Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 11.08.2007 o 12:21, zebara napisał:

Jeżeli masz zamiar przejść z tą drużynką do BG2 to ja bym nie dwuklasowała Imoen. W Bg2 dobrych
złodziei brak, więc jak uwolnisz w BG2 Imoen będziesz miał czystego zLodzieja .


No właśnie taki mam zamiar i to chyba będzie najrozsądniejsze wyjście.
Chociaż zawsze można zostać przy Yoshimo ( o ile się orientuję Tortured Soul na to pozwala ).
A jeszcze jedno - czy Khalid i Dynaiher przejdą do BG2 czy zginą tak jak "normalnie" było na początku bg2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 13:13, Kris Blake napisał:

A jeszcze jedno - czy Khalid i Dynaiher przejdą do BG2 czy zginą tak jak "normalnie" było na
początku bg2?

Nie grałam z Bgt. O tym , że jak nie zdwuklasujesz Imoen to w BG2 będzie czystym złodziejem przeczytałam na forum COB. Nie mam jednak pojęcia co się dzieje z postaciami z drużyny , które nia występują w BG2/ przypuszczam , że jednak usłyszymy tylko o tym że zginęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 13:13, Kris Blake napisał:

A jeszcze jedno - czy Khalid i Dynaiher przejdą do BG2 czy zginą tak jak "normalnie" było na początku bg2?


Do BG2 zostaną przeniesieni wszyscy członkowie drużyny, którzy przeżyliby również w normalnych okolicznościach, a więc wszyscy oprócz Dynaheir i Khalida. Pozostali członkowie Twojej wesołej kompanii będą po prostu pozamykani w sąsiednich klatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie techniczne pytanie, gdy żucam woownikiem(nie wiem jak jest w innych klsach) to gdy dodam max w siłe obok ,,18" pojawia sie także druga liczba od zera do chyba stu i nie wiem co jest lepsze i co to daje czy lepiej miec durze tego drugiego czy malo mi sie udalo dojsc do 98 to dobrze czy lepiej 00 bo teez mialem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

18/00 to max. wartość, lepiej mieć tą drugą wartość na jak najwyższym poziomie, aczkolwiek w późniejszym etapie gry będziesz miał okazję znaleźć księgę, która zwiększy Siłę o 1, przez co z 18/01 czy 18/99 przeskoczy po prostu na 19. Im wyższa wartość parametru tym więcej obrażeń zadajesz, większe szanse masz na trafienie przeciwnika, więcej bagaży możesz unieść oraz masz większą szanse na otwarcie zamka w szkrzyni bądź drzwiach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 23:19, Ziomós napisał:

hehe udało mi sie miec 18/99 i nie da sie wiecej??


da sie wiecej, mistic napisal ze 18/00 to max i mial racje bo 18/00 to inaczej 18/100 czyli wiecej niz 18/99:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 01:10, Ziomós napisał:

WIEC CO LEPIEJ I CO SIE BARDZIEJ OPLACA 18/00 CZY 18/99

18/00 to najwyższa wartość cechy dla ludzi (i ogólnie dla poziomu 18).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram BGT. Czy więc muszę sam dwuklasować Imoen, żeby była w dwójce magiem? Jakie są jeszcze kruczki w tym stylu występujące w BGT o których warto wiedzieć?
Da się jakoś poprawić głosy postaci po instalce BGT? Bo strasznie cicho mam, nikt praktycznie nic nie mówi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie z innej paki: czy jesli mam dodatek do BG i zaczne grac w misje dodatkowe od poczatku to czy: bedzie cos ulepszonego w grafice i w innych zeczach, i czy moge grajac w misje dodatkowe przechodzic zwykla gre a potem jakos dojsc do obszaru na ktorym odbywa sie akcja dodatku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 07:58, Ziomós napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie z innej paki: czy jesli mam dodatek do BG i zaczne grac w misje dodatkowe
od poczatku to czy: bedzie cos ulepszonego w grafice i w innych zeczach, i czy moge grajac
w misje dodatkowe przechodzic zwykla gre a potem jakos dojsc do obszaru na ktorym odbywa sie
akcja dodatku

W grafice nic się nie zmienia. Dodatek wprowadza tylko kilka poprawek w funkcjonalności (a przynajmniej jedną) takie jak zaznaczanie niezidentyfikowanych przedmiotów na niebiesko.
Grać w dodatek można na dwa sposoby. Zaczynasz nową grę tylko w dodatku i tutaj w zasadzie nie ma czego szukać w innych miejscach oprócz ewentualnego robienia zakupów. I można ro.bić misje z dodatku przy okazji przechodzenia całej gry, co oczywiście daje najwięcej frajdy. Trzeba po prostu przejść do brody Ulgotha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2007 o 02:23, Quatre napisał:

Gram BGT. Czy więc muszę sam dwuklasować Imoen, żeby była w dwójce magiem?

Tak. Jak tego nie zrobisz to przejdzie do drugiej części jak złodziej. Jak dla mnie to nawet plus. Zawsze byłem zły, że nie jest czystym złodziejem :-)

Dnia 12.08.2007 o 02:23, Quatre napisał:

Da się jakoś poprawić głosy postaci po instalce BGT? Bo strasznie cicho mam, nikt praktycznie nic nie mówi :/

Może spróbuj wyłączyć EAX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze mi ktos podac strone z najnowszym patchem do baldurs gate''a(najlepiej obu i prosze nie wjezdzajcie mi z textami ,,google nieboli") bede bardzo wdzieczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Gram sobie w baldura jedna postacia i jakos akcja mi nie chce ruszyc do przodu. bylem w nashkel, twierdzy gnolli, na moscie firewine i w tych okolicach, a teraz jestem w takiej osacie niziołków czy krasnoludow, nie wiem. Szukalem tez tego Tazoka i nie wiem gdzie moge go znalezc. Co teraz mam robic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wróc do Beregost i poszukaj karczmy znajdującej się w największym budynku w mieście, w lewej części mapy. Na piętrze jest mag, który ujawni ci położenie obozu do którego musisz teraz iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w Baldura 1 (Trilogy). Postac która planuje to kensai/mag. Jestem obecnie na 2 poziomie Kensai, badawczo wybrałem dwuklasowosc i okazuje sie ze dwuklasowac moge tylko na zlodzieja. Co jest grane?

CECHY:
18/83
18
18
16
12
10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować