Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Wszelakie kopiowania wyłączyłem już wcześniej, spróbowałem wyłączyć wszystkie wspomagania i zmieniłem głębię na 16 bitów. Nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2009 o 15:45, Lfdracon napisał:

Wszelakie kopiowania wyłączyłem już wcześniej, spróbowałem wyłączyć wszystkie wspomagania
i zmieniłem głębię na 16 bitów. Nie pomogło.

Pozostaje Ci tylko obniżyć taktowania grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:27, taki jeden napisał:

siema, mam takie pytanko, gdzie moge kupic zwoj identyfikacji, doszedelm do nashkel i
mam tam odkryte pare lokacji??

spróbuj w wysokim żywopłocie, jest na zachód od bergfostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:27, taki jeden napisał:

siema, mam takie pytanko, gdzie moge kupic zwoj identyfikacji,


Poszukaj w Wysokim Żywopłocie, jeśli tam go nie ma to zwoje pierwszego poziomu dość często też pojawiają się jako loot przy zabitych przeciwnikach.

Dnia 07.01.2009 o 18:27, taki jeden napisał:

doszedelm do nashkel i mam tam odkryte pare lokacji??


Z Nashkel musisz się udać jedynie do kopalni jednak zawsze dobrze jest zwiedzić wszystkie poboczne lokacje bo można tam zdobyć doświadczenie i czasami wartościowe przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki ale w wysokim zywoplocie nie ma, ani w baregoscie, ani w tej gospodzie pomocnej dloni, ani w nashkel. I wiem gdzie mam sie udac ale przed wejscie wolalbym miec ten zwoj, ale dzieki za info :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 18:45, taki jeden napisał:

ok dzieki ale w wysokim zywoplocie nie ma, ani w baregoscie, ani w tej gospodzie pomocnej
dloni, ani w nashkel. I wiem gdzie mam sie udac ale przed wejscie wolalbym miec ten zwoj,
ale dzieki za info :D


Na jarmarku też sprawdzałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 19:04, KoLoS napisał:

> ok dzieki ale w wysokim zywoplocie nie ma, ani w baregoscie, ani w tej gospodzie
pomocnej
> dloni, ani w nashkel. I wiem gdzie mam sie udac ale przed wejscie wolalbym miec
ten zwoj,
> ale dzieki za info :D

Na jarmarku też sprawdzałeś?

tak , i nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że nie możesz znaleźć Identyfikacji w Wysokim Żywopłocie. U mnie jest, chociaż jak rozumiem grasz z modem BGT, który zapewne zmienia nieco listy przedmiotów dostępnych w sklepach i może to jest przyczyną braku wyżej wymienionego zwoju. Na twoim miejscu sprawdziłbym jeszcze raz dokładnie.

Pytałeś się też w temacie o BG2 o to, co znajduje się w skrzyni w domu na północ od Czerwonego Bukietu. Jeśli chodzi o budynek i skrzynię zaznaczone na załączonych obrazkach, to mogę powiedzieć, iż znajduje się tam jeden diament i potrzeba umiejętności otwierania zamków na poziomie 90 punktów, by ten pojemnik otworzyć.

20090107211343

20090107211355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Baldur''s Gate mimo że mnie nadal fascynuje, to zawsze przed kopalniami w Nashkel kończę grę uznając, że jest nudna... zwykle któraś z moich postaci ginie (nie lubię tego) , albo trzeba wręcz się zmusić do wykonywania questów pobocznych, aby zdobyć złoto czy coś... nie wiem, może po prostu nie potrafię w to grać? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 21:55, Kalejdoskop86 napisał:

Baldur''s Gate mimo że mnie nadal fascynuje, to zawsze przed kopalniami w Nashkel kończę
grę uznając, że jest nudna... zwykle któraś z moich postaci ginie (nie lubię tego) ,
albo trzeba wręcz się zmusić do wykonywania questów pobocznych, aby zdobyć złoto czy
coś... nie wiem, może po prostu nie potrafię w to grać? :/

Ja też kiedyś miałem taki kryzys. Zrobiłem sobie dłuższą przerwę i teraz sprawiłem sobie mega instalację. Gra się bosko. Choć cała drużyna Drizzta u boku bez żadnych ograniczeń to jednak lekkie przegięcie. Spróbuj modów. Spodoba Ci się :). A na czystym BG to do Nashkel się wchodzi w płytówkach i z pierwszymi magicznymi itemami bez większego zbaczania z trasy. Trzeba tylko dobrze zagospodarować kasę i w kopalni już nic Ci nie grozi :). Nie ma też co się bić ze wszystkimi koboldami. Ja tylko przechodzę główną trasą w kopalniach, oddaję sztylet Kyle''a, biorę pierścień Józefa, zabijam pająki capnę sobie Xana i rozwalę Mulaheya i koniec. Koboldy tylko te, któe miały pecha stanąć na drodze. I wted już nie jest tak nudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:30, hans olo napisał:

Ja też kiedyś miałem taki kryzys. Zrobiłem sobie dłuższą przerwę i teraz sprawiłem sobie
mega instalację. Gra się bosko. Choć cała drużyna Drizzta u boku bez żadnych ograniczeń
to jednak lekkie przegięcie. Spróbuj modów. Spodoba Ci się :). A na czystym BG to do
Nashkel się wchodzi w płytówkach i z pierwszymi magicznymi itemami bez większego zbaczania
z trasy. Trzeba tylko dobrze zagospodarować kasę i w kopalni już nic Ci nie grozi :).
Nie ma też co się bić ze wszystkimi koboldami. Ja tylko przechodzę główną trasą w kopalniach,
oddaję sztylet Kyle''a, biorę pierścień Józefa, zabijam pająki capnę sobie Xana i rozwalę
Mulaheya i koniec. Koboldy tylko te, któe miały pecha stanąć na drodze. I wted już nie
jest tak nudno.

Wciąż czuję ten klimat w tej grze, ale jakoś się przemóc nie umiem... jak zdobyć magiczne przedmioty albo jakąś szatę dla maga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:31, Kalejdoskop86 napisał:

jak zdobyć magiczne przedmioty


Kupić lub zdobyć na przeciwnikach bądź jako nagrodę za wykonane questy, czasami można też coś ukraść. Działa to identycznie jak w innych cRPG z tą różnicą że w BG magiczne przedmioty są dosyć rzadkie (i przez to ma się więcej frajdy jak już się taki zdobędzie).

Dnia 11.01.2009 o 22:31, Kalejdoskop86 napisał:

albo jakąś szatę dla maga?


Możesz kupić np. w Wysokim Żywopłocie (lokacja na zachód od Beregostu, są tam najlepsze (i najdroższe) szaty dla magów o neutralnym i dobrym charakterze) lub zdobyć na przeciwnikach, w tym drugim wypadku najłatwiej jest chyba zdobyć szatę na jarmarku na wschód od Nashkel - w jednym z namiotów spotkasz słabego maga który chce zabić czarodziejkę, dość łatwo jest go pokonać a wtedy możesz zabrać sobie jego szatę (choć nie oczekuj po niej zbyt wiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2009 o 22:31, Kalejdoskop86 napisał:

Wciąż czuję ten klimat w tej grze, ale jakoś się przemóc nie umiem... jak zdobyć magiczne
przedmioty albo jakąś szatę dla maga?

Na południe od PD masz ogra posiadającego dwa magiczne pasy (jeden przeklęty), potem jak w Beregoście wejdziesz do kowala w środku nocy, możesz otworzyć skrzynie i zabrać półtoraka+1 (ważne by kowala nie było w sklepie, dlatego w nocy). Też w Beregoście masz walkę z Silke, która obdarzy Cię kijem +1, w Nashkel na polu rolnika jest skrytka ze zbroją z ankhega (później niezbyt przydatna, bo blokuje pierścienie płaszcze i amulety ochrony). Na mapce z kopalnią po lewej stronie jest rzeźbiarz na którego dostał zlecenie Szary Wilk, oraz Ty (od grubasa w Nashkel). Obroń rzeźbiarza (dość trudna walka, ale splątanie ze zwoju kapłana da radę), a dostaniesz w spadku po SW miecz długi +2. W Chmurnych szczytach jest też najszybszy miotacz strzałkami ze swoim kolegą. Zmuś go do walki w zwarciu i bransolety łucznictwa są Twoje ;]. Z szatami jest wiekszy problem, bo dopóki nie masz tych paru tysiączków lub do momentu rozprawienia się z kopalnią w Otulisku to masz dostęp tylko i wyłącznie do łachmanów, z których chyba tylko szata łotrzyka jest coś warta.
Jak widać rtrochę można, a to tylko to co po drodze :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanko, gdzie jest ta interakcja miedzy druzyna, slyszalem ze jest jej bardzo durzo a jestem juz w gorach gibberlingow niedlugo wejde do kopalni nashkel a jak dotad moja druzyna wymienia miedzy soba tylko krotkie poglady jak np ,,niepodoba mi sie co robi ta druzyna, moze powinnismy zmienic dowodce" ktore sie powtarzaja w kazdej lokacji w kolko. I drugie pytanie na ktorym poziomie mnichem skoncze gre szescioosobowa drzyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 11:59, taki jeden napisał:

siema mam pytanko, gdzie jest ta interakcja miedzy druzyna,


Interakcja jest dość ograniczona zwłaszcza w BG1, dopiero w BG2 będzie z tym trochę lepiej.

Dnia 12.01.2009 o 11:59, taki jeden napisał:

,,niepodoba mi sie co robi ta druzyna, moze powinnismy zmienic dowodce"


To nie jest interakcja, to reakcja NPC na nie odpowiadającą ich charakterowi reputację drużyny.

Dnia 12.01.2009 o 11:59, taki jeden napisał:

I drugie pytanie na ktorym poziomie mnichem skoncze gre szescioosobowa drzyna?


Pod koniec TB możesz osiągnąć maksymalny poziom, w BG 1 nie licz na zbyt wiele bo doświadczenie zdobywa się tu powoli (bez dodatku BG miał limit doświadczenia ustawiony na 89000).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co zostało już powiedziane, to w jednym z namiotów na jarmarku w Nashkel, znajduje się pewien nieco agresywny mag, który tam jakąś średnią szatę chyba przy sobie ma, plus jeszcze parę badziewi. Warto wykonać questa z Bassilusem, bo jest za niego spora nagroda i jeszcze przedmioty, które przy sobie nosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie problem z grafiką, chodzi o to że kursor mryga i zostawia za sobą ślady, dzieje się tak tylko w trybie pełnoekranowym jak przełącze się na okienko wszystko jest w porządku, ale nie wygodnie się przewija ekran bo trzeba do krawędzi ekranu a nie okienka dojechać. Mam kartę graficzną Radeon 4850 i najnowsze sterowniki, Vista 64bit. Czy da się ustawić przewijanie kursorami albo żeby przewijało się na krawędziach okienka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej trwa granie w główny wątek? I ile się traci przez omijanie misji pobocznych? Zacząłem grać wczoraj i tak nie za bardzo mi się chce robić misje poboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować