Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Jako zwolennik silnika infinity z BG1 przełamię się w tym wątku i nie polecę nawet dobrze oceniany BGT. Moim zdaniem engine graficzny z jedynki ma swój urok, dlatego warto pozostać przy nim i spokojnie zainstalować mody przeznaczone do niego. Granie w BG1 na silniku dwójki ma też swoje wady, a niektóre modyfikacje albo nie mają wersji pod BGT (TWM) albo mają okrojoną konwersję (NTotSC).

Jeśli interesują Cię mody przetłumaczone to ich listę wraz z opisami znajdziesz na Wieży ( http://bg2.gram.pl/folder437.htm ). Osobiście polecam trzy, do tych dwóch co wymieniłeś warto moim zdaniem zapoznać się z I epizodem Gray Clan. W pierwszej kolejności zainstaluj NTotSC v2.01 + patch, potem kolejność już bez różnicy, bo to mody weidu. Nowszą wersję TWM znajdziesz na stronie. Jest to wersja demo, ponieważ cały czas elementów fabularnych jest niewiele, w porównaniu do technicznej części, która ma się już czym pochwalić.

Do tego polecam mod widescreen + nakładkę Zeda Noceara. Po całej operacji mamy ładnie wyglądające BG i to bez użycia Tutu czy BGT :)
http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko według instrukcji na portalu Tawerna Hrothgara. Chciałem zainstalować samo BGT bez modów. Po pewnym czasie w instalatorze wyskakuje mi coś takiego:

BlĄd instalacji [Baldur''s Gate Trilogy - Rdzen], powrot do poprzedniego stanu
Will uninstall 8 files for [SETUP-BGT.TP2] component 0.
Restoring backed-up [BGT/Backup/0/chitin.key]
BGT/Backup/0/chitin.key copied to chitin.key, 238496 bytes
[./chitin.key] loaded, 238496 bytes
[./chitin.key] 159 BIFFs, 16694 resources
Restoring backed-up [BGT/Backup/0/bg1.tra]
BGT/Backup/0/bg1.tra copied to BGT/bg1.tra, 3277214 bytes
Uninstalled 8 files for [SETUP-BGT.TP2] component 0.
ERROR: Failure("SET_STRING out of range")
Prosze wyslac ten plik SETUP-BGT.DEBUG do http://forums.spellholdstudios.net/index.php?showforum=261
Using Language [Polski (Polish)]
[Polski (Polish)] has 5 top-level TRA files
[BGT/Language/Polish/prompts.tra] has 45 translation strings
[BGT/Language/Polish/setup.tra] has 71 translation strings
[BGT/Language/Polish/dialog.tra] has 32 translation strings
[BGT/Language/Polish/journal.tra] has 319 translation strings
[BGT/Language/Polish/scripts.tra] has 22 translation strings

Ktoś wie co zrobć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na początku gry, w karczmie "Pod pomocną dłonią". Nie wiem czy tak powinno być, ale główna postać(łowca) w zbroi skórzanej ćwiekowanej ma 7 KP, Khalid ma 1 KP w zbroi paskowej, a Xzar bez żadnego pancerza ma 8 KP. Jak to możliwe? Czy to bug?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 23:52, Vandaeriel napisał:

Czy to bug?

Hehe taak to czasami zadziwia nowych graczy w Baldura. Otóż zdradzę ci sekret im NIŻSZE KP tym lepiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 23:54, Hubi_Koshi napisał:

Hehe taak to czasami zadziwia nowych graczy w Baldura. Otóż zdradzę ci sekret im NIŻSZE
KP tym lepiej :-)


Huh, a to zaskoczka..... Odwrotnie niż w papierowym DnD. Dopiero teraz przeczytałem w instrukcji o co chodzi. No cóż, trochę to dziwne ale chyba sie przyzwyczaję. Przy okazji -Trak0 to inaczej szansa na trafienie, tak? w instrukcji jest to dziwnie wyjaśnione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 00:02, Vandaeriel napisał:

Przy okazji
-Trak0 to inaczej szansa na trafienie, tak? w instrukcji jest to dziwnie wyjaśnione

Mniej więcej są z tym związane jakieś matematyczne machinacje (dodawanie czy odejmowanie KP, a potem rzucanie kostką, czy jak tutaj losowanie liczby przez kompa) w każdym bądź razie im Trak0 niższe tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ma zabawny bug pozwalający bez większego stresu ubić Drizzta. Kiedy już go wesprzemy w walce z Gnolami wystarczy przywołać szkielety, dać im rozkaz ataku na Drowa a potem zniknąć mu z oczu. Drizzt nie tylko nie zaatakuje żadnej z naszych postaci ale również nie trafia w szkielety, które po kilkudziesięciu rundach go dobijają. Ja skróciłem ten czas stając łucznikami na granicy wzroku Dizzta. Problem stanowić może co najwyżej ilość strzał bo zwykłe kiepsko trafiają a lepszych nie chciałem marnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2009 o 23:52, Vandaeriel napisał:

Jestem na początku gry, w karczmie "Pod pomocną dłonią". Nie wiem czy tak powinno być,
ale główna postać(łowca) w zbroi skórzanej ćwiekowanej ma 7 KP, Khalid ma 1 KP w zbroi
paskowej, a Xzar bez żadnego pancerza ma 8 KP. Jak to możliwe? Czy to bug?


Z tego co kiedyś doszedłem to działa tak: od TRAK0 odejmowana jest wartość KP, a następnie wynik jest porównywany rzutem wirtualną kością 20-sto ścienną. Jeśli rzut kością był większy lub równy różnicy twojego TRAK0 i KP przeciwnika występuje trafienie i jest wykonywany rzut odpowiednimi kośćmi dla określenia obrażeń. Inaczej ujmując im mniejsze TRAK0 i KP tym lepiej. Aha i wszelkie + ileś w opisach przedmiotów poprawiają statystyki (np. jeśli broń daje +2 do TRAK0 to znaczy, że spada ono o 2, ale w przypadku obrażeń to rosną one o 2)

I nie nie jest odwrotnie niż w papierowym D&D, tylko jest to druga edycja tegoż systemu, która tak miała (obecnie jest edycja zdaje się 3.5)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2009 o 13:12, Albatros napisał:

Do tego polecam mod widescreen + nakładkę Zeda Noceara. Po całej operacji mamy ładnie
wyglądające BG i to bez użycia Tutu czy BGT :)
http://forum.cob.netarteria.pl/viewtopic.php?t=3257


Wielka prośba. Co zrobić z tym plikiem po ściągnięciu? Rozpakowałem go w folderze gry. Po wciśnięciu ikony Setup pojawia się takie DOS-owskie okienko i pyta o język. Wybieram 0 (polski). I zyskuję informację:
SKIPPING
mod nie został zaistalowany

Jak próbuję to rozpakować w innym folderze to wyświetla informację o błędzie. Mam laptopa z vistą i gra BG wyświetla mi się w oknie stanowiącym 1/2 ekranu i scentrowanym na środku. Chętnie bym pograł nie siedząc z nosem w kompie. Proszę o w miarę łopatologiczną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 11:47, Aurelinus napisał:

Od ponad roku co najmniej 4.0.


Nie mam za bardzo z kim grać w papierowe RPGi więc nie śledzę wszystkich nowości z tej dziedziny, zresztą wolę chyba mechanikę Warhammera, bo tego zapamiętywania czarów to ja jakoś nie jestem w stanie pojąć (znaczy wiem jak to działa, ale problem pojawia się dlaczego trzeba coś zapamiętać 3 razy aby móc rzucić 3 razy) i pewnie dlatego nie umiem grać magami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 12:24, Nufiko napisał:

> Od ponad roku co najmniej 4.0.

Nie mam za bardzo z kim grać w papierowe RPGi więc nie śledzę wszystkich nowości


Nie żebyś miał czego żałować. Wersja 4.0 jest beznadziejna, szczytowym, jak się wydaje osiągnięciem jest 3.5 i mogli już sobie dać spokój z poprawianiem dobrego, bo wylano dziecko z kąpielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:34, xadras95 napisał:

Mam pytanie. Czy oplaca sie grac z jakims modem do gry jezeli bede dopiero zaczynal moja
przygode z BG?

Może tylko BG Trilogy, który zmieni grafikę na taką, co w dwójce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:34, xadras95 napisał:

Mam pytanie. Czy oplaca sie grac z jakims modem do gry jezeli bede dopiero zaczynal moja
przygode z BG?


Wg mnie najlepiej najpierw poznać czysty oryginał. Znaczy w przypadku "jedynki" oczywiście z Opowieściami z Wybrzeża Mieczy, ale to oficjalny dodatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:34, xadras95 napisał:

Mam pytanie. Czy oplaca sie grac z jakims modem do gry jezeli bede dopiero zaczynal moja przygode z BG?

Nie opłaca się. Gra jest na tyle rozbudowana, że warto poznać ją najpierw bez jakichkolwiek modyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 00:02, Vandaeriel napisał:

Huh, a to zaskoczka..... Odwrotnie niż w papierowym DnD.


Ciekawostka - wcale nie odwrotnie, po prostu tak było w drugiej edycji AD&D...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A istnieje program zmieniajacy rozdzielczosc w 1 i 2? Jezeli nie to moze moglby mi ktos podrzucic linka do tej BG Trilogy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 12:09, xadras95 napisał:

A istnieje program zmieniajacy rozdzielczosc w 1 i 2? Jezeli nie to moze moglby mi ktos
podrzucic linka do tej BG Trilogy?

Nic mi nie wiadomo o takowym programie, zaś BGT opłaca się zainstalować chociażby z uwagi na możliwość wyboru na początku gry klas z BG2 (Dziki Mag, Mnich, podklasy), dziękiczemu po przejściu 1 nie trzeba bawić się w modyfikacje :)

Oczywiście do BG1 obowiązkowo należy zainstalować Opowieści z Wybrzeża Mieczy... Niezwykle uprzyjemnia rozgrywkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować