Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2012 o 20:40, Virganius napisał:

Z artykułu w najnowszym CDA wynika, że w BG:EE dostępny jest od początku również polski
dubbing, a nie tylko napisy. Czy ktoś może to potwierdzić?


Stara zawartość ma stary polski dubbing a tylko nowe dodane w EE dialogi są nagrane po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2012 o 20:49, Pawciu45 napisał:

Stara zawartość ma stary polski dubbing a tylko nowe dodane w EE dialogi są nagrane po
angielsku.


Ale to jest dostępne normalnie po zakupie tej wersji, czy trzeba osobno instalować? Bo coś takiego przeczytałem na oficjalnym forum - że wciąż nie ma oficjalnej łatki spolszczającej. Poza tym z artykułu w CDA wynika, że te trzy nowe postacie mają polskie głosy, co wydaje mi się dziwne, jeśli dobrze orientuję się w newsach związanych z BG:EE. Stąd moje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Właśnie ukończyłem EE i chciałbym zagrać w dodatek tylko(to pytanie dla większości będzie pewnie głupie) nie wiem jak.
Wiem gdzie mam pójść żeby zacząć i grając miałem to miejsce na mapie tylko, że chciałem to zrobić po ukończeniu podstawki. Pokonałem braciszka w światyni, pojawia mi się filmik i tworzy "Finale Save", kiedy go wczytuję jestem w świątyni nad jego zwłokami przez sekundę, a potem wywala do menu. Jedyne co mi się udało zrobić to zaimportować postać z tego sava i zacząć grę od nowa nią. Tyle, że ja nie chcę zaczynać od nowa ja chcę zagrać w opowieści.
Może to trochę zagmatwane ale może ktoś zdoła mnie poinstruować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że ten finałowy sejw jest wykonywany właśnie po to aby móc zaimportować postać do nowej gry lub do BG2 (tak było w starym BG, nie wiem czy coś się zmieniło w EE ale podejrzewam że nie). Jeśli chcesz się teraz zabrać za fabułę z OzWM to będziesz musiał wczytać jakiś wcześniejszy zapis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że przeszedłeś dodatek nawet o tym nie wiedząc :D Byłeś w Brodzie Ulghota? Tam dostaje się questy do przygód z dodatku (Wieża Durlaga etc.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wczytać przed ostatnią lokacją i iść do "Brody" ok.
Jak już skończyłem jedynkę to zamieram się brać za dwójkę tyle, że chciałbym tą samą postacią i sprzętem ale jakoś wątpię czy z EE da się wyeksportować do drugiej części wiec czy da się jakoś odtworzyć postać inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 19:12, Karharot napisał:

Możesz po prostu stworzyć nową postać w dwójce a potem wyedytować ją Shadow Keeperem.


A są jakieś bonusy za transfer postaci, które mógłbym dodać czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 20:09, Wilzyg napisał:

> Możesz po prostu stworzyć nową postać w dwójce a potem wyedytować ją Shadow Keeperem.


A są jakieś bonusy za transfer postaci, które mógłbym dodać czy nie?


Jak uzbierasz wszystkie pantalony, w tym złote to w dodatku do BG2 jakiś fajny item można było zrobić :P No i oczywiście startujesz z fajnymi itemkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2012 o 20:09, Wilzyg napisał:

A są jakieś bonusy za transfer postaci, które mógłbym dodać czy nie?

Z przedmiotów przy transferze dostajesz tylko to:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=82&pid=14918
resztę tracisz (choć jest trick pozwalający na zachowanie całego ekwipunku ale i tak nie ma to większego znaczenia bo najlepsze wyposażenie z BG1 w BG2 staje się zbyt słabe już po paru godzinach gry).
Ze statystyk postaci najważniejsze jest to że przenoszą się bonusy które Twoja postać dostała z grimuarów (to te księgi które dodają +1 do jakiejś cechy), do tego jeśli w BG1 grałeś z dodatkiem to postać którą przenosisz może mieć uzbierane do około 150000 punktów doświadczenia (nie pamiętam już dokładnie ile) podczas gdy postać stworzona w BG2 zaczyna z 89000 PD..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2012 o 23:10, Fimbulvinter napisał:

Jakie polecacie mody do poprawy grafiki/rozdzielczości? I jakieś rady dla kogoś kto nie
grał kapłanem?

Może dołączę się do pytania w inny sposób... w jaki sposób Enhanced Edition zmienia grę w kwestii grafiki? Wiem, że użyli engine z Baldura 2 i można oddalać widok, ale jak to w praktyce wygląda? Jest jakieś demko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 01:13, LubieWafle napisał:

> Jakie polecacie mody do poprawy grafiki/rozdzielczości? I jakieś rady dla kogoś
kto nie
> grał kapłanem?
Może dołączę się do pytania w inny sposób... w jaki sposób Enhanced Edition zmienia grę
w kwestii grafiki? Wiem, że użyli engine z Baldura 2 i można oddalać widok, ale jak to
w praktyce wygląda? Jest jakieś demko?


Weż sobie screenshot z BG1 i jedyna poprawa grafiki to właśnie to przybliżanie/oddalanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2012 o 08:41, Rzygthul napisał:

Weż sobie screenshot z BG1 i jedyna poprawa grafiki to właśnie to przybliżanie/oddalanie...

Czyli to jest to sławne "dostosowanie gry do dzisiejszych rozdzielczości" ._. , tak? Nie, dzięki, postoję. Odkurzę starego Baldura, wgram 2 mody i będę miał chyba to samo, ale bez przybliżania i kilku nowych smaczków. Wolę to niż płacić kupę kasy za grę leciwą i niezbyt odmłodzoną jak widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 00:48, LubieWafle napisał:

Czyli to jest to sławne "dostosowanie gry do dzisiejszych rozdzielczości" ._.

W założeniu jedną z bardziej atrakcyjnych rzeczy w tym nowym wydaniu miało być dostosowanie gry do dzisiejszego sprzętu, tak aby każdy mógł to sobie zainstalować i odpalić bez żadnych zgrzytów czy kombinowania, grafika wedle zamierzeń miała zostać w większości bez zmian. Niestety z tego co parę osób napisało tutaj i w innych miejscach wygląda na to że ceną za tą wygodę jest spora liczba zupełnie nowych bugów które sprawiają że lepiej jest poświęcić te parędziesiąt minut na instalowanie i modowanie starego Baldura :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2012 o 00:48, LubieWafle napisał:

> Weż sobie screenshot z BG1 i jedyna poprawa grafiki to właśnie to przybliżanie/oddalanie...

Czyli to jest to sławne "dostosowanie gry do dzisiejszych rozdzielczości" ._. , tak?
Nie, dzięki, postoję. /ciach/


I masz rację kolego, bo ten BG, że się tak delikatnie/świątecznie/wyskokowo wyrażę: "ssie"
Jak wspomniał kolega Karharot założenie było takie, by odświeżony BG był przystosowany do obsługi nowego sprzętu a wyszło, jak wyszło: crashuje, zabugowany, cuda się dzieją, zoom wcale tak fajnie nie wygląda itp. Parę postaci i subquestów dla nich, nowa "arena" nie jest warte płacenia jak za nową grę.
Jak mówiłeś: ja osobiście nie mam problemów ze starymi Baldurami zmodowanymi TuTu, efekt taki sam jak nie lepszy (rozdziałka, questy, poprawione multum rzeczy i zero ZERO zwiech na win7 64 bit) więc odradzam. Jak już kupiłeś Baldura raz, to lepiej chwilę pozasysać mody niż kupować drugi raz gorszą wersję.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie odczytać ile czasu zajęło mi ukończenie Baldur''s Gate? Chciałbym podać do czas gry... (generalnie grając odkrywam wszystkie mapy w 100% możliwości, robię jak najwięcej zadań - więc pewnie czas mojej gry wyniesie 10x tyle, co podany obecnie najdłuższy czas :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować