Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2007 o 23:39, Algorus napisał:

Z tego co wiem to nawet więcej niż ma Elminster.


Wg. podręcznika DnD do Krain ma on w sumie 31... +4 epika (nie wiem co z tym zrobić), ale podręcznik jest pod trzecią edycję:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2007 o 23:56, Lina napisał:

Wg. podręcznika DnD do Krain ma on w sumie 31... +4 epika (nie wiem co z tym zrobić), ale podręcznik
jest pod trzecią edycję:]

Wg instrukcji do Bg1 Elminster jest magiem 29 poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 00:12, Vel Grozny napisał:

Wg instrukcji do Bg1 Elminster jest magiem 29 poziomu.

Może być i tak. W końcu akcja gry toczy się przed czasem opisanym w owym podręczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 01:26, Lina napisał:

Może być i tak. W końcu akcja gry toczy się przed czasem opisanym w owym podręczniku.

To raczej o chodzi o to, że mechanika w D&D jest inna niż w AD&D - o ile się nie mylę, w AD&D nie ma np. klas epickich wogóle (ale czerpię tę wiedzę tylko z gier, więc mogę się mylić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 01:29, Vel Grozny napisał:

To raczej o chodzi o to, że mechanika w D&D jest inna niż w AD&D - o ile się nie mylę, w AD&D
nie ma np. klas epickich wogóle (ale czerpię tę wiedzę tylko z gier, więc mogę się mylić)


To też zapewne. Nie mam podręczników do drugiej edycji (poza jakimś do Planescape''s), więc nie mogę potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z Baldur''s Gate 1 mianowicie zabiłem bandytów z kniei larsa i pedevale (nie wiedziałem iż trzeba zaproponowac przyłączenie się do nich) i teraz nie mam jak trafić do obozu bandytów czy jest jakiś inny sposób na dotarcie tam czy jestem zmuszony grać od jakiegoś starego save''a ?

z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 13:14, Teneb napisał:

Witam

Mam problem z Baldur''s Gate 1 mianowicie zabiłem bandytów z kniei larsa i pedevale (nie
wiedziałem iż trzeba zaproponowac przyłączenie się do nich) i teraz nie mam jak trafić do obozu
bandytów czy jest jakiś inny sposób na dotarcie tam czy jestem zmuszony grać od jakiegoś starego
save''a ?

z góry dziękuję za pomoc

Spróbuj wyjść północnym wyjściem z Peldvale. Ja się zawsze przyłączałem, ale nie sądzę, aby to było konieczne. Może w zwłokach jest ewentualnie jakaś notatka która odkryje położenie obozu bandytów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2007 o 13:25, Teneb napisał:

niestety przy zwłokach nic nie odnalazłem , i wyjście od północnej strony również nie pomaga
:/

Nie moze nie pomagać.
A mapa jest w ekwipunku maga, który po wyjściu z Nashkel pojawia się w na górze którejśc z karczm w Beregoście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie mapa, tylko notatka w której Tranzig (czyli ten mag) jest instruowany jak ma trafić do Obozu Bandytów. Samego maga można spotkać na pierwszym piętrze Gospody Feldeposta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie Baldurka : W ile zazwyczaj przechodzicie 1 część tej gry i jaki poziom uzyskujecie? Interesuje mnie to, bo z 1 częścią mam styczność 1 raz (no, 2, widziałem u kuzyna:P) i wolałbym wiedzieć, do jakiego poziomu warto "dociągnąć", aby mieć dobrą postać w 2 i Tronie Baala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 20:46, paweldomar1 napisał:

Mam takie pytanie odnośnie Baldurka : W ile zazwyczaj przechodzicie 1 część tej gry i jaki
poziom uzyskujecie? Interesuje mnie to, bo z 1 częścią mam styczność 1 raz (no, 2, widziałem
u kuzyna:P) i wolałbym wiedzieć, do jakiego poziomu warto "dociągnąć", aby mieć dobrą postać
w 2 i Tronie Baala:)


z latwoscia dobijesz do maksymalnego wiec nie wachaj sie ani chwili expic i brac tyle questow ile mozna:D a gra trwa dosc dlugo wiec sie nie zniechecaj... zachecaj sie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co się zachęcać? Jestem już wystarczająco zachęcony - wakacje, od dawna chciałem przejść wszystkie części BG:) Biorę wszystkie questy, więc czasu na nudę to nie mam:) Na razie jestem w 1 rozdziale, więc daleka droga jeszcze przede mną - więc jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2007 o 20:46, paweldomar1 napisał:

/ciach/ jaki poziom uzyskujecie? /ciach/


Jak grałam pierwszy raz, moja główna postać na finiszu miała ok. 235.000 punktów doświadczenia [oczywiście zdjęłam limit]. Teraz gram drugi raz i mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć magiczny próg 250.000.
Aha - gram drużyną 6-osobową, bez nieoficjalnych dodatków [z samym OZWM].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo nieograniczonego expa można zdobyć w Kniei Otulisko podróżując pomiędzy lokacjami, dosyć często mają tam miejsce spotkania losowe w których nierzadko uczestniczą 2 wiverny. Jeśli się zaprzeć to można tam zdobyć dowolną ilość PD - to tylko kwestia cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 17:36, Karharot napisał:

Dużo nieograniczonego expa można zdobyć w Kniei Otulisko podróżując pomiędzy lokacjami, dosyć
często mają tam miejsce spotkania losowe w których nierzadko uczestniczą 2 wiverny. Jeśli się
zaprzeć to można tam zdobyć dowolną ilość PD - to tylko kwestia cierpliwości.

ankegów też jest chyba nieograniczona ilość, w tych podziemiach niedaleko wrót baldura (chyba na północ od gospody pod pomocną dłonią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tego pewien, jak się tam wchodzi to zawsze są w tej samej ilości w tych samych miejscach. Ale być może później się odradzają. Być może da się to sprowokować próbując spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, podczas snu prawie zawsze jakieś się pojawią na tyle blisko żeby obudzić naszą drużynę (ubijam i dalej lulu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2007 o 17:43, Karharot napisał:

Nie jestem tego pewien, jak się tam wchodzi to zawsze są w tej samej ilości w tych samych miejscach.
Ale być może później się odradzają. Być może da się to sprowokować próbując spać.


Dobra, to znowu ja, wreszcie udało mi się wygrać walkę, i jestem na początku rozdziału 6, w Candlekeep.
No więc mam pare pytanek.
Chodzi o dodatek, kiedy jego akcja się rozpocznie? Czy może trzeba gdzieś pójść?
I kolejne, jeśli moje wszystkie postacie mają level 5, to czy to nie jest za nisko na 6 rozdział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować