Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2007 o 12:38, Elwro napisał:

1. Zaczalem gre jako skald. Czy nie bedzie problemu z przeniesieniem takiej postaci do BG2
po skonczeniu jedynki?

Nie, tutaj nie powinno być żadnych problemów, bo TuTu wykorzystuje całą mechanikę BG2, w tym klasy (i podklasy) postaci.

Dnia 31.07.2007 o 12:38, Elwro napisał:

2. Nie mam glosow postaci. Tzn. ustawilem gre tak, by odzywaly sie zawsze, gdy wydam im jakiekolwiek
polecenie, ale slysze tylko cisze. Przeszedlem juz prolog i jestem po kilku rozmowach z Imoen,
ale nie uslyszalem od niej ani slowa. Co robic? Zaznaczam, ze zainstalowalem wszystko wg wskazowek
ze strony tworcow TuTu - najpierw samo TuTu, potem Fixpack.

Bez pomysłu. TuTu miałem zainstalowane tylko przez chwilę i w zasadzie nie grałem z tym modem, więc nie mogę za wiele powiedzieć.


patryk1605 -> tak, to sen sam Jon(ek) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 12:56, Mumin napisał:

Nie, tutaj nie powinno być żadnych problemów, bo TuTu wykorzystuje całą mechanikę BG2, w tym
klasy (i podklasy) postaci.

Dziekuje.

Dnia 31.07.2007 o 12:56, Mumin napisał:

Bez pomysłu. TuTu miałem zainstalowane tylko przez chwilę i w zasadzie nie grałem z tym modem,
więc nie mogę za wiele powiedzieć.

Mam odkrycie. Otoz glos Imoen pojawia sie i znika w zaleznosci od ustawien trybu EAX. (Trzeba go wylaczyc, by sie pojawil.) Poza tym, dla glownej postaci glos "default" jest pusty, trzeba wybrac np. male001. (A przy tworzeniu postaci bylo inaczej.) Jeszcze np. opisy broni sa po angielsku, co mi nie przeszkadza, ale niespojnie wyglada.

Mam nadzieje, ze ten pakiet TuTu nie ma jakichs bugow uniemozliwiajacych ukonczenie gry, bo naprawde chcialbym pograc na enginie BG2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 13:06, Elwro napisał:

Mam odkrycie. Otoz glos Imoen pojawia sie i znika w zaleznosci od ustawien trybu EAX. (Trzeba
go wylaczyc, by sie pojawil.) Poza tym, dla glownej postaci glos "default" jest pusty, trzeba
wybrac np. male001. (A przy tworzeniu postaci bylo inaczej.) Jeszcze np. opisy broni sa po
angielsku, co mi nie przeszkadza, ale niespojnie wyglada.

Hm, z EAX to ja w ogóle miałem przeboje (w czystym BG), bo jak wszedłem np. do kanałów, to w głośnikach rozlegało się dziwne, hm... buczenie? Strasznie irytujące. Wtedy wyłączałem EAX, co sprawiało, że głosy brzmiały trochę sztucznie, tak jakby "płasko", ale przynajmniej nie było żadnych denerwujących odgłosów.
A z tego, co wiem, to TuTu samo w sobie trochę "dodatkowych" błędów ;)

Dnia 31.07.2007 o 13:06, Elwro napisał:

Mam nadzieje, ze ten pakiet TuTu nie ma jakichs bugow uniemozliwiajacych ukonczenie gry, bo
naprawde chcialbym pograc na enginie BG2...

Jeśli koniecznie chcesz grać na enginie BG2, to chyba Baldur''s Gate Trilogy byłoby lepszym rozwiązaniem. W ten też nie grałem, bo ja akurat lubię interfejs jedynki, ale czytałem o nim dużo dobrego - jest polecany jako bardzo dobra alternatywa dla TuTu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś źle chodził EAX, to moze miał uszkodzone sterowniki. BG z EAXem powinien śmigać orgazmicznie. Można też wejść do panelu ustawieć creative playcenter i zmniejszyć nasilenie niektórych efektów w celu wyeliminowania niestabilności, które mogą sie pjawić na gorszych wzmacniaczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko... Mój mag, Edwin ma już 2 lvl, przede mną ciężka bitwa, potrzebuje dobrych czarów, zapisałem pare ze zwojów (2 lvl''owych), ale nie mam żadnego pola na zapamiętanie 2lvlowego zaklęcia... Czy to przez niski poziom? I od którego levelu będe miał wolne pola w wyższych levelach magii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 17:42, Badyl13 napisał:

Mam pytanko... Mój mag, Edwin ma już 2 lvl, przede mną ciężka bitwa, potrzebuje dobrych czarów,
zapisałem pare ze zwojów (2 lvl''owych), ale nie mam żadnego pola na zapamiętanie 2lvlowego
zaklęcia... Czy to przez niski poziom? I od którego levelu będe miał wolne pola w wyższych
levelach magii?

Mag zdobywa poziom czarów co drugi level , czyli drygi poziom na 3 , trzeci na 5 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mag osiąga 3 poziom doświadczenia może rzucać czary 2 poziomu.
Kiedy osiąga 5 morz rzucać czary 3 poziomu (te z pewnością Ci się spodobają)
Na 7 poziomie uzyskuje dostęp do czarów 4 poziomu.
Na 9 do czarów 5 poziomu.
W Instrukcji dołączonej do gry są tabelki w których to wszystko jest pokazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 12:56, Mumin napisał:

patryk1605 -> tak, to sen sam Jon(ek) ;)


Nieprawda :))) Ona mówi o Jonie Icarusie, a nie o Jonie Irenicusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2007 o 21:41, Yorguś napisał:

Nieprawda :))) Ona mówi o Jonie Icarusie, a nie o Jonie Irenicusie :)


Nie czepiaj się szczegółów, bo to moja działka ;P
Doskonale wiesz, że chodzi o tego samego gościa, tylko mu się później imię zmieniło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 18:56, Mumin napisał:

Nie czepiaj się szczegółów, bo to moja działka ;P


Moja wina że na widok czegoś takiego aż świerzbią mnie palce żeby coś odpisać? ;)

Dnia 01.08.2007 o 18:56, Mumin napisał:

Doskonale wiesz, że chodzi o tego samego gościa, tylko mu się później imię zmieniło :P


Albo to ta cała pajęcza "królowa" wypiła za dużo "bimbru z pająka" i jej się nazwiska pomieszały, he he :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tych powiązań jedynki z dwójką (Icarus-Irenicus? podobne, ale nie jestem przekonany) - w biografii Ajantisa stoi, że szkolił go Keldorn :) To chyba jest dokładnie ten sam człowiek co w BG2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, witam fanatyków, mam pytanie, znalazłem taka fotke w sieci, jak uzyskać taki efekt (jakim modem)?? o TuTu słyszałem, ale on tylko przenosi BG1 do BG2 ''with all it''s benefits'', czyli nowe klasy itp, ale mi chodzi o całkowicie oryginalne, na starych zasadach BG1, z tym samym ''kamiennym'' interfejsem ale z wyższą rozdzielczością, jak na obrazku. Ma ktos jakiś pomysł?

20070801235143

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawy się mają jeśli chodzi o umiejętności postaci gdy importujemy ją z BG1 do BG2? Chodzi mi o to, że przy tworzeniu postaci w BG1 możemy przeznaczyć oznaczoną ilość punktów na np. ciężkie miecze na skutek czego równie dobrze machamy mieczem oburęcznym jak i półtoraręcznym podczas, gdy w BG2 kategoria ciężkie miecze rozdziela się na kilka podgrup(miecze oburęczne, długie, półtoraręczne itd.). Jak rozwiązano ten problem? Proszę o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 23:52, tymuś napisał:

hej, witam fanatyków, mam pytanie, znalazłem taka fotke w sieci, jak uzyskać taki efekt (jakim
modem)?? o TuTu słyszałem, ale on tylko przenosi BG1 do BG2 ''with all it''s benefits'', czyli
nowe klasy itp, ale mi chodzi o całkowicie oryginalne, na starych zasadach BG1, z tym samym
''kamiennym'' interfejsem ale z wyższą rozdzielczością, jak na obrazku. Ma ktos jakiś pomysł?

O, to mój screen :-) a pochodzi stąd http://hrothgar.webd.pl/wieza/?go=tutugui
Tam znajdziesz dokładny opis. Mod działa zarówno z Tutu jak i BGT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2007 o 23:55, Vlad Tepes napisał:

Jak sprawy się mają jeśli chodzi o umiejętności postaci gdy importujemy ją z BG1 do BG2? Chodzi
mi o to, że przy tworzeniu postaci w BG1 możemy przeznaczyć oznaczoną ilość punktów na np.
ciężkie miecze na skutek czego równie dobrze machamy mieczem oburęcznym jak i półtoraręcznym
podczas, gdy w BG2 kategoria ciężkie miecze rozdziela się na kilka podgrup(miecze oburęczne,
długie, półtoraręczne itd.). Jak rozwiązano ten problem? Proszę o odp.

Rozwiązano to tak, że importując postać ustawiasz na nowo punkty biegłości według zasad BG2. Następnie wybierasz głos, wygląd i imię. Pozostałe rzeczy zostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 00:02, Albatross napisał:

Rozwiązano to tak, że importując postać ustawiasz na nowo punkty biegłości według zasad BG2.
Następnie wybierasz głos, wygląd i imię. Pozostałe rzeczy zostają.


To ja mam jeszcze jedno pytanko. Gram w BG ze zdjętym limitem punktów doświadczenia. Pamiętam, że przy eksporcie postaci do BG2 doświadczenie jest "obcinane" do określonej liczby. Czy obcięte zostaną również: liczba punktów życia, liczba czarów itp. podobne bonusy, które sobie uzbieram w jedynce ponad limit? Nie wiem, czy nabijać exp, czy sobie darować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 12:54, Epiphany napisał:

To ja mam jeszcze jedno pytanko. Gram w BG ze zdjętym limitem punktów doświadczenia. Pamiętam,
że przy eksporcie postaci do BG2 doświadczenie jest "obcinane" do określonej liczby. Czy obcięte
zostaną również: liczba punktów życia, liczba czarów itp. podobne bonusy, które sobie uzbieram
w jedynce ponad limit? Nie wiem, czy nabijać exp, czy sobie darować ;)

Tu do końca nie wiem. Na pewno zdolności nie są generowane losowo tylko pozostają takie jakie się nabyło w czasie gry. A punkty życia? Wydawało mi się, że zostają, ale zrobiłem mały test. Przeniosłem kapłana na 10 poziomie, który ma 94 pkt życia. W BG2 przy imporcie za każdym razem miał 90, co przy obciętym doświadczeniu i tak jest za dużo. Myślę, że warto nabijać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 13:25, Albatross napisał:

/ciach/


Dzięki!!!
Prawdę mówiąc, w jedynkę gram ponownie tylko dlatego, by na cele dwójki zrobić sobie porządnego maga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce Ci się grać w BG1, to zawsze możesz sobie "pomóc" Shadow Keeper - to taki programik do edycji save''ów z BG2. Najpierw stworzysz sobie normalnie maga, a później sama go zmodyfikujesz tak, jakby był po grze w BG1 (dodanie exp, podwyższenie cech itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować