Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 02.08.2007 o 14:24, GanD napisał:

Jak nie chce Ci się grać w BG1, to zawsze możesz sobie "pomóc" Shadow Keeper /ciach/


Ale to przecież byłby cheat!!! ;)
Wolę już sama podciągnąć postać. Zresztą, całkiem daleko dojechałam - właśnie zwiedzam Wrota Baldura.
Tylko problem mam, bo wróciłam do gry po kilkumiesięcznej przerwie i nie pamiętam, gdzie zostawiłam pantalony :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:42, Epiphany napisał:

Ale to przecież byłby cheat!!! ;)


E tam :P To tylko sprytna forma zaoszczędzenia czasu, zaraz tam cheat. Wolę to niż spędzić pół dnia na instalacji BGT, a gry w 640x480 moje oczy już znieść nie mogą, choć kiedyś w ogóle mi to nie przeszkadzało ;) A skoro o kodach mowa... pantalony (złote, srebrne, czy brązowe) też możesz sobie w BG2 wyczarować za ich pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 14:50, GanD napisał:

A skoro o kodach mowa... pantalony (złote, srebrne, czy brązowe) też możesz sobie w BG2 wyczarować za ich
pomocą.


Cóż... Tego rodzaju cheat sobie wybaczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się przeszło te parę razy bez kodów i modów, to czemu nie :) Ja sam znam już tą grę na tyle dobrze, że kompletnie mi się przejadło noszenie tysiąca guzik wartych przedmiotów (tylko po to aby je potem sprzedać i cosik zarobić), wracania do osad po amunicję czy mikstury, czy też przechodzenia BG1 tylko po to aby zrobić w niej postać do BG2, to też używam trochę oszustw robiąc z siebie milionera i czarodzieja w jednym (zdolnego wyczarować z niczego miksturkę lub amunicję :D), a postać do BG2 tworzę w edytorze z uwzględnieniem tomów (tak to się nazywało?) dodających staty, które można było zdobyć w BG1 :) Przynajmniej można się wtedy skupić na tym co najlepsze - czyli fabuła, klimat i dialogi, czyli sam miód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 16:22, Battlesuit napisał:

/ciach/

A jakie statystyki dodawały tomy? Bo już nie pamiętam, a teraz sobie odświeżam Baldurka :D

Chyba każda 1 punkt do statystyk. Wie ktos , gdzie mozna w grze spotkać zwoje kuli ognia i przyspieszenia oprócz Wrót Baldura ? Na razie nie mam tam dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 16:22, Battlesuit napisał:

A jakie statystyki dodawały tomy? Bo już nie pamiętam, a teraz sobie odświeżam Baldurka :D


Nie pamiętam dokładnie, miałem je spisane w poradniku do BG1, na liście itemów :) Poradnik miałem wraz z grą na płycie, ale jeśli jesteś abonentem na gry-online.pl, to możesz to tam znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 16:22, Battlesuit napisał:

A jakie statystyki dodawały tomy? Bo już nie pamiętam, a teraz sobie odświeżam Baldurka :D


UWAGA SPOILER!

Siła - podziemia Candlekeep
Zręczność - Gildia Złodziei we Wrotach Baldura
Kondycja - Jaskinia piratów
Inteligencja - Wieża Ramazitha
3x Mądrość - Wieża Durlaga, podziemia Candlekeep, Świątynia we Wrotach Baldura
Charyzma - Jaskinia w Twierdzy Gnolli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w Wysokim Żywopłocie? Akurat gry zainstalowanej nie mam, ale pamietam, że jak szukałem zaklęcia na początku to zawsze leciałem do Thalantyra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zrobiłem wyjątek i sprawdziłem (choć i tak jestem leniem :P):

Woluminy w BG1:

- Charyzma +1
- Kondycja +1
- Zręczność +1
- Inteligencja +1
- Mądrość +1 x2 (drugi można było odzyskać kradnąc go, bądź zabijając Jalanthę Mistmyr w Domu Królowej Wód, po oddaniu jej woluminu dla otrzymania lekarstwa na truciznę)
- Siła +1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 19:51, Albatross napisał:

Jak chcesz mieć oryginalne klasy i zasady z BG1 to... pozostaje granie w BG1 ;-))) Innej opcji
nie ma.


to jeszcze jedno pytanko: na twojej stronie sa screeny z interfejsu w wersji 1.7 (w tle sarevok), a na stronce z tutu znalazłem screeny, gdzie menu główne BG1 pozostało niezmienione (hajs, skarby w tle). powinienem szukac wersji 1.5, czy da się to jakoś ustawić? (żeby było stare ladne menu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 19:58, tymuś napisał:

> Jak chcesz mieć oryginalne klasy i zasady z BG1 to... pozostaje granie w BG1 ;-))) Innej
opcji
> nie ma.

to jeszcze jedno pytanko: na twojej stronie sa screeny z interfejsu w wersji 1.7 (w tle sarevok),
a na stronce z tutu znalazłem screeny, gdzie menu główne BG1 pozostało niezmienione (hajs,
skarby w tle). powinienem szukac wersji 1.5, czy da się to jakoś ustawić? (żeby było stare
ladne menu:)


aha, zainstalowalem tutu, dziala, ale mam krzaki zamians ogonków. czy poprawkę czcionki zainstalować przed, czy po instalacji interfejsu BG1?? narazie mam czyste tutu+fixpack

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, mam interfejs ze starego baldura, czcionki działają ok, sorry że tak truję ale jeszcze parę pytań: jest jakiś konwerter sejwów?? bo nie czyta mi sejwów z jedynki, a nie chce mi sie zaczynać gry od nowa. no i jak wywalic intro z SoA i zastąpic creditsy oryginalnymi?? tzn ktore pliki trzeba zamienić? bo muzyka to wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 20:45, tymuś napisał:

ok, mam interfejs ze starego baldura, czcionki działają ok, sorry że tak truję ale jeszcze
parę pytań: jest jakiś konwerter sejwów?? bo nie czyta mi sejwów z jedynki, a nie chce mi sie
zaczynać gry od nowa.


O ile wiem, to mody w ogóle nie są kompatybilne z save''ami z normalnych wersji gier (bez modów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie bijcie, ale jak zrobić żeby w grze działały kody ? chodzi mi o baldurs 1 - próbowałem dopisywać do pliku ini odpowiednie linijki, ale konsola się nie pojawiała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2007 o 20:50, Sth`Devilish napisał:

> ok, mam interfejs ze starego baldura, czcionki działają ok, sorry że tak truję ale jeszcze

> parę pytań: jest jakiś konwerter sejwów?? bo nie czyta mi sejwów z jedynki, a nie chce
mi sie
> zaczynać gry od nowa.

O ile wiem, to mody w ogóle nie są kompatybilne z save''ami z normalnych wersji gier (bez modów).


hmm, no to będe musiał od początku. ale zauważylem teraz, że czcionki są oka, ale tylko w interfejsie, dialogi sa skrzaczone :/ jak to naprawić?? instalowalem tylko ten fixpack do BG1GUI, a gdzie dorwę ten do tutu w ogóle??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, znalazłem działa !!! wszystko pięknie i po polsku!!!! mam teraz tylko jedno ostatnie pytanie, i juz nie męczę: wszystko to zajmuje mase miejsca na dysku, i mam pytanie, czy dałoby się wywalic z folderu BG2 wszystkie zbędne pliki z których zmodowana gra nie korzysta, oraz dołożyć oryginalne filmiki i creditsy do katalogu, żeby już wszystko było jak w oryginale. jeśli tak, to którymi katalogami mam się zainteresować?? co podmienić, a co usunąć?? mógłbym wtedy całość wypalić na dvd i mieć gotową instalkę tego mostrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować