Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

i gdzie sa ksiazki, ktore stale zwiekszaja np:sile?? znalazlem jedna(charyzma) i wiem ze jest ich wiecej. moze mi ktos pomoc. jestem w 3 rozdziale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 20:33, lis899 napisał:

i gdzie sa ksiazki (...)


Uwaga Spoiler!
Lokalizacje różnych ksiąg podnoszących cechy są takie:
Księga Inteligencji - Wieża Ramazitha na samej górze (Pn. Wrót Baldura)
Księga Kondycji - W jaskini Sirin blisko latarni
Księga Charyzmy - W jaskini u podnóża Twierdzy Gnolli
Księga Zręczności - W beczce obok Czarnej Lilii w Gildii złodziei we Wrotach Baldura
Księga Mądrości x3 - Świątynia Tymory we Wrotach (Chantalas Ulbright), Podziemia Candlekeep, Wieża Durlaga.
Księga Siły - Podziemia Candlekeep
(skopiowane ze starego forum, autorem postu jest Olamagato)


--
A co do sakiewek to nie kojarzę, raczej w grze bez modów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy można gdzieś bezpiecznie magazynować zbyt ciężkie przedmioty? Jak ułożyłam nadmiar tychże w stosik i wróciłam po kilku dniach (wcześniej nie dałam rady - siła wyższa) to wszystko zniknęło. A bieganie do najbliższego kupca i z powrotem zakończyło się niestety tym, że w pewnym momencie drużyna "utknęła" w takim miejscu, że gdzie nie szli, tam natykali się na wroga mającego znaczną przewagę liczebną i wszyscy ginęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 14:51, minimysz napisał:

Czy można gdzieś bezpiecznie magazynować zbyt ciężkie przedmioty?

Szuflady, skrzynie, beczki to bezpieczne przechowalnie. Z ziemi przedmioty znikają po pewnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 14:52, walgierz napisał:

Szuflady, skrzynie, beczki to bezpieczne przechowalnie. Z ziemi przedmioty znikają po pewnym
czasie.

Dzięki za odpowiedź. Podobnie jak KrzysztofMarek, grając w BG kierowałam się przyzwyczajeniami z innych gier i zniknięcie łupów ogłuszyło mnie i ogłupiło przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 16:15, AgayKhan napisał:

> > /.../. Niestety nawet słynny Minsc za mało napchane ma w te siłowe parametry. Potem takim
wojem jak czołgiem się idzie. Reszta tylko za ochronę robi.

Słynny Minsc zdurniał zupełnie i jak dotarliśmy do Twierdzy Gnolli, to stwierdził, że się do nas przyłączył, bo obiecaliśmy mu pomoc, a że nie pomagamy, to okaże nam swój gniew i nas zaatakował. Cholernik mi Imoen zaciukał, i trzeba było drania ubić. Imoen dało się wskrzesić, ale jej znakomity płaszcz przepadł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 18:16, KrzysztofMarek napisał:

Słynny Minsc zdurniał zupełnie i jak dotarliśmy do Twierdzy Gnolli, to stwierdził, że się do
nas przyłączył, bo obiecaliśmy mu pomoc, a że nie pomagamy, to okaże nam swój gniew i nas
zaatakował. Cholernik mi Imoen zaciukał, i trzeba było drania ubić. Imoen dało się wskrzesić,
ale jej znakomity płaszcz przepadł...

Mam wrażenie, że jak się za późno do Twierdzy pójdzie lub odbijanie koleżanki Minsca za długo trwa, to on się wkurza, bo u mnie też taki numer wyciął. Nie wiem po ilu dniach od przyłączenia cierpliwość mu się wyczerpuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żal Ci pieniędzy na wskrzeszanie?
Trzeba było wgrać Auto-save.
Dobry wojownik to Kagain, jest oczywiście zły, w Beregoście...

Pamiętałeś zabić też Boo? Bo może zebrac własną druzyne i powrócić ze straszliwą zemstą... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 18:44, minimysz napisał:

Mam wrażenie, że jak się za późno do Twierdzy pójdzie lub odbijanie koleżanki Minsca za długo
trwa, to on się wkurza, bo u mnie też taki numer wyciął. Nie wiem po ilu dniach od przyłączenia
cierpliwość mu się wyczerpuje.

Tak jest miniminimyszko. ;-) Nie pamiętam, ale chyba po około 6 dniach.:) Zaczyna na dobre szlag go trafiać.Nawet jak kiedyś -dawno temu to było - a pamiętam :P, błem już w Twierdzy Gnolli i odbijałem jego towarzyszkę to i tak - w trakcie walki już z Gnollami mnie zaatakował. Jest widocznie nieprzekraczalny "limit" zasowy do uwolnienie jej łącznie.:) Najlepiej przyłączać go i od razu iść tam. Nawet "nadmierne" wydłużenie w czasie - poprzez odpoczynek to powoduje. Ten gniew znaczy.:) Po przyłączeniu Minsca - natychmiast d otwierdzy, żadnych pobocznych.:)
----->KrzysztofMarek, lepiej jak TYHE radzi, save (jeśli masz).:) Minsc się przydaje, potem.:)
No i... II część Baldurków.:) Przecież to Twój najwierniejszy przyjaciel - a Ty go usiekujesz.:x ;-)
O.. O... TYHE - witaj Pani.:] :P
P.S. Coś mnie "tchneło: - chyba tchnienie TYHE - i zajrzałem to sobie... bez przyczyny i powodu.:) I proszę... część Lożowiczów.. we Wrotach Baldura. Jak to było w Neverwinterze? Przechodziłem go 1 raz Paladynkiem of course i gdy w pewnym momencie usłyszałem tekst -"Rycerzy i Paladynów to ciągle gdzieś gna, jednego roku są we Wrotach Baldura a następnego już w Neverwinter".:P Nawet szczerze się uśmiałem jak wariat do sera. Minimyszko - to nie aluzja żadna - tym razem. ;-), tylko określenie stanu mego w tamtym momencie.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Pamiętałeś zabić też Boo? Bo może zebrac własną druzyne i powrócić ze straszliwą zemstą...

Dnia 22.04.2006 o 19:26, TYHE napisał:

;-)

Nie pamiętałem. Nawet takowego nie znalazłem. Ale w dozwolony sposób oszukuję - właśnie wyeksportowałem mojego wojownika z powrotem na początek. Toż do ciężkiej cholery, nie ma jak się zorientować, jak naprawdę trzeba się poruszać, zboczy człowiek z ustalonej drogi to go znowu utłuką. A z autosawe nawet nie próbowałem, nauczony doświadczeniami ze zbawiania różnych innych światów sejwuję dość często, ten Minsc już dwa razy wyciął mi ten numer wcześniej to go skasowałem i drugi raz do drużyny nie wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 19:51, Pablo_bel napisał:

> /.../> No i... II część Baldurków.:) Przecież to Twój najwierniejszy przyjaciel - a Ty go usiekujesz.:x
;-)

Tak, ładny mi przyjaciel, próbowałem mu uciec, ale nie, też gonił. Jaki to było arabskie powiedzenie? Panie Boże, chroń mnie prze przyjaciółmi, bo z wrogami, to jakoś sobie poradzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AutoSave sam się robi wtedy kiedy gra o tym informuje ;-)
QuickSave robisz klawiszem Q bez skakania między ekranami.
Normalny save robisz normalnie ;-)
Dobrze mieć normalnych savów kilka, bo czasem gra potrafi wyciąć straszliwy numer - zawiesić się podczas zapisu... i nie masz już tego save''a.

A teraz uwaga, pozdradzam troszkę tajemnic...

A teraz, skoro indoktrynacja złem tak ładnie mi się udaje, posłuchaj, Minsca oczywiście wywalamy i w Beregoście przyłaczamy złego Kagaina, natomiast wcześniej skaczemy z Pomocnej Dłoni na wschód i poruszając się cichuteńko na samym brzegu nowej planszy (bo ubiją) gdzieś w okolicach połowy wysokości znajdujemy złą Viconię ;> przyłączamy i zmywamy sie stamtąd czym prędzej ;D

muahahhaa ]:->

Jak już zwiedzasz od nowa, to szukaj sukcesywnie niespodzianek:
http://www.crpg.rk.edu.pl/art_367.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 19:26, TYHE napisał:

Pamiętałeś zabić też Boo? Bo może zebrac własną druzyne i powrócić ze straszliwą zemstą... ;-)

I o to chodzi. Drużyna Boo (w składzie są jeszcze Chip, Dale i Wiewiór) ma wypasione przedmioty. Tyle, że malutkie...
No i trzeba polimorfować się w wiewiórkę, żeby ich użyć :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 21:28, TYHE napisał:

A teraz uwaga, pozdradzam troszkę tajemnic...
A teraz, skoro indoktrynacja złem tak ładnie mi się udaje, posłuchaj,...

No proszę TYHE Zła.:x A ja.. dobrym charakterkiem zawsze tą przygodę :x Trudno mi "zmienić" naturę.:x ;-)
----->KrzysztofMarek.... autosava masz zawsze przy zmianie lokacji.
I jeżeli "wyrobisz" się w tym limicie czasowym - i uwolnisz Dynaheirę to nie zaatakują Cię więcej Minscuś z chomikiem.:x (Chyba 6 dni - ale glowy mego herosa z Baldura nie dam w zastaw ).
A w kwestii robienia savów - i tych normalnych TYHE ma right.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 13:31, Albatross napisał:

> gdzie moge kupic lub znalesc np miecz dwureczny +2 albo lepszy??
W Knieji Otulisko i w Wieży Durlaga.

a gdzie jest knieja otulisko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 21:35, TYHE napisał:

Musiałem przegapić. Długo jeszcze bym myślał, zanim bym na to wpadł, dziękuje. Teraz, to już będę taki silny, że ho, ho!
A swoja drogą, to mój pierwszy paladyn miał łącznie 99 punktów w cechach i to pięknie rozłożonych:4x17, 16 i 15. Niestety, szybko ginął, był praworządnie dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować