Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 11.04.2007 o 14:48, kamiln napisał:

Sory, ale czy ktoś z was kojarzy gdzie w BG można znaleźc któryś z tych zwojów: "polimorfowanie
innego","animacja martwego","stożek zimna",lub "drzwi z cienia"?

Możesz spróbować na targu koło Nashkel (tam jest namiot, w którym jakiś mag znęca się nad wiedźmą - może tam coś będzie). Wydaje mi się (choć gwarancji nie daję), że "Drzwi z cienia" można znaleźć przy magu pilnującym wejścia do kopalni w Kniei Otulisko. Poszukaj też w świątyniach, np. w Nashkel, Beregoście i w Brodzie Ulgotha - może się zdarzyć, że kapłani będą mieć takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dodatkowe 7 a tylko 6 jak dla mnie. Za awanse wszystkich trzech klas mozesz dostac tylko tyle ile dostajesz na poczatku gry. 3 za woja, 1 za maga i 2 za zlodzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zwoje, to nie potrafię pomóc.

Co do punktów życia dla wieloklasowców... Tak jak napisali poprzednicy przy awansie w danej klasie liczbę punktów, po dodaniu modyfikatora z kondycji, dzieli się przez liczbę klas i zaokrągla w górę lub w dół. W twoim przypadku więc np. za awans w klasie wojownika powinieneś dostać: 10/3 = 3,33 ~ 3 punkty życia. Gdyby twoja postać miała kondycję równą 18, to wtedy przelicznik byłby taki: (10+4)/3 = 4,67 ~ 5 punktów życia. Zatem przy awansach w poszczególnych klasach dostaniesz:
1) wojownik: 3
2) mag: 4/3 = 1,33 ~ 1
3) złodziej: 6/3 = 2
Jak widać punkty sumują się do 6, czyli tyle ile miałeś na początku (na pierwszym poziomie zawsze ma się maksymalną liczbę punktów życia).
Jeśli bardzo zależy Ci na tym, by przy awansie mieć max punktów, to ściągnij Ease of Use do BG1. Jest tam odpowiedni komponent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 14:48, kamiln napisał:

Sory, ale czy ktoś z was kojarzy gdzie w BG można znaleźc któryś z tych zwojów: "polimorfowanie
innego","animacja martwego","stożek zimna",lub "drzwi z cienia"? Przechodziłem Baldurka już
kilka razy(w tym magiem) i jakoś wszystko znajdywałem, a teraz po kilku miesiącach przerwy
przysiadłem i zwoje jak widac wyparowały :/


Naprawdę je znajdywałeś w jedynce? Stawiam szatę dobrego maga przeciw orzechom, że te czary są w grze, ale nie można znaleźć zwojów z nimi. Może w jakiś losowych skarbach?!?
Dodam od siebie, że akurat te czary wydają mi się wyjątkowo słabe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 14:48, kamiln napisał:

Sory, ale czy ktoś z was kojarzy gdzie w BG można znaleźc któryś z tych zwojów: "polimorfowanie
innego","animacja martwego","stożek zimna",lub "drzwi z cienia"? Przechodziłem Baldurka już
kilka razy(w tym magiem) i jakoś wszystko znajdywałem, a teraz po kilku miesiącach przerwy
przysiadłem i zwoje jak widac wyparowały :/


Stawiam na Wieżę Durlaga. Tam znajdowałem większość z rzadkich czarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do innych gramowiczów, które jest trochę niezwiązane z tematem;
Czy może ktoś wie gdzie mógłbym dostać Opowieści z Wybrzeża Mieczy??
Bo w sklepach internetowych raczej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 11:06, ratajec1 napisał:

Ja mam pytanko do innych gramowiczów, które jest trochę niezwiązane z tematem;
Czy może ktoś wie gdzie mógłbym dostać Opowieści z Wybrzeża Mieczy??
Bo w sklepach internetowych raczej nie ma.


Niestety nigdzie nie ma już tej gry, jedynie na allegro ale za dużą kasę.
Ale czekamy na reedycję całej Sagi Baldur''s Gate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem posiadaczem tej gry :) kiedyś w nią grałem ale teraz jakoś nie mam natchnienia żeby w nią grać ale kiedyś bede musiał ją wkońcu przejść całą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 10:06, ninjaska napisał:

Naprawdę je znajdywałeś w jedynce? Stawiam szatę dobrego maga przeciw orzechom, że te czary
są w grze, ale nie można znaleźć zwojów z nimi. Może w jakiś losowych skarbach?!?
Dodam od siebie, że akurat te czary wydają mi się wyjątkowo słabe :P

Zakładam, że chodzi ci o szatę arcymaga(poproszę dobrą)? Gdzie mogę ją odebrac ;) ? Bo serio w BG(OzWM) poprzednim razem je znalazłem. Jeżeli nie wierzysz, że w jedynce istnieją, to dokładnie przeczytaj instrukcję (swoją drogą wymienianie w niej wszystkich czarów maga i kapłana to lekka przesada, ale BlackIsle zawsze puszczało maksymalnie wypasiony towar).
PS Orzechy to znajdowałeś w BG2 w mieście elfów Suldanessalarze (niezbędne do tworzenia przejścia w koronie wielkiego Drzewa Życia, oraz przydatne jako miksturka lecznicza)
mattex
spręż się i przejdź, naprawdę warto, uwierz mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 19:42, kamiln napisał:

PS Orzechy to znajdowałeś w BG2 w mieście elfów Suldanessalarze (niezbędne do tworzenia przejścia
w koronie wielkiego Drzewa Życia, oraz przydatne jako miksturka lecznicza)

Driady też miały jakieś orzechy. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 21:06, Ubiquit napisał:

> w koronie wielkiego Drzewa Życia, oraz przydatne jako miksturka lecznicza)
Driady też miały jakieś orzechy. ;D

Żołędzie, które trzeba było odnieść na Wzgórza Wichrowych Włóczni - strasznie długi quest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 21:29, kamiln napisał:

Żołędzie, które trzeba było odnieść na Wzgórza Wichrowych Włóczni - strasznie długi quest.


I jakiś taki beznadziejny. Długaśny tylko dlatego że pomiędzy rozpoczęciem i zakończeniem mija dużo czasu. A jeżeli chodzi o fabułę to taka króciutka, jak moje przeglądanie oferty Mc''Donalda.
Kiedy za pierwszym razem niosłem te orzechy spodziewałem się ciut więcej niż tylko "dzięki, fajny z ciebie gość".
Ale trudno oczekiwać że każdy quest w takiej grze będzie rozbudowany jak jakaś Kula Sfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 21:40, Amistan napisał:

Ale trudno oczekiwać że każdy quest w takiej grze będzie rozbudowany jak jakaś Kula Sfer.

Ten quest jest dodatkową motywacją do udania się na WWW, a tam czeka jeden z bardziej pamietnych przeciwników w grze* i jego mocno rozbudowana siedziba z atrakcjami.

*wstrętne czerwone smoczysko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 22:28, TYHE napisał:

*wstrętne czerwone smoczysko


Niestety wstrętne to chyba tylko z wyglądu, bo zdolności bojowe to ma jaszczurki, a nie smoka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja niskopoziomowa drużyna (przy pierwszym przechodzeniu) miała spore trudności żeby się do gada przebić. A jak już jaszczurkę zobaczyłem to zacząłem rzucać na siebie wszystkie czary ochronne i mikstury jakie się po plecakach walały. Jakież było moje zdziwienie gdy po kilkunastu sekundach stałem nad truchłem ,,smoka" z Karsomirem w łapie i otępieniem na twarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 22:32, TYHE napisał:

Hm. Widać zalezy w którym moemencie gry do niego pójdziesz. Moja druzyna dostała po tyłku i
wróciliśmy potem....


Nooo... bez tacticsa to jest spokojnie do zrobienia gdy drużyna jest na 10-11 poziomie, i to bez jakichś szczególnych broni czy artefaktów. Samymi czarami, o ile tylko jest w ekipie ze dwóch czy trzech magów.

moment, moment, dlaczego Ty jesteś sekretarzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 22:51, Amistan napisał:

moment, moment, dlaczego Ty jesteś sekretarzem?

Nasza wspaniała TYHE zrezygnowała z funkcji Moderatora, znudziło jej się chyba użeranie się z nami więc zeszła z podestu usiadł wśród widowni i... dobrze się bawi.
A tu masz informację podaną przez Soleilę
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=8382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 19:42, kamiln napisał:

> są w grze, ale nie można znaleźć zwojów z nimi. Może w jakiś losowych skarbach?!?

Dnia 12.04.2007 o 19:42, kamiln napisał:

Zakładam, że chodzi ci o szatę arcymaga(poproszę dobrą)? Gdzie mogę ją odebrac ;) ? Bo serio
w BG(OzWM) poprzednim razem je znalazłem. Jeżeli nie wierzysz, że w jedynce istnieją, to dokładnie
przeczytaj instrukcję


Znaczy ja wiem, że takie czary są, że można skrolle wpisać z konsoli i w ogóle. Chodzi mi o to, ze nie ma ich ani w wysokim żywopłocie ani w magicznych rozmaitościach. ani w łupach po jakimś wrogu. Dlatego myślę, że musiałeś je znajdować w jakiś przypadkowych skarbach. Może jakiś ghast, może bazyliszek?

Szata jest do odbioru w Palanthas w wieży magów, prosić pana Majere :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować