Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2006 o 13:40, Latniak napisał:

> /.../ > Hmmm... widze że od razu no głębokie wody poszedleś, moze dlatego tak często umierałeś. /.../

Ja po prostu zielonego pojęcia nie miałem ( a i teraz niewiele wieksze) jaka powinna być kolejność. Dlatego ginąłem na początku, zwłaszcza, że zaczynałem szlachetnym Paladynem, po radach cioci Tyhe zmieniłem go na nieco mniej szlachetnego, ale skutecznego wojownika a i tak parę razy eksportowałem go i zaczynałem od nowa. Teraz idzie znacznie lepiej, ale wciąż myślę, co to będzie, jak trafię znowu na jakiegoś tam Horrora Wojennego, wytłukł mi drużynę i mnie nie oszczędził, chociaż uciekałem... Może teraz z Minsc''iem damy radę, ale tu znowu trudność, uzdrowić się w wielu miejscach można, tylko tych mikstur mało mają i trzeba ryzykować odpoczynkiem w głuszy, jak sie uda, to dobrze, jak się nie uda, to trzeba sejw wgrywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:19, Łowca Gier napisał:

Mam drużynę ogólnie na poziomie siódmym i w składzie: mag, złodziej, wojownik, druid/wojownik,
łowca i kapłan/wojownik. Przedmioty mam mocne i Horrory załatwiam bez roblemu. Zrobiłem prawie
wszystkie questy z OzWM, a teraz jestem pod Wieżą Durlaga. I tu moje pytanie: po przejściu
Wieży i zaliczeniu wszystkich zadań mogę iść na Sarevoka, czy drużyna za słaba? Po prostu -
czy w Wieży jest dużo PD?


Ja tam zacząłem robić OzwM dopiero po zabiciu Sarevoka (pryszcz - grałem W/M/Z) Problemy jedynie mam na wyspie wilkołaków (za słąbe bronie)
Jednak głowny boss Wieży Durlaga padł od dwóch ciosów w plecy, chyba za potężną postać jak na BG1 stworzyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:18, Pablo_bel napisał:

> /.../być może po "usieczeniu" tej - zlośnicy w Beregoście - /.../

O, zesz ty... Zupełnie zapomniałem i Beregost trochę bokiem ominąłem, bo tam kowal jest uprzejmy i dobry, ale jak się idzie drugi raz, to nikogo w kuźnie nie ma. A o tym babsztylu zwyczajnie zapomniełem, zaraz wracam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:34, KrzysztofMarek napisał:

(...) ale jak się idzie drugi raz, to nikogo w kuźnie nie ma.

Kowal też człowiek, spać musi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:35, Albatross napisał:

> (...) ale jak się idzie drugi raz, to nikogo w kuźnie nie ma.
Kowal też człowiek, spać musi ;-)


Ale zapomina zamykać za sobą kuźni.. i nieopatrznie zostawia swoje wytwory w skrzyniach (np. miecz półtoraręczny +1)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:34, KrzysztofMarek napisał:

O, zesz ty... Zupełnie zapomniałem i Beregost trochę bokiem ominąłem, bo tam kowal jest uprzejmy
i dobry, ale jak się idzie drugi raz, to nikogo w kuźnie nie ma. A o tym babsztylu zwyczajnie
zapomniełem, zaraz wracam...

To jest niemozliwe by nie było kowala w Kuźni. :) Musiałeś pewnie "nocką ciemną" zajść do niego ponownie, tylko wtedy go nie ma, poczekaj do ranka i będzie. :) A potem, w trakcie wędrówki trafisz w pewne miejsce.. spotkasz handlarza.. z dobrym asortymentem, tak broni, pancerzy jak i mikstur wszelakich. Właściwie to bez ograniczeń, pociski różne "+" i spalające i inne jak i miksturki zdrówka. :) Ale większą radość będziesz miał z odkrycia go samodzielnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:41, Pablo_bel napisał:

> O, zesz ty... Zupełnie zapomniałem i Beregost trochę bokiem ominąłem, bo tam kowal jest

/.../
Garrick nie chce mnie wynająć, babsztyl mówi, żebym spływał, bo na kogoś czeka, zobaczę, co będzie jutro, bo położyłem drużynę spać i sam też idę. Dpbranoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 23:47, KrzysztofMarek napisał:

Garrick nie chce mnie wynająć, babsztyl mówi, żebym spływał, bo na kogoś czeka, zobaczę, co
będzie jutro, bo położyłem drużynę spać i sam też idę. Dpbranoc!

Ale Garrick powinien Cię wynająć, a babsztyl czeka własnie na to i paru gości których chce byśutłukł. Oczywiście dobra i szlachetna dusza + natura naszych posatci do tego nie dopuści. No chyba że TYHE idzie ze swoją ekipą. :x
Dobrej nocy i ja już idę. Wpadłem do Lozy rzeknąć te słowa. :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 23:47, KrzysztofMarek napisał:

Garrick nie chce mnie wynająć, babsztyl mówi, żebym spływał, bo na kogoś czeka, zobaczę, co
będzie jutro, bo położyłem drużynę spać i sam też idę. Dpbranoc!

To mi nie dało spokoju i ponownie "zajrzałem" na moment. A aktualizowałeś Baldurka? Może masz starsząwersjęz bugiem? Wejdź na dział patchy i sprawdź. :) Ja mam 1.3.5512. Aż sam zerknę czy nie ma nowszego.:x Bo nigdy nie miałem odmowy Garricka i to mi nie dawało "zalec" w leżu. ;-)
Idę już stanowczo. :)
Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Jak myślicie czy Baldur''s Gate pójdzie mi pod Windows XP jak mam program DosBox, który jakby "symuluje" DOS''a ? Moge sobie pograć w stare gry dzięki temu, ale nie mam pewności czy zdołam uruchomić Baldur''s Gate. Z góry dzięki za odpowiedź :)
PS: Pytam się bo mam zamiar kupić tę grę ( a to, że ją kupię jest 100% szans, bo mój brat ma Win 98 , to najwyżej sobie u niego pogram, ale wolę się dowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG1 na 99% pójdzie na XP''ku mimo, że nie był projektowany pod ten windows. A nie ma co się bawić z DoxBoxem, bo ta gra na dosa też nie jest. Ja bym śmiało kupował.

Pablo_bel --> W Polsce BG został wydany z najnowszymi patchami. A jeśli KrzysztofMarek ma edycji z NXK to tym bardziej jest spatchowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 23:47, KrzysztofMarek napisał:

Garrick nie chce mnie wynająć, babsztyl mówi, żebym spływał, bo na kogoś czeka, zobaczę, co
będzie jutro, bo położyłem drużynę spać i sam też idę. Dpbranoc!

Zaraz, zaraz.. późno było więc umysł nie pracował. :)
Garrick musi Cię doprowadzić do tej "jędzy", powinien krótkiej rozmowie powiedzieć Ci że ma zlecenie dla śmiałków - coś w tym stylu od swojej chlebodawczyni. Zgadzasz się na to, on Cię prowadzi do baby:x ups.. sorki Szowinistki. ;-) i ona proponuje Ci "usieczenie "paru osób, - rzekomo ją wykantowano. W zależności od charakteru - przyjmujesz to i sieczesz paru gości którzy się pojawią za momencik lub odrzucasz - i musisz usiec ją. Po tym fakcie dopiero Garrick proponuje Ci swoje usługi - bardowskie. :) No, możesz równeż postąpić "na opak" wbrew charakterom druzyny ale.. to się nie opłaca zbytnio. :P
Ja myslałem "na skróty" bo to znam - Ty może mialeś nadzieję na przyłączenie Garricka od razu - też na skróty.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 09:25, Albatross napisał:

Pablo_bel --> W Polsce BG został wydany z najnowszymi patchami. A jeśli KrzysztofMarek ma
edycji z NXK to tym bardziej jest spatchowana.

no tak.. wystarczy zainstalować "opowieści z Wybrzeża" i już ma ostatnie. Też sprawdzałęm w "łatach" - nic nie ma tam do 1 - tylko do Cienie Amn, znaczy to jest "ostatnia" poprawka - "opowieściowa". Poza samym dodatkiem of course:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 08:57, natkasuper1 napisał:

Mam pytanko. Jak myślicie czy Baldur''s Gate pójdzie mi pod Windows XP jak mam program DosBox,

/.../
DosBoxa raczej sobie daruj. Baldurs Gate nie był pisany pod Win2000 i WinXP, ale u mnie chodzi pod Win2000 dokonale, bez DosBoxa, a i ludzie, którzy mają WinXP też wcale nie narzekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 10:28, KrzysztofMarek napisał:

> Mam pytanko. Jak myślicie czy Baldur''s Gate pójdzie mi pod Windows XP jak mam program
DosBox,
/.../
DosBoxa raczej sobie daruj. Baldurs Gate nie był pisany pod Win2000 i WinXP, ale u mnie chodzi
pod Win2000 dokonale, bez DosBoxa, a i ludzie, którzy mają WinXP też wcale nie narzekają.

Ja miałem chyba wszystkie możliwe wersje XP (Home Proffess, bez SP, z SP1, z SP2 i róznymi paczami) zawsze chodziło bez problemu bez zadnych bajerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:10, KrzysztofMarek napisał:

Poprzednim razem miała skądś procę +1

Od kowala z Beregostu. Dzisiaj kupiłam dla swojej.

Dnia 24.04.2006 o 21:10, KrzysztofMarek napisał:

ale zapasowy kijaszek +1 to by się przydał

Rzeczywiście "złośnica" go ma. Właśnie go zdobyłam.
Przy kopalni jest rzeźbiarz, za którego jest nagroda. Po zabiciu łowcy nagród, który się zjawia po rozmowie z rzeźbiarzem przy zwłokach leży miecz długi +2 ''Varscona''.
Jak się rozbraja pułapki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 10:02, Pablo_bel napisał:

> Garrick nie chce mnie wynająć, babsztyl mówi, żebym spływał,/.../
Garrick musi Cię doprowadzić do tej "jędzy", powinien krótkiej rozmowie powiedzieć Ci że ma /.../

Owszem, po restarcie już raczył mnie wynająć. Nawet już w Twierdzy Gnolli byłem ale ta Dynaheir to słabizna, mnie przydałby się lepszy mag...
->Minimysz Kijaszek i procę +1 już mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:15, minimysz napisał:

Jak się rozbraja pułapki?


Po pierwsze, potrzebny jest zlodziej. Po drugie, złodziej ma na pasku na dole przycisk "umiejetnosci zlodziejskie". Wybierasz złodzieja, klikasz przycisk, przesuwasz kursor na pułapkę, pojawia się ikonka przypominajaca... pułapkę ;). Klikasz, złodziej podchodzi do pułapki i ją rozbraja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 17:31, Epiphany napisał:

pojawia się ikonka przypominajaca... pułapkę ;). Klikasz, złodziej podchodzi do pułapki i ją rozbraja.

Ikonka? Pojawia się taka czerwona obwódka tylko. Dlatego "rozbrajam" pułapki metodą "kto ma najwięcej życia wchodzi na pułapkę" po czym następuje leczenie i ewentualne powtórzenie akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować