Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

A nie trzeba przypadkiem jeszcze włączyć konsoli w configu i odznaczyć ptaszkiem? Jest ten launcher configu chyba w głównym folderze gry o ile mnie pamięć nie myli.
PS. Tak w ogóle jeśli masz BGT, to cheaty mogą nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2011 o 23:12, Eff3ctiv3 napisał:

A nie trzeba przypadkiem jeszcze włączyć konsoli w configu i odznaczyć ptaszkiem? Jest
ten launcher configu chyba w głównym folderze gry o ile mnie pamięć nie myli.
PS. Tak w ogóle jeśli masz BGT, to cheaty mogą nie działać.

Już napisał że nie ma zainstalowanych żadnych modów. Co do tego odznaczania to nigdy się z tym w BG nie spotkałem, jesteś pewien że w jakiejś wersji coś takiego było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że mi się myli z Icewind Dale''em, ale kurcze nie jestem już tego pewien. Ale przecież Baldur też ma ten plik config gdzie ustawia się rozdzielczość itd, prawda? Tam może jest możliwość włączenia konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.
Myślę nad ponownym podejściem do BG, ale zapodziałem gdzieś płytkę z modami i muszę ściągnąc je od nowa. W dodatku chyba skorzystam z edycji Saga BG i nie wiem, czy mody będa z nią kompatybilne. Stąd moja prośba - jaką wersję NToSC zainstalować? Skąd można ją pobrać?
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 16:46, walgierz napisał:

Mam prośbę.
Myślę nad ponownym podejściem do BG, ale zapodziałem gdzieś płytkę z modami i muszę ściągnąc
je od nowa. W dodatku chyba skorzystam z edycji Saga BG i nie wiem, czy mody będa z nią
kompatybilne. Stąd moja prośba - jaką wersję NToSC zainstalować? Skąd można ją pobrać?
Z góry dziękuję.

NTotSC w oryginalnej, autoryzowanej wersji:

http://ja.gram.pl/Aurelinus

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2012 o 09:47, Aurelinus napisał:

NTotSC w oryginalnej, autoryzowanej wersji:


Pięknie dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Greetings,
No dobra, kolejną przygodę z Baldur''s Gate czas zacząć. Czy ktoś mógłby zaproponować mi jakieś mody, wtyki, zestawy awatarów godne polecenia? Mam min. wydanie z Sagi z XK, powinienem posilić się jeszcze innymi modami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 18:45, paraGaladh napisał:

No dobra, kolejną przygodę z Baldur''s Gate czas zacząć. Czy ktoś mógłby zaproponować mi jakieś mody, wtyki, zestawy awatarów godne polecenia? Mam min. wydanie z Sagi z XK, powinienem posilić się jeszcze innymi modami?

Zacznij od Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy, linka masz dwa posty nad swoim ;)
Co do awatarów to moim zdaniem najlepiej jest zmontować je sobie samemu z artów które się lubi (w pliku readme gry jest opisane jak to zrobić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie sieknąłem sobie BGT i Widescreen mod. Pytanie do tego drugiego - jak rozumiem, zmiana rozdzielczości dotyczy tylko ścisłej rozgrywki, a menusy i filmiki pozostają bez zmian? Pytam, bo tak właśnie jest u mnie. :P

Dual class jest dostępny tylko dla ludzi, prawda?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2012 o 23:29, paraGaladh napisał:

Ostatecznie sieknąłem sobie BGT i Widescreen mod. Pytanie do tego drugiego - jak rozumiem,
zmiana rozdzielczości dotyczy tylko ścisłej rozgrywki, a menusy i filmiki pozostają bez
zmian? Pytam, bo tak właśnie jest u mnie. :P


Tak reszta jest bez zmian, zajrzyj do tego wątku tu masz jak zrobić żeby ładnie wyglądało: http://athkatla.cob-bg.pl/viewtopic.php?t=3257&postdays=0&postorder=asc&start=0

Dnia 27.02.2012 o 23:29, paraGaladh napisał:

Dual class jest dostępny tylko dla ludzi, prawda?


Z tego co kojarzę to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając internet natrafiłem na fora rpgcodex (dawno tam nie wchodziłem) i zobaczyłem to:
http://www.rpgcodex.net/forums/index.php?threads/new-baldurs-gate-site-just-appeared.69788/

Nowa strona Baldur''s Gate się pojawiła. Jeżeli to nowa oficjalna strona, to znaczy, że coś ruszyło. I to mnie powoli martwi, bo na 101% za nową grę będzie odpowiedzialne Bioware. A wszyscy wiemy, jak wygląda obecnie Bioware - z jednej strony mamy popędzaną z bata ekipę od Dragon Age''a, która jak się postara, to może całkiem fajnego RPGa zrobić, ale ma jedną (a nawet dwie) wady - Hepler i Gaidera, oraz z drugiej strony team od ME, którzy owszem, robią fajne gry, ale nie będące RPGami. Problem ze scenarzystami podobny.
Błagam, oby to nie była trójka.
No, chyba że zrobi to Obsidian.

EDIT: Robi się ciekawiej:
http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2491920
Na Steamie pojawił się AppID BG2: The Complete Edition. Dobrze wiedzieć, że Steam uzupełnia bibliotekę o tytuły, które na GoGu były dostępne od dawna ^^

EDIT: I jeszcze ciekawiej: źródło wspomnianej strony BG ( http://www.baldursgate.com/) na samym początku brzmiało tak:
<!-- February 13, 2012 -->
<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
<!-- oh dear it's coming soon -->

Po pojawieniu się tematu na Steamie o odkryciu AppID, nastąpiła zmiana:
<!-- February 28, 2012 -->
<!-- Shadowy Figure- Raise Dead : Infinity Engine -->
<!-- You haven't guessed it yet! -->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BioWare stworzyło tą markę i ma do niej prawa autorskie, tworzeniem kontynuacji mógłby się zająć kto inny jedynie gdyby odkupił te prawa lub został podnajęty przez samo BW do wykonania gry.

Osobiście nie pokładam zaufania w Obsydianie (pomijając już to że w mojej opinii skopali drugiego KotOR''a męczy mnie w ich produkcjach to że zawsze są tak pełne bugów iż do ich ominięcia potrzebna jest praktycznie cała solucja) ale niestety prawdą jest że w zdolności dzisiejszego BioWare do stworzenia godnej kontynuacji tej serii nie wierzę wcale :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 01:31, Karharot napisał:

<ciach>


I właśnie w tym problem - BioWare to już tylko cień tego, kim byli przy tworzeniu BG. Obawiam się że ewentualna trójka nie dorastałaby do pięt poprzedniczkom, szczególnie biorąc pod uwagę to co zrobiło BioWare z Dragon Age 2.
A Obsidian? Potrafią zrobić gry z fajną fabułą, tylko że odechciewa się w nie grać przez te wszystkie techniczne niedoróbki. Gdyby to oni zrobili BG3 to pewnie rzuciłbym to w połowie, tak jak Alpha Protocol. ;P

Za to remake w HD przyjąłbym z otwartymi ramionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 01:31, Karharot napisał:

BioWare stworzyło tą markę i ma do niej prawa autorskie, tworzeniem kontynuacji mógłby
się zająć kto inny jedynie gdyby odkupił te prawa lub został podnajęty przez samo BW
do wykonania gry.


BioWare owszem stworzyło i pierwszego Baldur`s Gate, ale prawa do marki ma nie BioWare tylko Atari.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2012 o 06:34, Wojman napisał:

BioWare owszem stworzyło i pierwszego Baldur`s Gate, ale prawa do marki ma nie BioWare tylko Atari.

Od kiedy? Na ile pamiętam wyświetlające się loga Atari nie miało nic wspólnego z tworzeniem czy wydawaniem którychkolwiek Wrót. Ma to coś wspólnego z bankructwem Black Isle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować