Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 29.04.2008 o 08:18, Erykknesz napisał:

A co to jest ten TRACK? Warto go miec niski czy wysoki?


TRAK0 (trak zero) jest to współczynnik trafienia klasy pancerza 0, czyli inaczej mówiąc jaką najmniejszą wartość na kości trzeba wyrzucić aby trafić przeciwnika o klasie pancerza 0. Wynika więc z tego, że im niższą wartość ma tym łatwiej trafić, a co za tym idzie zadać obrażenia. Teraz tak ten współczynnik poprawia się wraz z awansem na kolejne poziomy ale także dzięki używanym broniom które mają w opisie + ileś TRAK0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 06:05, DoomnY napisał:

Zdjęcie pudełka Baldur''s Gate, na którym widnieje portret jakiegoś maga. Czy znajdzie
się śmiałek, który zna lokalizację tegoż portretu w sieci?

To Edwin, stoi na moście w Nashkel, bardzo dobry mag tylko o złym charakterze ;-)

Edit: Sorry dopiero wstałem i nie doczytałem do końca ;-)

http://www.mocpages.com/user_brickshelf_resized/gallery/SaberScorpion/Dungeon sAndDragons/BaldursGateII/char_edwi1.jpg_THUMB.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że kiedyś sam się interesowałem tym portretem :-) Wrzuciłem skan, pytałem wszystkich wokół, no ale nikt nic nie wiedział. Tego portretu nie ma nawet w plikach gry, więc nie można go wyciągnąć. W internecie też pusto. To faktycznie musiał być jakiś pierwotny art, który ostatecznie trafił do kosza.

Trzeba by spytać byłych pracowników BioWare ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:29, Erykknesz napisał:

Czy pełna płytówka powoduje u druida trudnosci z czarowaniem jak to było w DnD 3.0 i
3.5??

W BG nie włożysz na druida żadnej płytówki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:31, sodolis napisał:

> Czy pełna płytówka powoduje u druida trudnosci z czarowaniem jak to było w DnD 3.0
i
> 3.5??
W BG nie włożysz na druida żadnej płytówki ;-)

Właśnie włożyłem, ale to była chyba zbroja półpłytowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:34, Erykknesz napisał:

> > Czy pełna płytówka powoduje u druida trudnosci z czarowaniem jak to było w
DnD 3.0
> i
> > 3.5??
> W BG nie włożysz na druida żadnej płytówki ;-)
Właśnie włożyłem, ale to była chyba zbroja półpłytowa.

Raczej nie, druid może włożyć tylko skóry albo skórzane ćwiekowane, nie włoży nawet kolczugi i nie ma czegoś takiego jak zbroja półpłytowa może chodziło Ci o paskową ale takiej też nie ubierzesz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem na Jaheirę zbroję płytową, ale ona jest wojownikiem/druidem.W związku z tym ma jakąś procentową szanse na nieudane zaklęcie, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy nie chodzi Ci przypadkiem o Jaheirę? Jeśli tak to jest ona w stanie założyć nawet najcięższe zbroje ponieważ jest wieloklasowcem a konkretnie wojownikiem/druidem.
Żadna zbroja nie ogranicza zdolności rzucania czarów kapłańskich czy druidycznych więc jeśli tylko możesz ją założyć to to zrób.
EDIT:
W tej edycji D&D nie ma czegoś takiego juak procentowa szansa na nieudanie zaklęcia ze względu na klasę zbroi. Mag wieloklasowiec który założy zbroję w ogóle nie jest w stanie czarować tak długo jak nosi pancerz. Natomiast co do kapłanów to nawet w najnowszych edycjach D&D ich magia nie jest w żaden sposób ograniczana wagą zbroi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 14:51, Karharot napisał:

Czy nie chodzi Ci przypadkiem o Jaheirę? Jeśli tak to jest ona w stanie założyć nawet
najcięższe zbroje ponieważ jest wieloklasowcem a konkretnie wojownikiem/druidem.
Żadna zbroja nie ogranicza zdolności rzucania czarów kapłańskich czy druidycznych więc
jeśli tylko możesz ją założyć to to zrób.


KK, dzięki ;)Z biegiem czasu dostrzegam, że w sumie DnD z NWNów jest mocno zmienionie względem poprzedniej wersji.

Edit:

Hm...a ja myślałem, że dru noszący zbroję ma jaką tam wyrażoną w procentacg szansę na nieudane zaklęcie.No ale dawno w NWN nie grałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta procentowa szansa na nieudanie zaklęcia jest opisywana jako "arcane spell failure" i dotyczy tylko i wyłącznie zaklęć używanych przez czarodziejów i czarowników oraz w mniejszym stopniu czarowników i bardów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące katakumb w 6 rozdziale.Doszedłem już do tej sali ze szkieletami i po dojściu na jej koniec spotkałem grupę kilku osób(między innymi Goriona).Po krótkiej rozmowie okazują się sobowtórniakami.Mam więc pytanie lepiej jest walczyć z nimi od razu ,czy dać się podprowadzić w głąb korytarza.A może istnieję jakiś sposób żeby wcale nie trzeba było z nimi walczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, ale plz nie spojlerujcie.

Czy w 1 knei otulisko jest płaszcz Gurka?(bo jeśli tak to muszę się wrócic).Ne pytam konkretnie gdzie, ani w której knei, bo tych jest kilka.odpowiedzcie tylko, czy jest w pierwszej, jeśli pamiętacie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 18:54, raven91 napisał:

Mam więc pytanie lepiej jest walczyć z nimi od razu ,czy dać się podprowadzić w głąb korytarza.

Jak sam zauważyłeś to pułapka, dlatego lepiej od razu z nimi walczyć, niż jak mają dodatkową obstawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować