Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 23.08.2007 o 10:51, Kamil5 napisał:

JAk to jest że gram w druzynie z moim kuzynem (ja nekromanta on barbażyńca)
I to tylko on może nosić części zbroi jakie znajdujemy po drodze a ja wciąż paraduje w łachach
które dostałem na początku gry? Przez to często jetem narażony na śmierć a wraz ze mną giną
moi podopieczni! (Trupy)

Okażcie wsparcie!!!

Mag nie może nosić zadnych zbroi, ale od czego są takie czry jak: zbroja, tarcza, lustrzane odbicia, kamienna skóra itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Jeżeli chodzi o BG to jest początkujący...
Czy w "jedynce" można podświetlać przedmioty tak jak np. w IWD2?
Jeżeli tak to którym klawiszem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 14:24, werbenis napisał:

Zaczęłam grac, ale gram, gram a wszyscy na 1 poziomie, strasznie pusto i mało doświadczenia
się dostaje.Ja też mam za mało doświadczenia


No cóż, BG jest oparty na przestarzałym systemie gry AD&D. Nowsze gry takie jak: IWD2 czy NWN2 są oparte na nowszych systemach (odpowiednio) D&D 3 oraz D&D 3,5.

P.S. w AD&D potrzeba 2000 PD aby awansować na 2 poziom, natomiast w D&D wystarczy 1000 PD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 14:24, werbenis napisał:

Zaczęłam grac, ale gram, gram a wszyscy na 1 poziomie, strasznie pusto i mało doświadczenia
się dostaje.Ja też mam za mało doświadczenia

Hyhy, tak to wygląda jak się gra za pierwszym razem. Z czasem zaczniesz grać pamięciowo. Każda kolejna Twoja drużyna będzie rozwijała się coraz szybciej i będzie coraz szybciej zbijała fortunę zyskując coraz szybciej te lepsze itemy. Ja jak teraz grywam w BG 1 to wszyscy woje schodząc do kopalni Nashkel mają już płytówki :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 14:54, hans olo napisał:

> się dostaje.Ja też mam za mało doświadczenia
Hyhy, tak to wygląda jak się gra za pierwszym razem. Z czasem zaczniesz grać pamięciowo. Każda
kolejna Twoja drużyna będzie rozwijała się coraz szybciej i będzie coraz szybciej zbijała fortunę
zyskując coraz szybciej te lepsze itemy. Ja jak teraz grywam w BG 1 to wszyscy woje schodząc
do kopalni Nashkel mają już płytówki :D.


hehe ja teraz gram bgt i jedynymi dobrymi przedmiotami ktore mialem przy wchodzeniu do nashkel to byla varscona i plytowka z ankhega:D:D ale potem juz bylo z gorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem juz przed świątynią, czyli przed końcową walką z Saverokiem...
Mam prośbe, wiem, że sposoby były podawane, ale proszę o dokładne objaśnienie sposobu na przeniesieni itemków z części I do części II (czyli w której części trzeba wykonać trick aby przeniesc, dokladne wyjasnienie kiedy i jak)
Będe naprawdę wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 16:01, Badyl13 napisał:


Nie wiem czy na końcu jedynki ci nie odbiera itemków, jeśli nie to w dwójce przed początkowym filmikiem (jak jest czarne tło) wciskasz spację (pauza) i wywalasz itemki na ziemię. Odpauzowujesz, oglądasz filmik i przedmioty leżą na ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy I część kończy się tak po prostu śmiercią Saveroka? Grałem kiedyś w demo II częśći, i tam niejaki Irencjusz porwał mój team... tyle, że nie było tam nic o tym w jaki sposób itp... czy pominąłem jakiś filmik w I części, czy może w demie II nie było tego filmiku-wstępu, a w pełne jest? (Sorry, trochę chaotycznie, mam nadzieję, że kapniecie o co loto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 16:30, Badyl13 napisał:

Mam pytanie, czy I część kończy się tak po prostu śmiercią Saveroka? Grałem kiedyś w demo II
częśći, i tam niejaki Irencjusz porwał mój team... tyle, że nie było tam nic o tym w jaki sposób
itp... czy pominąłem jakiś filmik w I części, czy może w demie II nie było tego filmiku-wstępu,
a w pełne jest?

Nie - nie ma żadnego filmiku (w żadnej z części), który wyjaśnia w jaki sposób Twoja drużyna została porwana przez
Irenicusa...
A czy grałeś w dodatek, do BG I - Opowieści z Wybrzeża Mieczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kolejny post, ale mam pytanie... mój bohater nie miał przy sobie zbyt wielu rzeczy które chciałbym przenieść (używali ich inni)... nie mogłem ich wziąć przed walką, bo reszta teamu nie miałaby czym walczyć, tak więc czy nie można zatrzymać gry po pokonaniu Savka? Jeśli nie to cóż, będe musiał się zadowolić takimi rzeczami, jakie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 16:32, balduran2 napisał:

> Mam pytanie, czy I część kończy się tak po prostu śmiercią Saveroka? Grałem kiedyś w demo
II
> częśći, i tam niejaki Irencjusz porwał mój team... tyle, że nie było tam nic o tym w jaki
sposób
> itp... czy pominąłem jakiś filmik w I części, czy może w demie II nie było tego filmiku-wstępu,

> a w pełne jest?
Nie - nie ma żadnego filmiku (w żadnej z części), który wyjaśnia w jaki sposób Twoja drużyna
została porwana przez
Irenicusa...
A czy grałeś w dodatek, do BG I - Opowieści z Wybrzeża Mieczy?


Tak, ale odpuściłem sobie wieżę Durlaga (nie lubię krętych labiryntów z pułapkami), resztę misji wykonałem (mam wydanie z Sagi, z zaimpletowanym dodatkiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 16:32, balduran2 napisał:

Nie - nie ma żadnego filmiku (w żadnej z części), który wyjaśnia w jaki sposób Twoja drużyna
została porwana przez
Irenicusa...

Nieprawda w intrze 2 części wspomina się o zakapturzonych postaciach, które najpewniej wynajęte zostały przez Jona, zaskakując cię podczas odpoczynku i dostarczając Irenicusowi. Tak wnioskować należy z filmu początkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żebyście mi doradzili gram w BG (nie BGT) samym wojownikiem krasnoludem. Napiszcie mi jakie przedmioty warto mieć poza bronią bo to akurat mam rozplanowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować