Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Ja mam problem w II na wzgórzach Umar- kiedy chce porozmawiać z tamtym orkiem,ogrem itd. zaczynają mnie atakować. I właśnie to jest dziwne, że najpierw powinienem z nimi porozmawiać, a może potem walka jakaś. U kumpla sprawdzałem, chodzi dobrze na tych samych płytach. Może problem z dyskiem twardym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

apropo muzyki to zauwazyłem że brakuje w grze (początek bg1) odglosów npc jak się kręcą w pobliżu np jak niedaleko kręci się goniec z wiadomością to pamiętam że coś tam krzyczał zawsze albo Elminister jak do nas podchodził to tak samo a teraz żadnego głosu nie ma aż dopiero jak się z tymi npc zagada (zwierzęta kręcące się w pobliżu słychać tylko npc nie)
czy można coś na to poradzić ? (w GUI mam ustawione na BGT jakby co konkretie 3-ecia opcja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2006 o 01:26, Fantomer napisał:

czy można coś na to poradzić ?

Raczej nie, ponieważ jak właśnie zauważyłeś gra odbywa się teraz na zasadach dwójki, a tam postacie nie gadają na nasz widok, tylko najpierw podchodzą i dopiero w tedy się odzywają. Co do Elminstera, to jak testowałem kiedyś wcześniejszą wersję BGT to staruszek w ogóle się nie odzywał, był to błąd BGT.

Ale są też zalety silnika BG2. Można dzierżyć 2 bronie naraz ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 12:57, Albatross napisał:

W imieniu twórców TWM (Tajemnice Wybrzeża Mieczy - polski mod w produkcji) chciałbym
ogłosić, że poszukujemy chętnych ludzi do pisania dialogów.


Projekt Romans z Viconią w BG1 - około 26% done ;)
Ale przydałaby mi się jakaś solucyjka obszerniejsza niż u Riklaunima, którego strona i tak teraz siadła :/
I jakaś mapa z oznakowaniem lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.11.2006 o 14:49, TYHE napisał:

Projekt Romans z Viconią w BG1 - około 26% done ;)
Ale przydałaby mi się jakaś solucyjka obszerniejsza niż u Riklaunima, którego strona i tak
teraz siadła :/
I jakaś mapa z oznakowaniem lokacji.

Wybacz, ale jestem bardzo ciekawy, czy jesteś autorką tego projektu?? Jeśli tak to bomba, przewidywane sa jakies inne romanse? Może jakies screeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko pisze dialogi, zrobić z tego moda musi ktoś bardziej zorientowany w silniku gry ;)
Poza tym póki co praca z mojej strony jest jakos w pierwszej połowie.
A ma to być tylko częśc większego projektu. Nie wiem, kiedy będzie można w to zagrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2006 o 21:18, Azrathel napisał:

hmmm... ja dobrze piszę. mógłbym sie nadać. napisz tylko, czego potrzebujesz i jak miałoby to wyglądać - z miłą chęcią sie przyłączę.


Dobra, w sumie mogę napisać to na forum, bo to aż taką tajemnicą nie jest.

Jednym z planowanych komponentów TWM jest rozbudowana banterów, czyli interakcji między postaciami NPC, a także wprowadzenie dialogów, komentarzy wygłaszane w zależności na sposób zachowania głównego bohatera. Chcemy wprowadzić więcej życia, chcemy wprowadzić konflikty między członkami drużyny, a jak się uda to i romanse (sic!), tak jak to jest w BG2. Dobrze by więc było, gdyby osoby zainteresowane projektem znały jako tako historie postaci (przyłączalnych do drużyny) oraz ich historie, charakter, sposób bycia itp. Niewymagana jest umiejętność modowania, wystarczy przysyłać same dialogi w dokumencie, a opis kiedy one następują dodać z boku, w nawiasie, czy jak kto woli. Zed Nocear - główny szef projektu - pokazał, że z zaimplementowaniem tego nie będzie problemu (o czym miałem okazję sprawdzić i przetestować próbki osobiście).

Wszystkie osoby chętne do pomocy przy modzie proszę o kontakt albatros88(at)gmail.com
Zachęcam do rozwijania polskiej sceny BG :-)

(Tyhe jakbyś mogła lekko zmodyfikować podwieszony post o szczegółowe informacje podane wyżej byłbym bardzo wdzięczny :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych waszych romansów na silniku BG 1 to raczej nici (sorry, Tyhe), a dialogi, a raczej odzywki pomiędzy druhami reguluje plik 2da (nazwy nie pomnę - taka tabelka) i też nie działa, np. mój Will Scarlet O''Hara za chiny ludowe nie wypowiada żadnej z kwestii, które tam niby zaaplikowałem. Jesli ktos wie jak to "ożywić" to chętnie uaktualnię patcha do NTotSC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz kogoś rozszarpię, mam już 2 w kolejce :P

Jeden napisał "Aaaa możeee by tak nieee Viiiiconiiiaaa? Hmmm"
Drugi " To i tak nie zadziała"

Arrrgh!:P

Tak serio to dzieki za ostrzeżenie, ja nie umiem Ci odpowiedzieć, ale prześlę dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2006 o 21:47, TYHE napisał:

Ja zaraz kogoś rozszarpię, mam już 2 w kolejce :P

Jeden napisał "Aaaa możeee by tak nieee Viiiiconiiiaaa? Hmmm"

A cóz to za heretyk na stos z nim! :D

Dnia 07.11.2006 o 21:47, TYHE napisał:

Drugi " To i tak nie zadziała"

Eee tam mam nadzieję, że wyjdzie jakaś wersja na TuTU lub BGT i po problemie. Gorzej, że na moda bedzie trzeba czekać baaardzo długo, mam nadzieję, że się bedzie opłacało. Sam chętnie bym pomógł, ale nie znam się na tym :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem wyraźnie, że jestem po testach, nie wymyśliłem sobie tego. Gdyby to było niemożliwe to bym tego wszystkiego nie pisał.

Dnia 07.11.2006 o 21:42, Aurelinus I napisał:

Jesli ktos wie jak to "ożywić" to chętnie uaktualnię patcha do NTotSC

Skontaktuj się z Zedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alba---->Pewnie, że można >teoretycznie< , tyle, że oskryptowanie tego, to tzw. "pain in the ass" + mnóstwo kłopotów, nie wiem komu miałoby się chcieć tym zabawiać. Romanse na BG 2 nie są - delikatnie mówiąc - łatwe, choć oficjalnie wspierane plikiem, a w jedynce trzeba to uzależnić od różnych zewnętrznych zmiennych, bo żadna postać sama z siebie nie zacznie gadać z GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 15:42, TYHE napisał:

Maleńka ankieta: czy tydzień czasu wg zegara gry to dla was dużo czy mało? :)

Raczej mało. Grę kończy się mając na liczniku raczej powyżej 50 dni. W Mission-Pack-Save jest przeszło 80 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2006 o 15:42, TYHE napisał:

Maleńka ankieta: czy tydzień czasu wg zegara gry to dla was dużo czy mało? :)

Według mnie to niewiele. O ile dobrze pamiętam, to grę wraz z dodatkiem kończyem mniej więcej koło 90 dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować