Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2011 o 21:08, paraGaladh napisał:

Jak rozumiem, warto zainstalować na dobry początek BGT i wtedy bez problemu będziemy
mogli pograć razem? Istnieje jakiś myk....


Musicie miec dokladnie takie same instalacje, to da najmniejsze ryzyko wystapienia bledow. Obv najnowszy patch etc. Jezeli macie zewnetrzne ip to mozna grac bez dodatkowych programow, jak nie lub nie wiecie to stawiacie siec przez hamachi. Wyglada to tak, ze po postawieniu sieci i dolaczeniu, jeden z was odpala gre tcp/ip w multi, a drugi dolacza wpisujac ip nadane mu przez hamachi.

Dnia 30.08.2011 o 21:08, paraGaladh napisał:

Poza tym kumpel twierdzi, że będziemy mogli grać ze mną w roli protagonisty, a on z kolei
wcieli się po prostu w któregoś z kompanów z drużyny. Czy to możliwe?


Bodajze ten, kto zalozy gre bedzie traktowany jako glowny bohater.

Dnia 30.08.2011 o 21:08, paraGaladh napisał:

Poza tym możliwe, że rozdzielimy się w pewnym momencie - czy będzie mógł...


Bedzie to mozliwe, wystarczy przeniesc save z folderu ''save_mp'' do ''save'', lub po prostu odpalac sobie gre multi, ale grac samemu.

Dnia 30.08.2011 o 21:08, paraGaladh napisał:

Z innych pytań, pamiętam, że gdzieś w sieci była strona udostępniająca szereg alternatywnych
obrazkowych awatarów dla postaci. Czy ktoś zechciałby przypomnieć mi adres?


GUGLE...

http://modlist.pocketplane.net/index.php?ax=list&cat_id=71
http://www.gibberlings3.net/portraitpacks.php

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem już kilka razy i przede wszystkim musicie tak jak napisał Karharot ściągnąć hamachi. Przed postawieniem serwera upewnij się, że macie wyłączonego Firewalla i sygnał jest odbierany zarówno przez komputer twój jak i kolegi (w tym celu po prostu kliknij 2 razy na jego login w hamachi). Serwer stawiacie na TCP/IP, przy próbie połączenia powinno się wpisać IP hosta z hamachi. Sama gra wygląda tak, że osoba wyznaczona przez hosta będzie głównym bohaterem, reszta należy do drużyny i ma takie same możliwości jak każdy inny kompan. Postać możesz importować w każdym momencie, żeby potem przejść grę od nowa lub zacząć dwójkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2011 o 22:48, Noirr napisał:


Rzecz w tym, że te znam i rozchodzi się o coś innego. To była stronka jakiejś społeczności, która specjalizowała się w robieniu tego. Być może zajmowali się tylko i wyłącznie awatarami do tej gry. Pamiętam, że były tam podobizny bohaterów z innych serii, gier, np. Vincent z FFVII.

Tymczasem mam dwa inne zapytania dotyczące BGT. Ja mam jeden problem i jeden ma też kumpel.

Po pierwsze, ostatni raz instalowałem gry i mody 1.5 roku i wtedy prócz widescreen moda wszystko szło bez zarzutu. Obecnie miałem problem z instalacją jedynki, więc na ten czas musiałem zgrać pliki na dysk. Z dwójką wszystko poszło bez zarzutu, ale problem pojawił się przy BGT i nie wiem z jakiego to powodu. Otóż przed prośbą o wpisanie lokacji BG1 pojawia się informacja o błędzie - zbyt nowoczesny system, nie wykrywa go, instalacja może nie wyjść. Pobrałem wersje moda z czerwca 2011, instalacja różni się nieco wizualnie, ale błąd ten sam. Mimo to wpisałem lokację BG1, instalacja zabrała parę min i niby się zainstalowało, choć wyskakiwał komunikat Win7, że mogło nie wyjść i czy zainstalowało się poprawnie itd., ten tradycyjny, sami wiece.

Po odpaleniu gry nieco zdębiałem, bo nosiłem w pamięci, że menu BGT wygląda w ogóle inaczej. Tutaj natomiast jest tradycyjny wygląd dwójki, z tymże faktycznie zaczynam na początku jedynki. Jestem pewien, że 1.5 roku temu choćby kreacja postaci się różniła. Może to dlatego, bo wtedy wgrywałem starszą wersję moda? Czy może jednak instalacja coś pochędorzyła? Mam Win 7 32-bit.

Problem kumpla - zaraz po zapytaniu o język i zgodzeniu się na instalowanie rdzenia, setup moda od razu informuje kumpla, że nie wykrył BG1, choć nawet nie pozwolił mu podać ścieżki. Win7 64-bit. Kumpel próbował też instalacji z wyłączonym oprogramowaniem antywirusowym i auto-instalacji przez wpisywanie komendy, bez zmian.

Obydwoje instalujemy wersję aktualizowaną w czerwcu br., w trakcie instalacji w napędzie nie ma nic związanego z Baldurem. Być może niepotrzebnie się martwię i w moim przypadku wszystko jest ok? Tak czy siak, on jest w kropce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2011 o 23:19, paraGaladh napisał:

Rzecz w tym, że te znam i rozchodzi się o coś innego. To była stronka jakiejś społeczności,
która specjalizowała się w robieniu tego. Być może zajmowali się tylko i wyłącznie awatarami
do tej gry. Pamiętam, że były tam podobizny bohaterów z innych serii, gier, np. Vincent
z FFVII.

Nie wiem czy nadal aktualne aczkolwiek może chodzi Ci o drakonis.org?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 12:31, Transylvanian_Hunger napisał:

W którym miejscu w Nashkel mieszka żona Józefa, którego pierścień znaleźliśmy przy jego
zwłokach w kopalni Nashkel. W opisie pierścienia pisze, że możemy go oddać jego żonie.


Dom na poludniowym wschodzie, ten na prawo od twojego polozenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 13:15, Transylvanian_Hunger napisał:

Czy da się ukończyć normalnie misję oczyszczania Kopalni Nashkel bez wręczenia Świętego Symbolu Mulaheya burmistrzowi? Straciłem ten przedmiot i nie wiem co teraz...

Burmistrz nie uzna ukończenia misji o ile nie pokażesz mu dowodu którym jest właśnie ten symbol... Możesz albo go znaleźć (jeśli zniknął Ci z plecaka to najprawdopodobniej stało się to kiedy w ramach jakiegoś questa dostałeś inny przedmiot który wypchnął go z ekwipunku) albo też użyć konsoli aby go sobie wygenerować (niestety nie znam kodu tego przedmiotu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że sprzedałem go pani ofecer Płomiennych Serc w Wesołym Żonglerzu. Niestety nie da się odkupić tego co się jej sprzedało.
Co do konsoli cheatów jest problem, wygenerowałem plik baldur.ini z dopiskiem Cheats=1 pod [Game Options] podczas gry klikam ctrl+tab i konsoli oszustw nie ma (kod na ten przedmiot już znam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 13:32, Transylvanian_Hunger napisał:

Co do konsoli cheatów jest problem, wygenerowałem plik baldur.ini z dopiskiem Cheats=1 pod [Game Options] podczas gry klikam ctrl+tab i konsoli oszustw nie ma (kod na ten przedmiot już znam).

Wygenerowałeś? Ten plik już powinien być w katalogu z grą...
Jeśli to tylko przejęzyczenie to może być jeszcze inna przyczyna - grasz może z BGT albo BG Tutu? Jeśli tak to aby uaktywnić konsolę musisz w pliku baldur.ini dodać linię Debug Mode=1 pod [Program Options], samą konsolę przywołujesz wciskając ctrl+spację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2011 o 15:15, Transylvanian_Hunger napisał:

Błąd językowy, edytowałem plik. Opcję z Debud Mode przerobiłem, nie mam modów do gry. Trudno.

Możesz jeszcze użyć Gate Keepera do wyedytowania sejwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jeden drobiazg tylko zwrócę uwagę: piszesz post wcześniej, że po wciśnięciu kombinacji Ctrl+Tab nie wyświetla się konsola, a Karharot pisze o kombinacji Ctrl+Spacja. Drobiazg, więc mogłeś przeoczyć :) Ja szczerze mówiąc nie pamiętam które klawisze są w którym BG. W każdym razie - wypróbuj Ctrl+Spacja, bo może o taką pierdołę się sprawa rozbija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden drobiazg - jeśli masz BG Trilogy powinieneś użyć Shadow Keepera a nie Gate Keepera - to chyba jedyna opcja jeśli zeżarło Ci symbol mulaheya. Nawiasem mówiąc uniknąłbyś tego gdybyś od razu questy rozwiązywał a nie szlajał się z tym paskudztwem po świecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 05:58, Transylvanian_Hunger napisał:

To też przerabiałem :)

http://www.crpg.rk.edu.pl/w/p/kody-baldurs-gate-i/
Wygląda na to, że jednak Ctrl+Tab, tyle tylko, że w baldur.ini trzeba dopisać "Cheats=1", a nie "Debug Mode=1" - spróbuj tego :) Pamiętam, że to się różniło w obu częściach gry, więc możliwe, że stosowałeś sposób z BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 09:36, Mumin napisał:

Wygląda na to, że jednak Ctrl+Tab, tyle tylko, że w baldur.ini trzeba dopisać "Cheats=1", a nie "Debug Mode=1" - spróbuj tego :) Pamiętam, że to się różniło w obu częściach gry, więc możliwe, że stosowałeś sposób z BG2.

Niestety on od tego zaczął. "Debug Mode=1" było moją propozycją po tym jak "Cheats=1" nie zadziałało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 10:16, Karharot napisał:

Niestety on od tego zaczął. "Debug Mode=1" było moją propozycją po tym jak "Cheats=1"
nie zadziałało :(

Aj, nie cofnąłem się aż tak daleko w dyskusji. W takim razie przepraszam za dublowanie propozycji. Dziwny przypadek, że się konsola nie pojawia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować