Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2015 o 16:37, Alamut napisał:

Eh... W co też ja się najlepszego wpakowałem...

Głupich problemów ciąg dalszy:
1. Niestety widescreen każdorazowo pokazuje mi błąd podczas instalacji. Próbowałem zarówno
z rozdzielczością domyślną laptopa 1920x1080, jak i z czymś prostszym czyli 1024x768,
ale niestety nie przyniosło to żadnych efektów.


Problemem jest plik exe z sagi. Musisz podmienić na plik z wersji oryginalnej (niemodyfikowany przez CDProjekt). tu masz linki:
ftp://eros.gram.pl/bg2/BG2ToB_PL_patch_BGMain.zip - Baldurs2
ftp://eros.gram.pl/bg2/BG1OzWM_PL_patch_BGMain2.zip - Baldur + OzWM

PS do Widescreen Moda polecam zainstalować na końcu także to: http://www.shsforums.net/files/file/990-w-gui/http://www.shsforums.net/files/file/990-w-gui/ nowy ładniejszy wygląd menu w stosunku do tego co zastaniesz po przerzuceniu się na Widescreena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 18:06, Nufiko napisał:

Problemem jest plik exe z sagi. Musisz podmienić na plik z wersji oryginalnej (niemodyfikowany
przez CDProjekt). tu masz linki:
ftp://eros.gram.pl/bg2/BG2ToB_PL_patch_BGMain.zip - Baldurs2
ftp://eros.gram.pl/bg2/BG1OzWM_PL_patch_BGMain2.zip - Baldur + OzWM

PS do Widescreen Moda polecam zainstalować na końcu także to: http://www.shsforums.net/files/file/990-w-gui/http://www.shsforums.net/files/file/990-w-gui/
nowy ładniejszy wygląd menu w stosunku do tego co zastaniesz po przerzuceniu się na Widescreena.


Pliki, podmieniłem, ale niestety dalej pupa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post nieaktualny, zadziałało. Musiałem odinstalować BGT, potem podmienić pliki, zainstalować BGT ponownie i instalacja widescreen się powiodła.

Nie wiem jednak jak z nowym menu, ponieważ teraz żąda płytek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:07, Alamut napisał:

Nie wiem jednak jak z nowym menu, ponieważ teraz żąda płytek xD

tedy wrzuć płytki :) U mnie też o nie woła, acz tylko przy samym uruchomieniu, więc w żaden sposób nie jest to problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:32, Tuldor1 napisał:

tedy wrzuć płytki :) U mnie też o nie woła, acz tylko przy samym uruchomieniu, więc w
żaden sposób nie jest to problemem.


U mnie jest niestety... Zainstalowałem sagę przed wyjazdem z domu, gdzie też zostawiłem DVD, a na sadybę wracać będę dopiero za kilka miesięcy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:39, Alamut napisał:

U mnie jest niestety... Zainstalowałem sagę przed wyjazdem z domu, gdzie też zostawiłem
DVD, a na sadybę wracać będę dopiero za kilka miesięcy xD


Zapytaj googla o programik który zwie się "infinity cracker", likwiduje konieczność wkładania płytek w dowolnej grze opartej na infinity engine (czyli BG1 i 2, PS:T, Icewind). Podmienia dane w pliku exe jak robią to mody, należy zdaje się instalować na samym końcu po wszystkich modach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 21:14, Nufiko napisał:

Zapytaj googla o programik który zwie się "infinity cracker", likwiduje konieczność wkładania
płytek w dowolnej grze opartej na infinity engine (czyli BG1 i 2, PS:T, Icewind). Podmienia
dane w pliku exe jak robią to mody, należy zdaje się instalować na samym końcu po wszystkich
modach.


Powiedziałbym "Niechaj będzie pochwalony Boo!", ale Twój avek to chyba inny gatunek gryzonia ;]

Dziękuję wszystkim gorąco za pomoc i przepraszam za serię głupich pytań. Gra śmiga pięknie w rozdzielczości 1366x768, mody działają, płytki nic nie woła, ładny nowy interfejs... Wielkie dzięki! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 22:27, Alamut napisał:

Dziękuję wszystkim gorąco za pomoc i przepraszam za serię głupich pytań. Gra śmiga pięknie
w rozdzielczości 1366x768, mody działają, płytki nic nie woła, ładny nowy interfejs...
Wielkie dzięki! :D

Spoko :) Daj znać jakby naszło Cię na instalację jeszcze czegoś dodatkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 19:32, hammerfall87 napisał:

może ktoś mi poradzić jak stworzyć druida zmiennokształtnego chodzi mi o dobranie statystyk/rasy
tak by sprawdzał się w części 1 i 2

I w 1 i w 2? Czyli masz BGT, bo bez tego w 1 podklasy nie wybierzesz.. ok lecimy.
- mądrości ile fabryka dała podobnie jak zręcznosci i siły (w tej kolejności, ostatecznie jeślu punktów brakuje możesz sie siłą 14-15 zadowolić),
- kondycję na 16 (wiecej to marnowanie punktów boo kondycja 16+ jest przydatna tylko dla klas zbrojnych jacy otrzymują więcej punktów zycia)
- inteligencja jest ci całkowicie zbędna (jedyne w czym pomaga to walka z łupieżcami umysłów w BG2 ale jest ich na tyle mało iż można to przeboleć więc ustaw 10 (by cię ww illithidzi 1 i 2 hitem nie zabili, poza tym będziesz mógł korzystać ze zwojów i różdżek)
- to co zostanie zainwestuj w charyzmę, w BG 2 jest niemal całkowicie zbędna ale w BG1 zdarza się że bywapomocna...

rasa: bez znaczenia, półelf może być acz jedyne co Ci to da to infrawizję na początku BG1. Człowiek teoretycznie pozwala na dwuklasowanie postaci ALE do tego trzeba minimum 17 charyzmy... więc patrząc na rozkład cech szansa na taką opcję jest bliska 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2015 o 20:06, Tuldor1 napisał:

I w 1 i w 2? Czyli masz BGT, bo bez tego w 1 podklasy nie wybierzesz..

Jakby co EE też pozwala na wybranie podklas w BG1. :)

Dnia 08.03.2015 o 20:06, Tuldor1 napisał:

- to co zostanie zainwestuj w charyzmę, w BG 2 jest niemal całkowicie zbędna ale w BG1 zdarza się że bywapomocna...

Charyzma przydaje się niemal wyłącznie przy dialogach więc równie dobrze można je rozpoczynać używając innej postaci (Ajantis się dobrze sprawdza w tej roli ale Imoen, zwłaszcza z płaszczem +2 do Charyzmy, też daje radę), można nawet taką postać wyznaczyć na dowódce aby domyślnie była używana do rozpoczynania dialogów.
To powiedziawszy Druid i tak nie może zjechać z Charyzmą poniżej 15 więc nie ma jak przy tym atrybucie kombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 00:51, Karharot napisał:

Jakby co EE też pozwala na wybranie podklas w BG1. :)

ale ssie, dlatego BGT jest lepsze :D niemniej ok, zapomniałem o nim :)

Dnia 09.03.2015 o 00:51, Karharot napisał:

Charyzma przydaje się niemal wyłącznie przy dialogach więc równie dobrze można je rozpoczynać
używając innej postaci (Ajantis się dobrze sprawdza w tej roli ale Imoen, zwłaszcza z
płaszczem +2 do Charyzmy, też daje radę)

True, niemniej nie każdy ma taki sam skład druzyny, zresztą niektórzy wolą grę solo dlatego wolałem napomknąć - w końcu i tak atrybut na sam koniec podnosimy o tyle ile nam zostanie z reszty :)

Dnia 09.03.2015 o 00:51, Karharot napisał:

można nawet taką postać wyznaczyć na dowódce aby domyślnie była używana do rozpoczynania dialogów.

Jakom pisał są różne składy... Montaron, Xzar, Kagain, Edwin - każde z nich marnie się prezentuje jako dowódca, nawet z płaszczem algernona i hełmem chwały ^^ teoretycznie do składu pasuje też i Viconia ale jakom pisał nie każdemu ona odpowiada - poza tym przy druidzie w teamie będzie raczej zbędna :) Poza tym jeśli gramy właśnie drużyną o niskiej reputacji kary do reakcji są kosmiczne i każdy punkt charyzmy jest na wagę złota ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2015 o 07:14, Tuldor1 napisał:

ale ssie, dlatego BGT jest lepsze :D niemniej ok, zapomniałem o nim :)

Tak przeglądam wątek i piszecie o BGT, co to jest?
Drugie pytanie mam do przedmiotów magicznych. Mianowicie na początku gry walczymy zwykłą bronią, która dość szybko się niszczy. Kiedyś grałem to pamiętałem lokacje magicznych przedmiotów dostępnych prawie od początku gry. Np. z tego co pamiętam w lokacji kopalnie Nashkel jest (chyba) Szary Wilk, który ma dość dobry długi miecz i łatwo go ubić. Czy jest gdzieś lista przedmiotów z lokacjami? Zależy mi np. na magicznym mieczu półtoraręcznym. Kiedyś wydaje mi się, że miałem taką listę ale chyba zaginęła w czeluściach dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 08:03, Bartkula napisał:

Tak przeglądam wątek i piszecie o BGT, co to jest?

BGT to skrót od Baldur''s Gate Trilogy. Mod polegający na kompilacji BG1 i BG2. Dzięki temu grasz w jedynkę na silniku z dwójki.

Dnia 23.03.2015 o 08:03, Bartkula napisał:

Drugie pytanie mam do przedmiotów magicznych.

http://crpg.insi.pl/baldurs-gate/zbrojownia/1372a
Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 08:17, walgierz napisał:

BGT to skrót od Baldur''s Gate Trilogy. Mod polegający na kompilacji BG1 i BG2. Dzięki
temu grasz w jedynkę na silniku z dwójki.

Co potrzebuję, żeby korzystać z takich dobrodziejstw? Mam pierwszą część z dodatkiem oraz drugą część także z dodatkiem (wydania na kilku płytach cd).

Dnia 23.03.2015 o 08:17, walgierz napisał:

Oto mi chodziło, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 08:51, Bartkula napisał:

Co potrzebuję, żeby korzystać z takich dobrodziejstw? Mam pierwszą część z dodatkiem oraz drugą część także z dodatkiem (wydania na kilku płytach cd).


Tak na szybko znalazłem ten poradnik:
http://yetiograch.pl/gry/renowacja-klasyki-baldurs-gate-1-i-2/
ale osoby otrzaskane z tym tematem pewnie wskażą Ci coś lepszego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 09:03, walgierz napisał:

> Co potrzebuję, żeby korzystać z takich dobrodziejstw? Mam pierwszą część z dodatkiem
oraz drugą część także z dodatkiem (wydania na kilku płytach cd).

Tak na szybko znalazłem ten poradnik:
http://yetiograch.pl/gry/renowacja-klasyki-baldurs-gate-1-i-2/
ale osoby otrzaskane z tym tematem pewnie wskażą Ci coś lepszego ;)

Wczoraj próbowałem instalować jedynie widescreenmod dla bg1, ale przy ustawieniu rozdzielczości 1920x1080 gra zaczęła bardzo klatkować (jakieś 1 fps). Czy zastosowanie modów naprawi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 10:03, Bartkula napisał:

Wczoraj próbowałem instalować jedynie widescreenmod dla bg1, ale przy ustawieniu rozdzielczości 1920x1080 gra zaczęła bardzo klatkować (jakieś 1 fps). Czy zastosowanie modów naprawi to?


Szczerze mówiąc to nie wiem. Ale skoro BGT przerabia pierwszą część na silnik drugiej, to może być w tym przypadku ok. Jak jednak mówiłem, nie dam za to głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 08:03, Bartkula napisał:

Tak przeglądam wątek i piszecie o BGT, co to jest?

Tak jak walgierz wspomniał jest to mod łączący w jedno BG1 z OzWM i BG2 z ToB. Poza tym że w BG1 mamy dostęp do silnika BG2 (możemy używać od candlekeep tych samych podklas/ras jakie są w BG2, możemy walczyć dwoma brońmi itp itd) mmodyfikacja łączy też płynnie obie gry... dzieki temu gramy bez exportowania postaci miedzy częsciami - płynnie przechodzimy z jednej w drugą.

Dnia 23.03.2015 o 08:03, Bartkula napisał:

Drugie pytanie mam do przedmiotów magicznych. Mianowicie na początku gry walczymy zwykłą bronią, która dość szybko się niszczy

Taki już urok ''kryzysu żelaznego'' ^^ Acz nie ma co zbytnio narzekać - pierwszą magiczną broń (sztylet +1) mozesz zdobyć bez wychodzenia z Candlekeep :) Kolejne dwie w Beregoście (półtorak +1 i kij +1)... a ile dobra ma na stanie Taerum aż szkoda gadać ^^

Dnia 23.03.2015 o 08:03, Bartkula napisał:

Np. z tego co pamiętam w lokacji kopalnie Nashkel jest (chyba) Szary Wilk, który ma dość dobry długi miecz i łatwo go ubić.

Z tą "łatwością" bym nie przesadzał ale fakt, Valascorna jest jednym z najlepszych (a właściwie najlepszym) długim mieczem w BG1. Z uwagi na silnik BG2 nie mamy już biegłości ''ciężkie/lekkie miecze'' więc sejmitary drizzta znajdują się w osobnej kategorii :)

Dnia 23.03.2015 o 08:03, Bartkula napisał:

Czy jest gdzieś lista przedmiotów z lokacjami? Zależy mi np. na magicznym mieczu półtoraręcznym. Kiedyś wydaje mi się, że miałem taką listę ale chyba zaginęła w czeluściach dysku.

>> http://crpg.insi.pl/baldurs-gate/zbrojownia/1372a Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.
Jeśli mogę coś doradzić - poradniki na insimilionie nie są złe ale co jakiś czas trafia się w nich na babole/błędy/mity krążące po necie (jak np to że mądrosć ma wpływ na rzuty obronne w serii BG itp itd :P) Dlatego osobiscie polecam to: http://baldur.cob-bg.pl/bg1?pg=3 (po kliknieciu na ''przedmioty'' lub ''księgi'' menu nam się rozwinie ;) )

Dnia 23.03.2015 o 08:03, Bartkula napisał:

Co potrzebuję, żeby korzystać z takich dobrodziejstw? Mam pierwszą część z dodatkiem oraz drugą część także z dodatkiem (wydania na kilku płytach cd).

Jeśli masz obie części z dodatkami to potrzeba ci tylko BGT jaka je w jedno połączy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2015 o 16:59, Tuldor1 napisał:

Jeśli masz obie części z dodatkami to potrzeba ci tylko BGT jaka je w jedno połączy...

Czyli nie potrzebuję innych modów, o których pisało w linku Walgierza ( http://yetiograch.pl/gry/renowacja-klasyki-baldurs-gate-1-i-2)?
W takim razie jak to instalować? Czy będzie dostępna wyższa rozdzielczość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować