Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Zostałeś otruty. Lothander to pomocnik Mareka - zabójcy Tronu którego po raz pierwszy spotykasz w północno-wschodniej części Wrót Baldura, Marek udziela Ci tam ostrzeżenia abyś przestał się mieszać w sprawy Tronu po czym znika. Quest rusza z miejsca w chwili gdy w centralnej części miasta podchodzi do Ciebie Lothander i mówi że Marek otruł całą drużynę, informuje też że on sam nie chciał brać w tym udziału ale jest pod wpływem geas przez co musi wykonywać rozkazy Mareka. Prosi Cię abyś udał się do wróżbity który przebywa w jednym z pobliskich namiotów i dowiedział się jak zdjąć geas, w zamian za zdjęcie z niego klątwy da Ci część odtrutki i powie gdzie jest Marek z drugą częścią. Na wykonanie tego zadania masz ograniczoną ilość czasu więc najlepiej jest się zabrać za nie natychmiast.
Po udzieleniu ostrzeżenia Lothander przemieszcza się pod namiot wróżbity gdzie możesz z nim pogadać jak już dowiesz się kto może zdjąć geas (tą osobą jest najwyższa kapłanka Umberlee która przebywa w świątyni w dokach) jak już załatwisz sprawę z kapłanką to Lothandera znajdziesz w gospodzie Ostrze i Gwiazdy zaś samego Mareka w tawernie Spłoniona Syrena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2008 o 12:17, Bingolo napisał:

Pytanie:Piaty rozdzial-co jakis czas pojawia sie tekst o jakiejs chorobie i cos o jakims
Lothandeze(nie pamietam dokladnie),po kilku takich komunikatach gina wszystkie moje postacie.Ja
zadnego Lothandera nie pamitam.Da sie z tego jakos wyleczyc?

P.S Sorry za chaotyczno tej wypowiedzi ale pisz z informatycznej z dosc starego kompa.


Co prawda problemu nie kojarzę, ale Google powiada, że Lothander znajduje się w "The Blade and Stars: Located in the Lower City, on Windspell Street" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem, że tak powiem, techniczny.
BGT. Gram początek, jest fajnie, chcę iść do Beregostu pierwszy raz. Klikam go na mapie, robi sie autosejw, trzask - jestem w windowsie, wiekszosc ekranu czarna - gra wisi. Jakieś rozwiązanie? ;)
Jakiś patch o ktorym, nie wiem? Wszystko instalowane z dvd z Sagą. Znaczy BG + BG2 + BGT + BGT Tweakpack. Rzecz dzieje się na viście, ale to moim zdaniem raczej nie ma znaczenia.
Uprzedzając pytanie - z sejwem wszystko ok. Wczytuje i znow jest to samo. Nawet probowalem ta naprawiarka "Beregost Crash"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś uruchamiać w trybie zgodności z Win98 lub Win XP? Vista jak najbardziej może być przyczyną, ten system to totalna katastrofa jeśli idzie o platformy do gier (szczególnie tych starszych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2008 o 17:39, Sth`Devilish napisał:

Próbowałeś uruchamiać w trybie zgodności z Win98 lub Win XP? Vista jak najbardziej może
być przyczyną, ten system to totalna katastrofa jeśli idzie o platformy do gier (szczególnie
tych starszych).


Guzik, BGT się wywala losowo w Beregoście i psuje save, nie ważne jaki masz system. Nigdy tam nie róbcie save''a po prostu, albo miejcie osobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2008 o 07:41, M1k3 napisał:

Guzik, BGT się wywala losowo w Beregoście i psuje save, nie ważne jaki masz system. Nigdy
tam nie róbcie save''a po prostu, albo miejcie osobny.

Co do save-ów to jest chyba programik który je naprawia.... zaś w samym beregoście osobiście tylko z quick-save korzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 22:09, draakhul napisał:

Poszukuję usilnie 1 części BG w pierwszym polskim wydaniu, tzn. z mapą, tekturowym pudełkiem,
itd. Kompletnej. Jeśli ktoś z Was ma, i chciałby oddać (czytaj: sprzedać) w dobre ręce,
proszę o kontakt: m.golebiowski@gazeta.pl, na gg 4975020 lub skype marmargol.



Mam taką kupioną dawno temu jeszcze ze złotej edycji. Płytki nawet nie ryśnięte użyłem ich 2 razy do instalacji i grałem z kopii play disc''a. Ale cóż są rzeczy bezcenne, a za wszystkie inne zapłacisz kartą .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ^^ chciałem sie dowiedzieć w którym dokładnie miejscu w Nashkel ukryta jest zbroja Ankhega bo dawno w tą grę nie grałem i nie pamiętam hehe z góry dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2008 o 09:55, Piciulec napisał:

Witam ^^ chciałem sie dowiedzieć w którym dokładnie miejscu w Nashkel ukryta jest zbroja
Ankhega bo dawno w tą grę nie grałem i nie pamiętam hehe z góry dzięki za pomoc


W Nashkel wciśnij Z (lub X) współrzędne to X = 187, Y = 2747.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Na gwiazdkę dostałem sagę baldur''s gate.
Zainstalowałem jedynkę i szybko utworzyłem wojownika, szczerze mówiąc to ja się w tej grze nie łapię.
Jest to pierwszy rpg który wymaga taktyki z innych gier.
Chciałbym się was poradzić bo niestety poradniki wszystkiego nie wyjaśniają.
Jak wy graliście na początku, bo mam duże trudności w tej grze i po 10h rozgrywki nadal mam wszystkie postacie na 1 lvlu.
Nawet grupa 3 koboldów jest dla mnie wyzwaniem bo są wstanie zabić mi bohatera.
Dlatego proszę was o rady dla newbiesa ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 23:38, Lolnik1 napisał:

Dlatego proszę was o rady dla newbiesa ;).

1) Pierwsza istotna sprawa to dobrze wykreowana postać. Liczba punktów do rozdzielenia na poszczególne statystyki jest losowa, dlatego rzucaj kostkami tak długo aż otrzymasz w miarę sensowną ilość punktów. Dla wojownika najważniejsze cechy to siła, zręczność i kondycja, reszta jest niepotrzebna. Tak więc pierwsze trzy cechy po 18, reszta po 10, choć w sumie w BG1 inteligencja i mądrość na poziomie 3 tak na prawdę nie zaszkodzi. Punkty biegłości pozostawiam tobie, ale zasugerowałbym ciężkie miecze i łuki. Kombinacja długi łuk/dwuręczny miecz spisuję się bardzo dobrze.
2) Podczas walk korzystaj z aktywnej pauzy. Na pierwszy front wysyłaj zbrojnych z najniższą klasą pancerza. Broń strzelecka zadaje małe obrażenia, ale doskonale spisuje się do walki z magami, ponieważ ma dobrą celność (TraK0) i wrogowie będą tracić inkantacje.
3) Grunt to dobra drużyna. Nie może zabraknąć złodzieja (szukanie i rozbrajanie pułapek) i kapłana (leczenie się przydaje). Moim zdaniem taki optymalny team to 3 zbrojnych, 1 kapłan, złodziej i mag. Niestety ten ostatni rozkręci się dopiero pod koniec gry, przez większość będzie jak piątek koło u wozu. Na początku może się wydawać trudno, ale grunt to robić napotykane questy. Kiedy drużyna dobije gdzieś tak do 3 lvl rozgrywka staję się trochę prostsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Działa wam może mod G3 Widescreen (ten pozwalający odpalać gry oparte o Infinity Engine w dowolnej rozdziałce) w Baldur''s Gate? Spróbowałem go z Planescape: Torment - instaluje się prawidłowo i jako tako działa, natomiast przy BG nie chce się zainstalować bo nierozpoznaje pliku .exe :( Mam to stare wydanie Baldur''s Gate Saga DVD w takim dużym kartonowym pudełku na 2x DVD. Jakby ktoś chciał spróbować u siebie: http://www.gibberlings3.net/widescreen/ (swoją drogą, fantastyczny mod, zawsze chciałem pograć w P:T/BG1 w wysokiej rozdziałce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saga powiadasz? tam jeden z plików exe był "skopany", i trzeba go było z któregoś podkatalogu gry do głównego skopiować poszukaj, o ile mnie pamięć nie myli chodzi o bgmain.exe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 06:13, sig. napisał:

Saga powiadasz? tam jeden z plików exe był "skopany", i trzeba go było z któregoś podkatalogu
gry do głównego skopiować poszukaj, o ile mnie pamięć nie myli chodzi o bgmain.exe

Zgadza się, konkretnie chodzi o plik bgmain2.exe, który znajduje się bodaj w katalogu z dodatkami BG2 na płycie DVD. Ale uwaga! Ostatnio robiłem próbę i widescreen i tak nie działa. Widocznie niewrzucony został pliczek z premierówki, tylko z jakiejś późniejszej edycji niestety. Dlatego przed instalacją wide należy wrzucić to: ftp://eros.gram.pl/bg2/BG1OzWM_PL_patch_BGMain2.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2008 o 23:38, Lolnik1 napisał:

Dlatego proszę was o rady dla newbiesa ;).


Co prawda Albatross powiedział już praktycznie wszystko, ja może tylko powiem jeszcze parę rzeczy. Na początku przechodź wszystkie lokacje, żeby zdobyć punkty doświadczenia, kasę i przedmioty, przyjmując wszystkie napotkane questy. Na początku gry, można chodzić z małą drużyną 2, 3, 4 osoby, żeby szybciej wbić poziom. Często zapisuj grę, jak spotkasz zbyt silnych przeciwników, to po prostu wczytasz.
PS Wg. najlepszymi postaciami w grze jakie da się do siebie przyłączyć to; Imoen, Minsc, Branwen, Edwin/Dynaheir. Pewnie nawet większości z tych bohaterów nie spotkałeś, ale jak spotkasz to chyba warto będzie ich dołączyć (przynajmniej tak mi się wydaje, bo jakimś znawcą to ja nie jestem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten patch, który mi zalinkowałeś, co on robi? Podmienia .exe na starsze (i przez to jak dobrze rozumuje, gra będzie w starej nie spatchowanej wersji?) czy tylko jest to modyfikacja tego z Sagi DVD?

EDIT: pytam, bo transfer mam taki, że będzie dobrze jak uda mi się w ogóle ściągnąć... Idzie w porywach 0.7 KB/s :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 14:38, Sth`Devilish napisał:

Ten patch, który mi zalinkowałeś, co on robi? Podmienia .exe na starsze (i przez to jak
dobrze rozumuje, gra będzie w starej nie spatchowanej wersji?)

Dokładnie tak, plik .exe ze starej edycji CD. Na płycie DVD miał ten plik być, ale pojawił się jednak inny.
A problem z transferem erosa jest znany, ale mimo obietnic nadal nic w tej kwestii nie poprawili :(

Btw Ghostdog z SHS na podstawie modu widescreen zrobił własną wersję, coś pięknego :D
http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=37221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 15:35, Albatross napisał:

Dokładnie tak, plik .exe ze starej edycji CD. Na płycie DVD miał ten plik być, ale pojawił
się jednak inny.


Ale w takim razie to jest .exe starszej wersji gry, czyli nie spatchowany czy coś? Chodzi mi o to, czy po skopiowaniu tego mogę się liczyć z tym, że gra może być nieco bardziej zabugowana?

Dnia 27.12.2008 o 15:35, Albatross napisał:

Btw Ghostdog z SHS na podstawie modu widescreen zrobił własną wersję, coś pięknego :D
http://www.shsforums.net/index.php?showtopic=37221


Super! Poprawił to co właśnie w tym modzie mi się nie podobało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 16:58, Sth`Devilish napisał:

Chodzi mi o to, czy po skopiowaniu tego mogę się liczyć z tym, że gra może być nieco bardziej zabugowana?

Nie, ponieważ pierwsza polska edycja była już wolna od błędów, i do BG1 PL żaden patch nie powstał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować