Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 17.11.2005 o 14:27, keanu napisał:

> Też nie miałem takich problemów z Saverokiem.Problemy były raczej z obroną księcia, bo gdy
> ginie nie ma jak dostać
następnych zadań.O ile dobrze pamiętam.
Obroną księcia powiadasz?!?

ale to chodzi o tego co gada przed młócką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 15:28, sig. napisał:

ale to chodzi o tego co gada
przed młócką

Więc jak powinienem postąpić? Po wejściu do zamku podlecieć do gościa, który gada? Tylko, że on gada i gada a potem sruuu i 75% gości to zmiennokształtni.
Czy Sarevok wieje wtedy z pałacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2005 o 11:03, keanu napisał:

> ale to chodzi o tego co gada
> przed młócką
Więc jak powinienem postąpić? Po wejściu do zamku podlecieć do gościa,
który gada? Tylko, że on gada i gada a potem sruuu i 75% gości to zmiennokształtni.
Czy Sarevok wieje wtedy z pałacu?

zacznij lać zmiennokształtnych. a saverok zwieje, jak sobie ten gośc co gadał poczyta jego (czyli saveroka) pamiętnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG1+OzWM+NTotSC

Wieża Durlaga
/od razu mówie ze pytam w czyimś imieniu/

no więc podobno na 2 poziomie w dół jest jakiś pokój z dźwigniami, jedne drzwi które się nie otwierają i schody ale jak się na nie kliknie to się wraca.
pytanie: jak zejść na 3ci poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2005 o 08:33, keanu napisał:

> hm a masz przy sobie pamietnik saveroka? z tego co pamietam jak mistrz ceremoni go poczyta to saverok nawieje (a żadnych

> problemów z ogniem w tym miejscu sobie nie przypominam, ale w bg 1 dawno grałem)
Mam ten pamiętnik przy sobie. A
w sali "koronacyjnej" wpierw dochodzi do dłuuugiej wymiany dialogów między uczestnikami ceremonii, następnie kilka osób
zamienia się w atakujące zmiennokształtne bestie, kolejno Sarevok przybiera czerwoną obwódkę i ... niedługo jest po mnie.


hmmm przed wejściem do sali tronowej wyczaruj w miejscu gdzie się pojawi Sarevok jakiekolwiek bestie - zajmie sie wtedy tym co najbliżej no i tym co go atakuje - najsłabsze postaci niech staną na samym końcu...musisz zaplanować cała walkę i ruchy postaci jak tylko skończą gadke lub nawet tuż przed...w sumie tez żadnego ognia sobie nie przypominam...jedyne co to to że kilka razy tą walkę zaczynałem od save''a...aż udało mi sie ocalic radnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 21:35, jacko napisał:

hmmm przed wejściem do sali tronowej wyczaruj w miejscu gdzie się pojawi Sarevok jakiekolwiek
bestie - zajmie sie wtedy tym co najbliżej no i tym co go atakuje - najsłabsze postaci niech staną na samym końcu...musisz
zaplanować cała walkę i ruchy postaci jak tylko skończą gadke lub nawet tuż przed...w sumie tez żadnego ognia sobie nie
przypominam...jedyne co to to że kilka razy tą walkę zaczynałem od save''a...aż udało mi sie ocalic radnych

Ja wyczarowałem tyle przyzywańców, że mi się komputer zaczął ciąć :) A co do samego Sarevoka,to coś mi świta,że to prawdopodobnie ja sam zaatakowałem pierwszy - stąd jego czerwona obwódka i dlatego tez nie zwiewał. Niestety nie mogę nic sprawdzić ani akcji pchnąć dalej, ponieważ dysk mi odmówił nieco posłuszeństwa...czyżby za Sarevok nie chciał abym wyjawił jego tajemnice z pamiętnika? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 09:47, keanu napisał:

Ja wyczarowałem tyle przyzywańców,
że mi się komputer zaczął ciąć :) A co do samego Sarevoka,to coś mi świta,że to prawdopodobnie ja sam zaatakowałem pierwszy
- stąd jego czerwona obwódka i dlatego tez nie zwiewał. Niestety nie mogę nic sprawdzić ani akcji pchnąć dalej, ponieważ
dysk mi odmówił nieco posłuszeństwa...czyżby za Sarevok nie chciał abym wyjawił jego tajemnice z pamiętnika? :)


byc może ;-) to cwana bestia...nawet ubicie go nic nie zmienia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ten NTotSC? Jakiś nieoficjalny dodatek? Co dodaje i skąd go pobrać? Jak użyć (trzeba od nowa grę przechodzic czy wystarczy Final Save z Opowieści z Wybrzeża Mieczy?)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 15:52, Łowca Gier napisał:

Co to jest ten NTotSC? Jakiś nieoficjalny dodatek? Co dodaje i skąd go pobrać? Jak użyć (trzeba od nowa grę przechodzic
czy wystarczy Final Save z Opowieści z Wybrzeża Mieczy?)?


Jest to nieoficjalny mod do BG1. Można go ściągnąć chociażby z gram.pl (o ile go nie wywalili, nie sprawdzałem :)). Mod dodaje nowe zadania, NPC, lokacje itp. które są dostępne w trakcie normalnej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 15:52, Łowca Gier napisał:

Co to jest ten NTotSC? Jakiś nieoficjalny dodatek? Co dodaje i skąd go pobrać? Jak użyć (trzeba od nowa grę przechodzic czy wystarczy Final Save z Opowieści z Wybrzeża Mieczy?)?

Wszystko taj jak napisał Sarafan.
Dodam tylko, że najlepiej zacząć grę od nowa, bo dopiero wtedy można odkryć wszystkie "smaczki" dodatku. Swoją drogą to nieco utrudnia on grę. Ale bez przegięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2005 o 15:59, walgierz napisał:

Ale bez przegięcia.

....hm.... ^^


powiem tak: początkowe etapy przeżyłam w dużej mierze dzięki skołowanemu dzięki cheatowi krasnoludowi ( którego potem porzuciłam dla Kagaina ).
do pewnego momentu wilki są naprawdę ciężkie.
mod jest dobry, owszem, ale dla tych co już raz normalnie grę przeszli, innych może zniechęcić.
do tej pory na jednej planszy ginę zanim się obejrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieża Durlaga.
kłopot z poziomem z grobem Kiela (w dół, w bok i w dół do studni) .... widać na mapie który to poziom.
wyczysciłam już to, ale wyszłam. wróciłam i nie wiem jak wejść głębiej zeby zbadac 2 zejscia w dół które są przy grobie Kiela.
kiedy wchodzę sytuacja jest jak na mapie 1
udało mi sie atakując prawą kukłę treningową osiągnąc stan z mapy 2, ale nadal jestem zablokowna przy wejsciu.

czerwone kreski to drzwi które nie chcą sie otworzyć
zółta kropka to pokój z dźwigniami do którego dostępu nie mam!

kiedy atakuję kukłę środkową to coś się otwiera ale nie widze nic w okolicy.

a poruszanie posągami od razu mówie ze nie jest pomocne, bo otwiera tylko drzwi bezpośrenio z boku komnatki okragłej w której stoi druzyna na mapie 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 00:53, TYHE napisał:

wyczysciłam już to, ale wyszłam. wróciłam i nie wiem jak wejść głębiej zeby zbadac 2 zejscia
w dół które są przy grobie Kiela.

Czyli jednym słowem chcesz zejść na dół?

Czy masz wszystkie kamienie, które były dostępne na tym poziomie?
Bo nie które są potrzebne do otwierania niektórych dźwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 09:03, Rzezim napisał:

Czy masz wszystkie kamienie, które były dostępne na tym poziomie?
Bo nie które są potrzebne do otwierania niektórych drzwi.

wiesz, miałam nawet napisać, ze mam, ale pomyslałam ze nikt nie weźmie mnie za tak głupią, żebym chodzila bez kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Jestem w sieci osiedlowej i mam wewnętrzny IP. Stąd pewne problemy z grą w trybie multiplayer :(
Czy istnieje jakiś sposób, aby pograć w Baldurka z kimś spoza mojej sieci przez net?
Czekam na sugestie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 16:24, walgierz napisał:

Mam pytanie.
Jestem w sieci osiedlowej i mam wewnętrzny IP. Stąd pewne problemy z grą w trybie multiplayer
:(
Czy istnieje jakiś sposób, aby pograć w Baldurka z kimś spoza mojej sieci przez net?
Czekam na sugestie :D

jesli sieć nie blokuje portów wykorzysztywanych przez infinty enigme, to możesz grać. Ale nie postawisz serwera (żebyś mógł musiał by admin przekierowanie ustawić na serwerze/routerze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2005 o 23:37, TYHE napisał:

BG1+OzWM+NTotSC

Wieża Durlaga
/od razu mówie ze pytam w czyimś imieniu/

no więc podobno na 2 poziomie w dół jest jakiś pokój z dźwigniami, jedne drzwi które się nie
otwierają i schody ale jak się na nie kliknie to się wraca.
pytanie: jak zejść na 3ci poziom?


Od komnaty, w której spoczywa ciało Kiela biegnie korytarz. Prowadzi on do większej sali. Tam przywitanie zgotują Ci 3 postacie (jedna z nich jest magiem o ile mnie pamięć nie myli) =[Uwaga na pułapkę w postaci kuli ognia]=. Po ich zabiciu otworzą się drzwi, za którymi znajduje się zejście na niższy poziom wieży (chodzi o drzwi znajdujące się przed komnatą z ciałem Kiela - obok fałszywego zejścia).

BTW W pomieszczeniu, gdzie znajduje się ta nieprzyjaźnie nastawiona trójka jest też schowek (na jednej ze ścian). Jest on zabezpieczony pułapką, a znajdziesz w nim np. zwój z czarem "chaotyczne rozkazy", który może wykorzystać kapłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować