Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Teleportacja też należy do przemian ale to beznadziejne i do niczego nieprzydatne zaklęcie, prawdopodobnie zresztą z tego powodu zostało usunięte z listy czarów w BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 00:25, Karharot napisał:

Teleportacja też należy do przemian ale to beznadziejne i do niczego nieprzydatne zaklęcie,
prawdopodobnie zresztą z tego powodu zostało usunięte z listy czarów w BG2.



no tak, bo w grze jest ograniczona tylko do zasięgu wzroku rzucającego czar co jest masakrycznym ograniczeniem bo wrogowie go nie mają -_- (w knieji otulisko jest mag który teleportuje się jak chce)

ale pomyślcie jak by było fajnie mieć teleportację zamiast samochodu...ehh...(ślini się)... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 00:04, Beleth napisał:

po namyśle wybrałem jednak przyzwania, jeśli dobrze mi się wydaje to ta szkoła powinna
dawać możliwość wysłania na wroga małej hordy potworków :P
w Wieży Durlaga tylko w ten sposób mogłem przebić się przez krasnoludy na starcie :)

Najlepszy mag to mag ogólny a nie specjalista jak już gdzieś wcześniej było pisane a co do krasnoludów... jeśli masz zabójczą chmurę, kulę ognia i kilka mikstur niewidek owe krasnoludki sa banalne, po prostu nie znalazłes na nich taktyki.

Majac drużynę:
-ja (woj/mag/łotr)
-khalid
-Jaheira
-Imoen
-Dynaheir
-Xan
Siekałem ich bez straty ani jednego członka drużyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinno być w grze zaklęcie w stylu Town Portal z Diablo czy też chociażby takie jak Morrowindzie które teleportuje nas do najbliższej świątyni (lub innej cywilizowanej lokacji, najbliższe miasto lub wioska byłyby w sam raz). Nie wiem czemu tego nie wprowadzono do gry bo w żaden sposób nie kłóciłoby się to z realiami (NPC używają tego non-stop) a naprawdę ułatwiłoby to życie graczom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:26, Karharot napisał:

Przede wszystkim powinno być w grze zaklęcie w stylu Town Portal z Diablo czy też chociażby
takie jak Morrowindzie które teleportuje nas do najbliższej świątyni (lub innej cywilizowanej
lokacji, najbliższe miasto lub wioska byłyby w sam raz). Nie wiem czemu tego nie wprowadzono
do gry bo w żaden sposób nie kłóciłoby się to z realiami (NPC używają tego non-stop)
a naprawdę ułatwiłoby to życie graczom...

Za łatwo by było :P Wyobraź sobie przechodzenie np. takiej Wieży Durlaga - jak Ci ktoś wklepie trochę mocniej, to teleport do miasta/świątyni i potem wycieczka idzie z powrotem. Gdzie tu frajda? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:53, Mumin napisał:

Za łatwo by było :P Wyobraź sobie przechodzenie np. takiej Wieży Durlaga - jak Ci ktoś wklepie trochę mocniej, to teleport do miasta/świątyni i potem wycieczka idzie z powrotem. Gdzie tu frajda? :P

W możliwości pozbycia się tego całego stuffu który trzeba co 10m porządkować aby miejsca w ekwipunku starczyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej! Niech mi ktoś wytłumaczy garść pojęć z tej gry, bardzo proszę :))

Domniemam, że parametry obrażeń broni opisane jako 1k8+1, oznaczają nic innego jak wartość otrzymaną z rzutu kością ośmiościenną +1 (tutaj: od 2 do 9). Tak?
Niektóre narzędzia zbrodni mają również parametr Trak0 z jakąś liczbą... Co to, do cholery, oznacza?!
Czy istnieje jakakolwiek różnica pomiędzy zaklęciami Kapłana i Druida?
Gdzie zdobywa się nowe zaklęcia dla Kapłana i Druida?
Rozumiem, że wieloklasowy Wojownik/Mag/Złodziej nie może zastąpić trzech postaci w drużynie... co, nie? Czy może on być tak dobrym, dajmy na to, magiem jak jednoklasowiec?
Na jakiejś bransolecie widziałem skrót KP. Co on oznacza?

Z góry dzięki! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Domniemam, że parametry obrażeń broni opisane jako 1k8+1, oznaczają nic innego jak wartość otrzymaną z rzutu kością ośmiościenną +1 (tutaj: od 2 do 9). Tak?

Dokładnie :)

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Niektóre narzędzia zbrodni mają również parametr Trak0 z jakąś liczbą... Co to, do cholery, oznacza?!

Jest to bonus zwiększający szansę na trafienie.

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Czy istnieje jakakolwiek różnica pomiędzy zaklęciami Kapłana i Druida?

Tak, mają oni nieco inny zestaw. Zaklęcia kapłana są bardziej ukierunkowanie na leczenie i wspomaganie drużyny podczas gdy druid ma dostęp do większej liczby czarów bojowych (choć nie może się pod tym względem równać z magiem)

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Gdzie zdobywa się nowe zaklęcia dla Kapłana i Druida?

Pojawiają się automatycznie przy awansie.

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Rozumiem, że wieloklasowy Wojownik/Mag/Złodziej nie może zastąpić trzech postaci w drużynie...

Nie w BG1, limit doświadczenia sprawi że żadnej z tych trzech klas nie rozwiniesz w zadowalający sposób.

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Na jakiejś bransolecie widziałem skrót KP. Co on oznacza?

Klasa Pancerza, ta bransoleta działa podobnie jak zbroja z tym że może nosić ją mag (dla innych postaci jest bezużyteczna bo nie może się równać ze zbroją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 14:53, Mumin napisał:

> a naprawdę ułatwiłoby to życie graczom...
Za łatwo by było :P Wyobraź sobie przechodzenie np. takiej Wieży Durlaga - jak Ci ktoś
wklepie trochę mocniej, to teleport do miasta/świątyni i potem wycieczka idzie z powrotem.
Gdzie tu frajda? :P



zapominacie że w BG2 wprowadzono ten manewr, w pewnym momencie, w sumie dość szybko, dostawało się do dyspozycji swój własny kawałek tronu...
a wracając do BG1...cóż, jeśli dobrze pamiętam, to po wejściu do wieży nie można było juz z niej wyjść...a w każdym razie nie odrazu...czy źle kojarzę?
w każdym razie napewno w BG2 były ograniczenia co do teleportacji do własnej sfery na niektórych lokacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 21:44, Beleth napisał:

zapominacie że w BG2 wprowadzono ten manewr, w pewnym momencie, w sumie dość szybko, dostawało się do dyspozycji swój własny kawałek tronu...

Niestety to nie w BG2 tylko w TB czyli pod sam koniec gry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 21:56, Karharot napisał:

> zapominacie że w BG2 wprowadzono ten manewr, w pewnym momencie, w sumie dość szybko,
dostawało się do dyspozycji swój własny kawałek tronu...
Niestety to nie w BG2 tylko w TB czyli pod sam koniec gry :(



hmm...dziwne...wydawało mi się że można z tego było korzystać dość długo...ale z drugiej strony ja jak przechodziłem oba BG to strasznie się z tym grzebałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:12, Karharot napisał:

W możliwości pozbycia się tego całego stuffu który trzeba co 10m porządkować aby miejsca
w ekwipunku starczyło :)

Rzeczywiście - irytujące, ale... życie to sztuka wyboru, jak to głosił jakiś slogan reklamowy chyba ;) Ostatnio przechodziłem całą "jedynkę" czteroosobowym składem. Wieżę Durlaga wziąłem "na raz" - wyobraź sobie jakie dramaty tam się rozgrywały przy wyrzucaniu łupów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt. W Wieży Durlaga trzeba się pozbywać stuffu nawet jeśli ma się sześć osób wię nie wyobrażam sobie co by się działo przy 2/3 ładowności :(
Nawiasem mówiąc Wieża Durlaga to jedna z mniej lubianych przeze mnie lokacji, chodzę tam po dobry stuff ale poza tym śmiertelnie się nudzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 23:22, Karharot napisał:

Fakt. W Wieży Durlaga trzeba się pozbywać stuffu nawet jeśli ma się sześć osób wię nie
wyobrażam sobie co by się działo przy 2/3 ładowności :(

Potraktowałem to jak wyzwanie ;)

Dnia 24.12.2009 o 23:22, Karharot napisał:

Nawiasem mówiąc Wieża Durlaga to jedna z mniej lubianych przeze mnie lokacji, chodzę
tam po dobry stuff ale poza tym śmiertelnie się nudzę.

Żartujesz chyba?! :D Ja uważam Wieżę Durlaga za jedną z najbardziej udanych i klimatycznych lokacji w całej sadze! A już na pewno na mojej prywatnej liście ulubionych zajmuje pierwsze miejsce :) Wymagająca jest, to raz. Dobry sprzęt można znaleźć, to dwa. No i ten klimat wszechobecnego zagrożenia - jak przechodziłem ją pierwszy raz, to się po kilka razy zastanawiałem przed każdym kliknięciem myszką, a i tak drżałem czy aby nie uruchomię jakiejś diabelskiej pułapki :P Teraz już tego nie mam, bo dużą część "niespodzianek" po prostu pamiętam, ale pozostała atmosfera tragedii klanu i osobistego dramatu Durlaga, zdradzonego i osuwającego się w obłęd. Strasznie mi się to podoba :]
Możesz mi wyjaśnić czemu Wieża tak okrutnie Cię nudzi? Ciekaw jestem ogromnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 23:48, Mumin napisał:

Możesz mi wyjaśnić czemu Wieża tak okrutnie Cię nudzi? Ciekaw jestem ogromnie :)

Po prostu nie przepadam za klasycznymi dungeonami w których jest zatrzęsienie potworów i pułapek a niewiele interakcji z innymi postaciami :) Nie lubię też długich jednostajnych questów po których zaczęciu potrzeba na ich ukończenie godzin bez specjalnej możliwości zajęcia się czymś innym. Klimatu grozy w Wieży Durlaga nie odczuwałem zaś historia samego Durlaga jakoś mnie nie poruszyła... Dla mnie najbardziej atrakcyjną lokacją w BG1 są same Wrota Baldura w których ma się wiele różnych możliwości wykonywania questów, zdobywania sprzętu i interakcji z NPC-ami. Taki po prostu mam gust że gdy gram w jakąś grę fantasy czy s-f to lubię gdy świat który zwiedzam żyje i przedstawia rządzące nim zasady i prawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 23:48, Mumin napisał:

Żartujesz chyba?! :D Ja uważam Wieżę Durlaga za jedną z najbardziej udanych i klimatycznych
lokacji w całej sadze! A już na pewno na mojej prywatnej liście ulubionych zajmuje pierwsze
miejsce :) Wymagająca jest, to raz. Dobry sprzęt można znaleźć, to dwa. No i ten klimat
wszechobecnego zagrożenia - jak przechodziłem ją pierwszy raz, to się po kilka razy zastanawiałem
przed każdym kliknięciem myszką, a i tak drżałem czy aby nie uruchomię jakiejś diabelskiej
pułapki :P Teraz już tego nie mam, bo dużą część "niespodzianek" po prostu pamiętam,
ale pozostała atmosfera tragedii klanu i osobistego dramatu Durlaga, zdradzonego i osuwającego
się w obłęd. Strasznie mi się to podoba :]
Możesz mi wyjaśnić czemu Wieża tak okrutnie Cię nudzi? Ciekaw jestem ogromnie :)


jak wspomniałeś o pułapkach to mi stanęło przed oczami jak moja imoen szła na czele grupy, kroczek po kroczku, kroczek po kroczku i odkrywała te wszystkie pułapki z tymi pokręconymi polami aktywacji...a czasami nie odkrywała póki w nie nie weszła...a najlepsze jak stawała i dopiero po chwili okazywało się że stoi o grubość włosa od kolejnej :P
samej historii wieży już specjalnie nie pamiętam, więc proszę mi tu nie spoilerować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Domniemam, że parametry obrażeń broni opisane jako 1k8+1, oznaczają nic innego jak wartość
otrzymaną z rzutu kością ośmiościenną +1 (tutaj: od 2 do 9). Tak?


Zgadza się

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Niektóre narzędzia zbrodni mają również parametr Trak0 z jakąś liczbą... Co to, do cholery,
oznacza?!


TraK0 to skrót od trafienie klasy pancerza 0, chodzi o to ile musisz wyrzucić kością dwudziestościenną aby trafić postać posiadającą klasę pancerza 0. Ogólnie test na trafienie wygląda tak: TraK0(twoje)-KP(przeciwnika) jest porównywane z wynikiem rzutu kością dwudziestościenną, w ten sam sposób są obliczane trafienia dla przeciwników. Wniosek im niższe TraK0 i KP tym lepiej. I teraz tak wszystkie bonusy są opisywane +1TraK0/KP co oznacza, że dany przedmiot poprawia (czyli zmniejsza) TraK0/KP.

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Czy istnieje jakakolwiek różnica pomiędzy zaklęciami Kapłana i Druida?


Obie klasy korzystają z tego samego zestawu czarów, tylko niektóre są ograniczone tylko dla kapłana a niektóre tylko dla druida.

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Gdzie zdobywa się nowe zaklęcia dla Kapłana i Druida?


Nie da się ich nigdzie nabyć, zdobywa się wraz z awansem na wyższy poziom.

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Rozumiem, że wieloklasowy Wojownik/Mag/Złodziej nie może zastąpić trzech postaci w drużynie...
co, nie? Czy może on być tak dobrym, dajmy na to, magiem jak jednoklasowiec?


Jest tak dobry jak mag na tym samym poziomie, czyli jak masz u wieloklasowca maga na 3 lvl to będzie on tak samo dobry jak mag z 3 lvl. Problem jest tylko taki ze awansuje on 3 razy wolniej, a z powodu limitu doświadczenia będzie miał na każdej podklasie go 3 razy mniej.

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:

Na jakiejś bransolecie widziałem skrót KP. Co on oznacza?


Klasa Pancerza im niższa tym lepiej (najlepiej jak ma wartość ujemną)

Dnia 24.12.2009 o 15:12, karollek napisał:


Z góry dzięki! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 02:26, Beleth napisał:

jak wspomniałeś o pułapkach to mi stanęło przed oczami jak moja imoen szła na czele grupy,
kroczek po kroczku, kroczek po kroczku i odkrywała te wszystkie pułapki z tymi pokręconymi
polami aktywacji...a czasami nie odkrywała póki w nie nie weszła...a najlepsze jak stawała
i dopiero po chwili okazywało się że stoi o grubość włosa od kolejnej :P

Albo jak stawała już NA polu pułapki, bez aktywowania jej i dopiero wtedy ją odkrywała - ze mnie przy każdej takiej okazji wydobywało się głośnie "uffff!" :D

Dnia 25.12.2009 o 02:26, Beleth napisał:

samej historii wieży już specjalnie nie pamiętam, więc proszę mi tu nie spoilerować :P

Pierwotnie w poście do Karharota napisałem trochę więcej, ale potem się zreflektowałem, że przecież on zna tę historię nie gorzej niż ja, więc przypominać mu nie muszę, a innym mogę zepsuć zabawę, więc się wycofałem ;)


@ Karharot - No tak, rzeczywiście, jeśli najbardziej lubisz interakcję, to nie dziwię się, że Wieża Durlaga nie jawi Ci się jako szczególnie atrakcyjna. Cóż, kwestia gustu :) Ale to jest piękne w Baldurku - każdy znajdzie coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować