Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2007 o 19:09, Domaku napisał:

Ja Edwina nie wziąłem tylko Dynaheir i mam 20 reputacji.. :D 3 rozdział :d


Edwin jest chyba najlepszym magiem w grze, bo potrafi spamiętać więcej zaklęć niż każdy inny. Tylko ten charakter problematyczny... Ja z magów miałam swoją postać - złodzieja iluzjonistę i Xana. Przede wszystkim dla jego tekstówXD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 11:46, Hengest napisał:

W jedynce też można zmienić częstotliwość odświeżania, tylko trzeba ręcznie dopisać jedną linijkę
w pliku Baldur.ini "Display Frequency=xx" gdzie xx to liczba oznaczająca częstotliwość jaką
chcesz mieć.


Wydaje mi się, że kiedyś tego próbowałem i u mnie nie działało. Tzn. gra (BG1) nadal uruchamiała się w 60Hz :/

Lina --> Gdyby dopisanie tej linijki do Baldur.ini nic nie dało spróbuj ściągnąć jakiś program, który globalnie (dla wszystkich gier i rozdzielczości) ustawi optymalne odświeżanie na jakie pozwala monitor. Ja sam używam ReForce''a:

http://www.tweaks.pl/sciagnij.php?id=454

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 21:51, Lina napisał:

Dalej jest 60XP


Nawet po instalacji Reforce''a, kliknięciu "Auto Populate", potem "Zastosuj" i zrestartowaniu komputera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 22:04, Mantus6 napisał:

Mam pytanie: Czy dodatek OWM wprowadza do Baldur''s Gate pojemniki w stylu torby na mikstury, torby na zwoje itp.

Niestety nie. Technicznie silnik BG na to nie pozwala. Ale w przyszłości będzie komponent TWM dodający torby i tuby do gry, które będą działać trochę w inny, niekonwencjonalny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 22:14, Albatross napisał:

> Mam pytanie: Czy dodatek OWM wprowadza do Baldur''s Gate pojemniki w stylu torby na mikstury,
torby na zwoje itp.
Niestety nie. Technicznie silnik BG na to nie pozwala. Ale w przyszłości będzie komponent TWM
dodający torby i tuby do gry, które będą działać trochę w inny, niekonwencjonalny sposób.


No dobrze by było bo czasami jest dobijające że nie można pomieścić rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 21:58, Yorguś napisał:

Nawet po instalacji Reforce''a, kliknięciu "Auto Populate", potem "Zastosuj" i zrestartowaniu
komputera?


To musi być wina monitora. Jak miałam Win98 gdzie ten monitor trzeba było zdefiniwać, to gdy dawałam domyślne odświeżanie czy optymalne to też mam 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 22:14, Albatross napisał:

Niestety nie. Technicznie silnik BG na to nie pozwala. Ale w przyszłości będzie komponent TWM
dodający torby i tuby do gry, które będą działać trochę w inny, niekonwencjonalny sposób.


Bodajże Dark Side of the Coast (czy jak się tam zwał) je dodawał. Ja miałam mod opowieści z północy, który na tym bazował i w readme pisał człowiek, że to wywalił. (więc pewnie nie działało jak trzeba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2007 o 21:13, Yorguś napisał:

Wydaje mi się, że kiedyś tego próbowałem i u mnie nie działało. Tzn. gra (BG1) nadal uruchamiała
się w 60Hz :/

Prawdopodobnie zależy to od sterowników karty graficznej - teraz u mnie też nie działa (przed chwilą sprawdziłem), a jedyna rzecz która się zmieniła w porównaniu z czasem kiedy ta metoda u mnie działała to karta graficzna i sterowniki do niej. Z tym, że teraz to już nie jest problem bo baldursy i Torment uruchamiają się z takim odświeżaniem jakie mam ustawione w Windowsie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 23:44, Hengest napisał:

Prawdopodobnie zależy to od sterowników karty graficznej - teraz u mnie też nie działa (przed
chwilą sprawdziłem), a jedyna rzecz która się zmieniła w porównaniu z czasem kiedy ta metoda
u mnie działała to karta graficzna i sterowniki do niej. Z tym, że teraz to już nie jest problem
bo baldursy i Torment uruchamiają się z takim odświeżaniem jakie mam ustawione w Windowsie
:).


O fak, to może być to. Na starym kompie z Blaze''m tego nie miałam. A teraz GeForce i wszystkie gry się sypią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2007 o 23:51, Lina napisał:

O fak, to może być to. Na starym kompie z Blaze''m tego nie miałam. A teraz GeForce i wszystkie
gry się sypią.

A jakie sterowniki masz zainstalowane? Ja mam teraz Forceware 94.24 i jak na razie nie sprawiają żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 23:03, Lina napisał:

To musi być wina monitora. Jak miałam Win98 gdzie ten monitor trzeba było zdefiniwać, to gdy
dawałam domyślne odświeżanie czy optymalne to też mam 60.


OK, ja bym sprawdził jeszcze jedną możliwość: Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń i zobacz czy Twój monitor jest tam widoczny jako "Plug and Play" czy wyświetla się dokładnie nazwa firmy i konkretny model.

Jeśli to pierwsze to spróbuj zainstalować oryginalne sterowniki do monitora przez opcję "Aktualizuj sterownik", o ile jeszcze gdzieś te sterowniki masz albo ew. Twój monitor będzie na liście tych sterowników, które są domyślnie w Windowsie (po wybraniu "Z dysku" i wyświetleniu wszystkich sterowników). Jak już je zainstalujesz i "Plug and Play" zmieni się na właściwą nazwę modelu to spróbuj jeszcze raz sztuczki z ReForce''m - powinno pomóc :)

A jeśli to drugie to najwyraźniej faktycznie jest to wina monitora, tym bardziej, że chyba wspominałaś, iż nie jest to zbyt nowy model...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2007 o 19:10, Domaku napisał:

Poradnik z sagi BARDZO się przydaje... Brawa dla tego kto go napisał...

Owszem, przydaje się, ale mam do niego jedno zastrzeżenie: niektóre uwagi nie powinny się tam znaleźć, ze względu na to, że psują trochę klimat gry. Doświadczeni gracze i tak o większości z tych rzeczy wiedzą, a poradnik czytają głównie początkujący, którzy nie powinni sobie psuć przyjemności z odkrywania tajemnic gry na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, wziąłem zadanie znalezienia dowodów na winę Żelaznego Tronu, myślę, że te listy powinny wystarczyc, mam chyba wszystkie listy od początku gry, zagaduje postacią z wszystkimi listami i nic :/
Need help ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wedrzeć się do siedziby Żelaznego Tronu i tam zebrać dowody. Uważaj - na ostatnim piętrze czeka Cię walka, jednak przez wszystkie poprzednie można przejść nie zabijając nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2007 o 11:37, Karharot napisał:

Musisz wedrzeć się do siedziby Żelaznego Tronu i tam zebrać dowody. Uważaj - na ostatnim piętrze
czeka Cię walka, jednak przez wszystkie poprzednie można przejść nie zabijając nikogo.


Jeszcze jedno, nie ma nigdzie Scara w siedzibie ! To chyba jakiś bug... jakaś dobra człeczyna mogła by dać screena gdzie on się znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować