Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2007 o 17:57, el-coyote napisał:

Płaszcz zauroczenia nie ma limitu i wydaje mi się, że jest jedną z potężniejszych i przegiętych
przedmiotów w grze. 3/4 walk w całej grze staje się łatwa, bo zawsze ktoś się znajdzie do zauroczenia
:).

Płaszcz Algernona (bo tak się nazywa) ma chyba ograniczenie, ale nie ładunków w ogóle, tylko na dzień. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba można go użyć raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 18:17, Mumin napisał:

Płaszcz Algernona (bo tak się nazywa) ma chyba ograniczenie, ale nie ładunków w ogóle, tylko
na dzień. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba można go użyć raz dziennie.

Ja tam używałem go nawet kilka razy dziennie. Może to w jakieś spatchowanej wersji, ale wiesz mi, że ten płaszczyk nie miał ograniczeń ani ładunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo chciałbym przejśc BG Yeslickiem, tylko żę nie mogę za pomocą edytora dodać mu Rozproszenia Magii. Czy ktoś zna na to jakiś sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 20:49, Algorus napisał:

Mam problem, bo chciałbym przejśc BG Yeslickiem, tylko żę nie mogę za pomocą edytora dodać
mu Rozproszenia Magii. Czy ktoś zna na to jakiś sposób?


Chwila... to był kapłan/iluzjonista? Może oni nie mogą rzucać rozproszenia. W końcu są jakieś zabronione szkoły dla iluzjonistów. A edytor... nieładnie, nieładnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:25, Lina napisał:

Chwila... to był kapłan/iluzjonista? Może oni nie mogą rzucać rozproszenia. W końcu są jakieś
zabronione szkoły dla iluzjonistów. A edytor... nieładnie, nieładnie...

Chyba Yeslick ma rozproszenie jako zdolność specjalną, a nie chodzi o zaklęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:25, Lina napisał:

Chwila... to był kapłan/iluzjonista? Może oni nie mogą rzucać rozproszenia. W końcu są jakieś
zabronione szkoły dla iluzjonistów. A edytor... nieładnie, nieładnie...

Nie, Yeslick to wojownik/kapłan, którego znajdujesz w kopalni w Kniei Otulisko. Powinien mieć normalnie dostęp do rozproszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:32, Vel Grozny napisał:

przepraszam za dubla, ale w dodatku Yeslick to wojownik/kapłan, wieloklasowym iluzjonistą mogą
zostać tylko gnomy.


A to sorry, musiałam pomylić postacie.XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jaki jest limit poziomu w BG1, i kiedy mozna dostać punkty do powiększenia głownych cech, a po drugie: gdzie jest kolon, co robi zbroje z ankhega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rozproszenie Magii" to zdolność specjalna npca Yeslick, a ja stworzyłem Yeslicka jako głównego i jedyna różnica to ta że jak mu dodaje "Rozproszenie" za pomocą edytora to mi to zaliczają jako kolejny czar błogosławeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:52, tymuś napisał:

mam pytanie: jaki jest limit poziomu w BG1, i kiedy mozna dostać punkty do powiększenia głownych
cech, a po drugie: gdzie jest kolon, co robi zbroje z ankhega?


limit xp czystego bg to 89k a na poziomy sie to rozklada od bodajze 6 do 9 w zaleznosci od klasy... pktow do cech sie nie dostaje od tak, dlatego tak wazne jest losowanie... zbroje z ankhega bodajze wykowal kowal w nashkel... i przy okazji tam jest do zdobycia za darmo zbroja z ankhega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:52, tymuś napisał:

mam pytanie: jaki jest limit poziomu w BG1, i kiedy mozna dostać punkty do powiększenia głownych
cech, a po drugie: gdzie jest kolon, co robi zbroje z ankhega?

Po zainstalowaniu Opowieści z Wybrzeża Mieczy to jakiej 130 000 xp czyli jakiś 8 -9 lvl w zależności od klasy.
Cechy powiększasz za pomocą znalezionych grimuarów bąź woluminów. To jest 2ed D&D anie 3,5 jak w IWD2.
A kolo od rovbienia zbroi jest kowalem w Beregoście znajduje się w domku na wschodzie lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:52, tymuś napisał:

mam pytanie: jaki jest limit poziomu w BG1, i kiedy mozna dostać punkty do powiększenia głownych
cech, a po drugie: gdzie jest kolon, co robi zbroje z ankhega?

89 000 bez opowieści, 161 000 z opowieściami. W dodatku zbrojni awansują na 8 lvl, łootrzykowie na 10, kapłani na 8, druidzi na 10, a czarodzieje na 9. Bez dodatku około 1 lvl mniej.
Zbroję zrobi dla nas Taerom Grzmiący Młot w Beregoście. Potrwa to 10 dni (tydzień w Faerunie). Można też ją znaleźć chyba w Nashkel (ale trzeba wiedzieć gdzie dokładnie bo ma parę pikseli skrytka z nią :), jest parę miejsc z takimi przedmiotami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 22:58, Vel Grozny napisał:

89 000 bez opowieści, 161 000 z opowieściami. W dodatku zbrojni awansują na 8 lvl, łootrzykowie
na 10, kapłani na 8, druidzi na 10, a czarodzieje na 9. Bez dodatku około 1 lvl mniej.

Mody (przynajmniej niektóre) znoszą limit i jest do 40-tego.

Dnia 05.08.2007 o 22:58, Vel Grozny napisał:

Można też ją znaleźć chyba w Nashkel (ale trzeba wiedzieć gdzie dokładnie bo ma parę pikseli
skrytka z nią :)

To był worek na ziemniaki jak dobrze pamiętam. Na polu sobie leżał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 23:20, Lina napisał:

To był worek na ziemniaki jak dobrze pamiętam. Na polu sobie leżał.

Możliwe, ale najlepsze jaja były jak się znalazło w pniu przed pomocną dłonią pierścień czarów. Jak się kupiło taki sam we wrotach, to w efekcie mieliśmy 4x więcej czarów 1 lvlu (i nie było widać wszystkich zapamiętanych w księdze czarów :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 23:22, Vel Grozny napisał:

Możliwe, ale najlepsze jaja były jak się znalazło w pniu przed pomocną dłonią pierścień czarów.
Jak się kupiło taki sam we wrotach, to w efekcie mieliśmy 4x więcej czarów 1 lvlu (i nie było
widać wszystkich zapamiętanych w księdze czarów :))


Ano był... Tylko trzeba go było od razu zabrać bo potem znikał. Przynajmniej w polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 23:20, Lina napisał:

Mody (przynajmniej niektóre) znoszą limit i jest do 40-tego.

Na necie jak się dobrze poszuka jest taki co daje nam możiwośc osiągnięcia 50 lvlu (Ostrze i Gwiazdy w dziale download). Z tego co wiem to nawet więcej niż ma Elminster.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś byłby zainteresowany zdobyciem wszystkich takich "ukrytych" skarbów to poniżej jest chyba kompletna lista takich znalezisk:

East of Candlekeep
In a tree at location (4419, 1955) you can find a diamond

Crossroads
On a rock, at location (1004, 1115), is a ring of protection +1

Friendly Arm Inn
Located at (2553, 3757) is a ring of wizardry (provided you have the
"right" version of the game

Nashkel
farm and a field, and on the western side of the field at location (191,
2746) are a pearl and a set of ankheg plate mail

Nashkel Mines, Outside
In the northwestern corner is an old tree, and in the knot of the tree, at location (165, 178), is a wand of frost

Cloudpeak Mountains / South of Nashkel
there is a hidden stash at location (1794, 412). Inside the
stash you can find scrolls of chromatic orb and cloudkill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ta lista dziwna... chyba że jest modyfikowana przez mody, bo np. w Naskhel zamiast pancerza z ankhega ja znalazłem płaszcz Noobera (cudowny dla złodzieja, ale jednocześnie obciążony klątwą, więc zachwyt szybko pryska...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą zmianę wprowadza albo "Dark Side of the Sword Coast" albo "Opowieści z Północy Wybrzeża Mieczy". Nawiasem mówiąc zawartość pozostałych skrytek pozostaje przez te mody niezmieniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować