Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2006 o 12:45, Olamagato napisał:

to trzeba by wydać grę, która zajmie jakieś 800 GB...

nie pomyliłeś sie o jedno zero? z tego co wiem na razie nie ma tak dużych twardzieli (a macierz raid w wymaganiach gry wyglądała by dziwnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 12:19, Epiphany napisał:

/.../> Teraz zyję w stresie, że zanim skończę grę przydarzy mi się coś złego i będę musiała zainstalować
BG na moim kompie na nowo - i nie uda mi się już uruchomić sejwów :( Zaraz zacznie mi się śnić
po nocach, w ramach koszmaru :(

Sejwy zgrałem sobie na płytkę i pół dnia, jak nie więcej, spędziłem na wgrywaniu gry, sejwów i tak ze cztery razy w sumie. No i do czego doszedłem: jak zgrywa się sejw na CD, to może otrzymać atrybut "tylko do odczytu", co może sprawić, że na prawdziwy sejw się nie nada. Trzeba zgrać na pulpit albo inne dobre miejsce i zdjąć niepotrzebne atrybuty. I ile razy przenosiłem wszystkie sejwy, nic z tego nie wychodziło. A jak wziąłem tylko dwa ostatnie (daje się zobaczyć, który jest który) to poszło. Ale najpierw zainstalowałem BG i zrobiłem sejw już w prologu, dograłem Wybrzeże Mieczy i uruchomiłem grę, potem dograłem maksymalną ilość punktów przy awansie a na koniec tego modaNTotSC, pozwoliłem na konwersje zapisanego stanu gry i wtedy do katalogu "save" wrzuciłem dwa stare sejwy. I poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 14:18, sig. napisał:

> to trzeba by wydać grę, która zajmie jakieś 800 GB...
nie pomyliłeś sie o jedno zero? z tego co wiem na razie nie ma tak dużych twardzieli

Podczas amerykańskiej premiery BG też nie było twardzieli o rozmiarze 4 GB. :) Przeciętnymi twardzielami były 800..1200 MB. Gra zajmowała w pełnej wersji ok. 2,2-2,7 GB.
Dzisiaj największe twardziele mają 400 GB. To gra powinna odpowiednio byc dwa razy większa, zeby oddać proporcje z tamtych czasów. A DVD powinny mieć pojemność ok. 300 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2006 o 21:35, Olamagato napisał:

>
> > /.../. Gra zajmowała w pełnej wersji ok. 2,2-2,7 GB. /.../

To CDP musiał trochę skrócić grę. U mnie przy instalacji pełnej wersji wychodzi zapis, że potrzeba na to 2170 MB


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać Scara po zabiciu ogrzego maga w kanałach? A może trzeba całe kanały oczyścić z mieszkańców, żeby on się pojawił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 16:10, minimysz napisał:

Gdzie szukać Scara po zabiciu ogrzego maga w kanałach? A może trzeba całe kanały oczyścić z
mieszkańców, żeby on się pojawił?


Nie ma takiej potrzeby. Po zabiciu oogrzego maga w kanałach znajdziesz go (Scara) w siedzibie Płomiennej pięści.
Wypełniałem dzisiaj tego questa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 16:28, Rohamos napisał:

Nie ma takiej potrzeby. Po zabiciu oogrzego maga w kanałach znajdziesz go (Scara) w siedzibie
Płomiennej pięści.

Zabiłam maga a Scara nie ma. Chyba sobie odpuszczę.

Ps. Czy z wściekłymi kurczakami wiązało się jakieś zadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2006 o 18:38, minimysz napisał:

Zabiłam maga a Scara nie ma. Chyba sobie odpuszczę.

Scar znika jeśli przed zrobieniem tego questu pogadałeś z Eltanem.

Dnia 26.05.2006 o 18:38, minimysz napisał:

Ps. Czy z wściekłymi kurczakami wiązało się jakieś zadanie?

O ile pamiętam nie było z tym żadnego konkretnego zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pytanie zacząłem grac w BG i jestem w tej kopalni co ja mam tam zrobić i gdzie dojde jak będe się tam zagłębiał???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 16:26, wdowiakm napisał:

Mam pytanie zacząłem grac w BG i jestem w tej kopalni co ja mam tam zrobić i gdzie dojde jak będe się tam zagłębiał???

Dojdziesz głęboko ;P
A poważnie, to wyjaśnisz przyczynę psucia się żelaza. Daj się ponieść fabule :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm a ja mam takie pytanko, zna ktoś jakiś sposób by obniżyć sobie Reputacje o TYLKO 2 punkty ?? Ewentualnie jakiś programik czy coś takiego bo mam Reputke 19 i mi się Źli Bohaterowie zaczynają robić nerwowi :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 22:27, Hubi Koshi napisał:

Mhm a ja mam takie pytanko, zna ktoś jakiś sposób by obniżyć sobie Reputacje o TYLKO 2 punkty

A czemu tylko o 2? Stuknij kogoś za rogiem, zaliczysz -5 i na dłuższy moment masz spokój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 22:31, walgierz napisał:

A czemu tylko o 2? Stuknij kogoś za rogiem, zaliczysz -5 i na dłuższy moment masz spokój :D

To tylko przykład, zresztą im masz wyższą reputacje tym taniej kupujesz itemy :-P Poza tym próbowałem myku z zabijaniem, z nieznanych mi przyczyn z 19 reputka spadała mi do 6

---->Dziemks Albatross sprawdze go jak tylko net przestanie sie krzaczyć bo musze go najpierw ściągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 22:47, Hubi Koshi napisał:

To tylko przykład, zresztą im masz wyższą reputacje tym taniej kupujesz itemy :-P

No cóż...
Bycie złym też ma swoje wady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do reputacji w BG 1 zawsze mam 20 mimo, że mam w drużynie złe postacie - jeszcze nigdy żadna mi się nie odłączyła z tego powodu. Natomiast słyszałem, że jeżeli ma się złeo głównego, to wtedy w ogóle nie słychać sprzeciwów gdy mamy reputację równą 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2006 o 22:27, Hubi Koshi napisał:

Mhm a ja mam takie pytanko, zna ktoś jakiś sposób by obniżyć sobie Reputacje o TYLKO 2 punkty
?? Ewentualnie jakiś programik czy coś takiego bo mam Reputke 19 i mi się Źli Bohaterowie zaczynają
robić nerwowi :-/


Jeśli chcesz koniecznie obniżyć reputację tylko o dwa punkty, a nie masz w drużynie Viconii, to przyjmij ją do zespołu. Reputacja spadnie wtedy o 2 punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2006 o 14:33, Xanax napisał:

Jeśli chcesz koniecznie obniżyć reputację tylko o dwa punkty, a nie masz w drużynie Viconii,
to przyjmij ją do zespołu. Reputacja spadnie wtedy o 2 punkty.

Że też na to sam nie wpadłem :-] Co prawda mam Viconie w drużynie, ale z tego co się orientuje po każdorazowym wykopaniu jej z drużyny i przyjęciu na nowo ZAWSZE tracimy te dwa punkty. Dziemks za Pomysł :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Sarevok był prościutki...

UWAGA! - NIE CZYTAJ, JEŚLI NIE PRZESZEDŁEŚ GRY! TO POPSUJE CI ZABAWĘ!


Przyzwałem zwierzątka, by się nim zajęły, pomagał im łucznik. Wojacy załatwili maga. Po padnięciu wilków i szkieletów, gość ruszył na mnie. Żył jeszcze 30 sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować