Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2008 o 14:38, argoth napisał:

Ja starałem się jak najwięcej zwiedzać. :-) Ponieważ jednak co jakiś czas towarzysze
marudzą, jak się długo nie robi głównych zadań lub zadań z nimi związanych np. uwolnienie
Dynaheir, trzeba też nimi się zająć.


Liczą się tylko zadania związane z danymi NPC, główna fabuła jako taka ich nie interesuje. W niektórych wypadkach jednak (np. Khalid i Jaheira) zadanie z nimi powiązane jest fragmentem questa głównego i trzeba go wykonać do pewnego momentu (tą dwójkę akurat interesują kłopoty w Nashkel), potem można go sobie odpuścić na tak długo jak się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2008 o 14:56, Karharot napisał:

Liczą się tylko zadania związane z danymi NPC, główna fabuła jako taka ich nie interesuje.
W niektórych wypadkach jednak (np. Khalid i Jaheira) zadanie z nimi powiązane jest fragmentem
questa głównego i trzeba go wykonać do pewnego momentu (tą dwójkę akurat interesują kłopoty
w Nashkel), potem można go sobie odpuścić na tak długo jak się chce.


OK masz w pełni racje. Zaliczyłem Jaheire i Khalida do npc-ow ktorych zawsze sie dołącza (dziwny jestem ;-)). A ponieważ ich zadanie pokrywa sie z głównym zadaniem... pojawiają się przypomnienia. ;-) Tak czy siak czasu na zwiedzanie zawsze jest sporo i nie czuje sie żadnych ograniczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 22:12, Nufiko napisał:

A ja mam takie nietypowe pytanie, jak grać w Baldura aby najbardziej się nim rozkoszować,
czy odwiedzać tylko te lokacje do których nas kieruje główny wątek, czy może zwiedzać
wszystkie obszary na około tych lokacji? Wiem pytanie jest dziwne, ale jakoś nie potrafię
ogarnąć jeszcze Baldura, Tormenta przeszedłem już kilka razy ale tam było to wszystko
takie bardziej zwarte, a w Baldurze jeszcze nie doszedłem co i jak.


Moją wypowiedzią możesz się nie sugerować bo jestem okropnym fanatykiem... :)) Ostatni raz przeszedłem BG1 (i to już chyba ostatni raz w tym życiu bo już czasu zbytnio nie mam i jeszcze kilka pokaźnych RPG''ów przede mną), z dodatkiem OzWM i modami NTOSC, TGC i paroma innymi mniejszymi których nazw już nie pamiętam. Zwiedziłem wszystkie możliwe lokacje, (słuchajcie tego) odkrywając wszystkie mapki praktycznie w 100% , no chyba, że z przyczyn technicznych się nie dało..wykonałem wszystkie questy :) a postać importowałem do BG2 gdzie nie dawno przeszła Cienie Amnu i jest właśnie w ToB''ie :).. To bardzo czasochłonne rozwiązanie, ale masz pełną satysfakcję z gry i świadomość, że niczego nie przegapiłeś :P Pozdrawiam :)

P.S. Powoli kończę moją przygodę z serią BG (no chyba, że zostanie wydany jakiś MEGA mod :] ) Niedawno wyruszyłem do Krainy Lodowego Wichru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem Sage Baldur''s Gate i mam takie pytanie.Lepiej rozpocząć grę bez dodatku,tzn.samodzielnie czy go zainstalować?I czy sprawa ma się podobnie do dwójki(normalnie takie pytanie zadał bym w wątku o drógiej części ale o co spamować:P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 14:23, Bingolo napisał:

Właśnie zamówiłem Sage Baldur''s Gate i mam takie pytanie.Lepiej rozpocząć grę bez dodatku,tzn.samodzielnie
czy go zainstalować?

Zainstaluj. Dodatek dodaje po prostu questy i dodatkowe obszary, nie gra się w niego Po ukończeniu normalnego BG.
W przypadku dwójki też lepiej od razu zainstalować dodatek, jest tak samo, dodatkowy obszar (Twierdza Strażnika) i jakieś pomniejsze modyfikacje w samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem...otoz zakupilem Sage Baldur''s Gate i w miescie Beregost nie ma 2 npc 0o. W Poradniku dolaczonym do gry na mapie miasta jest zaznaczony dom "4" w ktorym powinien byc Firebead Elvenhair, a w gospodzie pod Płonącym Czarodziejem(11) nie ma złodzieja Zhurloga...Moglby mi ktos powiedziec o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 15:10, xadras95 napisał:

Mam problem...otoz zakupilem Sage Baldur''s Gate i w miescie Beregost nie ma 2 npc 0o.
W Poradniku dolaczonym do gry na mapie miasta jest zaznaczony dom "4" w ktorym powinien
byc Firebead Elvenhair,

Ten co to mu książkę kupujemy? niewiem co prawda co to za mapa (bo mam bg1 i bg2 osobno jeszcze z nex-ta, ale powinien być w domku naprzeciwko gospody Feldposta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Mam pytanie odnoszące się do gry Baldur''s Gate I. Otóż załączam grę, i niestety kiedy ma się wczytać menu to wywala mnie do Windows i pisze, że wystąpił błąd z aplikacją.
Proszę o pomoc, z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 21:19, sig. napisał:

Jaki antywirus?

lol... problem rozwiązany -_-
Wystarczyło przy instalowaniu zrobić np. D:/Baldur''s Gate, nie można było dopisywać nic, np. D:/Gry/Baldur''s Gate, bo wtedy nie działa O_o
Kasperski Internet Security :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 16:17, ShaDoW Energy napisał:

lol... problem rozwiązany -_-
Wystarczyło przy instalowaniu zrobić np. D:/Baldur''s Gate, nie można było dopisywać
nic, np. D:/Gry/Baldur''s Gate, bo wtedy nie działa O_o
Kasperski Internet Security :)


OMG, jeszcze o takim przypadku nie słyszałem :P Masz pewnie jedną z tych nowszych edycji BG? Bo dałbym głowę, że ani premierówka, ani późniejsza edycja z ExtraGry takich problemów nie sprawiały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w BGT i nie widzę na mapce lokacji z OzWM (ani brodu anie wieży) trzeba tam jakoś specialnie wejść czy coś się pokiełbasiło i reinstal obu częśći z modami mnie czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, BGT mieszał z dodatkowymi lokacjami z modów ale Broda Ulgotha i Wieża Durlaga powinny być na mapie. Nie pamiętam już tylko czy powinny się wyświetlać od razu czy dopiero po tym jak podejdzie się do krańca sąsiadującego z nimi obszaru.
Najlepiej zapisz grę i spróbuj się przebić do Brody (mikstura niewidzialności może pomóc) - jeśli tam będzie to wszystko jest w porządku a jeśli nie to albo masz starszą (ew. nową i nieprzetestowaną) wersję BGT albo jakiś inny mod coś namieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przy moście do wrót baldura, to chyba wystarczająco blisko.... co ciekawe mam też na mapce kopalnię, chociaż do kniei otulisko jeszcze nie zawitałem (w sumie nawet nie sprawdzałem czy da się tam wejść). W sumie namieszać mógł NToSC, wyrzucał błąd przy próbach instalacji (coś z kolczugą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh,na początku trochę mnie ta gra odepchnęła ale teraz jestem niemal że uzależniony.Mam tylko jedno pytanie:
Gram bardem,jestem w trzecim rozdziale i mam dopiero drugi poziom.Mam zacząć grać od początku,wrócić do pierwszych lokacji i powypełniać trochę questów czy nie przejmować się tym?
Swoją drogą to w sumie takie powolne zdobywanie poziomów jest nawet fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zaczynać gry od początku, jedynym początkowym obszarem na który nie możesz wrócić jest Candlekeep ale tam i tak nie zdobywa się dużo doświadczenia. Zacznij zwiedzać poboczne lokacje a przekonasz się jak wiele expa można tam zdobyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej części nie musisz się przejmować tym, że gdzieś nie dotrzesz w późniejszych etapach gry. W grze jest bardzo niewiele lokacji, które możesz odwiedzić tylko raz (w tym momencie tylko kopalnia w Kniei Otulisko przychodzi mi do głowy). Możesz sobie spokojnie grać dalej i zwiedzać lokacje w dowolnej kolejności. Jedynym ograniczeniem może być tylko za niski poziom i wynikające z niego trudności w trakcie niektórych walk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2008 o 19:52, Karharot napisał:

Nie musisz zaczynać gry od początku, jedynym początkowym obszarem na który nie możesz
wrócić jest Candlekeep ale tam i tak nie zdobywa się dużo doświadczenia. Zacznij zwiedzać
poboczne lokacje a przekonasz się jak wiele expa można tam zdobyć.

Dzięki.Od kiedy zacząłem przetrząsać te poboczne lokacje to pd''ki wbijają dość szybko i mimo że nie za bardzo lubie expienie to w BG jest jakieś takie,przyjemniejsze.A poziom można wbić za byle co.400 punktów expa za jednego "Strasznego Wilka"?:P

I jeszcze dwa ostatnie pytania:
1.Czy jeśli w drużynie(kapłan,wojownik,mieszanka postaci(mag i wojownik),złodziej(walczący łukiem),bard i łowca
)w której cztery postacie mają poziom drugi a dwie(w tym ja) trzeci mogę już zabierać się za obóz bandytów(ten z aktu 3)?
2.Czy z twierdzą gnoli są związane jakieś questy?Planuje chodzić tam regularnie bo to łatwe pd''ki ale zawsze można zyskać jakąś nagrodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2008 o 12:06, Bingolo napisał:

I jeszcze dwa ostatnie pytania:
1.Czy jeśli w drużynie(kapłan,wojownik,mieszanka postaci(mag i wojownik),złodziej(walczący
łukiem),bard i łowca
)w której cztery postacie mają poziom drugi a dwie(w tym ja) trzeci mogę już zabierać
się za obóz bandytów(ten z aktu 3)?
2.Czy z twierdzą gnoli są związane jakieś questy?Planuje chodzić tam regularnie bo to
łatwe pd''ki ale zawsze można zyskać jakąś nagrodę.


1. Obóz bandytów jest raczej łatwy, jeżeli z kopalnią Nashkel poradziłeś sobie bez żadnego problemu, to w Obozie bandytów nie powinno być dużo trudniej.
2. Tak są: w Nashkel musisz znaleźć Minsca lub Edwina, otrzymasz questa, ale będziesz musiał mieć jedno wolne miejsce w drużynie, żeby któryś mógł się dołączyć. A obydwóch, szczególnie Minsca, warto jest mieć w drużynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować