Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Tak przez przypadek wpadlem tutaj i akurat sie trafilo, ze moge pomoc :). Jak juz sig napisal moga byc problemy z postawieniem serwera - jest jednak na to pewien sposob. Zwie sie on hamachi i jest programem do tworzenia prywatnych wirtualnych sieci. Wiec jesli Ty i osoba z ktora gracie zainstaluje ten program wszystko powinno sie udac :) ==>> http://hamachi.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 19:06, Piotrek K. napisał:

i jest programem do tworzenia prywatnych wirtualnych sieci. Wiec jesli Ty i osoba z ktora gracie
zainstaluje ten program wszystko powinno sie udac :) ==>> http://hamachi.pl/

tunelowanie? przyznaje to jest wyjscie o którym nie pomyslałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 19:06, Piotrek K. napisał:


wygląda super , ale mnie tylko bardziej załamałes....
bo oto rozwiązanie na wyciągniecie ręki ale nie działa na Windowsie 9x
a ja mam 98se.....

nie masz czegoś podobnego ale uniwersalnego dla 9x i xp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2005 o 20:22, TYHE napisał:

wygląda super , ale mnie tylko bardziej załamałes....

Przepraszam, nie to bylo moim zamiarem :)

Dnia 17.12.2005 o 20:22, TYHE napisał:

nie masz czegoś podobnego ale uniwersalnego dla 9x i xp?

Niestety nie, staralem sie cos na google zalezc ale nic nie udalo mi sie wyszukac ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.
Gram w BG+OzWM+NTotSC i wymyśliłem sobie, żeby dołączyć do drużyny Keirę Srebrne Stringi. Problem w tym, że gram drużyną złą i ona niespecjalnie się do mnie garnie ;(
Stąd moje pytanie: Czy trzeba mieć jakąś określoną reputację (teraz mam 9), aby bardka chciała się przyłączyć?
Uprzedzam pytanie: Charyzmę mam 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki ma ona charakter. Jeżeli np Praworządny Dobry to bedziesz potrzebował dość wysokiej reputacji. Niestety dokładnie nie pamiętam jaką. Ewentualnie w instrukcji sprawdz. Ale 9 to za niska jest

Dnia 26.12.2005 o 16:00, walgierz napisał:

Mam problem.
Gram w BG+OzWM+NTotSC i wymyśliłem sobie, żeby dołączyć do drużyny Keirę Srebrne Stringi. Problem
w tym, że gram drużyną złą i ona niespecjalnie się do mnie garnie ;(
Stąd moje pytanie: Czy trzeba mieć jakąś określoną reputację (teraz mam 9), aby bardka chciała
się przyłączyć?
Uprzedzam pytanie: Charyzmę mam 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy po przejsciu baldura i dodatku, przy importowaniu postaci do drugiej czesci moge ponownie rozdac umiejetnosci, wybrac profesje itp z tym ze moje cechy pozostaja te same. O i jeszcze bylbym wdzieczny jak ktos moglby podac lokalizacje wszystkich woluminow(chyba tak to sie nazywalo) podnaszacych na stale cechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:32, Barlow napisał:

Mam pytanie, czy po przejsciu baldura i dodatku, przy importowaniu postaci do drugiej czesci
moge ponownie rozdac umiejetnosci, wybrac profesje itp z tym ze moje cechy pozostaja te same.
O i jeszcze bylbym wdzieczny jak ktos moglby podac lokalizacje wszystkich woluminow(chyba tak
to sie nazywalo) podnaszacych na stale cechy.


tak możesz, a woluminów to tylko pare pamiętam: w jaskini w twierdzy gnoli, katakumby pod Candlekeep, w Wieży Durlaga i reszte nie pamiętam:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2005 o 16:00, walgierz napisał:

Mam problem.

/.../
Już nie ;)
Oczyściłem kopalnie Nashkel i zyskałem punkt reputacji. Mam teraz 10. Nie wiem, czy to kwestia kopalni, czy też popularności, ale Keira przyłączyła się.
Jupi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 12:32, Barlow napisał:

Mam pytanie, czy po przejsciu baldura i dodatku, przy importowaniu postaci do drugiej czesci
moge ponownie rozdac umiejetnosci, wybrac profesje itp z tym ze moje cechy pozostaja te same.


Umiejętności (miecze oburęczne, miecze długie, wiekiery, walka 2 rodzajami broni...) - tak,
profesje (inaczej podklasy, np. Kawaler, Fechmistrz, Berserker...) - tak,
klasy (Wojownik, Mag, Złodziej...) - nie.

Dodatkowo jeśli masz dwu- lub wieloklasowca to nie masz także możliwości wyboru profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, ja za bardzo nie wiem, o co chodzi bo co prawda też gram w BG1+OzWM+NTotSC ale jestem jeszcze w Kniei Otulisko, natomiast pytam w imieniu osoby która chce juz zabić Sarevoka:
otóż podobno Sarevok nie daje się zabić :D
niby obrażenia wchodzą ale braciszek nie umiera.
lokacji typu Broda w tej wersji druzyny ta osoba jeszcze nie zrobiła (nie są otwarte).
jak to powinno wyglądać?
i do czego jest ten Mission Pack Save.... @_@

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 17:41, TYHE napisał:

natomiast pytam w imieniu osoby która chce juz zabić Sarevoka:
otóż podobno Sarevok nie daje się zabić :D
niby obrażenia wchodzą ale braciszek nie umiera.

tez mialem takie wrazenie. sarevok ma mnostwo ''hitpointow'', ale w koncu da sie go zabic. ale, ale. wlasnie sobie przypomnialem. jest kilka spotkan z sarevokiem w tej grze, i rzeczywiscie podczas

Spoiler


spotkania w palacu nie da sie go zabic, uda sie dopiero w podziemnej swiatynii

Spoiler



Dnia 15.01.2006 o 17:41, TYHE napisał:

lokacji typu Broda w tej wersji druzyny ta osoba jeszcze nie zrobiła (nie są otwarte).
jak to powinno wyglądać?

o ile pamietam to jest to opisane w instrukcji, ale dla przypomnienia, jak zabijesz sarevoka, to juz ''brody'' i wiezy durlaga nie zrobisz. jesli wczesniej ukonczyles gre, to mozesz zagrac w dodatek, ale sytuacje jest tuz_przed_walka_z Sarevokiem. najlepiej jest zrobic dodatkowe misje tuz, przed powrotem do wrot baldura

Dnia 15.01.2006 o 17:41, TYHE napisał:

i do czego jest ten Mission Pack Save.... @_@

to jest dla tych, ktorym nie chce sie juz grac w baldura od poczatku, stare sejwy im skasowala mlodsza siostra, a chcieli by zagrac ''ozwm''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 09:52, ninjaska napisał:

Spoiler


spotkania w palacu nie da sie go zabic, uda sie dopiero w podziemnej swiatynii

Spoiler


nie no, to to my wiemy :)
kiedyś przeszliśmy BG1 tylko bez dodatków więc głównie chodzi o ewentualne różnice wynikające z OzWM i NTotSC .
ja mówię, jestem w Kniei Otulisko bo wolniej człapię (egzaminy itd :P ).

Dnia 16.01.2006 o 09:52, ninjaska napisał:

w dodatek, ale sytuacje jest tuz_przed_walka_z Sarevokiem. najlepiej jest zrobic dodatkowe
misje tuz, przed powrotem do wrot baldura

mhm, czyli lokacje powinny się otworzyć zanim zabije sie Sarevoka?
to skąd trzeba skoczyć w podróż żeby się pojawiły jak dostępne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 12:53, TYHE napisał:

> misje tuz, przed powrotem do wrot baldura
mhm, czyli lokacje powinny się otworzyć zanim zabije sie Sarevoka?
to skąd trzeba skoczyć w podróż żeby się pojawiły jak dostępne? :)


do wiezy durlaga mozna dostac sie z poludniowo wschodnich lokacji, nie pamietam juz ktorych, ale gdzies tam. a broda ulgotha powinna byc widoczna jako ''nieaktywna'' na duzej mapie, nie pamietam dokladnie, ale moze z mostu? idz na azymut :) z brody mozna dostac sie do wszytkich nowych misji, tyle o ozwm (osiedle zwiazku walki mlodcyh???)
o tym drugim dodatku nie wiem nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wieża jest na wshód od tego jarmarku koło nashkiel (czy jak to sie to miasto z questem w kopalni nazywa, aktulanie w bg2 gram). do brody sie idzie na północ z którejś lokacji koło samych wrót (powinna być zaznaczona na głównej mapie jako szara)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przypomniałem sobie że w brodzie jest gość który organizuje wycieczki turystyczno-krajoznawcze do wieży wiec szukać na własna ręke nie trzeba (aczkolwiek z jego usług nigdy nie korzystałem wiec nieiwem ile sobie policzy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra dzięki.

a swoją droga to ja akurat robię najpierw południe mapki i mam juz wieżę przerobioną i całe szczęście powiedziano mi przypadkiem, żeby czasem ze zdobytym tam sztylecikiem nie wparować od razu do Brody ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2006 o 15:10, TYHE napisał:

dobra dzięki.

a swoją droga to ja akurat robię najpierw południe mapki i mam juz wieżę przerobioną i całe
szczęście powiedziano mi przypadkiem, żeby czasem ze zdobytym tam sztylecikiem nie wparować
od razu do Brody ;D


a dlaczego nie????? ja tak zawsze robie:P:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować