Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Hm, skoro już o NTotSC mowa - Powiedz mi Aurelinusie, skąd pomysł by podnieść cenę strzał i bełtów? Idea ciekawa ale z chwilą gdy za bełty dla Fullera musisz zapłacić 216sz nieco się to przestaje robić zabawne (tym bardziej że za tą przysługę da ci tylko kilka monet - mniej niż wydałeś). Oczywiście moze dać sztylet ale...1. tylko osobie o wysokiej charyzmie 2.nawet jeśli go jednak dostaniemy i sprzedamy to i tak nam się to nie zwróci bo zarobimy 150sz :D
http://images63.fotosik.pl/514/0c3b9ff893b4e6c6.jpg

PS: Na co nam te martwe szczury w Candleceep? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2014 o 21:10, Tuldor1 napisał:

Hm, skoro już o NTotSC mowa - Powiedz mi Aurelinusie, skąd pomysł by podnieść cenę strzał
i bełtów? Idea ciekawa ale z chwilą gdy za bełty dla Fullera musisz zapłacić 216sz nieco
się to przestaje robić zabawne

Generalnie, biorąc pod uwagę, że moduł wprowadza nadmiar gotówki w grze, starałem się zbalansować ekonomię tak, by kasy wystarczyło na zakupy na tyle wcześnie, by warto ją zbierać i mieć jeszcze radochę z używania tego, co się ewentualnie kupi. Przy okazji, wymyśliłem niezbyt rygorystycznie stosowaną zasadę, że jeśli zysk z questu nie równoważy wydatków, to odpowiednio wzrasta dochód w XP. Nie chciałem też, by dobre przedmioty z lootu i questów (a niekoniecznie przydatne danej klasie) stanowiły źródło dochodu.

Dnia 01.01.2014 o 21:10, Tuldor1 napisał:

PS: Na co nam te martwe szczury w Candleceep? :)

To tylko skutek tego, że gra stosuje 1 avik szczura, a potrzebne może być ewentualnie gdzie indziej (i tam też trup się ściele, więc targać nie ma po co), do pewnego oryginalnego questu, który przywróciłem w zasadzie bez zmian, ale wymagał truposzczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ps. Przypadek w Candlekeep jest szczególny, bo ceny w grze kształtuje charyzma, więc praktycznie nie ma możliwośći, by Fuller dał ci tyle ile musisz zapłacić i trzeba z tym żyć, jednak pamiętaj, że później w grze rzecz ma się odwrotnie, strzał i bełtów wypada w loocie bez opamiętania i stanowią niezły sposób zarobkowania, ale również barierę dla leniwszych przed spamowaniem walki z dystansu (bo jak wiadomo zawsze jest bezpieczniejsza w tej grze), bo jak sie strzał nie umie nazbierać to trzeba je kupić ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 11:04, Aurelinus napisał:

Ps. Przypadek w Candlekeep jest szczególny, bo ceny w grze kształtuje charyzma, więc
praktycznie nie ma możliwośći, by Fuller dał ci tyle ile musisz zapłacić i trzeba z tym
żyć, jednak pamiętaj, że później w grze rzecz ma się odwrotnie, strzał i bełtów wypada
w loocie bez opamiętania i stanowią niezły sposób zarobkowania, ale również barierę dla
leniwszych przed spamowaniem walki z dystansu (bo jak wiadomo zawsze jest bezpieczniejsza
w tej grze), bo jak sie strzał nie umie nazbierać to trzeba je kupić ;p.

Tak po prawdze to ceny jakie widzisz ma postać z charyzmą 16 więc jeśli ktoś zacznie z 9 okaze się iż nie starczy mu na broń bo na fullera wyda całą kasę ^^
Można by to rozwiązać - gdyby kiedyś naszło Cię na aktualizację tego dość juz wiekowego moda - np przez podmianę dialogu krasnoluda który zleca nam ubicie szczurów, niech nam da np 10 bełtów zamiast 5sz i problem z głowy..
Było nie było bariera pieniężna 200+sz dla każdego (poza łotrem otwierajacym zamki) na etapie prologu jest ciężka do ominięcia :)
Gdyby można go było wykonać po powrocie do Candleceep w 6. rozdziale to problemu ni ma ale tak? OQN - oryginalny quest niewykonywalny ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:41, Tuldor1 napisał:

Gdyby można go było wykonać po powrocie do Candleceep w 6. rozdziale to problemu ni ma ale tak? OQN - oryginalny quest niewykonywalny ^^

Od biedy można sprzedać wszystko co się da i kupić bełty a potem eksportować postać i zacząć nową grę importując postać z bełtami w ekwipunku. Trochę okrężna droga ale pozwoli Ci wykonać questa nie będąc jednocześnie cheatem (w końcu zapracowałeś na te bełty tylko że w innej grze ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 18:41, Tuldor1 napisał:

Gdyby można go było wykonać po powrocie do Candleceep w 6. rozdziale to problemu ni ma
ale tak? OQN - oryginalny quest niewykonywalny ^^

Trochę szukacie dziury w całym, bo skąd założenie, że ktoś kto dostanie bełty będzie je trzymał dla Fullera, a nie sprzeda od razu? O ile sobie poza tym przypominam, to te bełty są gdzieś w skrzynce, umieszczone przez twórców (nie dam się teraz za to zabić).
Problem niewykonalnych zadań w Prologu nie dotyczy tylko kwestii bełtów dla Fullera, ale dostępu do ukrytego diamentu, zwojów itp. Wybaczcie - 50 xp z tego zadania odrobicie ubijając najbliższe po drodze 5 szt. gibberlingów.
Poza tym, oczywiście, "charyzmatyczna elitarność" tego zadania w niczym nie przeszkadza, bo takich zadań jest potem w grze jeszcze kilka (tzn. w których charyzma odgrywa rolę dostaniesz/nie dostaniesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 11:40, Aurelinus napisał:

Trochę szukacie dziury w całym

Ja tylko niewinną sugestię rzuciłem ;)

Dnia 09.01.2014 o 11:40, Aurelinus napisał:

bo skąd założenie, że ktoś kto dostanie bełty będzie je trzymał dla Fullera, a nie sprzeda od razu?

Jak sprzeda to zarobi 10sz, w oryginale dostawał 5sz więc różnica praktycznie żadna, jeno umożliwia to ruszenie dalej ;]

Dnia 09.01.2014 o 11:40, Aurelinus napisał:

O ile sobie poza tym przypominam, to te bełty są gdzieś w skrzynce, umieszczone przez twórców (nie dam się teraz za to zabić).

Przeszukałem wszystko poza skrzynkami w koszarach - otworzenie powoduje bliskie spotkanie trzeciego stopnia z armadą straży ^^ - i ni ma :D

Dnia 09.01.2014 o 11:40, Aurelinus napisał:

Problem niewykonalnych zadań w Prologu nie dotyczy tylko kwestii bełtów dla Fullera,
ale dostępu do ukrytego diamentu, zwojów itp.

Błąd - zwoje i diament możesz otworzyć po powrocie do Candleceep w 6. rozdziale, zaś Fuller już kwesti dialogowej wtedy ni ma ^^

Dnia 09.01.2014 o 11:40, Aurelinus napisał:

Wybaczcie - 50 xp z tego zadania odrobicie ubijając najbliższe po drodze 5 szt. gibberlingów.
Poza tym, oczywiście, "charyzmatyczna elitarność" tego zadania w niczym nie przeszkadza,
bo takich zadań jest potem w grze jeszcze kilka (tzn. w których charyzma odgrywa rolę
dostaniesz/nie dostaniesz).

Tu się zgodzę... ot tak puściłem wodze fantazji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2014 o 17:56, Tuldor1 napisał:

Ja tylko niewinną sugestię rzuciłem ;)

Tak czy inaczej, zadanie da się wykonać pod warunkiem, że dobrze się przeszuka skrzynki i po prostu uzbiera kasę, wcale w tym nie uwzględniam znajdziek wymagających Siły lub Otwierania Zamków/Kradzieży. Przy przyzwoitej Charyźmie można na nim nie stracić. Pomysł wsadzenia gdzieś paru bełtów zły nie jest, ale do NTotSC to ja raczej już nie siądę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 11:49, Aurelinus napisał:

ale do NTotSC to ja raczej już nie siądę ;).

A wspominałeś gdzieś kiedyś (o ile mnie pamięć nie myli) o konwersji na BGT ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 17:58, Tuldor1 napisał:

A wspominałeś gdzieś kiedyś (o ile mnie pamięć nie myli) o konwersji na BGT ;]

Pod moim światłym przewodnictwem :D, nie w pracach ręcznych. I szybciej pod BG EE niż BGT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 20:30, Aurelinus napisał:

Pod moim światłym przewodnictwem :D, nie w pracach ręcznych. I szybciej pod BG EE niż BGT.

Leniuch, emerytury sie zachciało? Nie ma - podwyższono wiek emerytalny i masz jeszcze czas na modyfikacje ^^
Swoją drogą konwersja na BGEE byłaby prostsza niż na BGT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Ale perspektywa pracy na narzędziach do EE wygląda bardziej przekonująco niż ręczne wklepywanie kodu literka po literce w WEiDU. Poza tym, konwersje pod BGT masz dostępną, jest jaka jest, ale jest. Choć nie wiem osobiście czy się z takiej antyreklamy cieszyć czy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 21:37, Aurelinus napisał:

Nie mam pojęcia. Ale perspektywa pracy na narzędziach do EE wygląda bardziej przekonująco
niż ręczne wklepywanie kodu literka po literce w WEiDU. Poza tym, konwersje pod BGT masz
dostępną, jest jaka jest, ale jest. Choć nie wiem osobiście czy się z takiej antyreklamy
cieszyć czy płakać.

Antyreklamy? Czyli ktoś sobie sam napisał a potem "pożyczył" nazwę ;>? Sądziłem że po prostu niektóre elementy przekonwertowano a resztę zostawiono ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2014 o 21:49, Tuldor1 napisał:

Antyreklamy? Czyli ktoś sobie sam napisał a potem "pożyczył" nazwę ;>? Sądziłem że
po prostu niektóre elementy przekonwertowano a resztę zostawiono ;)

To coś tylko przypomina oryginalny moduł, bo osoba konwertująca go nie za bardzo chwyciła co chciałem zrobić (+ uparcie się na rozdzielenie DSotSC), to dzieło licencyjne, nic z nim nie mam wspólnego, nawet moich uwag do zmian tłumaczenia koleś nie uwzględnił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2014 o 23:10, Aurelinus napisał:

To coś tylko przypomina oryginalny moduł, bo osoba konwertująca go nie za bardzo chwyciła
co chciałem zrobić (+ uparcie się na rozdzielenie DSotSC), to dzieło licencyjne, nic
z nim nie mam wspólnego, nawet moich uwag do zmian tłumaczenia koleś nie uwzględnił.

Trochę to dziwne - by mod nazywał się tak jak odpowiednik powinien chyba robić to samo (w ramach możliwości silnika) prawda? Co oznacza, że jeśli istnieje mod "Lure of Sirines Call" dla BGT który zmienia siryny na południe od Candleceep to nie mogę sobie stworzyć modu dla samego BG1 i nazwać go "Lure of Sirines Call BG1" i zawrzeć w nim zmianę sirin na wyspie wilkołaków baldurana... zmiana powinna dotyczyć komponentów zawartych w modzie bazowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 04:04, Tuldor1 napisał:

Trochę to dziwne - by mod nazywał się tak jak odpowiednik

Przesadzasz - jest moduł do BG1 pod nazwą NTotSC i jego adaptacja pod BGT. Nie zastrzegłem utrzymania nazwy w związku z tą adaptacją, więc (i chyba należy to uznać za coś normalnego) też ma taką nazwę. Funkcjonuje więc moduł "NTotSC" i "NTotSC pod BGT". Trochę (oczywiście przy zachowaniu skali) jakbyś kontestował pierwowzór literacki LotRa i jego adaptację filmową - nikt nie wpadł na pomysł nie nazwania filmu "Włądcą Pierścienia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 00:11, hammerfall87 napisał:

Czy są jakieś kożyści grania zła drużyną w rozszerzonej edycji ? Bo z tego co pamiętam 1 częśc baldura promowała granie dobrymi :D

Raczej to wymuszała. Niestety w BG za bycie złym nie ma żadnych nagród a są takie kary że może to uniemożliwić granie. Nie mam EE ale wątpię aby zmienili coś co jest zagrz4ebane tak głęboko a na pewno nie zmienili tego w interesujący sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2014 o 00:11, hammerfall87 napisał:

Czy są jakieś kożyści grania zła drużyną w rozszerzonej edycji ? Bo z tego co pamiętam
1 częśc baldura promowała granie dobrymi :D

W EE nie ma nic takiego, w wersji klasycznej będzie za rok-półtora przy sprzyjających wiatrach (jak znajdę czas :/ )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować