Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Mi jak na razie szło w miarę gładko, ale znów potrzebuje waszej pomocy.
Jestem tuż przed walką z ''D...(kurczę, zapomniałem jak on się nazywa, jakoś na D, a walka rozgrywa się pod koniec IV aktu w kopalni, powinniście wiedzieć, o jaką walkę chodzi). Gościu jest dobrym magiem, i mam ogromne trudności z nim, próbuje na berserkera, próbuje taktyką, próbuje magią i nic :/ Może jakiś mini-poradnik na tę walkę. Słyszałem coś o zwoju rozproszenie magii, ale nie ma go nawet u Thalantyra (wracalem się po jakies czary az z kopalni do niego)... Proszę o rady jak przygotować się do tej bitwy, jakich zaklęć używać itp. Będe niezwykle wdzieczny, chcem w końcu przejść część I i zabrać się za II ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jeśli masz w tej walce problemy to najpierw ostrożnie poślij do przodu swojego złodzieja i rozbrój pułapki które są umieszczone w przejściu prowadzącym do komnaty w której stoi Davaeorn, dwa Horrory Bitewne które walczą u jego boku są przywoływane właśnie przez jedną z tych pułapek (należy tu zwrócić uwagę że jeśli ją rozbroisz to będziesz miał ich z głowy jednak nie zdobędziesz za nich doświadczenia), uważaj przy tym żeby nie wysunąć swojego złodzieja za daleko do przodu i nie rozpocząć przedwcześnie (przed rozbrojeniem pułapek) walki z Davaeornem. Przed walką z samym magiem jest użyć czarów takich jak "przyspieszenie", "błogosławieństwo" i "psalm" natomiast kiedy już do starcia dojdzie każ swojemu magowi żeby rzucał na przeciwnika czar "magiczny pocisk" - zwróć uwagę że ten czar wysyła kilka odrębnych pocisków (co jest idealne do niwelowania "lustrzanych odbić") a także można go rzucić bardzo szybko co powoduje że jest użyteczny przy dekoncentrowaniu wrogiego maga w chwili kiedy próbuje on rzucić własny czar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy można coś zrobić, żeby uruchomić grę w oknie? Bo mam stary monitor crt i jak mi przestawia rozmiar to włącza się odświeżanie 60 a na takim nie da się używać kompa w ogóle. W dwójce i icewindzie jest opcja w programie konfiguracyjnym. A tu nic. Da się to jakoś zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 23:34, Karharot napisał:

Przede wszystkim jeśli masz w tej walce problemy to najpierw ostrożnie poślij do przodu swojego
złodzieja i rozbrój pułapki które są umieszczone w przejściu prowadzącym do komnaty w której
stoi Davaeorn, dwa Horrory Bitewne które walczą u jego boku są przywoływane właśnie przez jedną
z tych pułapek (należy tu zwrócić uwagę że jeśli ją rozbroisz to będziesz miał ich z głowy
jednak nie zdobędziesz za nich doświadczenia), uważaj przy tym żeby nie wysunąć swojego złodzieja
za daleko do przodu i nie rozpocząć przedwcześnie (przed rozbrojeniem pułapek) walki z Davaeornem.
Przed walką z samym magiem jest użyć czarów takich jak "przyspieszenie", "błogosławieństwo"
i "psalm" natomiast kiedy już do starcia dojdzie każ swojemu magowi żeby rzucał na przeciwnika
czar "magiczny pocisk" - zwróć uwagę że ten czar wysyła kilka odrębnych pocisków (co jest
idealne do niwelowania "lustrzanych odbić") a także można go rzucić bardzo szybko co powoduje
że jest użyteczny przy dekoncentrowaniu wrogiego maga w chwili kiedy próbuje on rzucić własny
czar.



Pułaki rozbroiłem wcześniej, więc został sam Davaeorn. Próbuje go jakoś złapać w sieć, następnie sprzedać mu z różdżki ognia, ale gość jest za szybki (te jego teleporty). Gdzieś słyszałem, że da się zniwelować te jego osłonki, tym rozproszeniem magii, ale nie wiem gdzie dostać ten zwój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 23:44, Albatross napisał:

Wciśnij podczas gry alt + enter.

Dobra. Tylko znajdę płyty. Gdzieś posiałam:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może jest dostępny u Thalantyra w Wysokim Żywopłocie, ale raczej nie warto tam po niego wracać. Całkiem możliwe że ten zwój znajduje się w bibliotece samego Davaeorna, jeśli naprawdę się zaprzesz to możesz spróbować go zdobyć w czasie walki (posłać jedną z postaci - najlepiej maga - żeby splądrował regały podczas gdy reszta drużyny odwraca uwagę zarządcy).
Jednak gwarantuję Ci że ten czar nie jest niezbędny do zabicia tego gościa - przechodziłem tą walkę kilkanaście razy, i ani razu nie użyłem rozproszenia magii (nie przepadam za tym zaklęciem bo rozprasza także negatywne efekty z przeciwnika jak również wszystkie efekty z własnych postaci któr znajdą się w jego zasięgu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 23:54, Karharot napisał:

Być może jest dostępny u Thalantyra w Wysokim Żywopłocie, ale raczej nie warto tam po niego
wracać. Całkiem możliwe że ten zwój znajduje się w bibliotece samego Davaeorna, jeśli naprawdę
się zaprzesz to możesz spróbować go zdobyć w czasie walki (posłać jedną z postaci - najlepiej
maga - żeby splądrował regały podczas gdy reszta drużyny odwraca uwagę zarządcy).
Jednak gwarantuję Ci że ten czar nie jest niezbędny do zabicia tego gościa - przechodziłem
tą walkę kilkanaście razy, i ani razu nie użyłem rozproszenia magii (nie przepadam za tym zaklęciem
bo rozprasza także negatywne efekty z przeciwnika jak również wszystkie efekty z własnych postaci
któr znajdą się w jego zasięgu).



Mam problem, gdyż nie udaje mi się znaleźć zaklęcia przyśpieszenia... nie ma go nawet Thalantyr. Gdzie będe mógł zakupic te zaklęcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.08.2007 o 23:39, Lina napisał:

W dwójce i icewindzie jest opcja w programie konfiguracyjnym. A tu nic. Da się to jakoś zrobić?


W jedynce też można zmienić częstotliwość odświeżania, tylko trzeba ręcznie dopisać jedną linijkę w pliku Baldur.ini "Display Frequency=xx" gdzie xx to liczba oznaczająca częstotliwość jaką chcesz mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pan Daveorn pokonany, dziękuję wszystkim którzy dali mi wskazówki, a szczególnie wielkie podziękowania dla
Karharot''a. Przeczytałem w poradniku, że jeśli dałem kasę dla niewolników, to potem podziękują, i dostanę +2 reputacji... tyle, że mam już 17, i te +2 sprawi, że Edwin opuści mój team :/ Nie wiem co robić, na razie nie wyszedłem z kopalni, ale na zapas pytam, w jaki sposób zmniejszyc o jakieś 5 reputację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie opusci od razu. Idz na ktorys z gornych leveli i zabij jakas niewinna postac, gdzies bodajze powinna jakas kucharka stac, reputacja spadnie i Edwin nie bedzie sapal :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 11:46, Hengest napisał:

W jedynce też można zmienić częstotliwość odświeżania, tylko trzeba ręcznie dopisać jedną linijkę
w pliku Baldur.ini "Display Frequency=xx" gdzie xx to liczba oznaczająca częstotliwość jaką
chcesz mieć.


W każdej części to można zrobić? Bo ja jak ta głupia uruchamiam gry w oknach, żeby nic poprzestawiać nie mógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2007 o 13:25, Lina napisał:

W każdej części to można zrobić? Bo ja jak ta głupia uruchamiam gry w oknach, żeby nic poprzestawiać
nie mógł...

Można to zrobić we wszystkich grach na Infinity Engine czyli w baldursach, icewindach i w Tormencie. Trzeba po prostu w linijce Display Frequency wpisać odpowiednią wartość. W BG2 i icewindach ta linijka już tam jest, musisz tylko zmienić liczbę, w BG1 i w Tormencie chyba trzeba ją było samemu dopisać - ale już dawno nie instalowałem żadnej z tych gier, więc dla pewności zanim ją dopiszesz najpierw sprawdź czy na pewno jej nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 20:54, www123 napisał:

Nie bijcie, ale jak zrobić żeby w grze działały kody ? chodzi mi o baldurs 1 - próbowałem dopisywać
do pliku ini odpowiednie linijki, ale konsola się nie pojawiała...

W sekcji [Game Options] dopisz linijkę Cheats=1
Potem w grze naciskasz Ctrl+Tab i już masz konsolę. Nie będziemy bić pod warunkiem, że będziesz jej używał rozważnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 18:29, Hengest napisał:

Można to zrobić we wszystkich grach na Infinity Engine czyli w baldursach, icewindach i w Tormencie.
Trzeba po prostu w linijce Display Frequency wpisać odpowiednią wartość. W BG2 i icewindach
ta linijka już tam jest, musisz tylko zmienić liczbę, w BG1 i w Tormencie chyba trzeba ją było
samemu dopisać - ale już dawno nie instalowałem żadnej z tych gier, więc dla pewności zanim
ją dopiszesz najpierw sprawdź czy na pewno jej nie ma.


Aha, ok:) Poprzednio grałam na drugim kompie z LCD, tam to jest bez znaczenia, ale jak siadłam do Icewinda na tym, to myślałam, że rozsadzi mi czaszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 18:57, Mumin napisał:

W sekcji [Game Options] dopisz linijkę Cheats=1
Potem w grze naciskasz Ctrl+Tab i już masz konsolę. Nie będziemy bić pod warunkiem, że będziesz
jej używał rozważnie :P


Ja w BG 1 użyłam tego żeby dodać sobie strzał czy pocisków, bo mi się skończyły u gnolli, a tam bez tego ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 12:09, Badyl13 napisał:

Dobra, pan Daveorn pokonany, dziękuję wszystkim którzy dali mi wskazówki, a szczególnie wielkie
podziękowania dla
Karharot''a. Przeczytałem w poradniku, że jeśli dałem kasę dla niewolników, to potem
podziękują, i dostanę +2 reputacji... tyle, że mam już 17, i te +2 sprawi, że Edwin opuści
mój team :/ Nie wiem co robić, na razie nie wyszedłem z kopalni, ale na zapas pytam, w jaki
sposób zmniejszyc o jakieś 5 reputację?


Ja Edwina nie wziąłem tylko Dynaheir i mam 20 reputacji.. :D 3 rozdział :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować