Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Po zainstalowaniu widescreen moda zaczęło mi się pojawiać przy włączaniu Baldura, że mam włożyć płytę nr 6. Oczywiście wsadzenie płyty nic nie pomaga ;). Mam wersję z Legend RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 22:58, Kedziorus napisał:

Po zainstalowaniu widescreen moda zaczęło mi się pojawiać przy włączaniu Baldura, że
mam włożyć płytę nr 6. Oczywiście wsadzenie płyty nic nie pomaga ;). Mam wersję z Legend
RPG.


może cracka jakiegoś wgraj :P widoczenie mod coś namieszał w plikach gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 13:49, Kedziorus napisał:

A czy crackowanie nie jest czasami nielegalne? ;P


wiesz, co strona którą czytam to inna odpowiedź...to chyba zależy od licencji, jesli jest w niej wyraźnie napisane że nie wolno crackować to nie wolno, a jeśli nie ma to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 17:38, Karharot napisał:

Żadną. Specjalizacja da Ci po 1 dodatkowym slocie na czar na poziom ale w zamian zablokuje
Ci 1 szkołę.


Czyli ogólnie z każdej specjalizacji mogę zrobić wymarzonego maga ? :)

I jeszcze jedno, czyli wybierając specjalizację, nie ma czegoś takiego, że dostaje dodatkowe czary dostępne tylko przy wyborze tej specjalizacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalny mag może nauczyć się wszystkich zaklęć. Mag specjalista nie może się nauczyć zaklęć ze szkoły przeciwnej do tej którą wybrał za to w zamian może rzucać o jeden czar więcej dziennie na każdym poziomie czarów. Mag specjalista nie ma dostępu do żadnych unikatowych zaklęć ani też nie otrzymuje bonusów do zaklęć ze swojej szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak więc mag na odpowiednio wysokim poziomie może rzucać tyle czarów że będziesz miał więcej slotów wolnych niż magii pod ręką :P
przeszedłem grę magiem kiedyś to wiem co mówię, na pewnym etapie kląłem ciągle bo nie mogłem znaleźć żadnych fajniejszych czarów a sloty wypełniałem śmieciami w stylu poślizg, byle coś było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Na pierwszym poziomie króluje Magiczny Pocisk, oprócz niego można jeszcze ewentualnie zapamiętać Zbroję czy Tarczę. Na drugim poziomie Warto trzymać kombinację Lustrzanych Odbić, (naprawdę skuteczny czar defensywny), Kwasowej Strzały Melfa (bardzo przydatna przeciwko magom, jak trafi się nią w odpowiednim momencie to może wrogowi przerywać czarowanie przez kilka kolejnych rund) i Pajęczyny. Na trzecim poziomie najlepsze są chyba Ognista Kula i Przyspieszenie, oprócz nich jest też jednak kilka innych przydatnych czarów. Na czwartym poziomie masz Wielkie Osłabienie i Klosz Niewrażliwości. Na piątym poziomie mamy dostęp do najpotężniejszego czaru ofensywnego w BG1 czyli Zabójczej Chmury.
Na każdym poziomie czarów znajdują się wartościowe zaklęcia przydatne na każdą okazję a także specjalistyczne które przydają się tylko w konkretnych sytuacjach ale są niezastąpione (Identyfikacja, Rozproszenie Niewidzialności, Zdjęcie Klątwy itp) więc większa ilość slotów zawsze jest mile widziana :) Niestety nie za cenę zablokowania jednej ze szkół bo praktycznie w każdej znajduje się przynajmniej jedno bardzo przydatne zaklęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a próbowaliście grać mieszańcami? np mag/wojownik albo paladyn/złodziej :P ??
ogólnie, nie konkretnie tymi :P

ps. a właśnie, co sądzicie o czarownikach? nie jestem pewien czy tak się nazywali, ale ci co nie uczą się ze zwojów, tylko dostają magię co jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 23:38, Beleth napisał:

a próbowaliście grać mieszańcami? np mag/wojownik albo paladyn/złodziej :P ?? ogólnie, nie konkretnie tymi :P

W BG2 takie postacie to prawdziwe maszynki do mielenia mięsa :) W BG1 jednak limit doświadczenia jest zbyt niski aby z takiego połączenia wyszło coś sensownego.

Dnia 21.12.2009 o 23:38, Beleth napisał:

ps. a właśnie, co sądzicie o czarownikach? nie jestem pewien czy tak się nazywali, ale ci co nie uczą się ze zwojów, tylko dostają magię co jakiś czas

Jeśli idzie o czystą magie bojową to są najlepsi bo mogą rzucać więcej zaklęć na dzień i co ważniejsze wybierają je dopiero w chwili rzucenia a nie przed snem. Ich wady to niezdolność do przystosowywania się do rzadko spotykanych sytuacji (ze względu na małą liczbę znanych im zaklęć muszą wybierać takie które są najbardziej uniwersalne, zaklęcia w stylu Zamiana Kamienia w Ciało czy Zdjęcie Klątwy na pewno więc nie znajdą się w ich repertuarze) oraz fakt że nie ucząc się zaklęć ze zwojów nie otrzymują za to doświadczenia.
Zresztą szczerze mówiąc to jest to moja ulubiona klasa, o ile jednak nie ma się zainstalowanego BGT lub BG Tutu to w BG1 sobie kimś takim nie pogramy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 23:38, Beleth napisał:

a próbowaliście grać mieszańcami? np mag/wojownik albo paladyn/złodziej :P ??
ogólnie, nie konkretnie tymi :P

Potrafią porządnie pozamiatać :]
Chociaż akurat paladyna z niczym łączyć nie można, a już na pewno ze złodziejem ;)

Dnia 21.12.2009 o 23:38, Beleth napisał:

ps. a właśnie, co sądzicie o czarownikach? nie jestem pewien czy tak się nazywali, ale
ci co nie uczą się ze zwojów, tylko dostają magię co jakiś czas

Czarownicy - pełny wypas. Karharot już wyłożył ich najważniejsze zalety i wady, więc nie ma wiele do dodania. Napiszę tylko, że świetnie się sprawdzają w duecie ze zwykłym magiem lub magiem-specjalistą. W takiej drużynie czarownik bierze na siebie ciężar głównego czaromiotacza, z racji tego, że ma najbardziej użyteczne zaklęcia, a mag dokłada do tego inne, rzadziej potrzebne, ale też przydatne czary. W efekcie mamy zabójczy duet :]

A propos magii - na gramsajcie Liny ( http://ja.gram.pl/Lina ) jest bardzo ciekawy wpis i ankieta - wejdźcie i wypowiedzcie się :) Aż ciekaw jestem wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde...która szkoła odpowiada za teleportację?
to albo odpychanie, albo wywołanie albo transmutacja, a przynajmniej tak bym obstawiał bo jesli kiedyś to wiedziałem to już nie wiem...a może iluzja?.................hmm......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 23:55, Beleth napisał:

kurde...która szkoła odpowiada za teleportację?
to albo odpychanie, albo wywołanie albo transmutacja, a przynajmniej tak bym obstawiał
bo jesli kiedyś to wiedziałem to już nie wiem...a może iluzja?.................hmm......

Przejrzałem na szybko listę zaklęć w instrukcji i znalazłem tylko czar Pole teleportacyjne z 4. poziomu, należący do szkoły Przemian (chyba Transmutacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 00:02, Mumin napisał:

> kurde...która szkoła odpowiada za teleportację?
> to albo odpychanie, albo wywołanie albo transmutacja, a przynajmniej tak bym obstawiał

> bo jesli kiedyś to wiedziałem to już nie wiem...a może iluzja?.................hmm......

Przejrzałem na szybko listę zaklęć w instrukcji i znalazłem tylko czar Pole teleportacyjne
z 4. poziomu, należący do szkoły Przemian (chyba Transmutacja).



po namyśle wybrałem jednak przyzwania, jeśli dobrze mi się wydaje to ta szkoła powinna dawać możliwość wysłania na wroga małej hordy potworków :P
w Wieży Durlaga tylko w ten sposób mogłem przebić się przez krasnoludy na starcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować