Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2006 o 21:56, lis899 napisał:

a gdzie jest knieja otulisko??

Pojawi się na mapie na zachód od Pomocnej Dłoni. Na pewno nie przegapisz bo fabuła wiedzie właśnie tamtędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 22:17, Mumin napisał:

> a gdzie jest knieja otulisko??
Pojawi się na mapie na zachód od Pomocnej Dłoni. Na pewno nie przegapisz bo fabuła wiedzie
właśnie tamtędy.

ale czy ktos da mi zadanie, ze mam tam zrobic, bo wyszedlem zachodnia strona od Pomocnej dłoni i nic mi sie nie pojawilo, a zdaje mi sie ze powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 21:48, Pablo_bel napisał:

> /.../
A w kwestii robienia savów - i tych normalnych TYHE ma right.:]

1. Tyhe ma zawsze rację.
2. W przypadku, kiedy Tyhe wyjątkowo nie ma racji, mocy nabiera punkt 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:27, KrzysztofMarek napisał:

1. Tyhe ma zawsze rację.
2. W przypadku, kiedy Tyhe wyjątkowo nie ma racji, mocy nabiera punkt 1.

Kto jak kto. .ale my to dobrze wiemy. ;-)
Rzecz w tym że Baldurek I naprawdę lubi "chodzić w krzaki" nagle. Jest Morrowywalny by tak rzec. ;-)
Choć ja po ostatnim wgraniu Morrka nie mam (odpukać) już tego utrapienia.
Ale savy rób często - znasz tą przypadlość Morrka to wiesz co to znaczy. ;-) Mi Baldurek naprawdę"znikąd" odlatuje -a czasami spokojnie, no rulez. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:35, Pablo_bel napisał:

Rzecz w tym że Baldurek I naprawdę lubi "chodzić w krzaki" nagle. Jest

hm ja problemów nie miałem. ale powiedzienie jak sobie zasaveujesz tak sobie pograsz jest jak najbardziej akutalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 11:47, sig. napisał:

hm ja problemów nie miałem. ale powiedzienie jak sobie zasaveujesz tak sobie pograsz jest jak
najbardziej akutalne ;)

To sięzgadza. :) Ja kiedyś nie miałem problemów z I Baldurka. teraz i owszem często. Ale za to, jak pisałem w Morrowindzie mi to wywalaniezanikneło. :) Widocznie. .to klątwa p.G... musi coś być "odlotowego". ;)
To nie znaczy że ciągle Baldurka wywala, są okresy spokoju a są wieczory że i kilka razy w jednej sesji "polecę".:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:18, lis899 napisał:

ale czy ktos da mi zadanie, ze mam tam zrobic, bo wyszedlem zachodnia strona od Pomocnej dłoni
i nic mi sie nie pojawilo, a zdaje mi sie ze powinno


Tak jak napisał Albatross - pojawi się wraz z rozwojem fabuły. Mało tego - pójdziesz tam na pewno, bo tego wymaga fabuła (no chyba że nie chcesz gry ukończyć ;-) ). A wcześniej po prostu nie da się tam iść (co zresztą jest uzasadnione... fabułą :-) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 14:03, atya napisał:

Czy ktoś może orientuje się gdzie mogę dostać BG1? Bo na gram.pl nie mogłam znależć.

wyszedł w nexie, poszukaj po super-mega-hiper marketach może jeszcze gdzieś sie ostały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:35, Pablo_bel napisał:

> /.../> Rzecz w tym że Baldurek I naprawdę lubi "chodzić w krzaki" nagle. Jest Morrowywalny
by tak rzec. ;-) /.../

A wiesz Ty, że Baldur ani razu jeszcze mi się nie wywalił!? I gram na Win2000, do którego, teoretycznie, Baldurs Gatę nie było pisane ;)
No, ale save to zawsze save ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 21:29, KrzysztofMarek napisał:

No, ale save to zawsze save ;)

Dobry save to podstawa. ;-) Mi teraz tak... wykrzacza go.:-/ Sam siędziwie czemu.. ale w przypadku Morrka - wręcz odwrotnie, nie wnikam. :0
A jak z Minsckiem i Dynaheir? Usiłujesz jeszcze odbić ją? Czy już "zniechęcenie" oraz brak save tuż sprzed wyruszenia? ;-) Naprawdę warto go "zachować" dla drużyny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na xp, też nie przypominam sobie żeby problemy były (może sie z 98 nie do końca dogaduje? to nie był zbyt udany system), no chyba że z powodu porysowanej płyty (wywalał sie zawsze w tym samym miescu, a instalator na tej właśnie płycie odmawiał wspópracy przy próbie pełnej instalacji) ale kupiłem sobie nexowego wiec znowu gram w spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 21:33, Pablo_bel napisał:

> /.../> A jak z Minsckiem i Dynaheir? Usiłujesz jeszcze odbić ją? Czy już "zniechęcenie" oraz brak
save tuż sprzed wyruszenia? ;-) Naprawdę warto go "zachować" dla drużyny. :)

Zacząłem importowanym wojownikiem i jeszcze tam nie dotarłem. A gdzie jest ta Dynaheir? Bo jak pierwszy raz dotarłem do Twierdzy Trolli, to jej nie znalazłem. Co prawda, może za dokładnie nie szukałem, skoro już Minsca nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na Xp`eku własnie "lata". Dwójeczka Baldurka nie.:) Teoretycznie mam wszystko oki w sys. Ale.. to teoria tylko. :) Ale nie drażni mnie to, jak pisałem. Są dni że spokojnie, bez lotów wyższych pogrywam a sątakie że często bardzo. :) Ale... gdyby tylko takie były "problemsy" w jednym wyrobie.; -)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A gdzie jest ta Dynaheir? Bo

Dnia 23.04.2006 o 21:38, KrzysztofMarek napisał:

jak pierwszy raz dotarłem do Twierdzy Trolli, to jej nie znalazłem. Co prawda, może za dokładnie
nie szukałem, skoro już Minsca nie było...

Musisz iść "długim szeregiem Gnolli" - znaczy usiec ich. Będą w kilku "pariach" luźnych.A potem, skręcisz bodajże w prawo, na terenie ich Twierdzy. W jednym z kilku dołów. Bodajże trzeci licząc od drogi wejścia, czyli od lewej strony. Wszystko to na pozionie "Ziemi". Więc nie trać czasu na zwiedzanie warowni - idż tylko w prawo, do przodu. :) Musisz zejść na sam dół i porozmawiać z nią. :)Jesli limit czasu Cię będzie gonił ( te bodaj 6 dzni, nim Minsc się wkurzy )to nie wchodź na górne partie Twierdzy, nie trać czasu. Uwolnij Dynaheirę i potem mozesz sobie posiekać całą osadęGnolli i resztę ich w okolicy - podbijając punkciki exp. resztęGnolli.:) łatwo je wytluczesz - dobrą strategią. Mi nawet pamiętam - to aż szkokujące że pamiętam - udało się nawet chyba dwukrotnie uskutecznić na terenie Twierdzy odpoczynek. :) by czary uzdrawiania sięzregenerowały. Losowo jak już zdążyłeś poznaćpojawiająsięprzeciwnicy "zakłucający" sen. :)Po kilka prób ( po uprzednim zasevowaniu przed snem) i odpoczynek udaje się - za którymś razem.:x no za mało miksturek miałem uzdrawiających. :) Musiałem się ratować. W okolicy w jaskiniach - dolna częśc mapki sąjaskkiinie, po małyc hwalkach tam tez parę miksturek znajdzisz zdrówka.:) Jakieś czary. Nic specjalnego. Ale exp. podbijesz. Zwiedziłem ja nawet nim uwolniłem Dynaheirę, już z Minskiem. :) Ale kolejnośc - dowolna.:)
Mam nadzieję że mimo nadmiaru tekstu - odnajdziesz Dynaheirę i odczytaleś z grubsza jej lokalizację.
Teren twierdzy - w prawo - po Ziemi - nie włazić do górnyc hpartii Twierdzy. :) trzeci - chyba - dół liczac od lewej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 21:56, Pablo_bel napisał:

>/.../
Mam nadzieję że mimo nadmiaru tekstu - odnajdziesz Dynaheirę i /.../

Teraz na pewno znajdę, zwłaszcza, jak najpierw poratuję się zakupami i uzdrawianiem w Nashkel a potem prosto do Twierdzy Gnolli. Kopalnię zostawię na potem, teraz ruszam jeszcze na chwikę do walki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 21:56, Pablo_bel napisał:

/.../

A nie wystarczyło poradzić uważne obejrzenie cut-scenki? :P
Wielkiej taktyki na gnolle nie trzeba. Z przodu woj z najlepszym pancerzem, reszta za nim z bronią miotaną. Bestie padają jak muchy :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 22:10, KrzysztofMarek napisał:

Teraz na pewno znajdę, zwłaszcza, jak najpierw poratuję się zakupami i uzdrawianiem w Nashkel
a potem prosto do Twierdzy Gnolli. Kopalnię zostawię na potem, teraz ruszam jeszcze na chwikę
do walki... ;)

Domyslam się że Minsca masz już w druzynie? tym savem?
Ale i tak trochę zamotałem. :D:D Dół - to właściwie dziura w Ziemii obłożona ładnie deskami. Dołem nazwałem dla "uproszczenia". Jest - są właściwie w połowie Twierdzy, na jej terenie. Może lekko bardziej w prawo niż w połowie? pamięć. Eh.. pamięć. Ale u stóp. I trzeci dół od lewej ku prawej - wiem że to logiczne. :)
na wszelki wypadek schodź do każdego dołu - mają z bali "wbijanych" stopniowo coraz głębiej zrobione "szczeble - niby", do schodzenia. :)
Jak poszukasz u podstawy Twierdzy to odnajdziesz ją. Powodzenia.:) A ja. .tez na krótką wyprawkę - pobaldurzyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 22:19, walgierz napisał:

A nie wystarczyło poradzić uważne obejrzenie cut-scenki? :P

No tak.. ale ja trochę sporo wstecz - czasem - ten wątek "przechodziłem". Teraz załadowałem po wyprawie "głośnej" KrzysztofaMarka Baldurka na dysk i miałem szczęśliwie mojego starego save na Cd- Rw sprzed dinozaurów jeszcze. Więc nie pamiętam juz - cut scenki. A byłoby latwiej może. .ale nie pamiętam zwyczajnie. :):) To nie złośliwość moja, tylko skleroza. ;-) I odkryłem przy okazji że mam jeszcze zapis Icewinda II szczęśliwie też taki - tuż "popoczątkowy". Przyda się w najbliższym czasie. Nie chce mi się przechodzić początków opowieści w żadnym Icewindzie a Baldurze tylko 1. :) Jak i w NWN - ani podstawki ani dwóch dodatków, ani paru modów.Ttylko do tych nie mam savów i muszę rozpoczynać od Akademii, Schroniska lub - bodaj Karczmy. ;-) Ale.. jest parę modów luźno dostępnych więc.. nie muszę tych samych przygód "tłuc". ;)
A... idę też do Wrót Baldura. :) Klasyka jest dobra zawsze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować