych więc jak masz jakieś zapasowe punkty to możesz zainwestować. Ogólnie dla woja najważniejsze są siła, kondycja i zręczność, charyzmy też się trochę przyda bo im wyższa tym niższe ceny w sklepach, a i lepsze nagrody za questy możesz zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2009 o 13:33, Woo-Cash napisał:

Jak ustawić cechy początkowe dla łowcy- półelfa, walczącego głółwnie łukiem, czasem lekkim
mieczem? Czy mądrość i inteligencja są ważne przy tej klasie?


Pakuj maks w siłę, zręczność i kondycję. Jeśli ma walczyć głównie łukiem, to lepszym wyborem będzie elf (może mieć 19 zręczności kosztem kondycji obniżonej do 17). Inteligencja nie ma znaczenia - możesz spokojnie obniżyć, chociaż może nie do minimum (jeśli chcesz w przyszłości przenieść tą postać do BG2, to tam są stwory wysysające inteligencję - jeśli spadnie do zera, postać ginie). Mądrość też łowcy potrzebna nie jest, bo rzucanie zaklęć to tylko dodatek, niemniej jednak nie da się jej obniżyć tak bardzo jak inteligencji.

Podsumowując:
siła, zręczność, kondycja: pakuj na maksa
inteligencja, mądrość, charyzma - możesz zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć barda w drużynie? Bo muszę mieć Minsca [podobno Daheira to naj czarodziejka w grze, więc się przyda], a nie wiem kogo wywalić. Tych dwóch przyjaciół Goriana zostawię, bo nieźle walczą, więc do wywalenia ew. Kaigan i Imoen [ale ją lubię więc zostanie, poza tym ma wysoką charyzmę :P]. Poza tym - to normalne mieć tylko 1 postać na 2 lvlu na początku drugiego rozdziału? Reszta na 1... Zadań parę zrobiłem, choć przyznaję, że niedużo, ale i chyba niewiele było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować