Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie


Dnia 27.07.2007 o 20:26, Badyl13 napisał:

No niestety, probowalem, porobiłem questy poboczne, pochodzilem, ale wciąż to samo :< Mam
oczywiście te nowe wydanie z Sagi, i to mój pierwszy raz... może jest na to jakiś nieoficjalny
patch?

A może masz już Edwina w drużynie ? Nie jestem pewna, bo nigdy nie przyłączałam Edwina przed Minskiem,ale może to powodować, że Minsc nie chce z tobą rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 20:37, zebara napisał:



> No niestety, probowalem, porobiłem questy poboczne, pochodzilem, ale wciąż to samo :< > Mam
> oczywiście te nowe wydanie z Sagi, i to mój pierwszy raz... może jest na to jakiś nieoficjalny

> patch?
A może masz już Edwina w drużynie ? Nie jestem pewna, bo nigdy nie przyłączałam Edwina przed
Minskiem,ale może to powodować, że Minsc nie chce z tobą rozmawiać.



Nie, nie mam Edwina, ani nikogo z negatywnym charakterem... To musi być błąd gry, ale jak go naprawić :/ Proszę o pomoc, to ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 20:56, Badyl13 napisał:

Nie, nie mam Edwina, ani nikogo z negatywnym charakterem... To musi być błąd gry, ale jak go
naprawić :/ Proszę o pomoc, to ważne...


Kurczę, no to przykre :/ Nie przychodzi mi do głowy nic innego jak użycie kodu. Wiesz jak uruchomić konsolę? Znajdź plik Baldur.ini w głównym katalogu gry i w sekcji [Game Options] dopisz linijkę Cheats=1. Potem w grze naciskasz Ctrl+Tab i w otwartej tym sposobem konsoli wpisujesz (tylko dokładnie, wielkie litery mają znaczenie):
CLUAConsole:CreateCreature("Minsc")
To powinno pomóc. A tamtego Minsca, który nie chce współpracować możesz odesłać na lepszy świat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 20:21, Moras1990 napisał:

Ostatnio pogrywam sobie z kolegą w Baldurs gate Dark Alliance 2 i mam do Was pytanie? Ile tu
jest epizodów? Bo my jesteśmy już w IV, a musimy niedługo grę oddać do wypożyczalni.

Ojoj, nie pamiętam jak się dokładnie rozkładają rozdziały. Musiałbyś podać w którym momencie fabuły się znajdujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:08, Mumin napisał:

> Nie, nie mam Edwina, ani nikogo z negatywnym charakterem... To musi być błąd gry, ale
jak go
> naprawić :/ Proszę o pomoc, to ważne...

Kurczę, no to przykre :/ Nie przychodzi mi do głowy nic innego jak użycie kodu. Wiesz jak uruchomić
konsolę? Znajdź plik Baldur.ini w głównym katalogu gry i w sekcji [Game Options] dopisz linijkę
Cheats=1. Potem w grze naciskasz Ctrl+Tab i w otwartej tym sposobem konsoli wpisujesz
(tylko dokładnie, wielkie litery mają znaczenie):
CLUAConsole:CreateCreature("Minsc")
To powinno pomóc. A tamtego Minsca, który nie chce współpracować możesz odesłać na lepszy świat
;-)



Nawet to nie działa, nie pojawia się minsc, wszystko wpisuje na 100% dobrze... dostaje tylko jakiś komunikat "Active stack'' czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:09, Mumin napisał:

> Ostatnio pogrywam sobie z kolegą w Baldurs gate Dark Alliance 2 i mam do Was pytanie?
Ile tu
> jest epizodów? Bo my jesteśmy już w IV, a musimy niedługo grę oddać do wypożyczalni.
Ojoj, nie pamiętam jak się dokładnie rozkładają rozdziały. Musiałbyś podać w którym momencie
fabuły się znajdujesz.


Hmm, właśnie skończyłem rozdział w którym musiałem zebrać wszystkie żywioły (wody, ognia, ziemii i powietrza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:08, Mumin napisał:

> Nie, nie mam Edwina, ani nikogo z negatywnym charakterem... To musi być błąd gry, ale
jak go
> naprawić :/ Proszę o pomoc, to ważne...

Kurczę, no to przykre :/ Nie przychodzi mi do głowy nic innego jak użycie kodu. Wiesz jak uruchomić
konsolę? Znajdź plik Baldur.ini w głównym katalogu gry i w sekcji [Game Options] dopisz linijkę
Cheats=1. Potem w grze naciskasz Ctrl+Tab i w otwartej tym sposobem konsoli wpisujesz
(tylko dokładnie, wielkie litery mają znaczenie):
CLUAConsole:CreateCreature("Minsc")
To powinno pomóc. A tamtego Minsca, który nie chce współpracować możesz odesłać na lepszy świat
;-)



O przepraszam już działa, ale nadal jest błąd... Nie mam pojęcia czemu, zagaduje do niego, Misc odpowiada "Mojemu chomikowi nie podoba mi się wasz ton" dostepna opcja to tylko koniec rozmowy, a kiedy zakoncze rozmowe, i chcem z nim pogadać jeszcze raz, to mam taki sam problem jak wczesniej, mianowicie nic się nie dzieje :/ Przepraszam za dubla, i proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:38, Moras1990 napisał:

Hmm, właśnie skończyłem rozdział w którym musiałem zebrać wszystkie żywioły (wody, ognia, ziemii
i powietrza).

Hęę? Jakie żywioły? To chyba w Wieży Durlaga było, ale ona nie jest powiązana z głównym wątkiem fabuły, więc nic mi to nie mówi. Obóz Bandytów już był? Knieja Otulisko? Do Wrót wszedłeś? Do Candlekeep wróciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 21:38, Badyl13 napisał:

O przepraszam już działa, ale nadal jest błąd... Nie mam pojęcia czemu, zagaduje do niego,
Misc odpowiada "Mojemu chomikowi nie podoba mi się wasz ton" dostepna opcja to tylko koniec
rozmowy, a kiedy zakoncze rozmowe, i chcem z nim pogadać jeszcze raz, to mam taki sam problem
jak wczesniej, mianowicie nic się nie dzieje :/ Przepraszam za dubla, i proszę o pomoc...

Hm... Wygląda to cokolwiek dziwnie :/ A nie zrobiłeś mu przypadkiem czegoś złego wcześniej? Rozmawiałeś z nim w ogóle przed próbą przyłączenia go? Minsc nie powinien się obrażać o reputację, bo 13 to wcale nie tak mało, a on nie jest wybredny. Ale może spróbuj iść do świątyni i datkiem podnieść sobie reputację, co?
A powiedz mi jeszcze jedną rzecz - znalazłeś Dynaheir?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:12, Mumin napisał:

> Hmm, właśnie skończyłem rozdział w którym musiałem zebrać wszystkie żywioły (wody, ognia,
ziemii
> i powietrza).
Hęę? Jakie żywioły? To chyba w Wieży Durlaga było, ale ona nie jest powiązana z głównym wątkiem
fabuły, więc nic mi to nie mówi. Obóz Bandytów już był? Knieja Otulisko? Do Wrót wszedłeś?
Do Candlekeep wróciłeś?



Twój kod działa, zrobiłem Misca, i zagadałem inna postacią, wtedy działa. Na starym nie działało, na tym tak.
Ale jest inny problem, chyba dwa Minscki kolidują ze sobą, i mam errora, pomimo tego, iż tamtego zabiłem :/
Jego ciało nie znika, a chodziłem do innej mapy, i się przespać, help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:16, Mumin napisał:

> O przepraszam już działa, ale nadal jest błąd... Nie mam pojęcia czemu, zagaduje do niego,

> Misc odpowiada "Mojemu chomikowi nie podoba mi się wasz ton" dostepna opcja to tylko koniec

> rozmowy, a kiedy zakoncze rozmowe, i chcem z nim pogadać jeszcze raz, to mam taki sam
problem
> jak wczesniej, mianowicie nic się nie dzieje :/ Przepraszam za dubla, i proszę o pomoc...

Hm... Wygląda to cokolwiek dziwnie :/ A nie zrobiłeś mu przypadkiem czegoś złego wcześniej?
Rozmawiałeś z nim w ogóle przed próbą przyłączenia go? Minsc nie powinien się obrażać o reputację,
bo 13 to wcale nie tak mało, a on nie jest wybredny. Ale może spróbuj iść do świątyni i datkiem
podnieść sobie reputację, co?
A powiedz mi jeszcze jedną rzecz - znalazłeś Dynaheir?



Próbowałem z nim rozmawiać, od razu kiedy go spotkałem (grałem kiedyś w demo dwójki, i go lubiłem, chciałbym go mieć w teamcie), ale tylko powiedzał to, że jego chomikowi nie podoba się nasz ton...
Minsc rozmawia od 8 reptuacji, nawet w instrukcji tak pisze. Nic złego nie robiłem, nie byłem nawet w twierdzy gnolli, i dynaheri nie spotkałem

Ps. sorki za dubla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:17, Badyl13 napisał:

Twój kod działa, zrobiłem Misca, i zagadałem inna postacią, wtedy działa. Na starym nie działało,
na tym tak.
Ale jest inny problem, chyba dwa Minscki kolidują ze sobą, i mam errora, pomimo tego, iż tamtego
zabiłem :/
Jego ciało nie znika, a chodziłem do innej mapy, i się przespać, help!

Jaki błąd? To, że ciało nie znika? Żaden problem, bo to w niczym nie przeszkadza - nie obawiaj się, nikt Cię nie będzie za to ciało ścigał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:20, Mumin napisał:

> Twój kod działa, zrobiłem Misca, i zagadałem inna postacią, wtedy działa. Na starym nie
działało,
> na tym tak.
> Ale jest inny problem, chyba dwa Minscki kolidują ze sobą, i mam errora, pomimo tego,
iż tamtego
> zabiłem :/
> Jego ciało nie znika, a chodziłem do innej mapy, i się przespać, help!
Jaki błąd? To, że ciało nie znika? Żaden problem, bo to w niczym nie przeszkadza - nie obawiaj
się, nikt Cię nie będzie za to ciało ścigał :D



Chodzi o error, przy zapisywaniu gry... nie pamiętam dokładnej treści, ale to przez dwóch Minsców
Chciałem usunąć ciało starego, bo to mogło by zlikwidować błąd, ale nie dam rady ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:23, Badyl13 napisał:

Chodzi o error, przy zapisywaniu gry... nie pamiętam dokładnej treści, ale to przez dwóch Minsców
Chciałem usunąć ciało starego, bo to mogło by zlikwidować błąd, ale nie dam rady ;/

Aaa... Hm, dziwnie. Usunąć ciała raczej się nie da, a przynajmniej nic nie przychodzi mi do głowy. A próbowałeś zapisać grę w momencie, gdy jednego Minsca (tego z kodu) masz już w drużynie, a drugiego jeszcze nie zabiłeś? Bo jeśli to działa, to może nie trzeba go wysyłać do lepszego świata? A jeśli nie, to nie możesz zapisywać tylko w Nashkel czy w innych lokacjach też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minsc nie będzie chciał z tobą gadać, jeżeli wziąłeś questa od Edwina, który stacjonuje w tej samej osadzie co Minsc i Boo. To są takie dwa questy na przeciw - albo przyłączysz Minsca (i Boo!) i uratujesz Dynaheir z rąk gnolli, albo przyłączysz Edwina i zabijesz czarownicę w twierdzy gnolli - a tą czarownicą jest właśnie Dynaheir.

No chyba, że to nie to, wtedy faktycznie mogłeś się napotkać na jakiś bug, i chyba nie wiele można na to poradzić. Po prostu w starszych gierkach tego typu TRZEBA robić różne zapisy stanu gry, zamiast nadpisywać jeden, tak na wypadek gdyby coś się spartoliło, albo gdybyś sam namieszał za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:32, Sth`Devilish napisał:

Minsc nie będzie chciał z tobą gadać, jeżeli wziąłeś questa od Edwina, który stacjonuje w tej
samej osadzie co Minsc i Boo. To są takie dwa questy na przeciw - albo przyłączysz Minsca (i
Boo!) i uratujesz Dynaheir z rąk gnolli, albo przyłączysz Edwina i zabijesz czarownicę w twierdzy
gnolli - a tą czarownicą jest właśnie Dynaheir.

No chyba, że to nie to, wtedy faktycznie mogłeś się napotkać na jakiś bug, i chyba nie wiele
można na to poradzić. Po prostu w starszych gierkach tego typu TRZEBA robić różne zapisy stanu
gry, zamiast nadpisywać jeden, tak na wypadek gdyby coś się spartoliło, albo gdybyś sam namieszał
za bardzo :)



Kurdę, skoro ciała się nie da usunąć, to chyba jestem zmuszony grać od nowa, cóż, ale jakoś sobie poradzę.
No, ale skoro będe grać od nowa, to poradzicie łatwą w prowadzeniu dla początkującego drużynę?
Będe wdzięczny! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2007 o 22:38, Badyl13 napisał:

Kurdę, skoro ciała się nie da usunąć, to chyba jestem zmuszony grać od nowa, cóż, ale jakoś
sobie poradzę.
No, ale skoro będe grać od nowa, to poradzicie łatwą w prowadzeniu dla początkującego drużynę?


A kim grasz? To od głównej postaci zależy kogo warto dołączyć.
Na pewno potrzebujesz w drużynie co najmniej dwóch (a lepiej trzech, jeśli jesteś początkujący) wojaków. Polecam: Minsc (łowca, wiesz gdzie znaleźć ;)), Ajantis (paladyn, lokacja na północ od Pomocnej Dłoni, uważaj na ankhegi ;)) i Kivan (łowca, lokacja Wysoki Żywopłot). Minsc i Ajantis dobrze się sprawdzają w walce wręcz, natomiast Kivan + łuk = Kałasznikow.
Do tego potrzebujesz złodzieja. Imoen będzie w sam raz. Ewentualnie możesz ją zmienić na kogoś innego, ale na początku chyba jedynym dostępnym złodziejem jest Montaron, ale on jest wieloklasowcem (wojownik/złodziej), ma zły charakter, a na dodatek jest w pakiecie z Xarem ;)
Prócz tego przydałby się kapłan i tutaj jest pewien problem, bo tak naprawdę to z dobrymi kapłanami jest krucho. Na targu koło Nashkel znajdziesz Branwen, która jest neutralna i w sumie się nadaje. Ewentualnie weź Jaheirę. Co prawda jest wojownikiem/druidem, a nie kapłanem, ale najważniejsze, czyli leczyć, potrafi. Jeśli będziesz chciał ją wziąć, to najlepiej pozbądź się Khalida, bo wojownik z niego taki sobie, a zajmuje miejsce w drużynie ;)
No i na koniec na pewno maga. Jeśli bierzesz Minsca, to naturalnie bierzesz też Dynaheir. Ewentualnie Xan (spotkasz go w kopalni), ale on raczej nadaje się na drugiego maga w drużynie, a nie jako jedyny czaromiotacz.

Podałem Ci więcej postaci niż się zmieści w drużynie, więc musisz sam wybrać. Oczywiście, tak jak napisałem na początku, wszystko zależy od tego jaką postacią grasz. Jeśli jesteś wojownikiem, to nie potrzebujesz dodatkowych trzech wojaków, więc spokojnie z któregoś z nich możesz zrezygnować. Jeśli grasz kapłanem, to spokojnie machasz ręką na Branwen i Jaheirę, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować