Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2010 o 10:20, Beleth napisał:

zawsze można chyba też zostawić khalida i jaheirę gdzieś po drodze i wrócić potem :P

To nic nie da... poza tym postacie Khalida i Jaheiry oraz Montarona i Xara znikają po rozpoczęciu 3 rozdziału jeśli nie poszły z graczem do Nashkel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też udać się do lasu bazyliszków i pozwolić im zamienić tą parkę w posągi XD Potem będzie można ich sobie odczarować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 19:33, Karharot napisał:

Można też udać się do lasu bazyliszków i pozwolić im zamienić tą parkę w posągi XD Potem
będzie można ich sobie odczarować ;)

Nie jestem pewny czy pozwala to ominąć znikanie postaci/jęczenie... wiem iż odłączyłem kiedyś tą parkę w beregoście, zwiedziłem all lokacje poboczne, wracam do beregostu (z drużyną jaheira i khalid spędzili tyle czasu ile trwała podróż z pomocnej dłoni), przyłączam ich a ta do mnie że za dużo czasu zmarnowałem blablabla i odeszła znikajac z gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postacie zamienione w kamień nie znikają, a po wykonaniu misji w Nashkel nie powinny także narzekać po tym jak ich przywrócimy do życia i wcielimy z powrotem do drużyny. Inna sprawa że Jaheira zawsze znajdzie jakiś powód do trucia (a to zmęczona, a to za wysoka reputacja itp.) więc najlepiej jest ją zostawić jako elegancki i cichy posąg ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 17:35, Karharot napisał:

Postacie zamienione w kamień nie znikają, a po wykonaniu misji w Nashkel nie powinny
także narzekać po tym jak ich przywrócimy do życia i wcielimy z powrotem do drużyny.
Inna sprawa że Jaheira zawsze znajdzie jakiś powód do trucia (a to zmęczona, a to za
wysoka reputacja itp.) więc najlepiej jest ją zostawić jako elegancki i cichy posąg ;P


Szkoda, ze jak ona się zaminia w kamień to Khalid zostaje w cielesnej wersji, mogliby razem się zamieniać ;p Gdzie te czasy kiedy lubiło się ten duet hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 18:06, Karharot napisał:

A były takie czasy? Mnie Jaheira drażniła od samego początku ;) Khalid natomiast ujdzie
choć są lepsze postacie.


Wiesz, gdy glaem w pierwszego Baldura byłem pewnie dużo młodszy od Ciebie ;) a to były pierwsze miłe postacie spotkane w grze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdy nie narzekałem na tą dwójkę. Moją ulubioną drużynką z BG1 od zawsze byli:
-Imoen
-Khalid i Jaheira
-Xan
-Dynaheir
czyli złodziejka z krótkim łukiem, wojownik wspierający z pawężem i długim mieczem, druidka-bufferko/procarka, para magów o różnym repertuarze zaklęć no i postać moja - zazwyczaj zbrojny pierwszej linii (grając W/M/Z leciałem bez drużyny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 22:16, Tuldor1 napisał:

-Imoen

Jak się tak nad tym zastanawiam to chyba miałem ją w każdej ze swoich drużyn :)

Dnia 10.01.2010 o 22:16, Tuldor1 napisał:

-Xan

Fajny charakter i do tego unikalna broń dla postaci (użyteczna ale nie przegięta), tylko ta jego specjalizacja...

Dnia 10.01.2010 o 22:16, Tuldor1 napisał:

-Dynaheir

Jak Dynaheir to i Minsc :) Jest dużo lepszym zbrojnym niż Khalid i do tego ma niezrównany charakter XD

->Ichibanboshi-kun
Pierwszą miłą postacią jest Imoen i ona na początek wystarczy :) To jednak fakt że przy pierwszym podejściu do gry Khalida i Jaheirę przyłączył chyba każdy (w końcu sam Gorion ich nam polecił a wychodząc w ogromny i zupełnie nieznany świat przyjemnie jest mieć paru kompanów :). Co nie zmienia faktu że Jaheira zawsze mnie drażniła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 23:35, Karharot napisał:

Jak Dynaheir to i Minsc :) Jest dużo lepszym zbrojnym niż Khalid i do tego ma niezrównany charakter XD

Minska nigdy nie trawiłem :P Co zas do bycia lepszym - bzdura :) Starczy dać khalidowi rękawice siły ogra i tłucze tak jak minsc, a ma ta przewagę że będąc wojownikiem kończy z czterema gwiazdkami w mieczykach :) Z tego powou Minsc zwykle "źle kończył" nim przyłączyłem dynaheir - lub zaraz po jej dołączeniu ruszał w berserkerowym szale i bez ekwipunky na gnole tłukąc je pięściami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 23:41, Tuldor1 napisał:

> Jak Dynaheir to i Minsc :) Jest dużo lepszym zbrojnym niż Khalid i do tego ma niezrównany
charakter XD

Minska nigdy nie trawiłem :P Co zas do bycia lepszym - bzdura (przynajmniej pod koniec, bo na początku faktycznie masz rację) :) Starczy dać khalidowi rękawice siły ogra i tłucze tak jak minsc, a ma ta przewagę że będąc wojownikiem kończy z czterema gwiazdkami w mieczykach :) Z tego powou Minsc zwykle "źle kończył" nim przyłączyłem dynaheir - lub zaraz po jej dołączeniu ruszał w berserkerowym szale i bez ekwipunku na gnole tłukąc je pięściami :P

EDIT:
Wrrr.. zacytowałem zamiast zedytować :/ post wyżej do kasacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rękawice Siły Ogra zdobywa się dosyć późno... Wiem że można od razu zabrać się za główny quest i do lokacji pobocznych wrócić później ale ja zawsze robiłem na odwrót i Minsc był nieoceniony przy tachaniu łupów. A w walce też nie najgorzej się spisywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam takie pytanie- czy drużyną wypuszczoną świeżo z Candlekeep dam radę w twierdzy Gnolli? Chciałbym od razu zrobić docelowy skład teamu i jestem w Nashkel, ale nie wiem czy jest sens zasuwać po Dynaheir, bo nie wiem czy sobie tam poradzę. Team docelowo będzie wyglądał ak: ja (paladyn), Imoen, Minsc, Dynaheir, Branwen i może jeszcze kogoś się przygarnie po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 10:03, Budo napisał:


Mam takie pytanie- czy drużyną wypuszczoną świeżo z Candlekeep dam radę w twierdzy Gnolli?
Chciałbym od razu zrobić docelowy skład teamu i jestem w Nashkel, ale nie wiem czy jest
sens zasuwać po Dynaheir, bo nie wiem czy sobie tam poradzę. Team docelowo będzie wyglądał
ak: ja (paladyn), Imoen, Minsc, Dynaheir, Branwen i może jeszcze kogoś się przygarnie
po drodze.

Zależy jak świeżo? :P
Zawsze możesz cyknąć mikstury niewidzialności i wziąć Dynaheir na cwaniaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 10:38, Budo napisał:

No świeżo. Przed chwilą z kijem biegałem :P

Przede wszystkim zgarnij dla wszystkich członków broń dystansową, świerzaki bardzo łatwo giną gdy muszą walczyć wręcz, więcej lepiej walić z dystansu. Drużyna Chyba sobie poradzi, co najwyżej dobij im tak z jeden lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twierdza Gnolli nie jest specjalnie trudną lokacją, większość przeciwników to zwykłe mięso armatnie (choć występują w dużych ilościach), dobrze by jednak było gdybyś przed tą wyprawą podciągnął postacie do 3 poziomu i zdobył trochę sprzętu, zajrzyj do tego posta:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=188&pid=1664
i przeszukaj skrytki aby trochę się dozbroić. Poza tym w Beregoście nocą możesz skraść z kuźni magiczny miecz półtoraręczny +1 a na drodze w pierwszej lokacji na południe od Beregostu znajdziesz żołnierza z Płomiennej Pięści który Cię zaatakuje jeśli mu powiesz że jesteś bandytą, nie jest trudnym przeciwnikiem a można na nim zdobyć zbroję płytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za rady, już sobie poradziłem drużyną świeżaków walczących pięściami xD
Po drodze mi się bronie poniszczyły, a już nie chciałem zawracać ;]
No to jak skład już jest prawidłowy to trzeba się jakoś wyposażyć i można zacząć normalnie grać ;]
btw dobić do trzeciego poziomu? to chyba za dwa lata, nie jestem nawet w połowie drogi do pierwszego Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera... Budo to Ty??! Jak zwykle inny awatar :/ Dopiero teraz się połapałem komu odpisuję XD
Czemu się w ogóle nas pytałeś? Chyba wystarczająco wiele ray sam tam byłeś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować