Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Po około 30 minutach rozgrywki pokazuje się błąd Tales of the sword coast .
Mam Windows xp i z tego co wiem nie powinno być problemów dla mojego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 17:08, Albatross napisał:

Nie, ponieważ pierwsza polska edycja była już wolna od błędów, i do BG1 PL żaden patch
nie powstał.


Hmm, więc po co zmieniali ten .exe w Saga DVD? Mniejsza o to, wgrałem i udało się zainstalować widescreen moda, dzięki :)

Swoją drogą, BG1 jeszcze nie wygląda w tym modzie tak jakbym chciał, fajnie by było jakby go dopracowali tak, żeby linie dialogowe były rozsunięte na całą szerokość i elementy UI były porozmieszczane normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 21:26, Lolnik1 napisał:

Po około 30 minutach rozgrywki pokazuje się błąd Tales of the sword coast .
Mam Windows xp i z tego co wiem nie powinno być problemów dla mojego systemu.

Najzwyklejszy w świecie błąd, od czasu do czasu może się zdarzyć każdemu, i nie ma się co nim przejmować. Jeśli gra pół godziny działała, to i przy kolejnych partyjkach będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak jestem kapłanem i mam już 2 poziom, więc chyba mogę nauczyć się nowych czarów ?
Podstawowe czary owszem przydają się, ale wypadało by mieć więcej przydatnych czarów.
Teraz pytanie jak mogę się nauczyć nowych czarów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czary drugiego poziomu poznasz dopiero po osiągnięciu 3 poziomu doświadczenia, następne poziomy czarów będą się odblokowywały co dwa poziomy doświadczenia. Na każdym nowym levelu zdobywasz jednak jakieś nowe sloty na czary, nawet jeśli nie na te wyższych poziomów to przynajmniej pozwalające Ci zapamiętać więcej czarów na już znanych poziomach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:59, Lolnik1 napisał:

To tak jestem kapłanem i mam już 2 poziom, więc chyba mogę nauczyć się nowych czarów
?
Podstawowe czary owszem przydają się, ale wypadało by mieć więcej przydatnych czarów.
Teraz pytanie jak mogę się nauczyć nowych czarów ?


Jako kapłan nie musisz się uczyć czarów ze scrolli. Wchodzisz po prostu w księgę kapłańską, którą masz w menu (taki zwój) i tam wybierasz poziom czarów, po czym klikasz na czary, których chcesz się nauczyć. Nowe, puste sloty na czary będą takimi pustymi kwadracikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 22:59, Lolnik1 napisał:

Teraz pytanie jak mogę się nauczyć nowych czarów ?

Jako kapłan nie możesz, tylko magowie mogą się uczyć zaklęć ze zwojów, kapłani są niestety skazani na te które mają, ale bez obawy z każdym następnym poziomem powinieneś powoli zdobywać nowe poziomy zaklęć. Baldurs 1 to jednak gra w której zaklęcia nie grają aż tak wielkiej roli, zazwyczaj środki "fizyczne" w zupełności wystarczają, naprawdę zaczniesz się bawić czarami dopiero w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2008 o 21:28, Sth`Devilish napisał:

Swoją drogą, BG1 jeszcze nie wygląda w tym modzie tak jakbym chciał, fajnie by było jakby
go dopracowali tak, żeby linie dialogowe były rozsunięte na całą szerokość i elementy
UI były porozmieszczane normalnie.

Na forum CoB Zed zaprezentował zalążek własnej nakładki na widescreen mod. Pozostaje trzymać kciuki, bo zapowiada się pięknie :-)
http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?p=50516#50516

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 01:17, Albatross napisał:

Na forum CoB Zed zaprezentował zalążek własnej nakładki na widescreen mod. Pozostaje
trzymać kciuki, bo zapowiada się pięknie :-)
http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?p=50516#50516


Ano racja, bardzo fajnie :] Wiem, że to tak trochę lamersko liczyć na innych, ale jak sam autor przyznał "to nie jest szast-prast", trzeba się na tym znać i mieć na to czas. Dlatego trzymam kciucki za te projekty, dzięki temu najstarsze gry z Infinity Engine będą nadal grywalne w przyszłości, właśnie dzięki bardzo dobrej obsłudze wyższych rozdzielczości (czego w BG1 i PST brakuje) :)

Ciekawe czy powstaje coś takiego do Fallouta 1/2? Przyznam, że tam grafika odepchnęła mnie na tyle, że nawet nie próbowałem grać, właśnie głównie przez brak wyższych rozdzielczości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 07:19, Sth`Devilish napisał:

Ciekawe czy powstaje coś takiego do Fallouta 1/2? Przyznam, że tam grafika odepchnęła
mnie na tyle, że nawet nie próbowałem grać, właśnie głównie przez brak wyższych rozdzielczości.



Wiem, ze istnieje juz cos takiego jak
Fallout 1 Resolution Patch
http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1212
Fallout 2 Resolution Patch
http://www.nma-fallout.com/forum/dload.php?action=file&file_id=1216
ale nie uzywalem tego bo w F1 gralem bez modyfikacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak wyczyściłem twierdze gnolli i uratowałem tę przyjaciółke.
Oczyściłem kopalnie Nashkel i zabiłem tamtego npcta poszedłem do burmistrze nashkel i tyle.
Teraz nie wiem co robić, bo to były ostatnie misje moje do wypełnienia i nie wiem do kogo się zgłosić i co robić teraz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:09, Lolnik1 napisał:

To tak wyczyściłem twierdze gnolli i uratowałem tę przyjaciółke.
Oczyściłem kopalnie Nashkel i zabiłem tamtego npcta poszedłem do burmistrze nashkel i
tyle.
Teraz nie wiem co robić, bo to były ostatnie misje moje do wypełnienia i nie wiem do
kogo się zgłosić i co robić teraz .

Idź do Beregostu, pogadaj z Elminsterem (sam cię zaczepi), a póxniej idź na piętro Gospody Felderposta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytaj zwoje które znajdujesz przy "tych złych" ew w ich pomieszczeniach często są tam wskazówki dotyczące dalszej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2008 o 21:16, Asthariel napisał:

Idź do Beregostu, pogadaj z Elminsterem (sam cię zaczepi), a póxniej idź na piętro Gospody
Felderposta...

o ile pamiętam to akurat Elminister kieruje nas już na następny etap głównego questa (aczkolwiek faktycznie teraz się trzeba udać do rzeczowej gospody)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 13:00, Lfdracon napisał:

Ma ktoś pomysł, jak pozbyć się tych czarnych pól? Windows XP Home Edition SP3 32bit.


Masz kartę GForce?
Jeśli tak, to pogrzeb w sterownikach - w profilu przypisanym do BG. Wyłącz tam potrójne buforowanie.
ja tak zrobiłem za radą siga i zadziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło(GeForce gtx 260). Za poradą Walgierza próbowałem też samodzielnie włączać/wyłączać rozmaite opcje w sterownikach, ale bezskutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 14:21, Lfdracon napisał:

Nie pomogło(GeForce gtx 260). Za poradą Walgierza próbowałem też samodzielnie włączać/wyłączać
rozmaite opcje w sterownikach, ale bezskutecznie.

spróbuj jeszcze wyłączyć lustrzane kopiowanie (czy jakoś tak podobnie) w opcjach gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 14:21, Lfdracon napisał:

Nie pomogło(GeForce gtx 260). Za poradą Walgierza próbowałem też samodzielnie włączać/wyłączać
rozmaite opcje w sterownikach, ale bezskutecznie.

Ja miałem ten sam problem i podobnie zmiany buforowania nic nie dały. W moim przypadku zadziałało potraktowanie mojego komputerka jako przedpotopowego rzęcha i włączenie wszystkich wspomagań w opcjach grafiki. Ewentualnie może zmiana głębi kolorów na 16 bitów. Powinno pomóc. BG Rox!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować