Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

może otwarty świat? dwójka jest mimo wszystko dość liniowa i nie ma aż tylu "lokacji pobocznych" nie związanych z głównym questem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 11:05, Tuldor1 napisał:

1)Dobro-neutralna
-Imoen
-Khalid
-Jaheira
-Dynaheir
-Xan

2)Zła
-Xzar
-Montaron
-Viconia
-Edwin
-Kagain


I myślę, że ta zła by skopała tyłki dobrej :D

Ja teraz sobie gram w BG i gram składem:
- Imoen - na 6 poziomie przerabiam na maga wieloklasowiec
- Viconia
- Kagain
- Edwin
- Kivan
- Main char Złodziej - na 6 poziomie przerabiamy na wieloklasowca wojownik (mrr... ciosy w plecy x3 przy kilku gwizdkach w długich mieczach, miam!;p )

Pykam tylko z modem WidescreenUI i fixem do niego i jakoś do modyfikacji mnie nie ciągnie, tak jak jest jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2010 o 19:07, S1G napisał:

może otwarty świat? dwójka jest mimo wszystko dość liniowa i nie ma aż tylu "lokacji
pobocznych" nie związanych z głównym questem.



To na pewno nie, te "puste lokacje" akurat mnie okropnie irytują. Ale to może dlatego, że BG1 zacząłem grać mając 11 czy 12 lat i okropnie się wciągnąłem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyświetlaniem grafiki, pojawiają się czarne prostokąty jak na screenie... Co robić? Mam Geforce 8600 GT, windows xp

20100711234227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2010 o 23:42, Bartkula napisał:

Mam problem z wyświetlaniem grafiki, pojawiają się czarne prostokąty jak na screenie...
Co robić? Mam Geforce 8600 GT, windows xp

standard czyli w kolejności: zabawa opcjami grafiki, sterowniki, reinstall

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 01:03, Tuldor1 napisał:

standard czyli w kolejności: zabawa opcjami grafiki, sterowniki, reinstall

W sumie poradziłem sobie bez tego "standardu" i cudami w formie zabawy ze sterownikami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 01:37, Bartkula napisał:

> standard czyli w kolejności: zabawa opcjami grafiki, sterowniki, reinstall
W sumie poradziłem sobie bez tego "standardu" i cudami w formie zabawy ze sterownikami

I cóż trzeba było zrobić :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 01:50, Tuldor1 napisał:

I cóż trzeba było zrobić :) ?

Wejście w dxdiag, zakładka "ekran" i wyłączenie Przyspieszenia DirectDraw, Direct3D oraz przyspieszenie teksturowania AGP :) Baldur''s Gate śmiga aż miło :) A po wyłączeniu gry należy włączyć opcję na nowo :) Trwa to parę sekund więc nie jest kłopotliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie co do samej instalacji - w BG grałem już dużo razy ale moja otyginalna płytka zakończyła swój żywot, więc kupiłem Full Sagę. Wkładam płytę, naciskam instalację pierwszej części BG i zostaje mi podświetlony napis "Instalacja" komputer mieli coś tam i nic się nie dzieje.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
Z góry dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 18:27, Grenland napisał:

Hej, mam pytanie co do samej instalacji - w BG grałem już dużo razy ale moja otyginalna
płytka zakończyła swój żywot, więc kupiłem Full Sagę. Wkładam płytę, naciskam instalację
pierwszej części BG i zostaje mi podświetlony napis "Instalacja" komputer mieli coś tam
i nic się nie dzieje.

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić?
Z góry dzięki ;]


Wchodzisz na płytę z grą (prawy klawisz na napędzie -> otwórz) wchodzisz w katalog BG1 albo jakoś podobnie nie pamiętam dokładnie nazwy ale się połapiesz i klikasz 2 razy w instalator (ponieważ zajmuje on sporo miejsca a zdaje się system musi go całego załadować do pamięci to trzeba trochę poczekać - u mnie trwało to kilka minut)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2010 o 19:30, Nufiko napisał:

/cut/
Wchodzisz na płytę z grą (prawy klawisz na napędzie -> otwórz) wchodzisz w katalog
BG1 albo jakoś podobnie nie pamiętam dokładnie nazwy ale się połapiesz i klikasz 2 razy
w instalator (ponieważ zajmuje on sporo miejsca a zdaje się system musi go całego załadować
do pamięci to trzeba trochę poczekać - u mnie trwało to kilka minut)


Dzięki Nufiko, właśnie już tak próbowałem ale szybko zrezygnowałem - teraz poczekam dłużej.
Jeszcze raz dzięki ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za dubla ale chcę tylko dodać jakby ktoś miał taki sam problem, że zróbcie tak jak powiedział Nufiko, i po kilku minutach wyjmijcie dysk, zamykając folder "BG1". Następnie włóżcie dysk i w komunikacie naciśnijcie "Kontynuuj". Wtedy po kilkunastu sekundach włączy się Setup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otóż mam mały problem w rozdziale 7.

Spoiler

Mam udać się do siedziby Żelaznego Tronu i zabić kochankę Sarevoka, Cythandrię. Krystin i Slythe''m w Głębokich Piwnicach już się zająłem, nie było z nimi wielkiego problemu. Jednakże gdy wchodzę na ostatnię piętro budynku Żelaznego Tronu, między mną a kochanką mojego braciszka stoi od groma ludzi, w tym sporo magów, z którymi nie mogę sobie poradzić. Gadka o Emisariuszu Tar nie działa, bo jest tam obecna. Jest jakiś sposób, aby ich ominąć, bądź znacie jakąś dobrą taktykę na nich wszystkich? W drużynie oprócz siebie (wojownik) mam Kagaina, Khalida, Jaheirę, Xzara oraz Imoen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tych ludzi powinieneś załatwić już podczas swojej pierwszej wizyty we Wrotach Baldura :)
Taktyka na nich jest następująca - najpierw zwróć uwagę w jaki sposób Twoje postacie pojawiają się na schodach po tym jak wszedłeś na to piętro po czym załaduj grę i pozamieniaj szyk drużyny tak aby spellcasterzy znaleźli się zablokowani wewnątrz schodów (i tak nie muszą się na razie ruszać) zaś zbrojni w pozycji w której mogą się ruszać i przyblokować ewentualnych przeciwników przed dobraniem się do spellcasterów. Jak już się w ten sposób przygotujesz reszta jest prosta - natychmiast po wejściu na to piętro wyceluj w przeciwników lub w obszar na którym wiesz że są (część z nich może być poza zasięgiem Twojego wzroku na tym etapie) czary obszarowe - przede wszystkim "Pajęczynę" oraz druidzkie "Oplątanie" oraz kapłańskie "Unieruchomienie Osoby" po czym użyj "Kuli Ognia" zaś resztą postaci skoncentruj ognień dystansowy na przeciwnikach, jeśli masz Mikstury Wybuchów lub Naszyjnik Pocisków czy też Strzały Wybuchów użyj również ich aby inne z Twoich postaci poza magiem/magami również mogły zaatakować obszarowymi kulami ognia, jeśli którykolwiek z Twoich magów ma wystarczająco wysoki poziom aby posługiwać się zaklęciem "Zabójcza Chmura" użyj jej w pierwszej kolejności.
Ponieważ przeciwnicy są skoncentrowani na małej przestrzeni tego typu atak obszarowy wywoła w ich szeregach prawdziwą masakrę i Tobie pozostanie jedynie dobicie tych którzy przeżyli. Po zakończeniu bitwy zanim ruszysz dom przodu zapisz grę bo dziewczyna Sarevoka najprawdopodobniej wciąż jest w dalszych komnatach i przyjdzie Ci walczyć także z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak wyszło, że nie wchodziłem do budynku Żelaznego Tronu, niemniej jednak teraz nadrabiam zaległości:) Dzięki za poradę, udało się nawet pokonać przeciwników bez otrzymania obrażeń - moim podstawowym błędem jest niekorzystanie z dobrodziejstw czarów/różdżek/amuletów, jednak od tej walki pewnie się to zmieni:) Bardzo dziękuję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może lamerskie ale ja już się zmęczyłem tą grą (przechodze ją od półtora roku i skończyć nie mogę) otóż czy istnieje jakiś kod/mod/cokolwiek co pozwala sprawić żeby drużyna była nieśmiertelna? Chcę ukończyć tę grę zanim przystąpię do dwójki, jestem teraz w wieży Durlaga, a ostatnia rzecz, którą zrobiłem fabularnie to rzeź w siedzibie żelaznego tronu. Niestety ilość walk mnie przerasta (nie chodzi o poziom trudności a o liczbę walk co trzeba stoczyć) a mimo wszytko chciałbym poznać jak najwięcej zawiłości fabularnych gry. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2010 o 22:47, Nufiko napisał:

otóż czy istnieje jakiś kod/mod/cokolwiek co pozwala sprawić żeby
drużyna była nieśmiertelna?


http://www.cheatarena.pl/kody-do-gry-baldurs+gate,kody,pc,1.html

Zwłaszcza "FirstAid" - dzięki nieskończonej ilości mikstur leczniczych staniesz się praktycznie niepokonany, pozostałe możesz wyrzucić lub odsprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.08.2010 o 18:22, Paluch_222 napisał:

Zwłaszcza "FirstAid" - dzięki nieskończonej ilości mikstur leczniczych staniesz się praktycznie
niepokonany, pozostałe możesz wyrzucić lub odsprzedać.

Biorąc pod uwagę opóźnienie w łykaniu miksturek (1 na rundę), daleko temu do God Mode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować