Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2012 o 15:10, misioo napisał:

...


Zwoj, zdaje sie, powinienes dostac. Jezeli chodzi o wejscie to ciezko je dostrzec. Z tego co pamietam, znajduje sie prawie w tym samym miejscu co normalne wejscie do podziemi, ale jakby w przeciwleglym rogu, gdzie jest taki krzak czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2012 o 15:10, misioo napisał:

"No i znów ma problem: nieco poniżej wejścia do ruin natrafiłem na wejści do innej dziwnej
kondygnacji[x;3842 y;2458]. Niby na początku wszytko wporzo przy wejsciu jakieś ghasty
i wilki-wampiry. Następny poziom mnie zaskoczył, bo po wejsciu natknołem sie na wampira,
który zadaje mi od 50 do około 100 obrażeń. Zrobił ktoś tą kondygnację?"

Żeby dostać takie zadanie (i wiele innych) musisz mieć zainstalowany NTotSC:

http://hrothgar.pl/viewtopic.php?t=973

albo na moim gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio zainteresowała mnie gra Baldur''s Gate. Nigdy nie miałem z nią styczności ale obiła mi się o uszy informacja o możliwości gry w trubie multiplayer. Na czym polega ten tryb gry? Można przechodzić kampanię na dwóch graczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2012 o 13:59, Pile napisał:

Witam. Ostatnio zainteresowała mnie gra Baldur''s Gate. Nigdy nie miałem z nią styczności
ale obiła mi się o uszy informacja o możliwości gry w trubie multiplayer. Na czym polega
ten tryb gry? Można przechodzić kampanię na dwóch graczy?

Wszystko można, tylko po co.
Czy już wszystkim wydaje się, że dobra gra to musi być multi?
Baldur''s Gate i BG2 są jest rewelacyjnymi grami do gry solo, do rozwijania drużyny bajecznie dopracowanych NPCów.
Poza tym IMHO główne założenie fabularne tej gry skreśla ją jako multi - ilu wybrańców może być w jednej drużynie? :P To Ty masz być tym kimś szczególnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 19:41, TYHE napisał:

Wszystko można, tylko po co.
Czy już wszystkim wydaje się, że dobra gra to musi być multi?
Baldur''s Gate i BG2 są jest rewelacyjnymi grami do gry solo, do rozwijania drużyny bajecznie
dopracowanych NPCów.
Poza tym IMHO główne założenie fabularne tej gry skreśla ją jako multi - ilu wybrańców
może być w jednej drużynie? :P To Ty masz być tym kimś szczególnym.


Hmm, nie zgodzę się, rzeczywiście rozwijanie relacji pomiędzy NPC''ami jest czymś świetnym w grach RPG, ale eksploracja świata wraz z kumplem w świetny sposób rewanżuje brak więzi z wsześniej wykreowanymi postaciami:)

Wypowiedziałem się troche nie znając tematu, więc jeśli ktoś wyjaśnił by mi jak dokładnie wygląda multi w tej grz był bym wdzięczny. Głownie, głowie sie nad tym kto podejmuje decyzje morlane i jak wygląda system przyznawania questów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 05.08.2012 o 20:02, korinek2 napisał:

Wypowiedziałem się troche nie znając tematu, więc jeśli ktoś wyjaśnił by mi jak dokładnie
wygląda multi w tej grz był bym wdzięczny. Głownie, głowie sie nad tym kto podejmuje
decyzje morlane i jak wygląda system przyznawania questów?


W multi nie grałem więc powiem co w instrukcji wyczytałem:
- przywódca rządzi, jeśli jego postać zginie gra się kończy (to on jest wybrańcem z singla)
- przywódca wydaje zezwolenia na rozmowy z npcami, dokonywanie zakupów, przechodzenie na inne obszary
- przywódca może kontrolować wiele postaci i on przekazuje kontrolę nad dodatkowymi postaciami innym graczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2012 o 21:25, Nufiko napisał:

- przywódca wydaje zezwolenia na rozmowy z npcami, dokonywanie zakupów, przechodzenie
na inne obszary


Jest to opcja, ktora sie wybiera raz. Nie trzeba za kazdym razem prosic o pozwolenie, na szczescie.

Dnia 05.08.2012 o 21:25, Nufiko napisał:

- przywódca może kontrolować wiele postaci i on przekazuje kontrolę nad dodatkowymi postaciami
innym graczom


Nie wiem o co dokladnie w tym chodzi, kazdy z graczy moze kontrolowac taka ilosc postaci jaka sobie ustawi w obrebie druzyny. Jezeli jeden gracz wezmie dwie postaci, to nastepny moze wziac cztery, lub jedna, jak woli. Kwestia umowy. Mozliwe, ze da sie przekazywac kontrole nad postaciami, tego nie wiem.

EDIT: Post mial byc do korinka, ale jakos tak odruchowo dalem odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W BG grając na multi jest jeden "wybraniec" a jest nim ten który zakłada grę. Pozostali to takie odpowiedniki NPC.

Co do kontroli nad wieloma postaciami. Kiedy jeden z graczy wychodzi w trakcie gry to "wybraniec" przejmuje kontrolę nad jego postacią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc w BG wszyscy gracze poza kontrolującym głównego bohatera (który zwykle jest tym zakładającym serwer) pomagają mu w przechodzeniu gry (głównie walkach). Ci dodatkowi gracze mogą więc umożliwiać przechodzenie gry w sposób, który solo jest prawie niemożliwy - czyli zupełnie bez pauz. Z drugiej strony każdy może zapauzować grę, więc musi być pod tym względem ściśle przestrzegana umowa, kto może pauzować i w jakich warunkach można odpauzować. Gdyby grało 6 osób lub przynajmniej tyle ile jest w danej chwili postaci w drużynie, to najlepiej byłoby zablokować pauzy, ale tego gra zdaje mi się nie umożliwia.

Do gry na multi dużo lepiej nadają się gry, które pozwalają tworzyć drużynę równorzędnych graczy.
W tym wypadku najbliższe byłyby Icewind Dale 1 i 2, które w swoim czasie rzeczywiście umożliwiały niezłą zabawę w sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2012 o 00:08, korinek2 napisał:

Załóżmy, że pomogłem jednemu graczowi w quescie, czy potem grając samemu, już jako wybraniec,
będe mieć zaliczone zadanie czy nie?

Nie. Kto stawia serwer ten tak naprawdę gra i prowadzi swoje zapisy. Pozostali gracze na multi są jakby wynajmowani przez niego do sterowania poszczególnymi postaciami. Kiedy dołączasz się do cudzej gry to z punktu widzenia swojego komputera wcale w nią nie grasz. Mimo to możesz zbierać różne rzeczy, prowadzić questy i pomagać w walce. Przy następnej grze główny gracz może Ci dać inną postać do prowadzenia (lub inne postaci). Może też pozostawić kwestię wyboru postaci tym, którzy wejdą do lobby. W ten sposób może też pozwolić aby inna osoba przejęła jego główną postać. Mimo to jest to tylko rodzaj wynajmu. Gra działa też nieco wolniej jeżeli główny gracz nie jest na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś mod, lub coś w tym guście, który dodaje do gry klasę Dzikiego Maga?

Bardzo chciałbym nim grać w dwójce, lecz też chciałbym wreszcie przejść jedynkę i sobie go zimportować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 20:21, Piotrbov napisał:

Jest jakiś mod, lub coś w tym guście, który dodaje do gry klasę Dzikiego Maga?

BGT - łączy on obydwie części i pozwala grać w jedynkę na silniku i zasadach z dwójki (wliczając w to możliwość wyboru klas dodanych dopiero w BG2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 20:40, Karharot napisał:

BGT - łączy on obydwie części i pozwala grać w jedynkę na silniku i zasadach z dwójki
(wliczając w to możliwość wyboru klas dodanych dopiero w BG2).


Dzięki wielkie, a jak jest z importem? Wszystkie przedmioty itd. się przenoszą do BG 2, a jeśli tak, to czy wtedy postać nie jest nieźle napakowana dobrymi przedmiotami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 20:45, Piotrbov napisał:

Dzięki wielkie, a jak jest z importem? Wszystkie przedmioty itd. się przenoszą do BG
2, a jeśli tak, to czy wtedy postać nie jest nieźle napakowana dobrymi przedmiotami?


Da sie przeniesc postac ze wszystkimi przedmiotami, ale wymaga to uzycia sztuczek. Normalnie wszystkie przedmioty sa odbierane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 20:45, Piotrbov napisał:

Dzięki wielkie, a jak jest z importem? Wszystkie przedmioty itd. się przenoszą do BG 2,

Szczerze mówiąc nie pamiętam. W samym BG2 jest trick pozwalający na przemycenie całej zawartości ekwipunku ale nie ma wiele sensu się w to bawić bo...

Dnia 08.08.2012 o 20:45, Piotrbov napisał:

a jeśli tak, to czy wtedy postać nie jest nieźle napakowana dobrymi przedmiotami?

to co w BG1 jest klasyfikowane jako najpotężniejsze magiczne artefakty w BG2 może być uznawane co najwyżej za ekwipunek początkującej drużyny, w pierwszej części szczytem marzeń jest wyposażenie drużyny w broń +3, w sequelu Twój docelowy ekwipunek powinien mieć umagicznienie +5 (lub więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Trochę późno odpisuję, ale mam nadzieję, że nadal aktualne. BG1 działa na multi na nowych systemach, testowane na 64-bitowej 7 i XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2012 o 21:31, MacFlay napisał:

Witam,
Trochę późno odpisuję, ale mam nadzieję, że nadal aktualne. BG1 działa na multi na nowych
systemach, testowane na 64-bitowej 7 i XP.

Ciekawe, mi nie działa. Znaczy zawiesza się już nie pamiętam w jakiej fazie. Szczerze mówiąc liczę, że może w wersji EE zostanie to naprawione. Nie wiem, czy ludzie na gramie ogólnie zamierzaja nabyć BG:EE, czy uda się zlepić jakąś multiplayerową akcję... Pewnie multi nie pójdzie kiedy ktoś będzie miał EE, a ktoś starą wersję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość, że Minsc opuści drużynę, gdy nie będziemy w ogóle ratować Dynaheirę? Ja jej w drużynie nie chcę, lecz to jest, albo on i ona, albo nikt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 13:28, Piotrbov napisał:

Czy jest możliwość, że Minsc opuści drużynę, gdy nie będziemy w ogóle ratować Dynaheirę?

Tak, po jakimś czasie się wkurzy. ;p

Dnia 11.08.2012 o 13:28, Piotrbov napisał:

Ja jej w drużynie nie chcę, lecz to jest, albo on i ona, albo nikt.

Można tak pokombinować, by mieć tylko Minsca a nawet Minsca i Edwina (zabijając w odpowiedniej kolejności postaci już przyłączone). Przynajmniej mi się tak udało. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować