Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2007 o 20:47, krowkana102 napisał:

a baldur''s gate to gra stara jak zęby mojej babci

Ależ rewelację nam napisałeś. Gra może i jest stara, ale większość najnowszych gier jej do pięt niedorasta. przepraszam za offtop, ale krew się we mnie zagotowała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 20:50, zebara napisał:

Ależ rewelację nam napisałeś. Gra może i jest stara, ale większość najnowszych gier jej do
pięt niedorasta. przepraszam za offtop, ale krew się we mnie zagotowała :P


jak mozesz tak spamowac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 20:45, Karharot napisał:

Siła 18/00 (im wyrzszy modyfikator tym lepiej, modyfikator zaczyna się na 01 a kończy
na 00 (co oznacza 100 tyle że gra nie wyświetla trzech cyfr)), jeśli nie uda się wylosować
modyfikatora 00 można się zadowolić większym od 80.
Zręczność 18
Kondycja 18
Inteligencja - dla zbrojnego właściwie niepotrzebna można się zadowolić taką w okloicach 10
lub nawet niżej.
Mądrość - dla wojownika tak samo nieważna jak inteligencja, paladyn i łowca mogą zainwestować
w tę cechę jak już podniosą pierwsze trzy staty do 18.
Charyzma - najmniej istotna ze wszystkich cech, paladyn ma ją automatycznie ustawioną na co
najmniej 17, pozostałe klasy mogą ją sobie odpuścić.

Przy losowaniu cech powinieneś się postarać aby suma punktów do rozdysponowania wynosiła przynajmniej
90 lub więcej, wtedy możesz sobie pozwolić na podniesienie cech mniej istotnych dla twojej
klasy.
Oczywiście jeśli idziesz np. elfem to rozkład cech będzie nieco zmieniony (ZR 19 i KON 17).
Podobnie będzie z krasnoludem (ZR 17 KON 19).


Dzięki wielkie. Pytałem z tego względu, że w sieci podają dla zbrojnych inteligencje 10, a mądrość ponad 10 dla rzutów obronnych.
Charyzma sie zgadza. Minimum. Zawsze można Imoen dać jako dowódcę. (albo inny charyzmatyczny NPC)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna z moich postaci nie ma mniej niż 94 punkty statystyk - fakt to może zająć trochę czasu (pół godziny - godzinę) ale jest tego warte.
Wylosowanie 50 punktów też jest swego rodzaju sztuką, tyle że w drugą stronę:) Przeciętna wartość zsumowanych cech przy losowaniu to coś pomiędzy 70 a 80. Radzę Ci popróbować jeszcze trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 21:30, Ziomós napisał:

ale wes to jeszcze zkrzyżuj z szanso na 18/100 no chyba ze 3 godziny trzeb sie meczyc

To akurat zależyod szczęścia. Czasem wylosujesz od razu a czasem siedzisz, i siedzisz, i siedzisz i mógłbyś tak się zasiedzieć na śmierć. Dobra to ja idę losować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem wcześniej: można się ewentualnie zadowolić siłą 18/80+. Ponieważ w grze znajdziesz magiczny grimuar który podnosi siłę o 1 punkt (w przypadku siły 18/xx podnosi ją do 19 niezależnie od modyfikatora) to można sobie pozwolić na nieco niższy modyfikator.
Tak przy okazji - zdarzało mi się losować cechy po 3 godziny, ponieważ w BG podniesienie ich w czasie gry jest niezwykle trudne to nigdy nie żałowałem czasu spędzonego na wykreowaniu porządnych statów.

P.S.
Użytkownik krowkana102 już dostał (w pełni zasłużonego) bana więc nie sil się na odpowiadanie mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe dobrze nie bede, przepraszm ze tak zadko odpowiadam ale ogladam ,,The Majestic" kurcze niemoge wylosowac dobrych statow. Ale gdy ty mowiles o 90 punktach to ogolnie o wszystkich czy o tych ktore mozna rozdac bo n9ie jestem pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozecie mi powiedziec (DOKLADNIE, BARDZO DOKLADNIE, niejestem zbytnio dobry w instalowaniu modow mam kompa do gier i muzyki raczej...no i do komunikacji:)) jak zainstalowac ten mod(dolaczony na plycie sagi) z barbazynca i pol-orkiem w tedy rozwiazalbym problem z sila i losowaniem 18\100 bo bym mial 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówię o wszystkich. Czyli w przypadku paladyna 17 z nich od razu idzie w charyzmę.
Mi najlepiej się losuje w następujący sposób: losuję, patrzę na staty i sumuję wszystkie końcówki (czyli 7 w przypadku 17, 5 w przypadku 15 itd.) jeśli wynik tego sumowania jest równy/wyższy 34 to tworzę postać, jeśli nie losuję dalej. Jeśli któraś z cech jest niższa od 10 automatycznie losuję ponownie nie bawiąc się w liczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w grze. Wszystkie wypowiedzi są odtwarzane od połowy np Firebad Elvenhair wypowiada tylko "... przyzwoitych ludzi." ze swojej kwestii "Niełatwo dziś o przyzwoitych ludzi".
Czy ktoś się z czymś takim zetknął, jeśli tak to jak sobie z tym problemem poradził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę tu zgaduję ale spróbuj włączyć/wyłączyć opcję EAX w opcjach dźwięku. Pamiętam że jak kiedyś grałem to jeśli ta funkcja była włączona miałem problemy z poprawnym odtwarzaniem dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2007 o 23:08, Karharot napisał:

Trochę tu zgaduję ale spróbuj włączyć/wyłączyć opcję EAX w opcjach dźwięku. Pamiętam że jak
kiedyś grałem to jeśli ta funkcja była włączona miałem problemy z poprawnym odtwarzaniem dźwięku.


Dzięki za pomoc. Pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie pytanie ktora ze zbruj jest lepsza (bo sa w sklepie w candeelkip) kolczuga? ma wieksze kp a jest tnsza, czy paskowa mam niejsze kp jest drozsza mm wielki dylemat zeby niepalnac takiej gupoty jak w paladynie 3 zrecznosci:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już było powiedziane wcześniej: im niższa klasa pancerza tym lepiej. To oznacza że zbroja paskowa jest lepsza od kolczugi. Ta sama zasada dotyczy wszystkich pancerzy, jest tu tylko jeden siejący drobne zamieszanie wyjątek - czasami znajdziesz magiczne pancerze (np. zbroję płytową +1) lub inne przedmioty (pierścienie, płaszcze, amulety które mają w statystykach napisane "KP +1") w takim wypadku to "+1" oznacza w rzeczywistości "-1".
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości względem takich pancerzy i przedmiotów po prostu je załóż i sprawdź jak wpływają na twoją KP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawdzasz jakość zbroi to im niższą KP ona posiada tym lepiej.
W przypadku magicznych przedmiotów określenie "KP +1" należy rozumieć jako "bonus 1 punktu do KP", efektem założenia takiego przedmiotu jest obniżenie KP a więc polepszenie jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować