Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2006 o 18:31, Karkam13 napisał:

> > > > /.../
> to teraz nie przejdziesz gry!!!!!!!!!

No to jeszcze powiedz, dlaczego nie przejdę. Sztylet-pożeracz dusz mam, spadek po Kielu też, a topór krasnoluda mogę odkupić, tylko po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 19:16, KrzysztofMarek napisał:

a topór krasnoluda mogę odkupić, tylko po co?

Po nic. Topór nie ma nic wspólnego z fabułą. Jestem prawie pewny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 22:33, walgierz napisał:

> a topór krasnoluda mogę odkupić, tylko po co?
Po nic. Topór nie ma nic wspólnego z fabułą. Jestem prawie pewny ;]

No to i dobrze. Drużyna obładowana, to drużyna zmęczona. Ostatnio im skrypty w opcjach zmieniłem, niech samodzielnie zmieniają broń do starcia wręcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio przeboje z Baldurkiem, które doprowadziły do konieczności nabycia nowego egzemplarza. To wszystko skłoniło mnie do przemyslenia pomysłu stworzenia kopii zapasowej gry. A że irytuje mnie konieczność zmian płyt, to myślałem nad zgraniem wszystkiego na dvd.
Wie ktoś jak to zrobić, by wszystko działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, choć sprawa jest już kompromitująca. Jestem w Wieży Durlaga. Na poziomie z sobowtórniakami. I nie moge znaleźć przejścia dalej! Przeszedłem tę wieżę już ze dwa czy trzy razy i za każdym razem miałem w tym miejscu problem. Konkretnie nie mogę otworzyć drzwi do komnaty, w której jest tron Kiela. Sobowtórniaki Furnbeola i Islanne już zabite i dętka! Co dalej? Pominąłem jakieś czynności? Zrobiłem coś w niewłaściwej kolejności? :-(
ps. Mam Xana w drużynie i trochę to dołujące - ograniczony zasób czarów, mało punktów życia... ale dajemy sobie radę ;-)
pps. A z kapłanów to najbardziej lubię Yeslicka. Młot +2, rękawice siły ogra i miksturka zręczności na podorędziu - i już wymiata jako woj, a jako kapłan - niczego sobie, nie gorszy od innych, he he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2006 o 23:21, walgierz napisał:

Miałem ostatnio przeboje z Baldurkiem, które doprowadziły do konieczności nabycia nowego egzemplarza.
To wszystko skłoniło mnie do przemyslenia pomysłu stworzenia kopii zapasowej gry. A że irytuje
mnie konieczność zmian płyt, to myślałem nad zgraniem wszystkiego na dvd.
Wie ktoś jak to zrobić, by wszystko działało?

u mnie baldur 2 z nex nie sprawia problemów, starczyło skopiować zawartość płyt na dysk a z dysku na dvd (w częsci 1 może sie okazać żę dodatek trzeba osobno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 18:06, sig. napisał:

u mnie baldur 2 z nex nie sprawia problemów, starczyło skopiować zawartość płyt na dysk a z dysku na dvd (w częsci 1 może sie okazać żę dodatek trzeba osobno)

A kiedyś czytałem, że trzeba coś w jakimś pliku zmieniać. Czyli nie trzeba? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 22:22, walgierz napisał:

> u mnie baldur 2 z nex nie sprawia problemów, starczyło skopiować zawartość płyt na dysk
a z dysku na dvd (w częsci 1 może sie okazać żę dodatek trzeba osobno)
A kiedyś czytałem, że trzeba coś w jakimś pliku zmieniać. Czyli nie trzeba? :)

zmienić trzeba było w 4 płytowej wersji planescape z nexa (tylko 1 rzut, potem już na 2 wszystko upchneli) ale to niezależnie od tego czy kopiujemy na dvd czy też instalujemy z cd. w razie problemów zajrzyj do baldur ini (jest w katalogu z grą), tam są litery napędów do których wkładałeś płyty podczas instalacji, oraz katalogi w których są potrzebne grze pliki (a że te poza dodatkiem nazywają sie cdx (gdzie x to numer płyty) problemów nie stwierdziłem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A propo Icewind Dale ogólnie o części 1 i 2, podoba mi się to w nich że, można samemu sobie całą drużynę dobrać. Zdarzało mi się grać w te gry różnymi druzynami np. sami magowie o różnych podklasach albo w ten sam sposób sami wojownicy.Podoba mi się też w Icewind Dale II że są już gotowe drużyny do wybrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do tego krasnala o którym wspominałeś to moge ci podrzucić lokacje jednego takiego dobrego (w Walce) bo z Charakteru złego. Daj znać czy chcesz to wrzuce screena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 08:07, pinu? napisał:

Witam. Ma może ktoś solucję darmową do Baldur''s Gate 1. Proszę o odpowiedź.

A nie lepiej grać samemu i dać się ponieść opowieści?
W razie trudności zawsze możesz zapytać tutaj a ktoś Ci pomoże.
Solucjom mówimy nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2006 o 23:08, Hubi Koshi napisał:

A co do tego krasnala o którym wspominałeś to moge ci podrzucić lokacje jednego takiego dobrego
(w Walce) bo z Charakteru złego. Daj znać czy chcesz to wrzuce screena.

Wczoraj wywaliło mi odpowiedź na straty, więc zacząłem wgrywać na nowo Baldurs Gate. Wgrałem nawet sejwy, ale gra nie chciała się uruchomić, Dzisiaj zacznę od początku. Aha, moja drużyna jest dobra, więc ten krasnal nie będzie pasował, bo jest zły, chociaż dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak grałam w BG parę lat temu nie mialam żadnych problemów z przenoszeniem sejwów pomiędzy różnymi kompami. Tym razem zrobiłam coś takiego z instalacją, że jest kompletnie niepowtarzalna, unikat prawdziwy - nie działaja żadne stare sejwy, moje aktualne rozwalaa każą obcą instalację na amen (nawet zainstalować w tym samym miejscu się nie da). Prawdziwa zagadka. Najgorsze jest to, że nie instalowałam niczego dziwnego, w każdym razie nie bardziej niż niegdyś :/ BG1 (najmniejsza instalka) + OzWM + jeden programik zdejmujacy limit exp.
Teraz zyję w stresie, że zanim skończę grę przydarzy mi się coś złego i będę musiała zainstalować BG na moim kompie na nowo - i nie uda mi się już uruchomić sejwów :( Zaraz zacznie mi się śnić po nocach, w ramach koszmaru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 12:19, Epiphany napisał:

BG1 (najmniejsza instalka) + OzWM + jeden programik zdejmujacy limit exp.

Czemu wrzucasz minimalną instalację? Żeby prawidłowo działały jakiekolwiek mody instalacja powinna być pełna (teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, ale skoro modiarze twierdzą, że są różnice w działaniu, to mogą mieć rację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2006 o 16:23, Amistan napisał:

Konkretnie nie mogę otworzyć drzwi do komnaty, w której jest tron Kiela.

A odpowiadałeś już na pytania tej gęby w ścianie? (nie pamiętam co to było :)

Dnia 20.05.2006 o 16:23, Amistan napisał:

ps. Mam Xana w drużynie i trochę to dołujące - ograniczony zasób czarów, mało punktów życia...
ale dajemy sobie radę ;-)
pps. A z kapłanów to najbardziej lubię Yeslicka.

To masz badzo ciekawy skład. Zawsze sobie umyślałem, że wezmę do drużyny Yesclicka i Xana, żeby posmęcił, ale zawsze pierwszego mimo woli topiłem, a jak dochodziłem do Xana, to miałem albo wypasioną Dynaheir, albo Imoen przerobioną na czarodziejkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 12:28, Olamagato napisał:

Czemu wrzucasz minimalną instalację? Żeby prawidłowo działały jakiekolwiek mody instalacja
powinna być pełna (teoretycznie nie powinno mieć to znaczenia, ale skoro modiarze twierdzą,
że są różnice w działaniu, to mogą mieć rację).


Wiem, że to był błąd, od zmieniania plyt trafia mnie szlag. Obawiam się, ze szlag wkróce trafi i płyty, bo mam BG z wyjątkowo nietrwałego wydania (Saga - juz dwie plyty poszly się kochać i musiałam ddoatkowo zainwestować).
Zaisntalowałam na minimum jakoś tak przez nieuwagę, potem zaczęłam grać i zauważyłam, że jest problem. teraz boję się przeinstalować gry,by nie stracić moich drogocennych sejwów :( :(
Niezależnie od powyższego - jak grałam dwa lata temu miałam slabego kompa z malym twardzielem i tez instalowałam na minimum - a wtedy wszystko działalo ok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 12:37, Epiphany napisał:

jak grałam dwa lata temu miałam slabego kompa z malym twardzielem
i tez instalowałam na minimum - a wtedy wszystko działalo ok :/

To ja pamiętam jeszcze czasy gdy BG instalowało się na komputery z dyskami 1 GB. To chyba jedyna gra, która na tak długo wyprzedziła obszernością swoją epokę. Dzisiaj, żeby zrobić coś podobnego, to trzeba by wydać grę, która zajmie jakieś 800 GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 12:45, Olamagato napisał:

> jak grałam dwa lata temu miałam slabego kompa z malym twardzielem
> i tez instalowałam na minimum - a wtedy wszystko działalo ok :/
To ja pamiętam jeszcze czasy gdy BG instalowało się na komputery z dyskami 1 GB. To chyba jedyna
gra, która na tak długo wyprzedziła obszernością swoją epokę. Dzisiaj, żeby zrobić coś podobnego,
to trzeba by wydać grę, która zajmie jakieś 800 GB...


Niom , pamiętam to , miałem dysk 1,2GB i zawsze była walka z moim bratem , bo jak zainstalowałem BG to już nic więcej nie wchodziło :D. On sie awanturował że nie może nic zainstalować a ja nie odpuszczałem z BG :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować