Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2010 o 12:24, Karharot napisał:

Cholera... Budo to Ty??! Jak zwykle inny awatar :/ Dopiero teraz się połapałem komu odpisuję
XD


Nie przesadzaj, ten awatar mam już parę miesięcy :)

Dnia 19.01.2010 o 12:24, Karharot napisał:

Czemu się w ogóle nas pytałeś? Chyba wystarczająco wiele ray sam tam byłeś :P


No właśnie zaskoczę Cię, bo nie byłem ^^
W Baldura jedynkę próbowałem grać kilka razy, ale zawsze się zniechęcałem na samym początku, aż wreszcie stwierdziłem, że tak dalej być nie może i trzeba gierczynę przejść ;]
No to przechodzę sobie pierwszy raz w sumie i stąd głupie pytania ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, pamiętam że jak przechodziłem tę grę pierwszy raz to wokół uszu czułem wiatr w lasach :)
ptaki jak ćwierkały to się rozglądałem czy coś mi do pokoju nie wleciało...
a w knieji otulisko to się bałem zerknąć pod biurko bo myślałem że jakiegoś pająka zobaczę, nie daj boże teleportacyjnego :D
heh...ta giera potrafi stworzyć klimat kiedy zignoruje się jej wiekowość graficzną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 14:53, Beleth napisał:

heh...ta giera potrafi stworzyć klimat kiedy zignoruje się jej wiekowość graficzną :)


<wyjmuje elektryczny kij golfowy i surowo patrzy> Wiekowość graficzna w Baldurze?! Kto na to zwraca uwagę? Ta gra ma wspaniały styl grafiki, który tworzy świetny klimat. Pamiętaj, styl! ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2010 o 15:28, McFlash napisał:

> heh...ta giera potrafi stworzyć klimat kiedy zignoruje się jej wiekowość graficzną
:)

<wyjmuje elektryczny kij golfowy i surowo patrzy> Wiekowość graficzna w Baldurze?!
Kto na to zwraca uwagę? Ta gra ma wspaniały styl grafiki, który tworzy świetny klimat.
Pamiętaj, styl! ;D



styl stylem, ale tekstury walą po oczach :P
ale to tylko pokazuje jak wielka jest ta gra skoro mimo tego nie mam na nią innych haków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Otóż w Bladura gram 12 lat, ale nie natknąłem się jeszcze nigdy na przedmiot "Zbroja skórzana Poszukiwacz pocisków" czy coś takiego. Wiem żeby była ona do ustwaienia w GateKeeperze, ale w samej grze nie mam pojęcia gdzie jest. Obecnie gram w Icewinda 2, ale za pół roku pewnie Baldur jedynka i jakoś tak pytam żeby budować napięcie półroczne :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie czy można jakoś zwiększyć rozdzielczość Baldura bez TuTu ani BGT. Nie zależy mi na żadnych ulepszaniach silnika, lepszej grafice, tylko na tej rozdzielczości, bo ciągłe scrollowanie mnie dobija. Any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jak można wejść do jaskini ze skarbami tego pirata przy latarni morskiej? Niby mam wejście na mapie, ale drużyna nie chce tam iść, teren jest taki ee nie do przejścia ><

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 10:25, DonSzabla napisał:

Musisz wpierw zabić trzy syreny którymi przewodzi Sil.


Ok, dzięks.
btw wie ktoś może jak popchnąć fabułę po uratowaniu kopalni Nashkel? Bo w zasadzie to nie wiem co robić, zwiedzam sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 13:13, Budo napisał:

Ok, dzięks.
btw wie ktoś może jak popchnąć fabułę po uratowaniu kopalni Nashkel? Bo w zasadzie to
nie wiem co robić, zwiedzam sobie :P

Idź do Beregostu do karczmy Feldeposta (ten duży budynek po lewej stronie mapy) , tam wejdź na drugie piętro i zagadnij do niejakiego Tranziga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zanim pójdziesz do Beregostu wróć do Nashkel i odbierz od burmistrza nagrodę.. spotkasz wtedy przed gospodą tamtejszą zabójcę i reszty dowiesz się z jego notatek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ee mam taki problem, bo gram bardem, znam parę czarów ale nie mogę ich zapamiętać! Co zrobić? Bo nie mogę uratować kopalni Nashkel od razu jak trafiam na 15 łuczników to padam trupem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie retoryczne, powstałe właściwie z nudy i z przyjemności buszowania po necie bez głębszego celu. Mam nadzieję, że nikogo nim nie urażę.

W "Baldur''s Gate" warto zagrać, czyż nie? Mam na myśli to, że słyszałem trochę o tym, że właściwie sequel jest taki sam, tylko że pod każdym względem lepszy itd. Dlatego zastanawiam się, czy warto zagłębiać się w tej części. Patrząc na oceny gry w internecie i znaną mi od dawna legendę tego tytułu odpowiedź wydaje się oczywista, ale fakt faktem, że dwójkę mam (dawno temu byłem bliski przejścia jej, wypada w końcu to zaliczyć). Chyba będę musiał kupić to wydanie Gold za ok 30 zł. Jak stoi kwestia powiązania obu tytułów? W sensie, powiedzmy po przejściu jedynki natrafię na jakieś smaczki? Ech, kiedy ja znajdę na to wszystko czas. ; )
Czyli streszczając - Tak, mogę spokojnie biec do sklepu po XKGold? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 15:33, paraGaladh napisał:

Jak stoi kwestia powiązania obu tytułów? W sensie,
powiedzmy po przejściu jedynki natrafię na jakieś smaczki? Ech, kiedy ja znajdę na to
wszystko czas. ; )

Jak stoi ?? Ech nie wiem czemu ale miałem ochotę wrzeszczeć... ale nie będę. Powiązanie jest takie że 1, 2 i Tron Baala to Jedna całość, to jakbyś sobie kupił Władcę Pierścieni i przeczytał tylko Dwie Wieże i Powrót Króla. W sensie gdybyś przeczytał tylko dwa ostatnie tomy olewając pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2010 o 15:38, Hubi_Koshi napisał:

> Jak stoi kwestia powiązania obu tytułów? W sensie,
> powiedzmy po przejściu jedynki natrafię na jakieś smaczki? Ech, kiedy ja znajdę
na to
> wszystko czas. ; )
Jak stoi ?? Ech nie wiem czemu ale miałem ochotę wrzeszczeć... ale nie będę. Powiązanie
jest takie że 1, 2 i Tron Baala to Jedna całość, to jakbyś sobie kupił Władcę Pierścieni
i przeczytał tylko Dwie Wieże i Powrót Króla. W sensie gdybyś przeczytał tylko dwa ostatnie
tomy olewając pierwszy.


No cóż, lepiej się upewnić. W takim razie dzięki za odpowiedź, zaopatrzę się w całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

1 ma sporo niedociągnięć i jest gorsza fabularnie, ale dość mocno powiązana z dwójką- w sequelu spotyka się wielu starych znajomych, albo słyszysz gdzieś o osobach zabitych w jedynce... poza tym cała historia to jedno.

btw mam pytanie- jakie właściwie lokacje wprowadza dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy? Mam wszystko zintegrowane i nie chcę się pchać do dodatku cienkimi postaciami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować